Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 10 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 06 Cze 2013 17:11 

Witajcie!

Na początku lipca planuję wyjazd do Japonii. Przylatuję do Osaki, na następny dzień muszę dojechać do Fukuyamy na 10-dniową konferencję, a następnie wrócić do Tokyo. Czy ktoś z doświadczonych podróżników może zasugerować najlepszy sposób transportu w takiej konfiguracji? Będę bardzo wdzięczny za pomoc!
 Relacje PM off  

#2 PostWysłany: 06 Cze 2013 20:08 
Awatar użytkownika

Loty: 67
Kilometry: 146 355
srebrny
Najlepszy czy najtańszy? :p
Masz nocny bus WillerExpress na trasie Kyoto - Hiroshima. Wsiadasz o północy w Osace przy Umeda Sky Building, wysiadasz 4:15 na Fukuyama Station. W jedną stronę miejsce typu Relax koszować Cię będzie ok 6000Y, więc jeśli potrzebujesz w dwie strony, to rozważ 3 dniowego passa za 10000Y -przy okazji może gdzieś jeszcze pojedziesz :)
 Relacje PM off  

#3 PostWysłany: 06 Cze 2013 20:21 

Loty: 808
Kilometry: 1 217 879
srebrny
możesz również spróbować przejechać się Shinkansenem Osaka-Tokio, niestety drogo, nie pamiętam już ale chyba coś 30.000-40.000 yenów. Ale wrażenie niesamowite - 300km/h !
 Relacje PM off  

#4 PostWysłany: 06 Cze 2013 20:26 
Awatar użytkownika

srebrny
Nie no z tą ceną to trochę przesadziłeś. Hyperdia wyrzuca połączenie Osaka - Rapid do Kyoto - Shinkansen Nozomi 8 do Tokio za 14050Y już z obowiązkową rezerwacją miejsca.
 Relacje PM off  

#5 PostWysłany: 07 Cze 2013 05:20 

srebrny
Niva napisał(a):
Nie no z tą ceną to trochę przesadziłeś. Hyperdia wyrzuca połączenie Osaka - Rapid do Kyoto - Shinkansen Nozomi 8 do Tokio za 14050Y już z obowiązkową rezerwacją miejsca.

Z pewnością masz racje, to było rok temu a ponieważ jechaliśmy we dwójkę toteż tak właśnie zapamiętałem. Dzięki za sprostowanie.
 Relacje PM off  

#6 PostWysłany: 07 Cze 2013 12:35 

Bardzo dziękuję za sugestie. Co do transportu z Osaki do Fukuyamy najprawdopodobniej zdecyduję się na Shinkasen Sakura 551 za 7650Y (wg. Hyperdii). Czy można kupić bilety na ten pociąg wcześniej przez Internet, czy tylko na stacji?

Zastanawiam się jeszcze nad transportem z Fukuyamy/Hiroshimy do Tokio (czymś tańszym od Shinkasen). Zamierzam tam spędzić 3 dni. Czy istnieje jakiś pass, który obejmuje transport do Tokyo i transport publiczny w Tokyo przez 3 dni?
 Relacje PM off  

#7 PostWysłany: 07 Cze 2013 13:47 
Awatar użytkownika

srebrny
1) Pamiętaj, że na Shinkansena będziesz musiał się doturlać autobusem z lotniska do SHIN-OSAKA [ Departure track No.20 ] :)

2) Tańsze passy na metro w Tokio dla zagranicznych turystów są dostępne tylko na Tokijskich lotniskach niestety. No chyba, że będzie Ci się chciało podjechać na Naritę tylko po to, żeby je kupić :p

3) Rozważ zakup Seishun 18 Kippu http://www.japan-guide.com/e/e2362.html - miałbyś spokojnie na przejazd Fukuyama - Tokio i jeżdżenie pociągami po Tokio przez 3 dni.

4) Biletów na pociąg przez internet się nie da z tego co wiem, ale na stacjach kolejek nie ma, obsługa miła i fachowa, więc problemu mieć nie będziesz.
 Relacje PM off  

#8 PostWysłany: 12 Cze 2013 13:52 

Dziękuję za pomoc! Czy w kasach Shinkansena można bez problemu zapłacić kartą Visa Classic?
 Relacje PM off  

#9 PostWysłany: 12 Cze 2013 15:21 
Awatar użytkownika

srebrny
A tego nie sprawdzałam, ale generalnie polecam mieć w Japonii jakąś gotówkę (nie wszędzie da się płacić kartą) lub przynajmniej kilka różnych kart w razie czego (mi np. w niektórych sklepach nie przechodziła płatność Visą debetową, a przechodziła kredytową albo Masterem).
 Relacje PM off  

#10 PostWysłany: 12 Cze 2013 18:28 

srebrny
mikesolo napisał(a):
Dziękuję za pomoc! Czy w kasach Shinkansena można bez problemu zapłacić kartą Visa Classic?

Ja płaciłem akurat Master Card ale wydaje mi się że w takim "międzynarodowym" miejscu Visa też powinna przejść.
Natomiast tak jak pisze Niva bezwarunkowo trzeba mieć przy sobie jakiś cash w jenach bo często bankomaty nie obsługują naszych kart. Raz chciałem zapłacić w knajpie kartą nie mieli terminala, biegałem po okolicznych bankomatach - nie chciały wypłacić, w $ też nie chcieli przyjąć, w końcu ktoś się zlitował i wymienił mi dolce na jeny.
 Relacje PM off  

[ 10 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości