Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 104 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 19 Maj 2013 17:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Paź 2011
Posty: 350
niebieski
Witam. Bedziemy pod koniec maja dwie noce w Walencji, a nie widze tu tematu na temat tego miasta...Co polecacie? Bede wdzieczny za wskazowki:)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto Urlop nad Gardą za 1031 PLN. Loty do Włoch z Katowic, noclegi przy jeziorze i auto
#2 PostWysłany: 19 Maj 2013 23:53 

Rejestracja: 01 Lut 2011
Posty: 122
Jeden cały dzień możesz sobie śmiało zarezerwować na największe w Europie oceanarium. Jego budynek wraz innymi tworzy bajkowy kompleks. Pozycja obowiązkowa.

Poza tym polecam pokręcić się w okolicach katedry oraz przespacerować się wyschniętym korytem rzeki, który został zamieniony na park. Przyjemnie jest też na deptaku wzdłuż plaży. No i gdzieś tam w międzyczasie usiąść na słynne danie pochodzące z Walencji, czyli paellę. ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 20 Maj 2013 01:19 

Rejestracja: 06 Kwi 2011
Posty: 800
niebieski
Owy kompleks to Miasteczko Nauki i Sztuki http://www.cac.es/
Poza mocno tym polecam Bioparc - najfajniejsze zoo jakie widziałem, zorientowane na Afrykę http://www.bioparcvalencia.es/en/

Oprócz starówki i spaceru korytem rzeki polecam też odwiedzenie położonego nad morzem toru ulicznego F1, jeśli kogoś interesują sporty motorowe ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 20 Maj 2013 07:27 

Rejestracja: 31 Mar 2013
Posty: 18
Oceanarium trzeba koniecznie zobaczyć!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 21 Maj 2013 18:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Paź 2011
Posty: 350
niebieski
dzieki Wam za wskazowki:) co do oceanarium jakie koszta? bylem w tym lizbonskim - to jest duzo lepsze? ten tor F1 platny?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 23 Maj 2013 15:00 

Rejestracja: 11 Kwi 2013
Posty: 5
Podbijam, bo też jestem ciekawa wszelkich opinii. z tym, że ja będę w Walencji półtora tygodnia.

Tutaj ceny Miasteczka: http://www.cac.es/home/prices/
Jak uważacie, czy warto kupić bilet do wszystkich trzech miejsc na trzy dni, czy tylko do samego oceanarium?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 23 Maj 2013 16:01 

Rejestracja: 02 Sty 2012
Posty: 144
Tor F1 w Walencji to tor uliczny :) , czyli jak nie ma wyścigów to normalnie jeżdżą po nim samochody, więc jest bezpłatny ;) Część przebiega przez port , a część jest zamknięta dobudowana niedawno i tam normalne samochody nie jeżdżą .
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 23 Maj 2013 18:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
ane-eta napisał(a):
Podbijam, bo też jestem ciekawa wszelkich opinii. z tym, że ja będę w Walencji półtora tygodnia.

Tutaj ceny Miasteczka: http://www.cac.es/home/prices/
Jak uważacie, czy warto kupić bilet do wszystkich trzech miejsc na trzy dni, czy tylko do samego oceanarium?


imho te pozostałe miejsca są na tyle tanie że warto
IMAX wspominam bardzo dobrze, to jednak rzadkość te IMAXy kopulaste

W muzeum było ciekawie, acz nie extremalnie ciekawie, trochę rzeczy fajnych a trochę kiepskich

z innych rzeczy w VLC
-museo fallero, żeby poznać trochę miejscowych obyczajów --- to bardzo niedaleko CAC jeśli dobrze pamiętam
-hala targowa mercado central, najlepiej z rana --- jeśli ktoś często bywa w Hiszpanii to nie będzie to dla niego szczególna ciekawostka, jeśli nie to się spodoba
-Lonja de seda to ponoć punkt obowiązkowy a mi się średnio podobało
-warto wejść na pewno na wieżę el Migulete, widok z góry na miasto sympatyczny
-muzeum przy plazy de toros, ciekawe i w miarę nowe + w cenie biletu wejście na samą plazę [ oczywiście na plazę najlepiej wejść przy okazji Corridy, no ale nie zawsze akurat się odbywa ]
-warto kuknąć na parę minut na stację kolejową, ciekawe wykończenie w środku

