Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 161 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 05 Lip 2015 10:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Lis 2013
Posty: 1987
Loty: 112
Kilometry: 141 978
srebrny
Citymapper.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka do Wietnamu: Ho Chi Minh, Phu Quoc, Nha Thrang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3505 PLN Wycieczka do Wietnamu: Ho Chi Minh, Phu Quoc, Nha Thrang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3505 PLN
Wczasy na Kefalinii od 2462 PLN. Wyloty z 4 miast + tydzień z wyżywieniem w 4* hotelu Wczasy na Kefalinii od 2462 PLN. Wyloty z 4 miast + tydzień z wyżywieniem w 4* hotelu
#82 PostWysłany: 05 Lip 2015 11:39 

Rejestracja: 07 Lut 2014
Posty: 431
niebieski
Widzę że coś jak Rome2Rio, szkoda że wymaga połączenia z netem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#83 PostWysłany: 29 Gru 2015 23:27 

Rejestracja: 03 Gru 2012
Posty: 42
Wie ktoś jak wygląda sytuacja z taksówkami? chodzi mi konkretnie o to czy jak wysiądę na przystanku Bcn Nord jest tam jakiś postój taksówek? Mój samolot ląduje o 23.55 plus ok 1.5 h na dotarcie z lotniska do Barcelony więc podejrzewam, że na tym przystanku będę mniej więcej ok godziny 2 w nocy. Od Bcn Nord do mojego hotelu jest ponad 3 km więc najlepiej było by dla nas jakbyśmy podjechali taksówką. Chyba, że znacie inną opcję na dotarcie do hotelu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#84 PostWysłany: 30 Gru 2015 03:47 

Rejestracja: 10 Maj 2010
Posty: 441
niebieski
Przed wejściem głównym jest postój taksówek. Nie wiem gdzie masz hotel, więc ciężko doradzić mi jakąś alternatywę.
Góra
 Profil Relacje PM off
bong lubi ten post.
 
      
#85 PostWysłany: 30 Gru 2015 07:54 

Rejestracja: 11 Mar 2013
Posty: 694
Loty: 2
Kilometry: 3 738
Apka ArleanMetro - każdemu polecam i to nie tylko Barca.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#86 PostWysłany: 30 Gru 2015 12:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
@bong
Jeśli to są 3 km to weź taksówkę. Za kurs zapłacisz max 10 euro a 2 bilety na autobus, jeśli nie masz T-10, to 4,30 + czekanie.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#87 PostWysłany: 03 Sty 2016 22:51 

Rejestracja: 03 Gru 2012
Posty: 42
Dzięki! no to postanowione trzeba będzie przejechać się kawałek taksówką.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#88 PostWysłany: 04 Sty 2016 15:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lut 2012
Posty: 442
Loty: 64
Kilometry: 148 809
niebieski
A czy ktoś miał okazję kupować bilet 2 dniowy przez https://www.barcelonasmartmoving.com/tickets/hola-bcn ?
Czy bilet faktycznie drukuje się w automacie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#89 PostWysłany: 02 Kwi 2016 11:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
Dziś strajk na pół gwizdka metra.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
Abcn lubi ten post.
 
      
#90 PostWysłany: 02 Kwi 2016 13:54 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1762
srebrny
Komor napisał(a):
A czy ktoś miał okazję kupować bilet 2 dniowy przez https://www.barcelonasmartmoving.com/tickets/hola-bcn ?
Czy bilet faktycznie drukuje się w automacie?


Bilet sieciowy (Hola Ticket) na 2,3,4 lub 5 dni najlepiej kupić w necie. Mailem dostaniesz voucher z numerem. W automacie wprowadzasz numer vouchera i drukuje ci się bilet - tak to działa w praktyce, przećwiczyłem ok. 2 tyg. temu. Jeśli kupujesz ten bilet od razu w automacie to cena jest nieco wyższa niż w necie.

Ja kupowałem przez stronę operatora komunikacji: http://www.tmb.cat/en/barcelona-travel-card

Moim zdaniem jeśli planujecie intensywnie zwiedzać to na pewno warto. Warto pamiętać, że ten bilet jest też ważny na nową linię metra, która od lutego jeździ na lotnisko, gdzie generalnie trzeba kupować osobne bilety.

Na koniec ważna sprawa: ważność biletu 2-dniowego to nie 48 godzin od skasowania tylko do końca następnego dnia po skasowaniu. Następny dzień wg operatora kończy się co ciekawe nie o północy tylko o ile pamiętam o 2 albo 3 w nocy kolejnego dnia:-) Jeśli skasuje się go po południu w piątek to w praktyce jest ważny w piątek, sobotę oraz do 2 albo 3 (nie pamiętam) w nocy w niedzielę.

Miłego pobytu w Barcelonie:-)
Góra
 Profil Relacje PM off
namteH lubi ten post.
 
      
#91 PostWysłany: 23 Kwi 2016 22:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
W najbliższy wtorek (26) i środę (27) odbędzie się częściowy strajk metra.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#92 PostWysłany: 23 Kwi 2016 22:40 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3047
srebrny
Tylko pamiętajcie, że te "Hola BCN" wychodzą drogo. Kiedyś kupiłem odruchowo 4-dniowy, bo wydawałoby się, że takie są zawsze najkorzystniejsze. Tymczasem są jedynie najwygodniejsze. T-10 wychodzi jednak najtaniej, w dodatku "Hola BCN" ma ograniczony zakres obowiązywania.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#93 PostWysłany: 24 Kwi 2016 07:38 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1762
srebrny
Ograniczony w jakim sensie?

