Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 130 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
#101 PostWysłany: 01 Lut 2023 12:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 2866
Loty: 119
Kilometry: 174 534
srebrny
z tego co zrozumiem pieniądze z rzutki są przekazywane po pokazaniu odpowiednich dokumentów, sprawdzę przy okazji i dam znać,

ja rozumiem, że w tej jak i każdej kwestii można mieć różne zdanie
natomiast są ludzie, którzy chcą pomóc z Polski, Irlandii czy Niemiec i teraz mają taką możliwość
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Dla cyfrowych nomadów: miesiąc w Tajlandii za 3859 PLN (z majówką). Loty z bagażem z Warszawy + 4* hotel Dla cyfrowych nomadów: miesiąc w Tajlandii za 3859 PLN (z majówką). Loty z bagażem z Warszawy + 4* hotel
Tygodniowa wycieczka na Azory za 1786 PLN. Loty Lufthansą z Katowic + 4* hotel Tygodniowa wycieczka na Azory za 1786 PLN. Loty Lufthansą z Katowic + 4* hotel
#102 PostWysłany: 01 Lut 2023 12:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
O ile dobrze pamiętam to na siepomaga jest weryfikacja. Na zrzutce możesz napisać że zbierasz na wódę i jak ktoś wpłaci to masz ;) Ja się nie czepiam, piszę po prostu co lepiej zrobić żeby więcej zebrać. Na początku zawsze wpłaca rodzina, znajomi, znajomi znajomych i ich znajomi, ale potem ciężko domknąć bo już muszą wpłacać obcy ludzie.. Więc lepiej to dobrze opisać, bo na takich zrzutkach zawsze zastanawiające jest skąd wzięła się akurat taka kwota...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
lahcimmm2 uważa post za pomocny.
 
      
#103 PostWysłany: 01 Lut 2023 15:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Cze 2013
Posty: 1554
HON fly4free
https://sportowefakty.wp.pl/inne/104319 ... -do-polski
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#104 PostWysłany: 01 Lut 2023 15:35 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8539
złoty
Ta sama treść jest powielana w wielu mediach, było już tutaj wcześniej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#105 PostWysłany: 01 Lut 2023 15:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Cze 2013
Posty: 1554
HON fly4free
Tylko mam pytanie podoboczne.

Czy koszt powrotu to 650k?

200k z ubezpieczenie + 450k? Czy chodzi o to, że w tym co zbierają jest od razu też kwota na rehabilitajce? ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
LonDynia lubi ten post.
LonDynia uważa post za pomocny.
 
      
#106 PostWysłany: 01 Lut 2023 15:58 

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 1623
niebieski
Chupacabra napisał(a):
LonDynia napisał(a):
Chyba nikt nie jest w stanie odpowiedziec, bo 99% podrozy odbywa sie bez problemów.
Niby milion euro spora suma, ale jak ktos cie postrzeli i trafisz na kilka miesiecy w spiaczke w szpitalu w USA to ten milion na waciki tylko starczy..


Tu znów warto zapoznać się z wykluczeniami, bo myślę, że większość postrzeleń może być uznana za np. akt terroryzmu, manifestacji lub chociażby złamania lokalnego prawa... Bo np wejdziesz w Teksasie na czyjeś pole i właściciel pola uzna za stosowne aby sobie strzelić do intrudera.


To ciekawy wątek. Pierwsze lepsze OWU i definicja:

AKTY TERRORU – sprzeczne z prawem akcje indywidualne lub grupowe przy użyciu siły lub przemocy, skierowane przeciwko ludziom lub mieniu, organizowane z pobudek ideologicznych, politycznych, religijnych, ekonomicznych, w celu wprowadzenia chaosu, dezorganizacji życia publicznego, zastraszania ludności.

Na moje oko to może wyłączać niemal każdą strzelaninę w USA, która nie jest zwykłym napadem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#107 PostWysłany: 01 Lut 2023 16:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1734
platynowy
MTalma napisał(a):
Tylko mam pytanie podoboczne.

