Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Mapa zakażeń covid19

https://covid19.saglik.gov.tr/


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 653 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 29, 30, 31, 32, 33  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#621 PostWysłany: 02 Maj 2022 10:17 

Rejestracja: 01 Cze 2016
Posty: 100
Djorkaeff napisał(a):
To nie jest takie oczywiste. Źródła po polsku i angielsku nie wskazują, żeby do wjazdu do Turcji była potrzebna trzecia dawka. Zapytałem kolegę Turka z pracy, żeby sprawdził źródła po turecku - również nic nie znalazł. Nic nie wskazuje na to, żeby obowiązywała zasada 9 miesięcy ważności certyfikatu.


Trzecia dawka nie jest potrzebna do wjazdu do Turcji, władze Turcji nie określają daty ważności certyfikatu.
Jednak dla własnego bezpieczeństwa zrobiłbym najtańszy test przed wylotem bo nigdy nie wiadomo na kogo trafimy przy odprawie w Polsce.

Ja wybieram się dokładnie za miesiąc z dwoma dawkami i już nieważnym certyfikatem w Polsce, więc wtedy dam znać jak poszło.

odpowiedź z tureckiej Ambasady w Warszawie z 7 kwietnia 2022:
"The validity of vaccination certificates has not been specified by Turkish authorities. As long as you have been vaccinated with full dose at least 14 days before your arrival in Turkey, the vaccination certificate is deemed valid.
Embassy of Turkey in Warsaw"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Po najlepsze frytki i czekoladę! Zbiór tanich lotów do Brukseli z polskich miast od 118 PLN Po najlepsze frytki i czekoladę! Zbiór tanich lotów do Brukseli z polskich miast od 118 PLN
Wczasy w Grecji: 7 dni na wyspie Lesbos z all inclusive od 1920 PLN. Wylot z Warszawy Wczasy w Grecji: 7 dni na wyspie Lesbos z all inclusive od 1920 PLN. Wylot z Warszawy
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#622 PostWysłany: 02 Maj 2022 16:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 1135
Loty: 393
Kilometry: 429 676
niebieski
pawel5432 napisał(a):
Trzecia dawka nie jest potrzebna do wjazdu do Turcji, władze Turcji nie określają daty ważności certyfikatu.
Jednak dla własnego bezpieczeństwa zrobiłbym najtańszy test przed wylotem bo nigdy nie wiadomo na kogo trafimy przy odprawie w Polsce.

Dla własnego bezpieczeństwa to żona weźmie trzecią dawkę, a zaoszczędzone pieniądze na test wyda w Turcji. Ale oczywiście każdy ma wybór. ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#623 PostWysłany: 03 Maj 2022 11:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Gru 2012
Posty: 949
Loty: 178
Kilometry: 311 128
srebrny
W Turcji tez pewien covidowy paradoks - na lotach Turkish Airlines obowiązują maski, ale już po lądowaniu na lotnisku w Stambule nie trzeba ich zakładać ;)
_________________
Image
Travellista's Diary
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#624 PostWysłany: 03 Maj 2022 11:10 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22458
Jeszcze chwila, powiedzieli ze jak będą poniżej 1k przypadków to zniosą. Myślę ze za 2 tygodnie będzie ok. Tak samo jak niebawem tez ogłoszą otwarcie beż testów. Nie może być tak ze Grecja otwarta a oni nie :P
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#625 PostWysłany: 04 Maj 2022 08:36 

Rejestracja: 29 Kwi 2022
Posty: 4
-- 04 Maj 2022 08:36 --

pawel5432 napisał(a):
Jednak dla własnego bezpieczeństwa zrobiłbym najtańszy test przed wylotem bo nigdy nie wiadomo na kogo trafimy przy odprawie w Polsce.

Ja wybieram się dokładnie za miesiąc z dwoma dawkami i już nieważnym certyfikatem w Polsce, więc wtedy dam znać jak poszło.

odpowiedź z tureckiej Ambasady w Warszawie z 7 kwietnia 2022:
"The validity of vaccination certificates has not been specified by Turkish authorities. As long as you have been vaccinated with full dose at least 14 days before your arrival in Turkey, the vaccination certificate is deemed valid.
Embassy of Turkey in Warsaw"


Problem z testem jest taki - że jeśli robisz "taki przed wylotem" to równie dobrze ci może wyjść false positive - statystycznie to całkiem prawodopodobne dla antygena - i powiadomiony sanepid i nie polecisz wcale... Chyba że mialeś na myśli samodzielny test z apteki jako taki backup na wypadek "nieoczytanego" strażnika w PL. W sumie ma to sens...

