Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Winiety w Rumuni
#1 PostWysłany: 13 Sie 2022 08:05 

Rejestracja: 03 Sie 2015
Posty: 46
Loty: 19
Kilometry: 28 379
Cześć, przejechałem z dobre 200km przez Rumunię i właśnie doczytałem że tu praktycznie wszędzie jest winieta. W mapach Google mam opcje unikaj płatnych dróg. Jechałem głównie trasą 18. Teraz się zastanawiam czy dostanę karę za brak winiety. Ktoś pomoże w tym temacie?
Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wakacyjne loty (z bagażem) do Uzbekistanu z Warszawy od 1731 PLN. Sporo terminów Wakacyjne loty (z bagażem) do Uzbekistanu z Warszawy od 1731 PLN. Sporo terminów
Wczasy w Grecji: urlop z wyżywieniem w 4* hotelu na Korfu za 2259 PLN Wczasy w Grecji: urlop z wyżywieniem w 4* hotelu na Korfu za 2259 PLN
 Temat postu: Re: Winiety w Rumuni
#2 PostWysłany: 13 Sie 2022 08:47 

Rejestracja: 08 Gru 2014
Posty: 380
Loty: 139
Kilometry: 183 310
niebieski
Na stronie Roviniete są wypisane wszystkie akty prawne i zakres obowiązywania winiet. W skrócie, obowiązują one wszędzie poza miastami i miejscowościami, w praktyce wszystkie drogi są płatne. Kara wynosi od 250 do 500 RON za samochód osobowy, ale czy ją dostaniesz to ciężko powiedzieć.
Góra
 Profil Relacje PM off
meczko uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Winiety w Rumuni
#3 PostWysłany: 13 Sie 2022 10:23 

Rejestracja: 10 Lip 2013
Posty: 308
niebieski
Kup przez internet wieniete.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Winiety w Rumuni
#4 PostWysłany: 13 Sie 2022 11:41 

Rejestracja: 17 Mar 2015
Posty: 325
niebieski
Tylko winieta nie dotyczy niektórych mostów, np. tego w Cernavodzie na autostradzie A2 Bukareszt - Konstanca.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Winiety w Rumuni
#5 PostWysłany: 13 Sie 2022 17:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Lis 2019
Posty: 447
Loty: 115
Kilometry: 143 121
srebrny
mateusz.skala napisał(a):
przejechałem z dobre 200km przez Rumunię i właśnie doczytałem że tu praktycznie wszędzie jest winieta. W mapach Google mam opcje unikaj płatnych dróg. Jechałem głównie trasą 18. Teraz się zastanawiam czy dostanę karę za brak winiety.


mysle, ze prawie na pewno Cie sczytalo, na samej trasie 18 nie widzialem co prawda bramek sczytujacych numery, ale na wjezdzie od Wegier kojarze, ze byly (zakladam ze wjechales w ok. Satu Mare) - zeby nie byc goloslownym: https://www.presasm.ro/atentie-in-judet ... ovinietei/ . Winiete kupuje sie na granicy albo na stacji benzynowej, mozna tez przez internet.

[inna sprawa, czy mandat dojdzie do PL, a jak juz to po jakim czasie :lol: ]

A na przyszlosc - w RO nieplatne drogi to tylko jakies boczne (gminne), trasa 18 to jakby krajowa. Dodatkowe oplaty sa tylko za przekraczanie Dunaju: most Fetesti-Cernavoda (pamietam ze ok. 13RON - ale to w 2016 tyle placilem, wiec moglo sie zmienic) i Giurgeni-Harsova, mosty graniczne do Bulgarii [Giurgiu-Ruse, Calafat-Vidin] i promy przez Dunaj w Galati, Braile, Calarasi i na granicy RO-BG [Bechet-Orjachowo, Turnu Magurele-Nikopol]. W sumie praktycznie nie da sie przejechac przez RO bez przejezdzania pod bramkami (bo sa niedaleko za przejsciami granicznymi) - kupuje sie tygodniowa roviniete za 3 E (15 RON) i spokoj :D
_________________
https://www.zamiedzaidalej.pl/

https://www.facebook.com/zamiedzaidalej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Winiety w Rumuni
#6 PostWysłany: 13 Sie 2022 18:33 

Rejestracja: 14 Lip 2018
Posty: 421
niebieski
Chyba, że akurat winietki na granicy nie ma. Miałem tak kiedyś na przejściu z Serbią na Żelaznych Wrotach. Musiałem jechać ze 20 albo i więcej kilometrów do pierwszej czynnej stacji benzynowej. Na granicy powiedzieli, że mam się nie martwić, bo na pewno nikt mnie nie skontroluje.
_________________
http://hanyswpodrozach.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Winiety w Rumuni
#7 PostWysłany: 14 Sie 2022 09:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Lis 2019
Posty: 447
Loty: 115
Kilometry: 143 121
srebrny
Pudelek napisał(a):
Chyba, że akurat winietki na granicy nie ma. Miałem tak kiedyś na przejściu z Serbią na Żelaznych Wrotach. (...) Na granicy powiedzieli, że mam się nie martwić, bo na pewno nikt mnie nie skontroluje.


no tak, ale jesli autor wjechal przez Csengersima/Petea (tam na 1000% mozna kupic winiete) lub Vallaj/Urziceni [winiety na samym przejsciu nie ma, ale powinna byc w Carei do kupienia], to tam sa bramki [na drodze z Carei do Satu Mare kojarze, ze jest, pewnie w kierunku Oradei tez]. Zakladam te przejscia, bo z nich [no moze poza przejsciami z UA Djakowo/Halmeu i Solotwyno/Sighetu Marmatiei] jest najbardziej logiczne przejechanie 200 km po RO glownie droga 18

Plus 20 km do stacji a ponad 200 to tez jednak roznica ;)
_________________
https://www.zamiedzaidalej.pl/

https://www.facebook.com/zamiedzaidalej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group