Czy koszt powrotu to 650k?

200k z ubezpieczenie + 450k? Czy chodzi o to, że w tym co zbierają jest od razu też kwota na rehabilitajce? ;)

Wiesz, po pierwsze zeby wyliczyc potrzebna kwote trzeba myslec bez emocji - a tu DLA bliskich ciezko. Po drugie trzeba wiedziec sporo - co ubezpieczenie mowi, co lekarze mowia - tu z osobistego przypadku wiem ze co tydzien moga mowic co innego, czesto za granica nie dziela sie informacja zbytnio, albo tez sami nie wiedza, bo zawsze moze sie pojawic cos nowego, goic sie wolniej. Takze czas, im szybciej sie ja zalozy tym wieksza szansa na uzbieranie odpowiedniej kwoty - dlatego pewnie zostalo to zrobione zaraz po na szybko.
Oczywiscie dobrze zrobic aktualizacje bo jak pisano wczesniej, rodzina i znajomi wplaca w ciemno, ale znajomi znajomych juz chcieliby miec wyliczenia i wiedziec za co placa.


Ostatnio edytowany przez Kashpir, 08 Lut 2023 01:29, edytowano w sumie 1 raz
Wypowiedź z błędami językowymi lub niezrozumiała – błędy ortograficzne/stylistyczne/interpunkcyjne.
Góra
 Profil Relacje PM off
lahcimmm2 uważa post za pomocny.
 
      
#108 PostWysłany: 01 Lut 2023 16:41 

Rejestracja: 14 Wrz 2019
Posty: 142
Ciekawy wątek. Nadal brakuje jednak kluczowych informacji. W jakiej wysokości było ubezpieczenie? 200 tys.? 260 tys.? Więcej? Rodzina w końcu pisze o wykupionej "wyższej opcji ubezpieczenia". Nie wiadomo też jaki miałby być całkowity koszt leczenia i transportu. Dobrze byłoby poznać te dane, choćby celem lepszego szacowania wysokości ubezpieczenia turystycznego (przynajmniej w Kenii)


Ostatnio edytowany przez south, 01 Lut 2023 16:42, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
Japonka76 lubi ten post.
 
      
#109 PostWysłany: 01 Lut 2023 16:42 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8539
złoty
ghostwriter napisał(a):

Ale zgadzam się, że można mieć rożne zdanie i słusznie się oburzać. Tym bardziej, że zbiórki dzisiaj w wielu przypadkach nie są potrzebne, bo mają chronić ludzi przed zubożeniem i obniżeniem standardu życia, choć czasem są to ludzie o bardzo dobrej kondycji finansowej. Niektórym taka zbiórka pozwala np. kupić wymarzony samochód - nie że za pieniądze ze zbiórki, po prostu zbiórka pozwala opłacić konieczne wydatki, nie naruszając majątku własnego (wyboldowanie moje). I należy na to zwracać uwagę, choćby dlatego, że zjawisko postępuje. Brutalna prawda jest taka, że nie tylko powinniśmy wymagać od zbiórkowiczów dokumentacji medycznej, ale i rachunków, choćby z troski o naprawdę potrzebujących.

Przypominam wypowiedź, której teza nasuwa się wielu osobom.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#110 PostWysłany: 01 Lut 2023 17:07 

Rejestracja: 04 Gru 2017
Posty: 412
Loty: 188
Kilometry: 657 425
niebieski
MTalma napisał(a):
Tylko mam pytanie podoboczne.

Czy koszt powrotu to 650k?