Daj znać jak poszło tutaj - ja planuje lecieć po dwóch dawkach w czerwcu.

-- 04 Maj 2022 08:36 --

pawel5432 napisał(a):
Jednak dla własnego bezpieczeństwa zrobiłbym najtańszy test przed wylotem bo nigdy nie wiadomo na kogo trafimy przy odprawie w Polsce.

Ja wybieram się dokładnie za miesiąc z dwoma dawkami i już nieważnym certyfikatem w Polsce, więc wtedy dam znać jak poszło.

odpowiedź z tureckiej Ambasady w Warszawie z 7 kwietnia 2022:
"The validity of vaccination certificates has not been specified by Turkish authorities. As long as you have been vaccinated with full dose at least 14 days before your arrival in Turkey, the vaccination certificate is deemed valid.
Embassy of Turkey in Warsaw"


Problem z testem jest taki - że jeśli robisz "taki przed wylotem" to równie dobrze ci może wyjść false positive - statystycznie to całkiem prawodopodobne dla antygena - i powiadomiony sanepid i nie polecisz wcale... Chyba że mialeś na myśli samodzielny test z apteki jako taki backup na wypadek "nieoczytanego" strażnika w PL. W sumie ma to sens...

Daj znać jak poszło tutaj - ja planuje lecieć po dwóch dawkach w czerwcu.
Góra
 Profil Relacje PM off
lucho87 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#626 PostWysłany: 04 Maj 2022 11:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lut 2019
Posty: 210
Planujemy w drugim tygodniu maja promową wycieczkę z Kos do Bodrum. Aktualnie są jakieś ograniczenia w tym temacie, trzeba robić jakieś testy, przedstawiać coś przed/na/po promie? Ktoś ostatnio korzystał i może podzielić się swoimi doświadczeniami?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#627 PostWysłany: 04 Maj 2022 12:04 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22458
Szczepienie lub test
Góra
 Profil Relacje PM off
Pieka uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#628 PostWysłany: 04 Maj 2022 12:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lut 2019
Posty: 210
Dziękuję. A certyfikat ozdrowieńca przejdzie, czy to musi być konkretnie szczepienia?
Po powrocie z Turcji do Grecji, mam nadzieję, nie jest wymagana kwarantanna?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#629 PostWysłany: 04 Maj 2022 13:05 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22458
Raczej tak, ale nie mam pojecia

Greece and Kyrgyzstan have scrapped the requirement for a negative PCR test result upon entry from Turkey, Turkish Airlines announced late on May 2.

https://www.hurriyetdailynews.com/no-co ... tan-173505
Góra
 Profil Relacje PM off
Pieka uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#630 PostWysłany: 04 Maj 2022 13:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lut 2019
Posty: 210
Dziękuję bardzo za pomoc. Na szczęście, wygląda na to, że wszystko jest, jak myślałem, czy też miałem nadzieję, że będzie
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#631 PostWysłany: 06 Maj 2022 12:01 

Rejestracja: 29 Kwi 2022
Posty: 4
podziele się klikoma ciekawostkami. Skontaktowałem się z różnymi miejscami aby potwierdzić kwestie braku wymagania dawki przypominającej przez Turcje.
i tak,

biuro ITAKA: potwierdzają że strona turecka nei zwraca uwage na terminy szczepienia jeśli jest kompletne (2/2 lub 1/1) i ostatnia dawka 14 dni przed podróżą, niemniej zalecają wazny certyifkat covid - z powodu strony polskiej ( na odprawie)

biuro CoralTravel: analogicznie jak wyżej, dodatkowo poinformowali że pewien klient z Poznania miał problem przekroczyć bramki w Polsce, również powodem były nasze służby. Doradzają dzwonić do służby granicznej na danym lotnisku - nie chciało mi się :) , ale może to dobry kierunek przed wyjazdem.

