Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 161 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna
Autor Wiadomość
#121 PostWysłany: 19 Lis 2017 15:35 

Rejestracja: 06 Lip 2017
Posty: 23
Wybieram się w następny weekend do Katalonii, planuje wypożyczyć samochód na lotnisku w Gironie, mam nocleg w Lloret. Chcę dojechać z Lloret do Barcelony samochodem.
Czy w Barcelonie jest jakieś centrum przesiadkowe gdzie mogę bezpłatnie zostawić samochód w niedziele i dalej podróżować na bilecie T10?


Ostatnio edytowany przez Abcn, 19 Lis 2017 20:55, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#122 PostWysłany: 19 Lis 2017 17:30 

Rejestracja: 22 Cze 2012
Posty: 633
Loty: 26
Kilometry: 67 603
niebieski
Jesli bedziesz tylko w niedziele, to mozna parkowac wszedzie na wyznaczonych miejscach ulicznych. Miejsca te sa w wiekszosci pozajmowane ale da sie cos znalezc. Ewentualnie mozna zaparkowac na parkingu Viajeros. 7 euro za dobe, niedaleko metra i w miare blisko centrum.
Góra
 Profil Relacje PM off
Abcn lubi ten post.
Oxy uważa post za pomocny.
 
      
#123 PostWysłany: 21 Maj 2018 13:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2017
Posty: 28
Loty: 8
Kilometry: 11 777
Mam pytanie, bo nie rozumiem do końca zasad działania biletu jednorazowego.

Czy na bilecie jednorazowym mogę zmienić linię autobusu, jeżeli nie przekroczę 75 minut? Bo mam dwie sprzeczne informacje:

1) Na bilecie jednorazowym nie możesz zmieniać rodzajów transportu, ale możesz zmieniać linie np. przesiąść się z linii metra L1 na L2 (o ile nie opuścisz pomiędzy tą zmianą stacji).

2) bilet jednorazowy – uprawnia nas do pojedynczego przejazdu dowolnym środkiem komunikacji w ramach TMB. Aktualna cena to 2,20 euro;


I teraz pytanie brzmi tak - jadąc w nocy z lotniska N18 mogę się przesiąść - konkretnie - w N14 na tym jednorazowym?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#124 PostWysłany: 21 Maj 2018 13:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1517
srebrny
@michatyyy a nie wolisz kupic T10 od razu? na którym można się przesiadać?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#125 PostWysłany: 21 Maj 2018 13:53 

A gdzie go kupi nocą?
Teoretycznie i praktycznie da się przesiadać w autobusie, ale mi naliczyło kolejną opłatę, bo się pomyliłem i i po chwili skasowałem na trasie powrotnej autobusu tej samej linii
W temacie Lotnisko -Barcelona opisano to dokładnie czyli zasady w ramach jednego skasowania
Góra
 PM off  
      
#126 PostWysłany: 21 Maj 2018 14:06 

Rejestracja: 08 Lis 2015
Posty: 1031
platynowy
Anonymous napisał(a):
A gdzie go kupi nocą?

Z tym to powinien dać radę są automaty przy wejściu na peron Renfe (powinny być czynne). Tylko trochę drogi do automatów i z powrotem go czeka.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#127 PostWysłany: 21 Maj 2018 14:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lip 2010
Posty: 3225
srebrny
-- 21 Maj 2018 14:33 --

na jednorazowym, kupionym u kierowcy, raczej nie da sie przesiasc. Bo to taki papierkowy bilecik / wydruk z minidrukarki, i nie da sie go wlozyc do kasownika w kolejnym autobusie, ani tez nie sadze by kierowca byl zainteresowany w osobistym sprawdzaniu tego wczesniejszzego biletu.

-- 21 Maj 2018 14:35 --

michatyyy napisał(a):
Mam pytanie, bo nie rozumiem do końca zasad działania biletu jednorazowego.

Czy na bilecie jednorazowym mogę zmienić linię autobusu, jeżeli nie przekroczę 75 minut? Bo mam dwie sprzeczne informacje:

1) Na bilecie jednorazowym nie możesz zmieniać rodzajów transportu, ale możesz zmieniać linie np. przesiąść się z linii metra L1 na L2 (o ile nie opuścisz pomiędzy tą zmianą stacji).

