Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 88 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Toruń
#41 PostWysłany: 18 Mar 2015 21:44 

Rejestracja: 09 Sie 2011
Posty: 64
Kontynuując temat polecam świeże piwo z Jana Olbrachta. Ważone na miejscu, w zasadzie jedyny browar w Toruniu.
5-6 rodzajów piwa, mój ulubiony to nagradzana w konkursach Śmietanka ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
 Temat postu: Re: Toruń
#42 PostWysłany: 19 Mar 2015 09:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Maj 2012
Posty: 771
Loty: 79
Kilometry: 82 424
niebieski
Cena piw nie powala bo za 10zl sa bodajze po 4 rodzaje roznego piwa po 125 ml jak dobrze pamietam, ale smak super:) ja polecam jeszcze "Woda, seta, galareta" ( mam nadzieje, ze nie pomylilem nazwy), tuz obok pomnika Kopernika :) klimat swietny, czasem mnostwo osob, wiec warto wpasc na shota lub 4:p ekstra cytrynowka, polecam tez "Porucznika Borewicza" :D
_________________
You will never walk alone :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Toruń
#43 PostWysłany: 19 Mar 2015 20:33 

Rejestracja: 09 Sie 2011
Posty: 64
Już 12 złotych za zestaw, ale jeśli ktoś jest studentem i przedłuży sobie weekend w Toruniu do poniedziałku to otrzyma dwa piwa w cenie jednego ;)

Meta, seta, galareta - tania wóda, piwo, żarcie, etc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Toruń
#44 PostWysłany: 23 Mar 2015 15:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lut 2014
Posty: 722
niebieski
Za mną kolejny weekend w Toruniu...Szeroka No. 9 niezmiennie trzyma poziom ;)
Całkiem przypadkiem trafiliśmy na Szczytną na browar Olbrachta. Chcieliśmy usiąść na zewnątrz, piękna słoneczna wiosenna pogoda, po weekendzie w Bolonii myśleliśmy, że wszędzie będą ogródki a tu zjazd na ziemię, przecież jesteśmy w Polsce ;) Byliśmy z psem, więc to był warunek konieczny i właśnie Olbracht miał wystawione wielkie beczki a'la stoliki i do tego stołki barowe. Zamówiliśmy sobie żurek, który był mega! 10 zł za talerz, ale w rzeczywistości przynieśli nam duży kociołek, z którego cały czas sobie nalewaliśmy, do tego pyszne pieczywko. Podczas zajadania się żurkiem zauważyliśmy, że wszyscy wychodzą ze środka z poręcznym czteropakiem piw, zbadaliśmy temat i po chwili również czteropak był nasz - jedna butelka to 330 ml, cena 6 zł/szt. Mi osobiście najbardziej smakowało piwo "Śmietanka Toruńska". Dla zainteresowanych więcej o toruńskim browarze http://www.browar-olbracht.pl/nasz-browar.html

Jeśli chodzi o wspomnianą wcześniej i polecaną kilkakrotnie Karczmę Gęsia Szyja...to ja niestety nie mam dobrej opinii o tym miejscu. :/ O ile mają ciekawe pozycje w menu takie jak gulasz z jelenia czy różne wariacje na temat gęsiny to jednak połowa karty jest do śmieci. Ciężko przebrnąć przez wszystkie pozycje karty i żeby było mało Festiwal Golonki. Pierwszy raz w życiu spotkałam się z tym, żeby ktoś doliczył do tatara oddzielnie pieczywo za 2,50 zł i masło za 2,50 zł (o zgrozo Pani przyniosła masło czosnkowe do tatara?!?). Po przestudiowaniu paragonu wyszło, że dodatków za 2,5 zł jest multum, chrzan do golonki, musztarda do golonki, majonez do frytek, ketchup itp. Masakra! Oczywiście ta knajpa jako mistrz płatnych dodatków nie mogłaby sobie pozwolić, by ziemniaczki/frytki/kluski śląskie itp. były w cenie dania. Ogólnie poziom dań głównych taki sphinxowy, a ceny 2 razy większe. Nikt z naszej czwórki nie wyszedł z tego miejsca usatysfakcjonowany ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Toruń
#45 PostWysłany: 24 Lip 2015 15:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2013
Posty: 992
Loty: 29
Kilometry: 37 728
niebieski
Polecicie jakieś top miejsca gdzie można tanio naprawdę porządnie się najeść?
Będę w Toruniu w środę na kilkanaście godzin :)
_________________
Pytania o Gdańsk/trójmiasto? Śmiało, spróbuję pomóc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Toruń
#46 PostWysłany: 24 Lip 2015 17:52 

Rejestracja: 09 Sie 2011
Posty: 64
Uderz do Olbrachta.

