Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 50 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: tranzyt a alkohol
#1 PostWysłany: 29 Kwi 2014 07:03 

Rejestracja: 29 Kwi 2014
Posty: 4
Witam!!
Lecę do Porto z przesiadkami, i w drodze powrotnej chciałbym kupić na lotnisku kilka butelek porto ( lecę bez bagażu rejestrowego ), nie wiem czy mogę. Gdzieś czytałem, że jeżeli płyny (Alkohol ) są zakupione i zapakowane w specjalnej torbie zametkowanej w duty free to jest to honorowane podczas kolejnych przesiadek przez najbliższe 24 godz. Nie jestem pewny źródła tej informacji, czy niema jednoznacznej opinii? Szkoda bezsensownie stracić trochę euro.
Pozdrawiam! :D


Ostatnio edytowany przez Japonka76, 23 Paź 2018 11:05, edytowano w sumie 1 raz
tytuł
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop na Malcie za 1549 PLN. Loty z Katowic + 4 noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop na Malcie za 1549 PLN. Loty z Katowic + 4 noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
Loty na Kubę w dobrej cenie: Hawana z dużym bagażem z Krakowa od 2471 PLN Loty na Kubę w dobrej cenie: Hawana z dużym bagażem z Krakowa od 2471 PLN
#2 PostWysłany: 29 Kwi 2014 07:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 1536
Loty: 126
Kilometry: 294 821
niebieski
Pierwsze słyszęo tych 24h, moim zdaniem się nie uda.
_________________
http://openworld.net.pl/
https://www.facebook.com/OpenWorldTrip
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 29 Kwi 2014 08:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
http://www.etrc.org/current-issues/avia ... urity.html

Cytuj:
The first phase of the new EU aviation security regime will start on 31 January 2014 when new rules regarding the carriage of LAGs in hand luggage will enter into force in the European Union, the United States, Canada, and Australia.

Passengers transferring at European (EU, Switzerland, Iceland, Norway), Canadian, or Australian (to be confirmed) airports will be allowed to carry LAGs bought at an airport or onboard an aircraft anywhere in the world, provided they are sealed in an ICAO approved STEB (Security Tamper-Evident Bag) together with proof of purchase (receipt). LAGs over 100ml will have to be successfully screened with Enhanced Screening Technology at the transfer airport security check point. Duty free LAGs in containers of 100 ml or less do not need to be screened but should be carried separately in STEBs.


Teoretycznie jest więc to dozwolone.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
bonieq2 lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 29 Kwi 2014 08:21 

Rejestracja: 25 Paź 2012
Posty: 1026
niebieski
Właśnie chyba tylko teoretycznie :) W BVA odebrano mi butelkę porto zakupionego w bezcłowym na OPO. W reklamówce, z paragonem. I mimo, że pytałam o to w drodze do... Już nie będę próbować, jeśli lotnisko przesiadkowe nie ma strefy tranzytowej, tak jak np. CRL. Pozdrawiam :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 29 Kwi 2014 08:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 1536
Loty: 126
Kilometry: 294 821
niebieski
A to nowość, całe życie człowiek się uczy.
Czy jest już potwierdzenie, że te przepisy weszły w życie?
_________________
http://openworld.net.pl/
https://www.facebook.com/OpenWorldTrip
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 29 Kwi 2014 08:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 1536
Loty: 126
Kilometry: 294 821
niebieski
ewaolivka napisał(a):
Właśnie chyba tylko teoretycznie :) W BVA odebrano mi butelkę porto zakupionego w bezcłowym na OPO. W reklamówce, z paragonem. I mimo, że pytałam o to w drodze do... Już nie będę próbować, jeśli lotnisko przesiadkowe nie ma strefy tranzytowej, tak jak np. CRL. Pozdrawiam :)

Może chodziło o to, że nie było zapakowane w STEB (Security Tamper-Evident Bag) - czy było?.
Czyli wychodzi na to, że można przewozić od 31 stycznia 2014 pod warunkiem, że są zapakowane zgodnie z wymogami ICAO, a sklepy pewnie się jeszcze na to nie przestawiły, bo nikt im tego nie nakazał, a koszty by wzrosły... Czyli przepis jest, ale nie można z niego skorzystać...
_________________
http://openworld.net.pl/
https://www.facebook.com/OpenWorldTrip
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 29 Kwi 2014 08:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Był kiedyś artykuł na głównej: http://www.fly4free.pl/zmiany-plyny-bag ... pojemnosc/
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 29 Kwi 2014 08:36 