Ostatnio podczas pobytu w Barcelonie korzystałem z tego biletu bardzo intensywnie i bezproblemowo.
Z tego co pamiętam nie obowiązuje on tylko w środkach komunikacji innych niż objęte siecią miejskiego operatora TMB - np. autobusie Aerobus z lotniska na plac Catalunya czy kolejkę liniową na Tibidabo - ale tam zawsze trzeba kupować osobne bilety. Zresztą alternatywą (choć dłuższą) dla Aerobusu jest metro z lotniska, gdzie bilet Hola jest już ważny.

Ale może coś się zmieniło albo nie trafiłem na jakieś inne ograniczenia - jeśli są jeszcze jakieś chętnie bym je poznał bo zwykle w Barcelonie korzystam z tych biletów i jak dotąd bardzo sobie je chwalę.

A co do ceny to jak zwykle - wszystko zależy od intensywności korzystania z komunikacji. Dodatkowo przy podróży do/z lotniska, cena jednorazowego biletu na metro (na tej linii T-10 nie jest ważne; obowiązują osobne bilety) to ok. 2/3 ceny jednodniowego biletu Hola, co zwiększa opłacalność biletu dziennego.
Ale na pewno przy mniejszej intensywności przejazdów bilet T-10 jest bardzo dobrą alternatywą. Może też być tak, że jeśli ktoś jedzie na kilka dni i planuje intensywnie się przemieszczać po mieście, optymalny jest zakup biletów 1-dniowych na pierwszy i ostatni dzień pobytu (zapewnią one możliwość podróży do/z lotniska) i T-10 na pozostałe dni.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#94 PostWysłany: 24 Kwi 2016 12:14 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3047
srebrny
Co do ograniczeń, Hola BCN są ważne tylko u przewoźników kolejowych, tramwajowego i w TMB. To oznacza, że odpadają autobusy podmiejskie i nocne - w nocnym musiałem płacić za jednorazowy.
Natomiast ja co do zasady zawsze intensywnie się przemieszczam i zawsze wyznawałem taką zasadę, jak Ty, że najlepszy jest "szwedzki stół", ale T-10 jest na tyle korzystny, że ciężko byłoby wyjeździć więcej (a na lotnisko wcale nie trzeba jechać metrem). Podobnie zdziwiłem się w Rzymie. Zawsze kupowałem całodzienny, ale on kosztuje tyle, co cztery 100-minutowe. A już trzy 100-minutowe dają pięć godzin jazdy. Ale z ograniczeniami.
Góra
 Profil Relacje PM off
namteH lubi ten post.
 
      
#95 PostWysłany: 29 Maj 2016 23:24 
Moderator forum

Rejestracja: 13 Lis 2010
Posty: 2969
http://www.tmb.cat/en/estat-del-servei/ ... -maig-juny
Ponownie strajk Metra , 30,31 maja, 1,2 czerwca

Dopis

Częściowy strajk autobusów 3 czerwca
http://www.tmb.cat/ca/estat-del-servei/ ... -barcelona

Przypuszczalnie /na Sonar , św. Jana/ cdn...
_________________
pozdrawiam

A.



Wybaczcie brak polskich znakow w niektórych postach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#96 PostWysłany: 30 Maj 2016 12:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Lis 2013
Posty: 1987
Loty: 112
Kilometry: 141 978
srebrny
greg2014 napisał(a):
Dodatkowo przy podróży do/z lotniska, cena jednorazowego biletu na metro (na tej linii T-10 nie jest ważne; obowiązują osobne bilety) to ok. 2/3 ceny jednodniowego biletu Hola

To jedź R2 :-)
Góra
 Profil Relacje PM off
obibok lubi ten post.
 
      
#97 PostWysłany: 03 Cze 2016 16:17 

Rejestracja: 21 Gru 2010
Posty: 395
niebieski
Dokładnie, linia R2 z lotniska obsługuje bilety T-10, więc do centrum można dojechać za mniej niż 1 € :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#98 PostWysłany: 03 Cze 2016 16:28 

Rejestracja: 06 Lis 2015
Posty: 711
myca007 napisał(a):
Jaką polecacie aktualnie appkę (najlepiej na IOS) w stylu jakdojadę na Barcelonę? Pobrałem sobie TMBAPP, ale jakiś koślawy ten interfejs. Fajnie jakby działała offline ;)


Nie wiem jak na iOS ale HERE u mnie w podróży sprawdza się znakomicie (przed wyjazdem pobierasz mapki offline).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#99 PostWysłany: 03 Cze 2016 17:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2016
Posty: 192
fly4me napisał(a):
Dokładnie, linia R2 z lotniska obsługuje bilety T-10, więc do centrum można dojechać za mniej niż 1 € :D


Dokładnie, trzeba przejść kawałek z terminala, ale warto - to chyba najtańszy transfer z lotniska do centrum w Europie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#100 PostWysłany: 03 Cze 2016 17:28 

Rejestracja: 05 Lis 2010
Posty: 64
Abcn napisał(a):
http://www.tmb.cat/en/estat-del-servei/-/estat-del-servei/novetats/2016-avis-vaga-metro-barcelona-maig-juny
Ponownie strajk Metra , 30,31 maja, 1,2 czerwca

Dopis

Częściowy strajk autobusów 3 czerwca
http://www.tmb.cat/ca/estat-del-servei/ ... -barcelona

Przypuszczalnie /na Sonar , św. Jana/ cdn...

Częściowy strajk autobusów także 6-10 i 13-17 czerwca (czyli w dni robocze przez dwa tygodnie).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 161 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group