2) bilet jednorazowy – uprawnia nas do pojedynczego przejazdu dowolnym środkiem komunikacji w ramach TMB. Aktualna cena to 2,20 euro;


I teraz pytanie brzmi tak - jadąc w nocy z lotniska N18 mogę się przesiąść - konkretnie - w N14 na tym jednorazowym?


to nie jest w zasadzie sprzeczna informacja - po prostu w stacjach metra kasownik jest tylko przy wejsciu na stacje, a nie przy wejsciu / wyjsciu z pociagu / wagonu metra [ale juz przy transporcie autobusowym sytuacja jest inna]. Z tego w sumie wynika ze przesiasc sie nie da, jakikolwiek by to nie byl jednorazowy, czy kupiony u kierowcy czy w automacie

tak więc sorry , stary, bedziesz 3 euro do tylu. Przezyjesz : )
_________________
"lepiej nie jechać i nie żałować niż jechać i żałować" - Tony Halik
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#128 PostWysłany: 21 Maj 2018 15:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2017
Posty: 28
Loty: 8
Kilometry: 11 777
rw30 napisał(a):
-- 21 Maj 2018 14:33 --
takze sorry stary, bedziesz 3 euro do tylu. Przezyjesz : )


Muszę :D Dzięki wszystkim za udzielenie odpowiedzi ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#129 PostWysłany: 03 Cze 2018 23:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lut 2016
Posty: 6
A ja chcialabym polecic jako srodek transportu po Barcelonie skuter

Podczas naszego 4-dniowego pobytu w tym miescie poruszalismy sie tez zarowno komunikacja miejska (oczywiscie na T-10), jak i pieszo, ale nic nie przebije skutera. Zastanawialismy sie tez nad rowerem i mimo, ze bylam do skutera bardzo sceptycznie nastawiona (raz, ze sie po prostu boje, dwa, ze w Barcelonie ruch jest przeolbrzymi), to byla jedna z najlepszych rzeczy tego wyjazdu. Zdaje sobie sprawe, ze nie jest to opcja dla kazdego, ale warto wziac ja pod uwage, bo ma duzo plusow:

+czas przejazdu jest duzo krotszy niz innymi srodkami transportu, wiec mozna po prostu zaliczyc wiecej punktow podrozy (czasem metrem wychodzilo np 30 minut, piechota 40, a autem/skuterem 15)

+w miedzyczasie nie jestesmy pod ziemia wiec mozna ogladac widoki, zboczyc z trasy, "zgubic sie" gdzies po drodze do celu, no i cieszyc sie sloncem!

+nie placimy nigdzie za parkingi! a parkowac mozna doslownie wszedzie, jest mnostwo wyznaczonych miejsc, wiec nie tracimy czasu na szukanie

+nie stoimy w korkach, wiadomo ruch jest duzy, trzeba uwazac, ale skuterow i motocykli jest tam mnostwo i kierowcy naprawde na nie uwazaja

+stosunkowo niedroga opcja, za wynajem na 24h (+2 kaski i zabezpiecznie) zaplacilismy 25 euro, za benzyne za caly dzien jezdzenia... 2 euro :) a zwiedzilismy naprawde sporo

+moze byc to atrakcja sama w sobie :)
Góra
 Profil Relacje PM off
namteH lubi ten post.
 
      
#130 PostWysłany: 19 Cze 2018 23:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
@xamoleya
A polecisz wypożyczalnię?
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#131 PostWysłany: 24 Sie 2018 12:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lut 2016
Posty: 6
Oj, dlugo tu nie zagladalam ;)

My korzystalismy z Movendoo (blisko stacji metra Drassanes) i moge ich szczerze polecic. Wszystkie skutery maja takie same (125cc), sa w swietnym stanie (oczywiscie zawsze na poczatku warto dokladnie obejrzec skuter i zrobic koleczko po placyku ;) ) , wynajem (z zabezpieczeniem i ubezpieczeniem OC) 20 euro, 5 euro za dwa kaski, 260 euro depozytu, ktory oddali na drugi dzien. Cena jest za dobe (niektore wypozyczalnie podaja cene za dzien, za dobe jest drozej!) i bylo to zdaje sie najtansza wypozyczalnia jaka znalezlismy. Maja tez rowery.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#132 PostWysłany: 04 Lut 2019 10:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2012
Posty: 10962
HON fly4free
Uber wycofuje się z Barcelony. Strajk taksówkarzy doprowadził tam do takich absurdów, że wszyscy powinni wycofać się z Barcelony.
https://bezprawnik.pl/uber-barcelona/
Góra
 Profil Relacje PM off
Abcn uważa post za pomocny.
 
      
#133 PostWysłany: 12 Cze 2019 12:58 

Rejestracja: 09 Mar 2015
Posty: 73
Witam Forumowiczów! Ja mam dwa pytania z innej beczki. Będę w dniach 17 (21:00) -21 (20:00) czerwca 2019 w Barcelonie i planuję kupić kartę Hola Barcelona na 96 godzin (28,80€) bo tak mi pasuje, m.in. lotnisko, Tibidabo, itd. Pytania:
1. Czy na tą kartę pływają też jakieś promy np. po rzece Besos pomiędzy Badaloną a centrum Barcelony? Pytam bo w Hamburgu i Budapeszcie na podobnych dziennych/kilkudniowych biletach przepłynąłem całe miasta promami. Jeśli nie to pewnie kupię ten rejs za 8 euro http://lasgolondrinas.com/en/productos/ ... -forum-50/ .
2. Na stronie Hola Barcelona jest informacja że korzystając z tej karty można na nią/bez dodatkowej opłaty skorzystać z kolejki Montjuic https://www.holabarcelona.com/tickets/h ... ravel-card (Montjuic funicular). Pytanie z której kolejki i ile kosztuje ta druga jeśli jest płatna? Pytam ponieważ widzę że na tym wzgórzu są dwie kolejki. O ile to możliwe dajcie znać jak wygląda sytuacja.
Pozdrawiam i czekam na info