Rejestracja: 25 Paź 2012
Posty: 1026
niebieski
W sklepie w OPO zapakowano hermetycznie, mówiłam, że to na przesiadkę. Leciałam 30 marca. Może to na BVA tak się czepiają? I nie minęły 3 godziny, nawet nie spojrzano na paragon...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 29 Kwi 2014 08:42 

Rejestracja: 29 Kwi 2014
Posty: 4
krasnal napisał(a):
Był kiedyś artykuł na głównej: http://www.fly4free.pl/zmiany-plyny-bag ... pojemnosc/

Według tego artykułu nie mogę przywieźć alkoholu w tranzycie przez Eindhoven do kraju?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 29 Kwi 2014 08:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
Na Malcie kupiłem perfumy (125ml), później jeden dzień spędziłem w Bergamo, zero problemów
Przy kupowaniu powiedziałem kasjerce, że lecę do Polski, zapakowała w STEB z paragonem.
Italiańcy w ogóle się tym nie interesowali mimo, że miałem więcej takich flakoników.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 29 Kwi 2014 09:07 

Rejestracja: 29 Kwi 2014
Posty: 4
cypel napisał(a):
Na Malcie kupiłem perfumy (125ml), później jeden dzień spędziłem w Bergamo, zero problemów
Przy kupowaniu powiedziałem kasjerce, że lecę do Polski, zapakowała w STEB z paragonem.
Italiańcy w ogóle się tym nie interesowali mimo, że miałem więcej takich flakoników.

To trochę co innego niż alkohol ( 0,7 l)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 29 Kwi 2014 09:12 
Redaktor F4F

Rejestracja: 08 Kwi 2012
Posty: 3878
Loty: 39
Kilometry: 33 222
To ja może zapytam czy ktoś ma jakiekolwiek doświadczenie z lotniskiem w Rygge? Będę się tam przesiadał i w sumie wziąłbym buteleczkę z Polski.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 29 Kwi 2014 09:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
niby tak, ale ważna jest pojemność a nie zawartość
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 29 Kwi 2014 09:17 

Rejestracja: 29 Kwi 2014
Posty: 4
cypel napisał(a):
niby tak, ale ważna jest pojemność a nie zawartość
cytat z artykułu Nadal NIE BĘDZIE MOŻNA przewozić: napojów (woda, soki itp.), alkoholi i kosmetyków (mleczka do pielęgnacji, balsamów do ciała, perfum, lakierów do włosów itp.) w pojemnikach większych niż 100 ml. Wymienione płyny wciąż będą podlegać dotychczasowej tradycyjnej kontroli bezpieczeństwa i ich objętność nie może być wieksza niż 100 ml/pojemnik. To jak to jest? można czy nie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 29 Kwi 2014 09:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2010
Posty: 483
niebieski
Ok 4 lata temu leciałem ryanem wro-hhn-zad z butelką 0,5l zubrowki kupioną na lotnisku we wroclawiu. Pani z wro nie zagwarantowała ze mnie puszcza na kontroli w hhn ale wg. przepisow powinni. W hhn poczatkowo robili problemy ale po sprawdzeniu puscili bo okazalo sie, ze jesli na paragonie w tej zapakowanej foli jest taka sama data zakupu jak wylotu to mozna wniesc takie zakupy. Przynajmniej tak mi wtedy powiedzieli.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 29 Kwi 2014 09:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
andreskak napisał(a):
cypel napisał(a):
niby tak, ale ważna jest pojemność a nie zawartość
cytat z artykułu Nadal NIE BĘDZIE MOŻNA przewozić: napojów (woda, soki itp.), alkoholi i kosmetyków (mleczka do pielęgnacji, balsamów do ciała, perfum, lakierów do włosów itp.) w pojemnikach większych niż 100 ml. Wymienione płyny wciąż będą podlegać dotychczasowej tradycyjnej kontroli bezpieczeństwa i ich objętność nie może być wieksza niż 100 ml/pojemnik. To jak to jest? można czy nie?


