Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 64 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 15 Mar 2013 21:31 

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 7
Witam wszystkich ;)
Wczoraj dokonałem dzięki tej stronie zakupu pierwszej podróży i od razu zabrałem się za przygotowania do wyjazdu.
Lecę 7 kwietnia z Rzeszowa do Trapani i pierwsze od czego zacząłem to znalezienie autobusu między Lotniskiem Birgi a portem w Trapani, ponieważ tam chce się zatrzymać.
Z tego co się zdążyłem zorientować najpwniejszym i najtańszym transportem są autobusy firmy AST.
Na stronie lotniska jest niby rozkład autobusów tej firmy i znajduje się tutaj: http://www.trapanigate.it/en/to-arrive- ... by-bus.asp
ale jest on najprawdopodobniej nieaktualny i postanowiłem sprawdzić rozkład u samego przewoźnika. W tym celu odwiedziłem ich stronę http://www.aziendasicilianatrasporti.it/ i po wejściu w rozkład ukazuje się tabelka z kierunkami i kwadracikami. Kwadrat czerwony (czas zimowy), kwadrat zielony (czas letni). Pod Trapani można kliknąć tylko w czerwony, a następnie po wpisaniu kierunków Lotnisko Birgi - Port Trapani i daty oraz godziny nie wyszukuje żadnych połączeń.
Nie wiem może to wina strony, to w takim razie gdzie znaleźć aktualny rozkład jazdy tych autobusów z lotniska do portu w Trapani.
Będę wdzięczny za jakąkolwiek pomoc :)


Ostatnio edytowany przez krasnal 07 Sie 2016 17:21, edytowano w sumie 2 razy
porządki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wakacje w Chorwacji za 713 PLN. Loty do Dubrownika z Krakowa + apartament na 3 dni Wakacje w Chorwacji za 713 PLN. Loty do Dubrownika z Krakowa + apartament na 3 dni
Rodos: tygodniowe all inclusive w 4* hotelu od 2318 PLN. Wyloty z 2 miast Rodos: tygodniowe all inclusive w 4* hotelu od 2318 PLN. Wyloty z 2 miast
#2 PostWysłany: 15 Mar 2013 21:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 1070
Loty: 71
Kilometry: 81 270
niebieski
Zrobiłem szybki rekonesans i mi link zadziałał
http://www.aziendasicilianatrasporti.it ... .aspx?id=1

można też obrać inne kierunki
_________________
http://banner.flightdiary.net/skibek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 15 Mar 2013 22:15 

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 7
Wybieram kierunek AEROPORTO BIRGI - TRAPANI-PORTO, datę 7.04 godz. 14:00, i wyskakuje mi komunikat: Nessun itinerario trovato. Si prega di provare con dati differenti, grazie.
Tak samo jest z innymi datami...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 15 Mar 2013 22:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 1070
Loty: 71
Kilometry: 81 270
niebieski
Strona ich się wysypuje. jak zadziała zrobię screeny i wkleję
_________________
http://banner.flightdiary.net/skibek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 15 Mar 2013 22:35 

Rejestracja: 15 Gru 2012
Posty: 3
Z tego co pamiętam autobus jezdzi co 20 min, przynajmniej tak było w pazdzierniku. Swoją drogą zwiedzanie wyspy najlepiej jest samochodem. Nie widziałem autobusów miejskich na trasach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 15 Mar 2013 23:02 

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 7
Skibek napisał(a):
Strona ich się wysypuje. jak zadziała zrobię screeny i wkleję

Jak byś dał radę zrobić screeny to byłbym wdzięczny. Znalazłem jeszcze jeden rozkład:
http://www.egadiweb.it/Trapani/opul_nav ... nverno.htm
Tylko dalej nie wiadomo czy aktualny. Ja lecę tylko na 3 dni i w tym czasie to zdążę tylko zwiedzić same miasto i wyspy Egadzkie, więc samochód do tego jest mi nie potrzebny :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 15 Mar 2013 23:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2011
Posty: 1070
Loty: 71
Kilometry: 81 270
niebieski
rozklad

Załączniki:
trapani.JPG
trapani.JPG [ 36.54 KiB | Obejrzany 9386 razy ]
_________________
http://banner.flightdiary.net/skibek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 15 Mar 2013 23:50 

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 7
Faktycznie, mi już teraz też weszło, z tym, że na razie pokazuje rozkład do 1 kwietnia. Ale pewnie za jakiś czas będzie już dostępny na 7. Dzięki za pomoc :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 16 Mar 2013 19:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2011
Posty: 2035
srebrny
Rozklad zimowy obowiazuje do czerwca, wiec w kwietniu beda te same godziny odjazdu co pokazywane w marcu.

