Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 09 Wrz 2013 19:15 

Rejestracja: 16 Lip 2012
Posty: 36
Jako, że teraz wysyp tanich lotów na Sycylię, obstawiam, że na pewno niejeden z Was, drodzy forumowicze, pokusił się na zwiedzanie :)
Mam pytanie (ponieważ za miesiąc sama będę zwiedzającą, mam dylemat) - czy w Trapani da się zrobić jakieś ciekawe zakupy spożywcze, czy lepiej to zrobić w Palermo? Mam na myśli smakołyki, które zabiorę do PL :)
Nie chcę biegać z tymi zakupami, a muszę sobie zaplanować, czy lepiej w ostatni dzień zwiedzać Trapani (w tym zrobić zakupy) czy przyjadę na samolot prosto z Palermo. Poproszę o jakieś cenne, praktyczne rady :)
Może od razu rzućcie okiem na moje dwa pomysły - na jeden muszę się zdecydować, a cenowo wychodzą tak samo:

1) 6 października 12:35 przylot - dojazd do centrum, zwiedzanie, popołudniowy wyjazd na Erice ze zjazdem po zmroku, prom na Favignanę (tam nocleg w namiocie na dziko), przed południem powrót do Trapani, przejazd do San Vito Lo Capo, powrót (z uwagi na brak połączenia bezpośredniego), przejazd do Palermo i tam pozostanie na dwie noce, i powrót prosto na lotnisko 9 października.

2) Przylot, kurs prosto do Palermo, tam dwie noce, 8 października z rana powrót do Trapani i przejazd do San Vito, powrót po południu i wyjazd na Erice, prom na Favignanę i nocka, 9 października koło południa powrót do Trapani, zwiedzanie, lotnisko (o 17 samolot powrotny).

Wolałabym osobiście opcję drugą, bo będę miała więcej czasu i na San Vito i na Favignane...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
#2 PostWysłany: 09 Wrz 2013 19:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Cze 2013
Posty: 176
Druga opcja lepsza. Zakupy w Palermo, chociaż ciężko powiedzieć, bo w sumie zależy od tego, czego szukasz. Smakołyki w sensie prowiant na podróż czy smakołyki w sensie słodka pamiątka z Sycylii? Jeśli opcja pierwsza, to bez różnicy. Marketów nie brakuje :)

Wieczorem mogę Ci napisać dokładniej, co warto zwiedzić w Palermo i gdzie udać się po zmroku. A gdzie nie... :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 09 Wrz 2013 20:27 

Rejestracja: 16 Lip 2012
Posty: 36
Bardzo będę wdzięczna za wszystkie szczegółowe rady :) A chodzi mi o makarony, winka, słodkości itd :)
Tak tylko dodam, że dzień przylotu to niedziela... No i za pierwszą opcją przemawiają siły, które będziemy mieć zaraz po przylocie, a w opcji drugiej nie będziemy widzieć łazienki przez prawie 2 dni...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 09 Wrz 2013 22:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Cze 2013
Posty: 176
Ogólnie sprawa wygląda tak (może przyda się też niektórym forumowiczom na przyszłość):

Poza wszystkim tym, czego w Palermo nie da się NIE zobaczyć, czyli od Teatro Massimo, przez Politeamę i na powalającej - przynajmniej dla mnie - Cattedrale di Palermo kończąc, warto udać się na market Ballaro', ale nie tylko za dnia, żeby kupić ultra tanie warzywa i owoce i nasycić uszy krzykiem sycylijskich kupczyków, ale też nocą, kiedy zwijają się stragany, na których miejscu wyrastają knajpki, puby itp (piątek/sobota najlepiej; w inne dni: patrz niżej :) ) Ogólnie, sądząc po tym, że wybierasz się tam sama, zakładam, że interakcja z ludźmi cię jak najbardziej interesuje, dlatego szczerze polecam ci Vuccirię, czyli miejsce, gdzie zagląda wieczorem każdy szanujący się Sycylijczyk ;) Pomijając fakt, że piwo Forst 0,66l kosztuje 1,5 EUR, można nawpychać się przy okazji lokalnych fast-foodów w śmiesznie niskiej cenie. Szocik wódki (nie polecam, nie ma polskich ani rosyjskich; jedynie jakieś paskudztwo z Łotwy) to wydatek rzędu 1 EUR. Musisz wiedzieć, że cała zabawa dzieje się NA ZEWNĄTRZ, tzn. kupując piwo w lokalu, dostajesz plastikowy kubeczek, z którym wskazane jest udać się na zewnątrz i pić na otwartym powietrzu. Ludzi jest masa, w weekendy ciężko się praktycznie przedostać. Muzyka na full, każdy robi, co chce; dużo Arabów będzie starało się sprzedać ci po drodze różne rzeczy, ale 'grazie' zazwyczaj wystarcza. Nie szedłbym też tam z portfelem w tylnej kieszeni spodni, bo raczej się z nim pożegnasz. Chyba że...chyba że (uwaga, to tajemnica! :D ) udasz się skoro świt na "bazar złodziei", gdzie ludzie, którzy okradli cię zeszłej nocy, sprzedają ci 'zgubione' przez ciebie rzeczy za w miarę rozsądną cenę ;) Wracając do samego sposobu zabawy: wielu ludziom taki klimat nie odpowiada, tzn. jest tłoczno, głośno, brudno i w żadnym wypadku nie europejsko, cokolwiek by to nie znaczyło. Mnie osobiście takie coś urzekło niesamowicie, ale "to each his own", jak to mówią :)

