Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Mapa zakażeń covid19

https://covid19.saglik.gov.tr/


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 653 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#561 PostWysłany: 19 Sty 2022 09:28 

Rejestracja: 17 Kwi 2011
Posty: 3298
HON fly4free
Chyba coś się pozmieniało, w kwestii nakładania kwarantanny, w poniedziałek wracaliśmy z Istanbułu (oboje szczepieni bez testów),
zgodnie z powyższym wyżej poprosiłem SG o nałożenie kwarantanny nawet nie dyskutowałem,
zostałem poinformowany że mam 48 na zrobienie testu, jeśli kwarantanna ma być zniesiona i tyle, dziękuje do widzenia.

Do teraz minelo 36h kwarantanna nie została nałożona, dzisiaj jeszcze sobie zadzwoniłem do sanepidu czy faktycznie nie jest nalżona,
ponieważ na IKP nic nie było i konsultantka potwierdziła że nie jest i już najprawdopodobniej nie nałożą.
Także bu... w archeo nadal, na oboje nas nie nałożono kwarantanny, mimo ze SG bardzo się starła żeby ja nałożyć ale coś chyba nie wyszło :) albo się zmieniło.
Góra
 Profil Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#562 PostWysłany: 29 Sty 2022 10:16 

Rejestracja: 19 Mar 2014
Posty: 1703
Loty: 630
Kilometry: 1 040 894
srebrny
U mnie dziś trafił się wyjątkowy służbista. Nie pomógł argument umowy z Turcja i nawet bilet na dalszą podroz Ciekawe jak chcą mi kontrolować kwarantannę we Włoszech

Czekam 48h na coś w IKP, Sanepid mnie rozlacza a chętnie bym porozmawial. Czy ta Infolinia działa tylko w dni robocze?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#563 PostWysłany: 29 Sty 2022 10:56 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2869
złoty
Sanepid powinien sciągnąć tę kwarantannę.
Góra
 Profil Relacje PM off
OSK lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#564 PostWysłany: 29 Sty 2022 13:41 

Rejestracja: 19 Mar 2014
Posty: 1703
Loty: 630
Kilometry: 1 040 894
srebrny
@Chupacabra Sanepid powiedzial,że sciagnie na podstawie tranzytu, ale umowy z Turcja od początku roku już nie ma.

Póki co w ikp czysto.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
4 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#565 PostWysłany: 29 Sty 2022 13:47 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2869
złoty
To ciekawa informacja... Może trzeba ją dodać do tematu o kwarantannie i testach na powrocie do PL.


Ostatnio edytowany przez klapio, 29 Sty 2022 14:12, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#566 PostWysłany: 29 Sty 2022 13:59 

Rejestracja: 19 Mar 2014
Posty: 1703
Loty: 630
Kilometry: 1 040 894
srebrny
Notabene, to samo twierdził gość z SG
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#567 PostWysłany: 31 Sty 2022 08:54 

Rejestracja: 19 Mar 2014
Posty: 1703
Loty: 630
Kilometry: 1 040 894
srebrny
OSK napisał(a):
U mnie dziś trafił się wyjątkowy służbista. Nie pomógł argument umowy z Turcja i nawet bilet na dalszą podroz Ciekawe jak chcą mi kontrolować kwarantannę we Włoszech

Czekam 48h na coś w IKP, Sanepid mnie rozlacza a chętnie bym porozmawial. Czy ta Infolinia działa tylko w dni robocze?
48h minęło. W IKP czysto, wiec wychodzi na to,że można uznać iż powrót z Turcji dalej nie wymaga testu. Sanepid przecież nie wiedział o moim tranzycie do Włoch. Chyba,że o 8.00 Pani Basia usiądzie za biurkiem i naciśnie ENTER
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#568 PostWysłany: 31 Sty 2022 09:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 2217
złoty
OSK napisał(a):
Sanepid przecież nie wiedział o moim tranzycie do Włoch.