200k z ubezpieczenie + 450k? Czy chodzi o to, że w tym co zbierają jest od razu też kwota na rehabilitajce? ;)


Autor wątku wspominał o 200 tys. jako sumie ubezpieczenia, być może tak było lub około tej kwoty a może inaczej. Ale skoro poszkodowany spędził co najmniej kilka dni w szpitalu, w tym jak pisano na Oiom i jak rozumiem nadal leży w szpitalu tylko lekarze ocenili, że może być (teraz lub wkrótce) przewieziony do Polski, to pytanie ile z tej sumy zostało wyczerpane? Pewnie sporo, poza tym niekoniecznie rodzina ma już wiążąca ofertę na transport, być może ma zgrubne oszacowanie kosztu lub nadal szuka transportu. Nie zdziwiłbym się, gdyby potrzebne były fundusze na pobyt w szpitalu na miejscu a nie tylko na sam transport.
Ponadto z doniesień można wyczytać, że poszkodowany i jego żona wyczynowo uprawiali sport (to tylko tekst dziennikarza, nie jest wiążący) a wypadek miał miejsce w trakcie ich treningu. OWU TU na stronie Rainbow pokazuje wyłączenie odpowiedzialności "na skutek lub w związku z wyczynowym uprawianiem sportu" . Oby się nie okazało, że ten przypadek podlega wyłączeniu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#111 PostWysłany: 01 Lut 2023 17:16 

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 1623
niebieski
@boots
Ale to jest chyba oczywista oczywistość.

Przy czym na obronę warto stwierdzić, że nawet jeśli ktoś ma pewien zgromadzony majątek, to szybkie jego upłynnienie zdalnie z innego kontynentu nie jest łatwe do przeprowadzenia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#112 PostWysłany: 01 Lut 2023 17:23 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8539
złoty
Dla kogo to jest oczywiste - dla pomagających? Wpłacają dlatego, żeby zbierający nie angażowali własnych środków i nie zmniejszył się ich majątek?
Góra
 Profil Relacje PM off
miotaczkiszonki lubi ten post.
 
      
#113 PostWysłany: 01 Lut 2023 17:44 

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 1623
niebieski
Wg. mnie dla wszystkich średnio rozgarniętych osób.
O powód wpłaty, trzeba zapytać tych, którzy to zrobili.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#114 PostWysłany: 01 Lut 2023 18:50 

Rejestracja: 05 Paź 2022
Posty: 919
Loty: 6
Kilometry: 12 016
niebieski
Z dostępem do środków może nie być tak łatwo. To mąż może być żywicielem rodziny i rodzina może nie mieć dostępu do środków, jeśli mąż jest w śpiączce.
Albo, załóżmy że mieli wspólnotę majątkową, mają wspólne mieszkanie. Tylko wydaje mi się, że żeby sprzedać takie mieszkanie, trzeba mieć zgodę wszystkich współwłaścicieli, czyli jak któryś jest w śpiączce to się nie da sprzedać.
_________________
Czy The Office US jest najlepszym serialem komediowym?
Zdania są podzielone. Niektórzy mówią, że tak, inni że owszem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#115 PostWysłany: 01 Lut 2023 19:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2619
Loty: 191
Kilometry: 502 993
złoty
@piotrkr
Ten człowiek nie jest w śpiączce.

Zrzutka.pl to nie jest portal typu siepomaga.pl - każdy może założyć "zrzutkę" chociażby na implanty piersi czy zakup drukarki 3D, nie chodzi tylko o działalność charytatywną. Skoro taki cel sobie założyli to nic nam do tego - kto będzie chciał to wpłaci, mając jednak na uwadze wszystko to co napisane w poprzednich postach (również tłustym drukiem).
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
Kashpir uważa post za pomocny.
 
      
#116 PostWysłany: 02 Lut 2023 15:16 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2863
złoty
Kolejnego kwiatka znalazłem analizując polisy różnych KK. Większość nie ma w zakresie zwrotu kosztów leczenia, kosztów akcji ratunkowej i/lub służb paramedycznych przy różnych wypadkach. Zwrot kosztów zaczyna się często od zameldowania w szpitalu, lub od pierwszego transportu do szpitala.