Z bardziej turystycznych atrakcji: Giardino Inglese, Villa Guilia (przy samym porcie), Piazza di Maggio (również jedna wielka impreza po zmroku), może Bagheria (syc. Baaria) nieopodal, jeśli lubisz Tornatore :D

Ogólnie nie przepadam zwiedzaniem muzeów, więc tutaj w żadnym wypadku ci nie pomogę. Wiem tylko, że do Teatro Massimo (gdzie kręcili scenę zabicia córki Michael'a w Ojcu Chrzestnym III!) jest guided tour za 7 EUR (wejść można niestety tylko z przewodnikiem).

Aha! Jest jeszcze MALOX - miejsce spotkań młodzieży wszelkiej maści, o którym nie wiedzą turyści. Dlatego, pojawiając się tam, na pewno sprawisz dużą niespodziankę lokalsom :) Miejscówka jest rzut beretem od Cattedrale. Idąc w stronę ścisłego centrum, skręcasz w lewo przy plakacie z napisem...MALOX :D Możesz spytać dokładnie miejscowych, na pewno będą wiedzieć. I nie skręć przypadkiem we wcześniejszą uliczkę, bo to wiąże się z utratą portfela/torebki/aparatu/komórki, tudzież zdrowia :)

Mam nadzieję, że choć trochę pomogłem. Jak coś, to pisz tu albo PM. Wiedz, że słowo 'prawo' i 'przepisy' na Sycylii nie ma zbyt dużej racji bytu, więc uważaj na przejściach dla pieszych (nawet na zielonym świetle). Ma to też swoje dobre strony, bo możesz bez problemu pić, na upartego i palić, co ci się żywnie podoba, przechadzając się ulicami. Sycylijczycy to niewiarygodnie mili i ciepli ludzie, ale widać, że czasami mają po dziurki w nosie turystów. Choć w sumie lecisz po sezonie, więc lepiej dla ciebie. I warto, żebyś liznęła choć trochę włoskiego przed wyjazdem, bo dogadywać się na Sycylii po angielsku nie jest łatwo ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 09 Wrz 2013 22:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Cze 2013
Posty: 176
karloszka napisał(a):
Bardzo będę wdzięczna za wszystkie szczegółowe rady :) A chodzi mi o makarony, winka, słodkości itd :)
Tak tylko dodam, że dzień przylotu to niedziela... No i za pierwszą opcją przemawiają siły, które będziemy mieć zaraz po przylocie, a w opcji drugiej nie będziemy widzieć łazienki przez prawie 2 dni...


Eh, z rozpędu zapomniałem dodać: w niedzielę na pewno więcej do roboty będzie w Palermo. W ogóle Trapani mi się ani trochę nie podobało, ale są gusta i guściki. Makarony, winka, słodkości...hmm, myślę, że i tu, i tu znajdziesz coś ciekawego, ale Palermo to jednak miasto z prawdziwego zdarzenia, więc ja bym obstawał przy wariancie z zakupami właśnie tam. Nie chcę się wypowiadać, która opcja lepsza, ale "spanie na dziko" brzmi dość...dziko ;)

Miłej podróży tak czy siak :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group