Artykuł jest sformułowany trochę niejasno. Ja to interpretuję tak, że powyższy cytat dotyczy tylko płynów wnoszonych na lotnisko z zewnątrz. Natomiast do alkoholi zakupionych na lotnisku odnosi się cytat:

Cytuj:
Dozwolony również będzie przewóz płynów, aerozoli i żeli zakupionych w porcie lotniczym lub na pokładzie samolotu pod warunkiem umieszczenia ich w zamkniętych torbach (STEBs), w których w widoczny sposób umieszczony będzie odpowiedni dowód potwierdzający ich zakup

Cytuj:
Pasażerowie, którzy zaplanowali podróż lotniczą na terenie UE z przesiadką, będą mogli przewieźć płyny, aerozole i żele w specjalnych torebkach STEBs, bez konieczności poddawania ich ponownej kontroli bezpieczeństwa w porcie przesiadkowym.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 29 Kwi 2014 09:31 

Rejestracja: 06 Lip 2013
Posty: 61
Jako były pracownik sklepu "wolnocłowego" zawsze obserwowałem, jak to wygląda na innych lotniskach. I tak są dwie szkoły dotyczące tych 24 h: jedna mówi, iż torba jest ważna 24 h od zamknięcia a inna że do końca dnia w którym towar był kupiony. Należy zwrócić uwagę, żeby torba była z zielonym znakiem z przodu (zielona kółko i znak potwierdzenia w środku kołka). To czy zabiorą czy nie zależy tylko od pracowników lotniska, czy potrzebują prezentu dla kogoś czy nie :). Na lotnisku na którym pracowałem facet z USA przywiózł prezent dla rodziny: 3 l Jacka ale prezentu rodzina nie dostała, a w przyrodzie nic nie ginie.
Ogólnie te bezpieczne torby powinny byc schowane by tylko pracownik miał do nich dostęp. Bedac na lotnisku w RAK w Maroko, torby takie leżały w całym sklepie. Wziąłem sobie jedną i kupilem po taniości jakieś whisky. Miałem dość długie oczekiwanie w Wezze, wiec sobie trochę wypiłem, bo zimno było w nocy. Rano spakowałem to co zostalo do torby, dołożyłem paragon i ... przeszło :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 29 Kwi 2014 09:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
andreskak napisał(a):
cypel napisał(a):
niby tak, ale ważna jest pojemność a nie zawartość
cytat z artykułu Nadal NIE BĘDZIE MOŻNA przewozić: napojów (woda, soki itp.), alkoholi i kosmetyków (mleczka do pielęgnacji, balsamów do ciała, perfum, lakierów do włosów itp.) w pojemnikach większych niż 100 ml. Wymienione płyny wciąż będą podlegać dotychczasowej tradycyjnej kontroli bezpieczeństwa i ich objętność nie może być wieksza niż 100 ml/pojemnik. To jak to jest? można czy nie?

ten cały artykuł to jakieś nieporozumienie
@humbak to dobrze podsumował w komentarzu
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 29 Kwi 2014 09:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2011
Posty: 235
Loty: 338
Kilometry: 649 879
niebieski
Przytoczę szybko moją niedawną sytuację z Gdańska. Wracałam z Pizy do Warszawy via GDN z dwiema butelkami chianti (hermetycznie zamkniętymi w Pizie, z rachunkiem w widocznym miejscu). Zanim przeszłam ponowną kontrolę bezpieczeństwa zapytałam uprzejmego celnika co się stanie z tymi winami. Zapewnił, że nie ma obaw - zapakowane tego samego dnia zostaną przepakowane do ich torby i pojadą ze mną do celu. Miły pan zniknął kiedy nadeszła moja kolej w skanowaniu torby i tym razem bardzo nieuprzejma pani stanowczo powiedziała "NIE, te butelki nie przejdą", po czym odłożyła je na bok (myśląc już o wieczornej romantycznej kolacji z darmowym winem). Żadne tłumaczenia nie miały racji bytu, pani była zawzięta i nie chciała oddać nam win, tłumacząc, że minęły 3h od ich zakupu, więc nie mogą jechać dalej (co za absurd?! a co z lotami powyżej trzech godzin?). Na szczęście wszystkiemu przysłuchiwał się inny celnik, który na koniec zabrał głos i ośmieszył panią przy wszystkich wytykając nieznajomość przepisów. Błyskawicznie zapakował wina w ich torbę i życzył miłej podróży :)

Morał z tej historii jest taki, że owszem MOŻNA (w UE), tylko celnicy najprawdopodobniej wykorzystują niewiedzę pasażerów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 29 Kwi 2014 09:48 

Rejestracja: 01 Lip 2012
Posty: 365
Teraz juz wiem dlaczego sprzedawca w sklepie na lotnisk we Frankfurcie pytal sie czy sie gdzies przesiadam...powtorzyl pytanie dwa razy, co wzbudzilo moja ciekawosc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 50 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 19 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group