Kilka postów wyżej napisałeś "Sanepid powiedzial,że sciagnie na podstawie tranzytu", nie informowałeś ich telefonicznie ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#569 PostWysłany: 31 Sty 2022 16:24 

Rejestracja: 19 Mar 2014
Posty: 1703
Loty: 630
Kilometry: 1 040 894
srebrny
Powiedział,że sciagnie ale nie miał czego bo w IKP nic nie było i nie ma. Sciagniecie kwarantannę odbywa się przez złożenie wniosku i jego zatwierdzenie(bądź nie). Ja tylko dzwoniłem informacyjnie
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Hose lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#570 PostWysłany: 07 Lut 2022 18:31 

Rejestracja: 29 Mar 2019
Posty: 12
Cześć,

Czy coś się zmieniło dzisiaj odnośnie wjazdu i powrotu do/z Turcji ? Dostałem powiadomienie dla podróżnych odnośnie Turcji ale nie mogę "wyłapać" zmian. Czy ktoś wie coś więcej ?

Pozdrawiam,

Emil
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#571 PostWysłany: 14 Lut 2022 00:36 

Rejestracja: 14 Mar 2018
Posty: 7
Witam.
Czy leciał ktoś ostatnio z Niemiec do Turcji i orientuje sie jakie są zasady na lot powrotny do De ? W internecie znajduje sprzeczne informacje które mówią że każdy musi mieć negatywny test covid (nawet jak jest sie zaszczepionym), a innym zaś miejscu napisane jest że szczepionka zwalnia z obowiązku testu. Będę wdzieczny za informacje ;) Dzieki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#572 PostWysłany: 20 Lut 2022 10:35 

Rejestracja: 08 Sty 2013
Posty: 283
niebieski
Emil_77 napisał(a):
Cześć,

Czy coś się zmieniło dzisiaj odnośnie wjazdu i powrotu do/z Turcji ?


Kurcze. Wylapalam. Zmienilo sie to, ze zastrzegaja sobie prawo do testowania losowego bez wzgledu na Twoj status (zaszczepiony/niezaszczepiony) i jesli wyjdzie + to kwarantanna.
I teraz mam pytania:
- czy ktos juz lecial wg nowych regul i moze potwierdzic ze rzeczywiscie testuja?
- czy przy plusie jednego z pasazerow na kwarantanne idzie caly samolot tak jak to kiedus bywalo?

Wlasnie tego dnia zarezerwowalam lot do Kayseri ... tja ...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#573 PostWysłany: 20 Lut 2022 10:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
Masz może gdzieś pod ręką źródło tego, albo wiesz, do kiedy ma to obowiązywać? Mam lot 18.03, a taka regulacja nie za bardzo mi się widzi.


Ostatnio edytowany przez tropikey, 20 Lut 2022 11:22, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
Kothson lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#574 PostWysłany: 20 Lut 2022 10:54 

Rejestracja: 08 Sty 2013
Posty: 283
niebieski
Na przyklad tutaj:
https://www.visasturkey.com/travel-and- ... trictions/

Przy czym znalazlam tez artykul, ktory mowi, ze sampling bedzie obejmowal glownie tych, ktorzy przelatuja na podstawie negatywnego testu, a nie tych zaszczepionych.
Jest tylko jeden problem: jesli w samolocie wysamplowany pasazer okaze sie pozytywny, to ci ktorzy mieli z nim kontakt tez ida na kwarantanne.
Czyli cofamy sie w czasie o 2 lata :(

