Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 130 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
#81 PostWysłany: 31 Sty 2023 23:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2634
Loty: 196
Kilometry: 522 225
złoty
LonDynia napisał(a):
(...) czlowiek nigdy nie zastanawia sie nad kwotami, czy ubezpieczenie na 200k czy na 10 mln to sa to natyle abstrakcyjne kwoty ze kazdemu sie wydaje iz sa one po to tylko by ubezpieczalnie mogly ze soba konkurowac kto da wiecej, zwlaszcza ze wiekszosc "wypadków" za granica sprowadza sie do plastra za 5zl badz ewentualnie wyrwania zeba za 500zl.

Moje ostatnie ubezpieczenie na 3-dniowy wypad na Cypr opiewało na 100 000 eur KL i tyle samo assistance (+NNW, Covid-19 i klauzula alkoholowa) a to przecież Europa (poza nią zawsze wybieram wyższe KL itp.). Polemizowałbym więc z powyższym stwierdzeniem, zawsze zwracam na to uwagę chociaż nie podróżuję jakoś dużo.

Co do opisywanego tutaj przypadku - z tego co słyszałem to był zwykły, rodzinny wyjazd z biurem podróży typu All Inc. a nie wyprawa biegaczy. Tutaj trochę więcej w tym temacie:
https://dziennikzachodni.pl/pomozmy-woj ... 6-17248461
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia
Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN
#82 PostWysłany: 31 Sty 2023 23:39 

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 1642
niebieski
Skoro wyjazd był z Rainbow to raczej normalne wczasy. Oni nie robią wyjazdów biegowych.

Jeśli masz pecha to nawet najwyższe ubezpieczenie z biura Ci nie pomoże tego trzeba mieć świadomość. Nie ma znaczenia czy wyjazd ma 4-tyg czy 4 dni bo wypadek może zdarzyć się zawsze, nawet na durnolocie. Cytowane powyżej 100k EUR też może być mało. Zgodnie z poniższym linkiem koszty leczenia złamania nogi na kanarach to prawie 3 mln PLN. Tego raczej nikt nie przewidzi.
https://rankomat.pl/thumbs/entry/2018-0 ... -24.09.png

ZMIANA:
w linkowanej grafice może być błąd ale cały czas wisi na stronie.
W opisie tekstu jest o złamaniu na Kanarach 250k PLN. To ogromna różnica.
https://rankomat.pl/turystyka/tam-lepie ... na-swiecie


Ostatnio edytowany przez kumkwat_kwiat, 01 Lut 2023 00:00, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#83 PostWysłany: 31 Sty 2023 23:54 

Rejestracja: 05 Paź 2022
Posty: 940
Loty: 6
Kilometry: 12 016
niebieski
Ciekawe jak sobie policzyli te 3 miliony.

Siedząc w Polsce też można mieć umrzeć, rodzina zostaję bez utrzymania, a ile osób ma polisę na życie?
_________________
Czy The Office US jest najlepszym serialem komediowym?
Zdania są podzielone. Niektórzy mówią, że tak, inni że owszem.
Góra
 Profil Relacje PM off
jacek96 lubi ten post.
 
      
#84 PostWysłany: 31 Sty 2023 23:56 

Rejestracja: 21 Sty 2015
Posty: 2158
Loty: 138
Kilometry: 282 808
HON fly4free
Skąd te 3mln za leczenie złamania ?
Jakaś bzdura.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#85 PostWysłany: 01 Lut 2023 00:02 

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 1642
niebieski
Nie mam pojęcia jak liczyli to 3mln i może to być błąd (edytowałem post wyżej). Ale moim zdaniem nie zmienia to faktu, że jak masz pecha to choćbyś wykupił super ubezpieczenie to zawsze coś może się zdarzyć.
Dla mnie ubezpieczenie to tylko możliwie zmniejszenie konsekwencji wypadku. Wykluczyć się nigdy nie uda.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#86 PostWysłany: 01 Lut 2023 00:07 