z grubsza tyle, potem napiszę w dziale restauracyjnym gdzie iść na pyszną i tanią paellę przy plaży
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#9 PostWysłany: 23 Maj 2013 18:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Paź 2011
Posty: 350
niebieski
dzieki serdeczne za wskazowki:) nikt nie pisal o stadionie Valencii - warto? i ile w ogole taka przyjemnosc? i jak obecnie wyglada sprawa z biletami? przy pobycie dwudniowym bardziej opłaca sie brać np. dziesięcioprzejazdowy bilet czy dwa 24h? czy jest moze bilet 48h? ma ktos swieze wiesci, bede wdzieczny a po powrocie obiecuje uzupelnic info:)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 23 Maj 2013 23:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
jeśli byłeś na jakichś innych fajnych dużych stadionach to moim zdaniem nieszczególnie warto

btw przy okazji podjedź zobaczyć na budowę nueva mestalla, zwłaszcza że pewnie biletów nie trzeba żeby, przynajmniej z zewnątrz to zobaczyć
ja nawet nie wiem dokładnie gdzie to jest, chyba gdzieś na benimamet? chwila googlowania i znajdziesz
budowa zaczęla się bodajże w 2007, bodajże w 2008 stanęła i ponownie już nie ruszyła

http://es.wikipedia.org/wiki/Nou_Mestalla
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 27 Maj 2013 10:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lut 2012
Posty: 160
Loty: 171
Kilometry: 313 106
Potwierdzam. Oceanarium jest absolutnym "must see" w Walencji.
Leży w Ciudad de las Artes y las Ciencias (Miasto Sztuki i Nauki)
Cały kompleks to niepowtarzalna, niezwykle fotogeniczna (za dnia i w nocy) architektura w dawnej dolinie rzecznej.

Warto wiedzieć, że w Ciudad opłacają się bilety łączone.
Np. oddzielnie płacimy:
- Ocenarium 27,90 EUR,
- Muzeum nauki i techniki 8 EUR,
- Hemisferic 8,80 EUR
ale już:
Oceanarium + Hemisferic tylko 30,30 EUR
Oceanarium + Hemisferic + Muzeum 36,25 EUR ważny maksymalnie przez trzy dni.
(Ceny dla osoby dorosłej)

Hemisferic naprawdę warto. To IMAX z ekranem w kształcie półkolistej kopuły nad głowami widzów. Byliśmy na Filmie Arabia. Ujęcia pielgrzymek wirujących wokół Kaaby w Mekce niezapomniane. Wychodząc można zobaczyć za szybą projektor IMAX. Robi wrażenie. Taśmę filmową podnosi się na wózku widłowym :)

Filmy najczęściej w hiszp. ang. i fr. wersji językowej.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 lubi ten post.
 
      
#12 PostWysłany: 27 Maj 2013 18:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Paź 2011
Posty: 350
niebieski
Drogie to oceanarium, bylem w lutym w Lizbonie i bodaj 13 euro kosztowalo...Co w tym jest tak niezwyklego, ze jest dwa razy drozsze?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 27 Maj 2013 19:07 

Rejestracja: 06 Kwi 2011
Posty: 800
niebieski
Akurat to w Walencji jest chyba największe w Europie, do tego bardzo nowoczesne i po prostu ładne - bardziej szokują mnie nieadekwatne ceny tego typu atrakcji w Londynie i Barcelonie ;)
Ale skoro byłeś w Lizbonie, to lepiej idź do Bioparcu, chociaż samo Miasteczko i kino sferyczne (o ile nie byłeś w La Geode) zdecydowanie warto odwiedzić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 27 Maj 2013 23:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
sluszna uwaga jednego z kolegów tutaj że CAC jest bardzo fotogeniczne

warto wybrać się wieczorem/w nocy z aparatem z dobrą stabilizacją obrazu / ze statywem i sieknąć kilka fotek
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 28 Maj 2013 23:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lut 2012
Posty: 160
Loty: 171
Kilometry: 313 106
ranek napisał(a):
Co w tym jest tak niezwyklego, ze jest dwa razy drozsze?


Nie mam porównania do Lisbony, ale wiele jest w necie komentarzy, że to największe/najlepsze oceanarium w Europie.