Zjesz porządnie, napijesz się prawidziwego piwa i nie wydasz przy tym fortuny ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Toruń
#47 PostWysłany: 24 Lip 2015 18:23 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8587
złoty
Potwierdzam. Piwo rewelacyjne, ceny zdroworozsadkowe.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Toruń
#48 PostWysłany: 24 Lip 2015 20:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Wrz 2012
Posty: 1519
Loty: 618
Kilometry: 991 353
srebrny
Też spędziłem week-end w Toruniu. To mój ranking miejsc do jedzenia (od najgorszego).
Kartoflarnia- dla mnie masakra. Fajny pomysł, świetna lokalizacja. Straszny tłok w niedzielę, zamawia się na dole przy barze ale już przy wejściu kelnerka uprzedza, że będziemy czekać godzinę. Wyszło 1,5 godziny. Przy mnie kilka osób opuściło lokal nie doczekawszy zamówienia a potem kelnerki z obłędem w oczach szukały konsumentów zamówionych dań. Płaci się na szczęście po konsumpcji. O godz. 15:00 zabrakło... kartofli. Takich dużych, pieczonych, serwowanych z dodatkami. To nie żart! Jedzenie w sumie było przeciętne ale znośne, wielkiego kartofla nie spróbowaliśmy. Gratulacje dla menadżerów, których powalił sukces miejsca.
Karotka- bardzo przyzwoite wegetariańskie jedzenie na Starym Mieście.
Pub Kuranty- wyśmienity tatar.
Jan Olbracht- niezłe ale nienadzwyczajne piwo, bardzo dobre zakąski do piwa w umiarkowanych cenach. Polecam pasztet gęsi.
Ciżemka- mało znana restauracja na Starym Mieście w jednym z hotelików. Szukaliśmy w Toruniu czerniny, w jednym z miejsc, gdzie ją jakoby serwują, odbywało się wesele i w końcu trafiliśmy do Ciżemki. Czernina jedna z najlepszych, jakie jadłem, aromatyczna, treściwa, z domowymi kluseczkami. Po prostu niebo w gębie. Innych dań nie próbowaliiśmy.

No i najlepsza nasza wyżerka w Copernicus City: Wolny Jarmark Toruński w ruinach zamku krzyżackiego. W niedzielę rano od 10:00, uwaga! kończy się wcześnie. Super wybór domowych kiełbas, pasztetów, pasztetowych, ryb, ciast np. z kwiatu akacji, zup, piw własnego wyrobu, miodów, chlebów, kaw, herbat i co sobie kto tam wymyśli. Ceny: jakoś tak 50% cen warszawskiego Biobazaru. Dla mnie bomba.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Toruń
#49 PostWysłany: 25 Lip 2015 13:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lut 2014
Posty: 722
niebieski
A ja byłam wczoraj w Kartoflarni i na obiad mogę polecić. Siedzieliśmy w ogródku i normalnie zamówienie przyjęła od nas kelnerka. nigdzie nie musieliśmy chodzić ;-) Na jedzenie czekaliśmy ok. 20 min., kotlet schabowy z kapustą zasmażaną pycha, ziemniaki pieczone niestety nie były gorące i to był jedyny minus, farsze bardzo dobre, spróbowaliśmy z boczkiem i kapustą zasmażaną oraz gulasz po węgiersku. Rachunek za 3 osoby 59 zł. Natomiast jak ktoś ma ochotę na wielkiego kartofla to tutaj go nie znajdziecie, zapraszam do Warszawy na Targ Śńiadaniowy na Żoli tutaj są pycha z chilli con carne i tzatzikami:)

Na kolację po raz pierwszy odwiedziliśmy Restaurację Luizjanę na Mostowej, ceny warszawskie, ale w smaku wszystko się zgadzało. Jedyne do czego mogę się przyczepić to przegrzebki w ilości 3 za 29 zł :lol: ale potem pyszny burger wynagrodził ten przystawkowy minimalizm. :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Toruń
#50 PostWysłany: 25 Lip 2015 13:45 

Jeśli Toruń to niezmiennie pierogarnia na Łaziennej:
http://www.pierogarnie.com/mlyn/
Uwielbiam! :D
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Toruń
#51 PostWysłany: 25 Lip 2015 14:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lut 2014
Posty: 722
niebieski
2 tyg. temu w Pierogarni na Łaziennej dostaliśmy totalnie zimne pierogi, wstrętny chłodnik, do którego wkrojono chyba kilogram cebuli i okropne placki ziemniaczane. 3 lata temu było normalnie teraz mogę powiedzieć never again ;-)

I jeszcze jedno najważniejsze idźcie wszyscy na lody do Lenkiewicza gałka gigant (formowana z 3 gałek) za 4 zł, do tego fajne patio, na którym miło się je spożywa szczególnie w ciepły letni wieczór;-)

Załączniki:
DSC_3659.jpg
DSC_3659.jpg [ 85.73 KiB | Obejrzany 3878 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Toruń
#52 PostWysłany: 25 Lip 2015 14:39 

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 495
Loty: 49
Kilometry: 49 405
niebieski
Jeśli chodzi o jedzenie, to totalnie nie polecam baru na wzór krakowskiego coco. Nie pamiętam jak się nazywa-znajduje się zaraz obok sphinxa -schodkami w dół. Ceny faktycznie przystępne, jednak wykonanie to już totalne nieporozumienie.