Rejestracja: 21 Sty 2015
Posty: 2158
Loty: 138
Kilometry: 282 808
HON fly4free
Tez z tej strony :
Średnio najwięcej złamana noga za granicą może kosztować w Kanadzie (£7,027, czyli ponad 39 000 zł), a nieco mniej w Szwajcarii (£6,691, czyli ponad 37 000 zł), Niemczech (£5,465 - ponad 30 000 zł) i we Włoszech (£5,327 - prawie 30 000 zł).
Tańsze będzie leczenie w Japonii (£4,823, czyli około 27 000 zł.) USA (£3,723 - prawie 21 000 zł), Francji (£3,086 - ponad 17 000 zł) i w Austrii (£2,237, czyli ponad 12 000 zł). Najmniej zapłacimy natomiast w UK (£1,930 - prawie 11 000 zł.).

250tys to też jakaś astronomiczna suma.
Zapewne jak w jednym z przykładów: złamał nogę -potrzebna była operacja kręgosłupa.
Mało rzetelne źródło.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#87 PostWysłany: 01 Lut 2023 00:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2634
Loty: 196
Kilometry: 522 225
złoty
@kumkwat_kwiat
Co innego Europa - zwłaszcza UE - a co innego np. Azja, USA czy Japonia.
Te 3 bańki za złamaną nogę na Kanarach to jakiś fejk i ciężko w ogóle z tym polemizować.
Jak masz pecha to i w Polsce zapłacisz mnóstwo kasy za leczenie (mimo najlepszego ubezpieczenia) więc nie do końca rozumiem Twoją wypowiedź.
To dość trywialne - im wyższe ubezpieczenie tym mniejsza ewentualna strata własnych pieniędzy. Jak widać wariant z Rainbow jest dość słaby (chyba że zgodnie ze swoimi OWU w ogóle nie uznali tego jako wypadek podlegający ich ochronie ubezpieczeniowej - tego nie wiem).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#88 PostWysłany: 01 Lut 2023 00:17 

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 1642
niebieski
@jar188
Nie jestem lekarzem, zatem ciężko polemizować. Z jednej strony zawsze mogą pojawić się pewne komplikacje (plus np. lotniczy transport medyczny), z drugiej wiadomo, że klinika trochę naciąga skoro płaci ubezpieczyciel. takie życie.

Jednak jako pacjent zapewne masz małe możliwości negocjacji takich cen skoro to może być jedyny szpital w okolicy, który ma umowę z Twoim ubezpieczycielem. Lepiej zatem aby takie naciągnięte ceny pokrywał ubezpieczyciel, niż Klient z własnej kieszeni lub zrzutki.pl.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#89 PostWysłany: 01 Lut 2023 00:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2018
Posty: 2022
Loty: 177
Kilometry: 410 606
platynowy
Widzę, że nazwa tematu ewoluowała, więc pozwolę sobie na pytanie. Kto wie jak w praktyce może wyglądać brak tej klauzuli alkoholowej? Jeśli takowej nie mam, to mogą mi nie wypłacić odszkodowania jak np. po pijaku rozwalę sobie łep o kieliszek, czy też może również, kiedy np. po pijaku idę grzecznie chodnikiem i rozjeżdża mnie samochód? Czy może jeszcze inaczej?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#90 PostWysłany: 01 Lut 2023 00:33 

Rejestracja: 26 Wrz 2019
Posty: 51
benedetti napisał(a):
jak w praktyce może wyglądać brak tej klauzuli alkoholowej?

To w każdym wypadku zależy, co jest na temat wyłączeń zapisane w OWU.
Nie ma uniwersalnej klauzuli, trzeba się niestety dokładnie wczytać w OWU danego ubezpieczyciela i wybranego wariantu ubezpieczenia.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#91 PostWysłany: 01 Lut 2023 00:52 

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 1642
niebieski
Ubezpieczeniowe ptaszki ćwierkają, że wiele klinik i szpitali raczej nie sprawdza swoich pacjentów pod kątem promili, bo dużo łatwiej rozliczyć się z ubezpieczycielem, niż z pojedynczym klientem.