Ostatnio edytowany przez Abcn, 12 Cze 2019 13:26, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#134 PostWysłany: 12 Cze 2019 13:23 
Moderator forum

Rejestracja: 13 Lis 2010
Posty: 2969
1 Nie sądzę , do miasta na pewno nie, Besós i Llobregat to rze(cz)ki - nie tej wielkosci co Dunaj
2 chodzi o funicular, jak podajesz, czyli kolejka górska, "zębata" .
Ta druga , 'teleféric' , to linowa
_________________
pozdrawiam

A.



Wybaczcie brak polskich znakow w niektórych postach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#135 PostWysłany: 12 Cze 2019 14:22 

Rejestracja: 09 Mar 2015
Posty: 73
Dzięki Abcn za odpowiedzi. Jeśli ktoś chciałby coś dodać to chętnie przeczytam i będzie dla potomnych.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#136 PostWysłany: 12 Cze 2019 23:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
@karol1c
Jeśli na miejscu zdecydujesz, że ten rejs to może nienajlepszy pomysł (bo np będzie wietrzna i pochmurna pogoda) to proponuje wybrać się na Montjuic kolejką linową z plaży (lub w druga stronę). Ona (Transbordador Aeri del Port) kosztuje 11€ i raczej warto, w przeciwieństwie do tej drugiej, tańszej i krótszej kolejki na Montjuicu.
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#137 PostWysłany: 27 Lip 2019 09:53 

Rejestracja: 04 Maj 2014
Posty: 94
Z góry uprzedzam, że przeglądałem to forum i używałem funkcji szukaj, ale nie znalazłem odpowiedzi...

Mam zaplanowany jeden dzień w Barcelonie, który chciałbym precyzyjnie zaplanować i pokazać córce najlepsze atrakcje. Jako wariant podstawowy jest. BusTuristic HOLA, ale wyjdzie nam 54 EUR za jeden dzień / 2 osoby. Alternatywnie pomyślałem o rowerze miejskim, który mógłbym wypożyczać i oddawać gdy nie będzie potrzebny (wielokrotnie). Z tego co pamiętam, niegdyś mogli z niego korzystać wyłącznie mieszkańcy - czy coś się zmieniło w tej materii? Ewentualnie może polecicie jakąś wypożyczalnię rowerów w centrum (okolice La Rambli, portu)?

BTW, może ktoś z Was ma patent na jakiś discount code na Hola Barcelona? -10% jest za zakup online, ale to nadal 54 EUR za 2 osoby /dzień.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#138 PostWysłany: 27 Lip 2019 16:53 
Moderator forum

Rejestracja: 13 Lis 2010
Posty: 2969
jak to 54 € / (dz x2os)?
i nie ma jednodniowej Hola Bcn , zaczyna się od 48 godz. (właśnie, jak poniżej @boots)
Dopis Dzięki za wyjasnienie poniżej poniżej
to zupełnie inne 'hola' :)


Co do bicingu to chyba bez zmian
Cytuj:
Què no és el Bicing?
No és un sistema públic de lloguer de bicicletes per a ús turístic o recreatiu.


Ew. zobacz Reby (app) hulajskutery
_________________
pozdrawiam

A.



Wybaczcie brak polskich znakow w niektórych postach.
Góra
 Profil Relacje PM off
boots lubi ten post.
 
      
#139 PostWysłany: 27 Lip 2019 16:55 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8587
złoty
No właśnie - jak to?
https://www.holabarcelona.com/tickets/h ... ravel-card
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#140 PostWysłany: 28 Lip 2019 08:29 

Rejestracja: 04 Maj 2014
Posty: 94
Trochę nieprecyzyjnie się wyraziłem - żeby córka miała większy fun ze zwiedzania biorę pod uwagę bilety na autobusy piętrowe jeżdżące po 3 trasach: https://www.holabarcelona.com/tickets/barcelona-hop-on-hop-off-bus-tour

Wersji z biletami 48-godzinnymi nie brałem pod uwagę, bo trochę nuda dla nastolatki zwykłymi autobusami i metrem jeździć ;)

Ktoś ma info nt. wypożyczalni rowerów komercyjnych w samym centrum? Może polecicie nam coś?
Góra
 Profil Relacje PM off
Abcn lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 161 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group