Z lepszych miejsc to bar mleczny giss społem. Pierwszy po prawej stronie od wejścia na stare miasto od strony nabrzeża. Obiad dwudaniowy dla dwóch osób. 19 zł :) Pierogi ruskie jedne z lepszych jakie jadłem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Toruń
#53 PostWysłany: 25 Lip 2015 15:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lut 2014
Posty: 722
niebieski
A gdzie jest ten giss? Bo google mi mówi, że pomyliłeś Toruń z Poznaniem :lol:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Toruń
#54 PostWysłany: 25 Lip 2015 16:36 

Czy ktoś jadł tutaj:
Załącznik:
IMG_0270.JPG
IMG_0270.JPG [ 83.9 KiB | Obejrzany 3829 razy ]


-- 25 Lip 2015 16:44 --

Bar jest niedaleko od pomnika Kopernika.
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Toruń
#55 PostWysłany: 04 Wrz 2015 08:54 

Święto Toruńskiego Piernika:

http://www.torun.pl/pl/swieto-torunskiego-piernika
Góra
 PM off
Marecki lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Toruń
#56 PostWysłany: 04 Wrz 2015 09:58 

Rejestracja: 04 Sty 2012
Posty: 241
niebieski
@Higflyer
To bardziej nawet jako atrakcja niż jedzenie. ;)

Na podstawie informacji z tej strony, Muzem Toruńskiego Piernika (ul. Strumykowa 4) wygląda jak powielona wersja Żywego Muzeum Piernika (ul. Rabiańska 9). W tym nowoutworzonym nie byłem jeszcze, ale Żywe muzeum zrobiło na mnie pozytywne wrażenie, a jeszcze atrakcyjniejsze jest dla dzieci ze względu na samodzielne tworzenie piernika.

Według informacji przygotowanych przez muzeum, tutaj również będzie taka atrakcja.
Muzeum Toruńskiego Piernika napisał(a):
Na warsztatach każdy zwiedzający wypiecze pamiątkowy piernik z oryginalnego ciasta
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Toruń
#57 PostWysłany: 04 Wrz 2015 10:08 

Rejestracja: 17 Gru 2012
Posty: 490
Loty: 116
Kilometry: 176 025
niebieski
Polecam coroczną akcję w Toruniu - Toruń za pół ceny w weekend 25-26 września 2015

http://torun-za-pol-ceny.pl/

W 2014 roku skorzystałem i z całego serca polecam:)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Toruń
#58 PostWysłany: 04 Wrz 2015 10:29 

W sobotę będzie też festyn rodzinny z ekologicznym jedzeniem:
http://www.naszdziennik.pl/wiara-koscio ... runiu.html
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Toruń
#59 PostWysłany: 02 Sie 2016 09:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lut 2014
Posty: 722
niebieski
BAR RABARBAR, ul. Matejki 63 A - idealne miejsce na lowcostowy obiad
pon-pt do 18:00, sob do 16:00, niedziela nieczynne
Załącznik:
_20160729_162537.jpg
_20160729_162537.jpg [ 73.64 KiB | Obejrzany 2833 razy ]
Załącznik:
DSC_0758.jpg
DSC_0758.jpg [ 87.98 KiB | Obejrzany 2833 razy ]
Załącznik:
DSC_0603.jpg
DSC_0603.jpg [ 113.49 KiB | Obejrzany 2833 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
ciamek lubi ten post.
dusiu88 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Toruń
#60 PostWysłany: 02 Sie 2016 10:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2014
Posty: 132
Loty: 54
Kilometry: 112 104
Jak ktoś lubi włoską kuchnię to polecam Loft79. Fajna lokalizacja, darmowy parking i pizza pierwsza liga a raczej liga mistrzów . Niewiele równie dobrych jadłem w życiu a trochę już tego było. Do tego kącik zabaw dla dzieci w końcu lokalu wielkości mojego mieszkania. Podczas kolacji zapomnieliśmy, że jesteśmy z dzieckiem tyle tam świetnych zabawek.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 88 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
cron
phpBB® Forum Software © phpBB Group