Ambasada Turcji w Wa-wie. Analogicznie jak ktoś wyżej pisał "The validity of vaccination certificates has not been specified by Turkish authorities. As long as you have been vaccinated with full dose at least 14 days before your arrival in Turkey, the vaccination certificate is deemed valid. Embassy of Turkey in Warsaw""

Podsumowując: Wymogu nie ma, kwestia ino jak po polskiej stronie będzie to odebrane.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 08 Maj 2022 10:54, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off
DMW uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#632 PostWysłany: 06 Maj 2022 12:42 

Rejestracja: 19 Lut 2013
Posty: 543
Loty: 330
Kilometry: 616 803
niebieski
28 kwietnia lecialem LOTem do Stambulu i na Okeciu przy nadawaniu bagazu Pani sprawdzala date ostatniego szczepienia ale jakbym lecial tylko z podrecznym to i bez by przeszlo bo bramki automatyczne na granicy dzialaja i wystarczy dokument tozsamosci (tak samo jak na granicy w Turcji).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#633 PostWysłany: 09 Maj 2022 10:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2014
Posty: 397
Loty: 62
Kilometry: 131 038
niebieski
@luky0007 zastanawiam się na jakiej podstawie nasze służby graniczne robią z tego tytułu problem, skoro w naszym kraju posiadanie certyfikatu nie jest konieczne.
_________________
Image

Moje relacje:
Filipiny | Indonezja
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#634 PostWysłany: 09 Maj 2022 12:50 

Rejestracja: 29 Kwi 2022
Posty: 4
lapka88
Ja też nie moge tego niestety zrozumieć. Moim zdaniem po prostu przyjeło się mówić "ważny certyfikat covid", nawet jak spojrzysz na aplikacje mObywatel to w niej jest wielki czerwony napis "Nieważny" jeśli szczepienie jest starsze niż 9 m-cy, nikogo nie interesuje że ktoś jest 2 razy zaszczepiony. Może niebawem ten cyrk się skończy. Chodź troche dziwi postawa Turcji, myślałem że jak tylko Grecy zrobią wjazd, Turcy zrobią to samo - a tu niespodzianka.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 09 Maj 2022 19:56, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#635 PostWysłany: 13 Maj 2022 22:14 

Rejestracja: 10 Lut 2022
Posty: 124
Swiderrr napisał(a):
Byl ktos z Was ostatnio w Stambule? Jak wyglada sprawa covidu? Nie pytam o wjazd do kraju ani oficjalne przepisy, tylko czy ludzie chodza w maskach? Wrocilo do normalnosci?
Probowal ktos leciec na test z immunera albo chociaz testifly?

Odpowiem sam sobie:
Bez problemu na immunera, oczywiscie bez ogladania kasetek itp. Jednak jakis papier w reku trzeba miec na ktorym jest „covid” oraz negativ - pomimo odprawy online pegasus kazal isc do check in na lotnisku zeby odebrac karty pokladowe - tam sprawdzali covidowe kwity. Nie widzialem jak postepowali ze szczepieniami bo wiekszosc miala testy…
W Pegasus niby maski obowiazuja, ale 50% nie nosi. Zaloga 0 komentarza, nikt sie nawet nie zajaknal. W samym miescie luz, 0 problemow.
Góra
 Profil Relacje PM off
spejson911 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#636 PostWysłany: 13 Maj 2022 23:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lut 2019
Posty: 210
To ja również napiszę i to bardzo krótko, zero sprawdzania czegokolwiek Kos - Bodrum - Kos, oczywiście poza ID/paszport. Szybko i przyjemnie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#637 PostWysłany: 14 Maj 2022 20:41 

Rejestracja: 18 Gru 2013
Posty: 882
złoty
Wylot dzisiaj z Chopina Corendorem do Antalya - dokładne sprawdzane szczepienia przy Gate lub check in - na Gate drukowane karty pokładowe dla tych, którzy mieli swoje w pdfie - po sprawdzeniu covid passa.

Natomiast krótka rozmowa i obsługa potwierdza - wystarczą 2. dawki, niezależnie od tego kiedy druga dawka została przyjęta. W samej Turcji tylko dowód/paszport i wszystko.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#638 PostWysłany: 28 Maj 2022 23:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 1135
Loty: 393
Kilometry: 429 676
niebieski
W sklepach, autobusowym transporcie międzymiastowym i praktycznie wszędzie brak maseczek (prawdopodobnie brak obowiązku), ale np. w Antalii nie wiedzieć czemu ostatnim bastionem maseczek jest transport miejski. W przypadku braku - boarding denied. :) Warto mieć ze sobą.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#639 PostWysłany: 29 Maj 2022 01:10 

Rejestracja: 15 Kwi 2013
Posty: 319
niebieski
Czy ktos lecial na Poświadczenie przyjęcia szczepionki na COVID-19 drukowane z IKP? (jedna dawka j&j)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#640 PostWysłany: 29 Maj 2022 15:29 

Rejestracja: 21 Maj 2011
Posty: 306
niebieski
@luke_ro ja lecialam na poswiadczenie z ikp ale pies z kulawa noga tego nie chcial ogladac ani w pl ani w Turcji
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 653 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 29, 30, 31, 32, 33  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group