Co jednak nie zmienia faktu, że osobiście wolę taką klauzulę zawsze wykupić.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#92 PostWysłany: 01 Lut 2023 01:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 2871
Loty: 119
Kilometry: 174 534
srebrny
Wojtek zrobił dziś w asyście lekarza i kolegi pierwsze kroki.
Długa droga przed nim.
Akurat z tego co się orientuje on zawsze się ubezpieczał i nawet dokupował dodatkowe opcje z reguły.
Takie rzeczy maja jednak mniejsza znaczenie gdy grupa biegaczy biegnie po poboczu a z drugiej strony prosto w nich wjeżdża samochód z pijanym kierowcą,
który jeszcze podobno obsługuje hotel jako firma transportowa, nie wszystko da się przewidzieć...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
#93 PostWysłany: 01 Lut 2023 07:09 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2907
złoty
benedetti napisał(a):
Widzę, że nazwa tematu ewoluowała, więc pozwolę sobie na pytanie. Kto wie jak w praktyce może wyglądać brak tej klauzuli alkoholowej? Jeśli takowej nie mam, to mogą mi nie wypłacić odszkodowania jak np. po pijaku rozwalę sobie łep o kieliszek, czy też może również, kiedy np. po pijaku idę grzecznie chodnikiem i rozjeżdża mnie samochód? Czy może jeszcze inaczej?

Tak wygląda wyłączenie odpowiedzialności ubezpieczenia VISA Infinite PKO BP (link poniżej)
Cytuj:
wyłączone są koszty leczenia, koszty transportu i koszty usług assistance, które powstały w następstwie [...] pozostawania pod wpływem środków odurzających, substancji psychotropowych, środków zastępczych lub nowych substancji psychoaktywnych w rozumieniu przepisów o przeciwdziałaniu narkomanii, wyłączając przypadki, gdy Ubezpieczony przyjmował te środki lub substancje w ramach zaleconej przez lekarza terapii medycznej; chyba że nie miało to wpływu na zajście Wypadku ubezpieczeniowego
Myślę, że nawet jak po pijaku zostaniesz potrącony przez samochód to ubezpieczyciel stwierdzi, że gdybyś był trzeźwy to mógłbyś uniknąć takiego zdarzenia, np. odskakując na bok.

Parę dni temu słyszałem o przypadku takim, że pijana osoba jechała taksówką, bodajże na Kubie, jako pasażer. Auto uległo wypadkowi i TU odmówiło wypłaty jakiegokolwiek odszkodowania właśnie z powodu intoksykacji alkoholowej poszkodowanego.

Ogólnie, wydaje mi się, że w przypadkach z udziałem pojazdu mechanicznego, to szkodę powinno pokrywać ubezpieczenie OC sprawcy wypadku i jeśli takowy zbiegł to różne rzeczy mogą się zdarzyć.

Osobiście analizowałem dość dobrze OWU swojej KK, jest tam klauzula o wyłączenia odpowiedzialności w przypadku katastrof naturalnych. Taka sama klauzula jest np. w polisie VISA Infinite PKO BP (https://www.pkobp.pl/media_files/2ce3f8 ... 7d6769.pdf): § 1.3 ust. 2. pkt. 21) oraz § 2.4 ust. 1. pkt. 7.
No i okazuje się, że leczenie lub wypłata polisy NNW po trzęsieniu ziemi w San Francisco lub tsunami w Tajlandii nie wchodzi w rachubę.
Realia są takie, że pewnie aby się od wszystkiego ubezpieczyć to trzeba dwóch polis.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#94 PostWysłany: 01 Lut 2023 10:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
Chupacabra napisał(a):
Parę dni temu słyszałem o przypadku takim, że pijana osoba jechała taksówką, bodajże na Kubie, jako pasażer. Auto uległo wypadkowi i TU odmówiło wypłaty jakiegokolwiek odszkodowania właśnie z powodu intoksykacji alkoholowej poszkodowanego.