Ja mam pytanie odnosnie mozliwosci przekimania sie na lotnisku. Na forum opinie sa podzielone, jedni pisza ze zamykane od 0.30-4.30 i wypraszaja z niego, inni ze mozna spokojnie kimac i nikogo nie wypraszaja... Jak to jest na chwilę obecna? Ktos cos wie?
Na sleepingairports tez zdania podzielone.

PS. Niestety komunikacja autobusowa nijak nie jest skoordynowana z przylotem Ryana w srode z Rzeszowa. Ostatni autobus do miasta odjezdza o 23.30, a samolot laduje o 23.45.... Jest jeszcze terravision do Palermo, przez Trapani ale koszt 10E i odjezdza dopiero o 0.30.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 16 Mar 2013 20:15 

Rejestracja: 01 Lut 2013
Posty: 107
jakubstan napisał(a):
Skibek napisał(a):
Strona ich się wysypuje. jak zadziała zrobię screeny i wkleję

Jak byś dał radę zrobić screeny to byłbym wdzięczny. Znalazłem jeszcze jeden rozkład:
http://www.egadiweb.it/Trapani/opul_nav ... nverno.htm
Tylko dalej nie wiadomo czy aktualny. Ja lecę tylko na 3 dni i w tym czasie to zdążę tylko zwiedzić same miasto i wyspy Egadzkie, więc samochód do tego jest mi nie potrzebny :)


wjedz koniecznie kolejką do Erice, widoki superowe, Na samo Trapani to wystarczą 2-3 h i to tak mówię z nawiązką. troszkę starego miasta i targ rybny w porcie rybackim-polecam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 18 Mar 2013 13:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2011
Posty: 2035
srebrny
Andi napisał(a):
Rozklad zimowy obowiazuje do czerwca, wiec w kwietniu beda te same godziny odjazdu co pokazywane w marcu.

Ja mam pytanie odnosnie mozliwosci przekimania sie na lotnisku. Na forum opinie sa podzielone, jedni pisza ze zamykane od 0.30-4.30 i wypraszaja z niego, inni ze mozna spokojnie kimac i nikogo nie wypraszaja... Jak to jest na chwilę obecna? Ktos cos wie?
Na sleepingairports tez zdania podzielone.

PS. Niestety komunikacja autobusowa nijak nie jest skoordynowana z przylotem Ryana w srode z Rzeszowa. Ostatni autobus do miasta odjezdza o 23.30, a samolot laduje o 23.45.... Jest jeszcze terravision do Palermo, przez Trapani ale koszt 10E i odjezdza dopiero o 0.30.

Podbijam temat.
W przypadku braku mozliwosci kimania, ktos leci tez 03.04? Mozemy wspolnie wziac taxi do miasta, zawsze wyjdzie taniej ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 24 Kwi 2013 15:16 

Rejestracja: 23 Gru 2012
Posty: 299
Loty: 225
Kilometry: 284 723
niebieski
taxi do 4 osob kosztuje 80 euro
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 25 Kwi 2013 14:33 

Rejestracja: 07 Sty 2011
Posty: 465
niebieski
dwamole napisał(a):
Siemka , szukamy z kolegą transportu z lotniska do Trapani lub San vito lo capo. Przylatujemy w niedziele 19maja o 13:30. Możemy się dorzucić jeżeli ktoś wynajmuje samochód, ewentualnie do taksowki jezeli wyjdzie nie drogo :)

Ale jaki problem?
Autobusem firmy AST jedziesz za 4,7 EUR. Po co szukać taksówek za kolosalne pieniądze?
Tu jest rozkład:
http://www.aziendasicilianatrasporti.it:8080/
Autobus jedzie nawet po locie wieczornym. Ostatni jest o 00.30 ale ja ostatnio leciałem tym o 20.40 z Rzeszowa i lot trwał tylko 2h więc zdążyliśmy na 23.30.
Taxi na 4 osoby za 80EUR?
Za samochód na 2dni płaciłem 40EUR. Na 4 osoby wychodzą śmieszne pieniądze. A żeby dojechać do San Vito wystarczy wam szklanka paliwa;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 25 Kwi 2013 15:09 