Odpowiadajac na pytanie kolegi powyzej: zasady powrotu do Niemiec sie nie zmienily. Proof of vaccination wystarcza zeby wleciec z Turcji do DE.
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#575 PostWysłany: 20 Lut 2022 12:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
Zajrzałem na forum TA poszukując jakiś ewentualnych zgłoszeń od osób dotkniętych takim "randomowym" testowaniem, ale nic nie znalazłem. Owszem, są pojedyncze i nie rozbudowane wątki, gdzie ludzie o to pytają, ale nie widzę nic od kogoś, kto to przeszedł.
Oczywiście, to że na TA nie ma zgłoszeń, nie musi dowodzić, że nie ma problemu, ale coś mi się wydaje, że realne ryzyko z tym związane nie jest duże.
Inna sprawa, że informacja na stronie TK (https://www.turkishairlines.com/en-tr/a ... vel-rules/) brzmi dość niemiło (pkt 7):

"Passengers may be subject to a PCR test by means of the method of sampling at points of arrival in Turkey. Within this scope, these passengers shall be allowed to proceed to their final destination after their test samples are taken. If their test results are positive, they shall be taken under treatment in accordance with the COVID-19 Guidelines of the Ministry of Health. The passengers with positive test results and persons having been in close contact with such passengers shall be taken under quarantine for a period of 7 days at the addresses they have determined, and if the results of the PCR tests to be taken at the end of the 5th day are negative, the quarantine shall be ended. The quarantines of these people who are identified to have Delta variant shall be ended upon submitting a negative PCR test result at the end of the 7th day".

Kiedy masz swój lot?
Góra
 Profil Relacje PM off
Kothson lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#576 PostWysłany: 20 Lut 2022 18:39 

Rejestracja: 08 Sty 2013
Posty: 283
niebieski
Lece dopiero na Wielkanoc, wiec jeszcze sie moze pozmieniac.

Tez wydaje mi sie, ze moze Stambul, moze Antalya, ale ja przylatuje o 24h00 do kayseri - naprawde nie widze, zeby ktos mial tam pol samolotu o tej porze wolac na testy. Na lotnisku gdzie nawet odprawa jest manualna.

Inna kwestia, ze bylam w tureckim Kurdystane na jesieni i bylam mocno zaskoczona karnoscia Turkow: HES sprawdzany byl praktycznie wszedzie: przty wejsciu do centrum handlowego, w hotelu. No w knajpach nie. Maski na ulicy, w transporcie etc. Wyjechalam z Europy zeby odetchnac od zamordyzmu i bardzo sie zdziwilam tym, co zobaczylam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#577 PostWysłany: 21 Lut 2022 18:52 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 64
sofizmat napisał(a):
Inna kwestia, ze bylam w tureckim Kurdystane na jesieni i bylam mocno zaskoczona karnoscia Turkow: HES sprawdzany byl praktycznie wszedzie: przty wejsciu do centrum handlowego, w hotelu. No w knajpach nie. Maski na ulicy, w transporcie etc. .

Byłam w tym rejonie na poczatku stycznia i najwyraźniej odpuścili, bo HES sprawdzali nam przez tydzień raz - na lotnisku. Maseczki w pomieszczeniach, ew. przy wejściu do atrakcji i faktycznie tego pilnowali, ale na ulicach niekoniecznie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#578 PostWysłany: 23 Lut 2022 21:16 

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 105
Czy w autobusach mkedzymiastowych sprawdzaja kod hes i dodatkowo szczepienie /test czy sam hes? A może w praktyce nie sprawdzają hes?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#579 PostWysłany: 24 Lut 2022 07:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 2217
złoty
Nie wiem na ile to odzwierciedla inne połączenia ale na trasie Antalya <-> Side żadnych formalności, podobnie na dworcu autobusowym w Antalyi (tylko bramka na wejściu).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Turcja post-covid
#580 PostWysłany: 03 Mar 2022 08:42 

Rejestracja: 10 Paź 2015
Posty: 5
Cześć,
wertuję te strony i dalej nie wiem.
Jestem w pełni zaszczepiony:

Czy na powrót z Turcji do PL potrzebuję mieć ze sobą test lub zrobić test na lotnisku?

Czy da się oszukać system i zorbić darmowy test w aptece po powrocie?

czy kwarantanny jest 7 czy 14 dni?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 653 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group