Zadam tu pytanie: czy ktoś z forumowiczów miał kiedyś rachunek, np. z USA, za pomoc udzieloną przez straż pożarną?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#117 PostWysłany: 02 Lut 2023 15:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Kwi 2012
Posty: 1254
Loty: 69
Kilometry: 142 806
srebrny
Chupacabra napisał(a):
Tak wygląda wyłączenie odpowiedzialności ubezpieczenia VISA Infinite PKO BP (link poniżej)
Cytuj:
wyłączone są koszty leczenia, koszty transportu i koszty usług assistance, które powstały w następstwie [...] pozostawania pod wpływem środków odurzających, substancji psychotropowych, środków zastępczych lub nowych substancji psychoaktywnych w rozumieniu przepisów o przeciwdziałaniu narkomanii, wyłączając przypadki, gdy Ubezpieczony przyjmował te środki lub substancje w ramach zaleconej przez lekarza terapii medycznej; chyba że nie miało to wpływu na zajście Wypadku ubezpieczeniowego
Myślę, że nawet jak po pijaku zostaniesz potrącony przez samochód to ubezpieczyciel stwierdzi, że gdybyś był trzeźwy to mógłbyś uniknąć takiego zdarzenia, np. odskakując na bok.

Następstwem bycia po pijaku pieszym nie będzie potrącenie autem. Ale jeśli pijany będziesz zataczał się z chodnika na drogę i wtedy potrąci cię auto, to już tak.
_________________
Przez Bliski Wschód i Kaukaz - Relacja z wyprawy do Turcji, Iranu, Armenii i Gruzji
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#118 PostWysłany: 02 Lut 2023 15:52 

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 1623
niebieski
@Pabloo

Problem zaczyna się gdy droga nie ma chodnika. Jak w przypadku Kenii, która rozpoczęła ten wątek.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#119 PostWysłany: 02 Lut 2023 16:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Kwi 2012
Posty: 1254
Loty: 69
Kilometry: 142 806
srebrny
Nie sposób wymienić wszystkich możliwych przypadków. Ten wyżej miał tylko wskazać związek między stanem po spożyciu a następstwem.
_________________
Przez Bliski Wschód i Kaukaz - Relacja z wyprawy do Turcji, Iranu, Armenii i Gruzji
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#120 PostWysłany: 02 Lut 2023 16:27 

Rejestracja: 26 Wrz 2022
Posty: 7
Chupacabra napisał(a):
Kolejnego kwiatka znalazłem analizując polisy różnych KK. Większość nie ma w zakresie zwrotu kosztów leczenia, kosztów akcji ratunkowej i/lub służb paramedycznych przy różnych wypadkach. Zwrot kosztów zaczyna się często od zameldowania w szpitalu, lub od pierwszego transportu do szpitala.
Zadam tu pytanie: czy ktoś z forumowiczów miał kiedyś rachunek, np. z USA, za pomoc udzieloną przez straż pożarną?

Zawsze jadąc w Tatry, nawet po polskiej stronie wykupuje dla mojej ekipy polisę, gdzie konkretnie ubezpieczam nas od akcji ratunkowej, zwłaszcza że po stronie słowackiej to naprawdę duże koszty w razie czego.... ale trzeba się o takie ubezpieczenie upomnieć. Natomiast w tym roku na Cyprze (ubezpieczenie podróżne w Hestii) w upalną sobotę po godz. 17.00 córka zgłosiła problem , który nie mógł czekać i wymagał.szybkiej interwencji. Telefon na infolinię, przekazano, że do dwóch godzin powinien zadzwonić lekarz z Polski, a jak nie to będą szukać kogoś na miejscu. Lekarz zadzwonił, wyspowiadał moją córkę dosyć dokładnie, dostała receptę. Apteka wydała inny lek, bo nie miała dokładnie takiego. Zgłosiłam ubezpieczycielowi to zdarzenie, przedstawiłam paragon, konsultacja lekarska od nich była jakby w cenie polisy, a za lek zwrócili, aczkolwiek moje 5 euro było po kursie 4,6 a ich zwrot po kursie 4,2 :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 130 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Facebook [Bot] oraz 7 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group