Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 30 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 04 Lip 2019 16:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
bartek-slowik napisał(a):
Pozdrowienia od pary z Koszalina! ?

Świat jest taki mały... Również serdecznie pozdrawiam :) Dotarliście wtedy na szczyt?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Lato w Czarnogórze za 845 PLN. Loty z Katowic + 5 noclegów w Budvie Lato w Czarnogórze za 845 PLN. Loty z Katowic + 5 noclegów w Budvie
Majówka w Indiach: Nowe Delhi, Mumbaj i Goa lub Dehradun z Warszawy od 3137 PLN Majówka w Indiach: Nowe Delhi, Mumbaj i Goa lub Dehradun z Warszawy od 3137 PLN
#22 PostWysłany: 05 Lip 2019 12:06 

Rejestracja: 04 Lip 2019
Posty: 0
A jakie było nasze zaskoczenie, kiedy mogliśmy o sobie przeczytać w Twoim blogu :D Dotarliśmy i mimo kompletnie przemoczonych stóp było warto. Widoki wspaniałe a jaka satysfakcja! Zrobiliśmy setki zdjęć więc jakbyś był zainteresowany to zapraszam na pw ;)


Ostatnio edytowany przez marcino123, 05 Lip 2019 12:07, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#23 PostWysłany: 05 Lip 2019 12:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Droga do sławy otwarta :) Zdjęcia z chęcią, odezwę się. Teraz pewnie będę żałował, że odpuściłem ;-). Cóż, większa motywacja, żeby wykonać 'poprawkę' wyjazdu. Ta relacja jest również na forum, osoby komentujące mogą tam dodawać zdjęcia (niewidoczne na blogu). Może warto kilka fotek pokazać, szczególnie ze szczytu, bo widoki są na pewno spektakularne.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
maczala1 lubi ten post.
 
      
#24 PostWysłany: 05 Lip 2019 13:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3409
srebrny
@Bartek Słowik
Zawsze można parę fajnych fotek wstawić tutaj. Myślę, że autor relacji się nie obrazi, zwłaszcza, że już inne osoby wrzucały tutaj zdjęcia :D
Góra
 Profil Relacje PM off
BrunoJ lubi ten post.
 
      
#25 PostWysłany: 05 Lip 2019 13:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Popieram i namawiam :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 05 Lip 2019 23:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Paź 2015
Posty: 432
A ja pozwolę sobie zapytać o całkiem inną kwestię.

W jakiej kwocie powinien być realny budżet na taki wyjazd (Tromso)? Wiem, że można zrobić tydzień w Norwegii za 100zł, nie o takie coś mi chodzi, jednak też nie o luksusy. Na czym można byłoby przyoszczędzić, z czego zrezygnować?

Druga też kwestia z czego byś Bruno zrezygnował móc planować ten wyjazd jeszcze raz?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 06 Lip 2019 02:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Chyba nie do końca zrozumiałem pytanie. Możesz jakoś inaczej sformułować?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 06 Lip 2019 02:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2017
Posty: 716
Loty: 27
Kilometry: 45 291
Zbanowany
niebieski
@peta

W Tromso nie byłem, ale generalnie jak się leci do Norwegii to warto:
1. Do bagażu napakować jak najwięcej jedzenia do Polski, żeby na miejscu nieco mniej kupować.
2. Wziąć pustą butelkę, do której będzie się napełniało wodę z kranów, która jest tam pitna. Płacenie za pół litra wody 10 zł to nie brzmi zachęcająco ;)
3. Norwegia jest przyjazna spaniu w namiocie, czyli noclegi za 0 zł, zamiast płacić w super drogich hotelach.

No i chyba to tak w skrócie, żeby nieco oszczędzić ;)
_________________
Rowerowe podróże i nie tylko: https://www.facebook.com/rowerowepodrozetuitam
Zapraszam do polubienia (:
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#29 PostWysłany: 06 Lip 2019 15:03 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7799
@peta trzeba sobie samemu odpowiedzieć gdzie jest dla Ciebie optimum stosunku wygoda/koszt
Dla mnie kiedyś był to namiot i autostop, ale obecnie (z dwójką dzieci) równa się prywatny apartament i wynajęte auto, nie mam problemu natomiast z zabraniem ze sobą jedzenia na weekend. Więc taki weekend będzie mnie pewnie kosztował ok 1100zł na 2+2 (Airbnb, najtańsze auto, paliwo)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#30 PostWysłany: 06 Lip 2019 15:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
No dobra, spróbuję zgadnąć intencje pytającego. Z czego bym zrezygnował gdybym planował ten wyjazd jeszcze raz? Prawdę mówiąc.... z niczego?
Raczej mam wrażenie, że nie wykorzystałem całego dostępnego czasu i gdybym się spiął, to ogarnąłbym w ramach tego wyjazdu kilka dodatkowych punktów.
Jednocześnie trzeba powiedzieć - miałem szczęście do pogody, co pozwoliło mi zrealizować wyjazd tak, jak sobie umyśliłem.

To trochę kwestia na co się nastawiamy. Czytałem w necie kilka relacji z Tromso i niektórzy przez dwa dni zaliczali wszystkie możliwe muzea i wystawy, nie wychodząc ani razu poza miasto. Ja nastawiałem się raczej odwrotnie - wolałem poszwędać się po okolicy, pokontemplować widoki, trochę się zmęczyć fizycznie, a do takiej Polarii trafiłem raczej przypadkiem. Oczywiście w każdym innym terminie nie byłoby atrakcji w postaci świątecznych pochodów. Z kolei święto sprawiło, że tego dnia wszelkie muzea były nieczynne - jeśli to miałoby być celem, to lepszy byłby zwykły pracujący dzień.

Jeśli chodziło o odpuszczenie jakichś punktów programu, ze względu na koszty, to akurat w moim przypadku niewiele można było uciąć, a raczej może wyjść drożej, jeśli zdecydujemy się na bardziej intensywne zwiedzanie płatnych atrakcji. Oczywiście jedzenie i noclegi, jak zostało już wspomniane, tutaj był to mój świadomy wybór - degustowanie lokalnej kuchni traktuję jako integralną część wyjazdów. Podałem koszty na końcu relacji, można sobie przekalkulować inne warianty (bez problemu dało by się drożej ;-)
Na siłę można by jeszcze przyciąć na bilecie na kolejkę. Na górę zamiast wjechać kolejką można niby wejść z buta (w obie lub jedną stronę), ale to może wymagać sprzętu (śnieg!) i przede wszystkim czasu. Na pierwszą wizytę IMO bez sensu, a sama atrakcja podziwiania widoków z góry jest wg mnie mocnym punktem przy wizycie w Tromso, chyba że pogoda nie dopisze.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
peta lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 30 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group