Z tym alkoholem to chyba wiekszosc polskich ubezpieczen ma takie klauzule, dajac mozliwosc kupienia pakietu premium po alkoholu ale tez zazwyczaj tam jest limit np. 0.5. Inna sprawa ze duzo zalezy od kraju jak bardzo szczegolowo na to patrza, np. w UK nigdy nie slyszalem zeby policjant sprawdzal ilosc promili, no chyba ze w jakichs specyficznych przypadkach gdzie kierowca nie jest w stanie sam chodzic. Z kolei w PL pelno jest rutynowych kontrolii. No ale podsumowujac, wiekszosc wypadków za granica zdarza sie po alkoholu, wiec jak ktos ma smieciowe ubezpieczenie to ubezpieczyciel moze sie przyczepic ze jak ktos zlamal noge w nocy na all-inc wakacjach to na pewno nie na trzezwo..
Chupacabra napisał(a):
Ogólnie, wydaje mi się, że w przypadkach z udziałem pojazdu mechanicznego, to szkodę powinno pokrywać ubezpieczenie OC sprawcy wypadku i jeśli takowy zbiegł to różne rzeczy mogą się zdarzyć.

Tu tez jest ta sprawa ze w wielu krajach trzeciego swiata sporo kierowców jezdzi bez jakichkolwiek ubezpieczen, wiec liczenie na to ze taki typ w Kenii mialby pelny pakiet jest dosc sporym ryzykiem.

A tak jeszcze z ciekawosci, sprawdzilem swoje ubezpieczenie na Rev Premium i wyglada dosc dobrze £10 mln ale sa dosc dziwne kruczki, np. akcja poszukiwawcza do £3000 - czyli np. helikopter w górach moze cenowo nas zaskoczyc, badz tez ubezpieczenie pokrywa pobyt 100km od miejsca zamieszkania do 40 dni ale.. musi byc w tym miejscu nocleg - co sprawia ze jak zlamie sobie noge w takim Dubaju podczas stopoveru to nie dotyczy mnie ono. Problem dentystyczny do £300 tez jest slaby, bo pewnie wyrwanie zainfekowane zeba w USA to koszt 20000zl ;) Ale co ciekawe jedyna referencja odnosnie alkholu (jak i narkotyków) jest dosc szeroka - "nie dotyczy stanu abuse of alcohol/drugs", czyli raczej chodzi o stan gdzie czlowiek nie wie co sie dzieje raczej niz ponad jakis specyficzny limit.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#95 PostWysłany: 01 Lut 2023 10:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lip 2018
Posty: 2022
Loty: 177
Kilometry: 410 606
platynowy
No właśnie. Ja się nigdy nad tą klauzula nie zastanawiałem, bo pociąg do alkoholu jest u mnie dość ograniczony, a stan mocniejszego upojenia ostatnio pamiętam chyba z okolic studiów. :lol: Z drugiej strony chyba nie zdarzył mi się dłuższy wyjazd, by przez całą podróż nawet nie tknąć alko. :oops: A generalnie ubezpieczeniem się nie przejmuję, bo w portfelu PKO Patinum. Pouczające.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#96 PostWysłany: 01 Lut 2023 10:34 

Rejestracja: 12 Paź 2016
Posty: 410
Loty: 90
Kilometry: 172 874
niebieski
W zeszłym roku leciałem z rodziną na Zanzibar i wziąłem ubezpieczenie na 400tys euro. Długo zastanawiałem się czy to wystarczająca kwota.
Po Europie staram się zawsze brać około 200tys euro ubezpieczenia.
W USA jeszcze nie byłem, ale domyślam się że celować w milion?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#97 PostWysłany: 01 Lut 2023 11:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
Chyba nikt nie jest w stanie odpowiedziec, bo 99% podrozy odbywa sie bez problemów.
Niby milion euro spora suma, ale jak ktos cie postrzeli i trafisz na kilka miesiecy w spiaczke w szpitalu w USA to ten milion na waciki tylko starczy..
Góra
 Profil Relacje PM off
Mihal09 lubi ten post.
 
