Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Trzęsienie ziemi
#1 PostWysłany: 31 Paź 2016 13:43 

Jeśli ktoś się wybiera na dalekie południe Włoch, to mogę go uspokoić. Ostatnie wstrząsy były tutaj kompletnie nieodczuwalne. Gdyby nie telefony od wystraszonej rodziny i znajomych z Polski, nawet bym nie wiedział, że coś takiego się wydarzyło.
Włoska TV na okrągło pokazuje dramatyczne relacje ze środkowych Włoch.
Poniżej Neapolu nic się nie dzieje. Ale widać, że miejscowi głównie tym żyją.
Góra
 PM off  
      
Relaks na Cyprze za 963 PLN. Loty do Pafos z Katowici 5 nocy w apartamencie Relaks na Cyprze za 963 PLN. Loty do Pafos z Katowici 5 nocy w apartamencie
Tanie loty do Singapuru z Warszawy od 2297 PLN Tanie loty do Singapuru z Warszawy od 2297 PLN
 Temat postu: Re: Trzęsienie ziemi
#2 PostWysłany: 31 Paź 2016 14:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Gru 2012
Posty: 603
Loty: 22
Kilometry: 20 023
niebieski
Anonymous napisał(a):
Ale widać, że miejscowi głównie tym żyją.

Właśnie to mnie ciekawi. Czy Włosi, pisząc kolokwialnie "przeżywają" tę tragedię obawiając się o kolejne wstrząsy (zapewne najbardziej zaniepokojeni będą mieszkańcy środkowych rejonów) czy też jest to kwestia w Italii na tyle "oswojona", że poza Umbrią mało kto jest tym zainteresowany?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Trzęsienie ziemi
#3 PostWysłany: 31 Paź 2016 14:48 

W kafejkach telewizory ustawione na kanały info. Zamiast jak zwykle sportowe. Stoją /siedzą w grupkach i żywo komentują. Więc widać, że ich to ruszyło.
Zresztą mamy w mieszkaniu regionalny program TV z Apulii i też tam na okrągło zburzone domy, ludzie koczujący w autach itd
Wiĕc nie tylko Umbria, ale całe Włochy tym żyją. Nawet nam siĕ to udzieliło. Ci , z którymi mieliśmy tu kontakt są bardzo mili, uczynni i ogólnie sympatyczni.
Właścicielka kwatery codziennie smsuje, czy wszystko OK i nic nam nie trzeba.
Czy to tylko ja mam takie szczęście ?
Bo co raz , można tutaj poczytać narzekania. Na wypożyczalnie aut, właścicieli kwater itd...
Góra
 PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 3 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group