Narzekaliśmy na ceny dopóki nie weszliśmy. Do dziś pamiętamy:
1. Rekiny. Olbrzymi zbiornik z podwodnym tunelem, kilku-kilkunastometrowe potwory pływają Ci nad głową.
2. Długi Tunel pod Atlantykiem. Umownie wchodzisz pod wodę w Hiszpanii, idziesz coraz głębiej, jest coraz ciemniej, zaczynają pływać całe ławice srebrnych rybek, a wychodzisz gdzieś na Karaibach, wśród raf i kolorowych tropikalnych żyjątek.
3. Kolekcję pięknie podświetlonych głębokowodnych stworzeń (meduzy, koniki, smoki morskie, stworki świecąco-elektryzujące)
4. Delfinarium z pokazem tresury delfinów (pokaz w cenie, ale tylko kilka razy dziennie, warto zająć miejsce z półgodzinnym wyprzedzeniem, może być tłok.
5. Pięknie wyeksponowane nad i pod wodą ssaki morskie z gwiazdą oceanarium - Białuchą.
6. Architekturę kompleksu.

Proszę o wybaczenie zoologów, opis jest wrażeniowy,a nie systematyczny :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 12 Sie 2013 13:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2013
Posty: 113
Loty: 74
Kilometry: 301 095
Właśnie wróciliśmy z ponad tygodniowego pobytu w Walencji.
Najładniejsze co tam jest to Miasto Sztuki i Nauki. Już przejeżdżając obok autobusem robi wrażenie. Fajne jest to, że całe miasteczko jest jakby otoczone płytkimi basenami. Obecność wody jest bardzo relaksująca.
My byliśmy tam tylko w oceanarium na nocnym pokazie Aloha Spirit. Cena za wstęp od 20.00 do północy: 22 euro/os.
Samo oceanarium nie powala na kolana, o wiele bardziej podobało mi się to w Lizbonie (wielka płaszczka, rekiny). Pokazem też się rozczarowałam, dużo tańczenia, pływania synchronicznego, a delfinów mało.
Tak że z tych dwóch bardziej bym polecała Lizbonę.

Bioparc. Jest tak rozreklamowany, że spodziewałam się cudów, a okazało się, że to całkiem normalne zoo. Wstęp: coś koło 25 euro/os. Też w Lizbonie bardziej mi się podobało, ze względu na pokaz delfinów (w Lizbonie jest to w zoo, a nie w oceanarium).

Ogólnie Walencja bardzo przyjemne miasto, fajna plaża, zabytki, klimat. Jak dla mnie idealne miejsce na wakacje.
_________________
www.caipiroska.pl - Portal o Brazylii
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 13 Sie 2013 08:09 

Rejestracja: 01 Lut 2011
Posty: 122
brasilka2 napisał(a):
Samo oceanarium nie powala na kolana, o wiele bardziej podobało mi się to w Lizbonie (wielka płaszczka, rekiny).

A niby w Walencji ich nie ma? :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 13 Sie 2013 10:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2013
Posty: 113
Loty: 74
Kilometry: 301 095
A niby w Walencji ich nie ma? :)

No w Lizbonie bardziej mi się ta płaszczka rzuciła w oczy, jak płynęła prosto na szybę, to aż się ludzie prawie że odsuwali. Tutaj też wypatrywałam, ale nie widziałam. No chyba że sie gdzieś schowała na amen :)
_________________
www.caipiroska.pl - Portal o Brazylii
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 06 Sie 2014 22:02 

Rejestracja: 23 Lip 2014
Posty: 57
Loty: 16
Kilometry: 28 434
hej! czy warto jechać do Walencji na 7h?? cuda techniki, muzea i oceanaria raczej mało mnie porywają , bardziej chodzi mi o poznanie klimatu tego miasta, zabytki, kościoły, place, fontanny, ciekawe ulice itp itd. macie jakis pomysł na taką jedniodniową wyprawę? z góry dzięki za sugestie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 06 Sie 2014 22:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Gru 2012
Posty: 1571
Loty: 565
Kilometry: 709 491
niebieski
dzako071 napisał(a):
hej! czy warto jechać do Walencji na 7h?? cuda techniki, muzea i oceanaria raczej mało mnie porywają , bardziej chodzi mi o poznanie klimatu tego miasta, zabytki, kościoły, place, fontanny, ciekawe ulice itp itd. macie jakis pomysł na taką jedniodniową wyprawę? z góry dzięki za sugestie

Bez "cudów techniki, muzeów i oceanarium" 7 godzin wystarczy, bo zabytkowe centrum miasta jest dość małe i skupione... A czy warto jechać na 7 godzin? Zależy skąd :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 104 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group