      
#98 PostWysłany: 01 Lut 2023 11:34 

Rejestracja: 13 Lis 2018
Posty: 2907
złoty
LonDynia napisał(a):
Ale co ciekawe jedyna referencja odnosnie alkholu (jak i narkotyków) jest dosc szeroka - "nie dotyczy stanu abuse of alcohol/drugs", czyli raczej chodzi o stan gdzie czlowiek nie wie co sie dzieje raczej niz ponad jakis specyficzny limit.


Myślałem, że moje ubezpieczenie odnosi się tylko do intoksykacji przy prowadzeniu samochodu (obowiązuje zasada ograniczenia w kraju w którym się przebywa), jednak na samiusieńkim końcu, w wyłączeniach ogólnych, zawiera zapis brzmiący enigmatycznie: "Konsekwencje stosowania narkotyków, [...] nadużywanie alkoholu powyżej normy państwa, w którym wymagana jest gwarancja pomocy."

LonDynia napisał(a):
Chyba nikt nie jest w stanie odpowiedziec, bo 99% podrozy odbywa sie bez problemów.
Niby milion euro spora suma, ale jak ktos cie postrzeli i trafisz na kilka miesiecy w spiaczke w szpitalu w USA to ten milion na waciki tylko starczy..


Tu znów warto zapoznać się z wykluczeniami, bo myślę, że większość postrzeleń może być uznana za np. akt terroryzmu, manifestacji lub chociażby złamania lokalnego prawa... Bo np wejdziesz w Teksasie na czyjeś pole i właściciel pola uzna za stosowne aby sobie strzelić do intrudera.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#99 PostWysłany: 01 Lut 2023 11:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2012
Posty: 5438
Loty: 153
Kilometry: 313 223
srebrny
Te 200k pln w Rainbow nie jest takie złe. Leciałem w tym roku na Dominikane z TUI i tam w standardzie jest ubezpieczenie na 30k pln :lol:

Ja mam ubezpieczenie z KK World Elite z mBanku, tam jest SU 7 500 000€.

Ogólnie co do zbiórki, oczywiście ze większość tam wpłacający to znajomi i nie potrzebują dowodów, ale ogólnie dziwnie to wygląda jak połowa zbiórek. IMO powinny być konkrety typu: mieliśmy ubezpieczenie na 200k, na leczenie na miejscu poszło juz 130k, transport kosztuje 350k, swoich oszczędności mamy 50k, więc ubezpieczyciel daje 70k bo tyle zostało a resztę musimy uzbierać. I ogólnie wiedzieć już ile kosztuje transport, ubezpieczyciel powinien pomóc itp. A takie zbieranie typu był wypadek i potrzebujemy pół bani bo będzie ciężko to sorry ale wygląda średnio, choć nikogo tu o nic nie podejrzewam, ale warto do zbiórki podejść rzetelnie jak się chce coś zebrać bo wtedy ludzie bardziej ufają i więcej wpłacają...
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez szymonpoznan1 01 Lut 2023 12:15, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off
11 ludzi lubi ten post.
Kashpir uważa post za pomocny.
 
      
#100 PostWysłany: 01 Lut 2023 11:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
@Chupacabra, dlatego wiele zalezy od ubezpieczenia - im bardziej smieciowe tym bardziej interpretuja na swoja korzysc.
Ja przez 2010-2016 latalem wlasnie na takim smieciowym, tanie, caloroczne, i w 2016 akurat spoznilem sie na lot powrotny i bo dluzszej gadce odrzucili mój wniosek, wtedy tez sie naczytalem kruczek na kruczku, a support nawet bzdury czesto pisal. Skonczylo sie na tym ze ubezpieczenie pokrywalo mnie na locie powrotnym ale.. tylko bezposrednim do domu, przez to ze byl stop w kraju arabskim - nie dzialalo. Nawet nie pamietam czy kiedys bezposrednio gdzies poza Europe lecialem :lol: Od tamtej pory wole lepsze znane firmy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 130 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group