Rejestracja: 04 Sty 2012
Posty: 11
Sebjak,

Też rozważam wynajęcie samochodu. Jaką wypożyczalnię polecasz? Super cover jest konieczne?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 26 Kwi 2013 14:03 

Rejestracja: 07 Sty 2011
Posty: 465
niebieski
Ja brałem auto w Europcar. Po raz drugi już u nich i żadnych problemów. W niedzielę oddałem auto a wczoraj już odblokowali kartę. Do tego blokują małą kwotę.
Wypożyczyłem 19.04 rano a oddałem 21.04 rano przed 6 (kluczyki do skrzynki)- płaciłem 43EUR.
Ubezpieczenia nie brałem. Raczej nie ma potrzeby. Nie ma tam ruchu jak na kontynencie. Oczywiście w Trapani ruch większy ale nie to co w Mediolanie:) Ogólnie po wyspie jeździ się bardzo przyjemnie szczególnie taką 500:D Zakładam że cabrio było by jeszcze lepsze;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 26 Kwi 2013 14:30 

Rejestracja: 18 Paź 2011
Posty: 25
sebjag napisał(a):
Ja brałem auto w Europcar. Po raz drugi już u nich i żadnych problemów. W niedzielę oddałem auto a wczoraj już odblokowali kartę. Do tego blokują małą kwotę.
Wypożyczyłem 19.04 rano a oddałem 21.04 rano przed 6 (kluczyki do skrzynki)- płaciłem 43EUR.
Ubezpieczenia nie brałem. Raczej nie ma potrzeby. Nie ma tam ruchu jak na kontynencie. Oczywiście w Trapani ruch większy ale nie to co w Mediolanie:) Ogólnie po wyspie jeździ się bardzo przyjemnie szczególnie taką 500:D Zakładam że cabrio było by jeszcze lepsze;)


A ten samochód rezerwowałeś wcześniej czy na miejscu?
Bo ja przeszukuję Rentalcars i nic w takich pieniądzach nie widzę chyba ze źle zrozumiałem i chodziło o 43EUR/dzień?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 28 Kwi 2013 11:50 

Rejestracja: 07 Sty 2011
Posty: 465
niebieski
Dobrze mnie zrozumiałeś. Zapłaciłem 43EUR za wszystko. Rezerwowałem jakoś 5dni przed wyjazdem. Z ciekawości zaglądnąłem na ceny na najbliższe dni i faktycznie są niemal 2x większe.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 28 Kwi 2013 20:33 

Rejestracja: 18 Paź 2011
Posty: 25
A rezerwowałeś przez stronę Europcar czy przez jakiegoś pośrednika?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 29 Kwi 2013 07:30 

Rejestracja: 07 Sty 2011
Posty: 465
niebieski
Rezerwowałem przez ich stronę z wykorzystaniem kodu zniżkowego.
code: 44035484 -10%
code: 49712876 -10%
Oba kody działają.
Poniżej przykład rezerwacji z kodem na dwa dni w podobnej cenie jak ja brałem. Widać cena zależy od dnia w jakim się wynajmuje.

Załączniki:
europ.jpg
europ.jpg [ 65.65 KiB | Obejrzany 8249 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 29 Maj 2013 09:44 

Rejestracja: 18 Paź 2011
Posty: 25
Witam
Mam pytanie do osób które spały w okolicach lotniska Trapani. Z informacji na forum wyczytałem ze lotnisko w Trapani jest zamykane na noc - czy ktoś z was nocował na plaży w pobliżu lotniska - w którą stronę się kierować po wyjściu z terminalu.

Lecimy dzis wieczorem z Rzeszowa a samochód niestety odbiramy dopiero rano o 8 z lotniska - mamy namiot i chcielibysmy w miarę blisko lotniska przenocować żeby rano nie wracać się zbyt długo po odbiór samochodu.

Będę wdzięczy za wszelkie wasze doświadczenia w tej dziedzinie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 64 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group