Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 88 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Toruń
#21 PostWysłany: 17 Lut 2015 23:55 

Rejestracja: 23 Sty 2014
Posty: 140
Raz byłem w karczmie spichrz. Jest tam też hotel. Bardzo tanio nie było ale jedzenie dobre, takie typowo karczemne
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Singapur i Bali za 3986 PLN. Loty z Warszawy + 13 noclegów Singapur i Bali za 3986 PLN. Loty z Warszawy + 13 noclegów
Zbiór okołoweekendowych lotów do Francji z Krakowa od 186 PLN Zbiór okołoweekendowych lotów do Francji z Krakowa od 186 PLN
 Temat postu: Re: Toruń
#22 PostWysłany: 23 Lut 2015 02:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lut 2014
Posty: 722
niebieski
Ja polecam "Szeroką No.9". Nowa jakość na kulinarnej mapie Torunia. Pysznie, na randkę (stoliki przy szybie), jak na Toruń drogo, niemniej warto!
Noi oczywiście miejsca, które istnieją od lat-Manekin, czy pierogarnie.
PS. Pamięta ktoś "Tres Amigos"? Jaka tam była pyszna pizza z serem w boczkach ciasta pizzy;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Toruń
#23 PostWysłany: 23 Lut 2015 10:11 

Rejestracja: 29 Cze 2011
Posty: 184
Loty: 89
Kilometry: 190 775
W Manekinie w Toruniu wręcz trzeba być, dodatkowo Widelec na Sienkiewicza jest bardzo w porządku :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Toruń
#24 PostWysłany: 23 Lut 2015 15:55 

Rejestracja: 27 Sty 2014
Posty: 163
Loty: 17
Kilometry: 15 969
Pizzera Don Corleone... Pizza- poezja, składników mnóstwo, gabaryty też spore. Jeśli pizzernia to tylko ta
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Toruń
#25 PostWysłany: 11 Mar 2015 21:29 

Rejestracja: 08 Paź 2013
Posty: 588
Loty: 65
Kilometry: 132 127
niebieski
Jestem jutro przejazdem w Toruniu i mam kilka godzin na zwiedzanie. Czy ktoś może polecić kuchnię typowo Toruńską blisko rynku? Z tego co znalazłem tutaj i w internecie to najciekawiej wygląda Gęsia Szyja.

Przy okazji jakby ktoś polecił najlepsze pierniki?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Toruń
#26 PostWysłany: 11 Mar 2015 21:39 

Rejestracja: 03 Mar 2011
Posty: 429
niebieski
A był ktoś może w Katoflarni? Jak tak, to jakieś opinie? Bo korzystając z akcji Hotwire wybieram się do Torunia i mam zamiar odwiedzić tę knajpę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Toruń
#27 PostWysłany: 11 Mar 2015 21:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
ciamek napisał(a):
W Toruniu zachwyciła mnie Gęsia Szyja. http://www.gesiaszyja.torun.pl/
Tam zjadłem pierwszą czerninę mojego żywota :-) I, mimo dużych obaw, to była naprawdę dobra zupa...
Już za miesiąc przetestuję ją znowu, yeah! :-)

Czerninę można zjeść w większości restauracji mających się za "polskie", biorąc pod uwagę okolice Bydgoszczy i Torunia. Oczywiście raz lepsze, raz gorsze. Jak byłem brzdącem to moja babcia robiła czerninę w domu, że tak powiem - "swieżą" :D. Na ostro, na słodko, przeróżnie. Lubię testować te zupkę w restauracjach i jest niewiele które potrafią ją zrobić naprawdę dobrze. W Gęsiej Szyi jest taka 4+, więc już bardzo przyzwoicie.

Inne które znam zostały już wymienione, w szczególności manekin, który ma również swoją filie w Bydgoszczy.
Akurat byłem na chwilę w Toruniu w weekend na olimpiadzie matematycznej juniora, więc zakąsiliśmy sobie potem (na pocieszczenie :twisted: )
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Toruń
#28 PostWysłany: 11 Mar 2015 22:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1987
Loty: 123
Kilometry: 110 954
niebieski
Odwiedziłem w ostatni weekend Toruń i wybór padł na Manekina...w pierwszym podejściu się nie udało (Rynek - kupa ludzi czekających na stolik), zapuściłem maps.me i poprosiłem o azymut na ul. Wysoką...udało się...5 min. czekania i mieliśmy gdzie usiąść...15 minut póżniej była kolejka ok. 20 osób :D (sobotnie popołudnie)

Jedzonko bardzo dobre, jako że jestem fanem grzybów to polecam wsad kurczak z kurkami + sos grzybowy :)

Ogólnie jestem pod wrażeniem, szacun dla właścicieli za to że się wypromowali i trzymają poziom...
_________________
vivere militare est
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Toruń
#29 PostWysłany: 11 Mar 2015 22:45 

Rejestracja: 03 Mar 2011
Posty: 429
niebieski
Każdy tak wychwala Manekin, ale jak by nie patrzeć jest to sieciówka ;) a nie knajpa występująca tylko w Toruniu. Oczywiście nie żebym miał coś przeciwko Manekinowi, ale zawsze warto polecić knajpy które nie występują w innym mieście :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Toruń
#30 PostWysłany: 11 Mar 2015 23:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lut 2014
Posty: 722
niebieski
Manekin pochodzi właśnie z Torunia, więc jakby nie patrzeć jest to słynne toruńskie miejsce ;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
BrunoJ lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Toruń
#31 PostWysłany: 11 Mar 2015 23:08 

Rejestracja: 03 Mar 2011
Posty: 429
niebieski
To przepraszam, zachowałem się jak gówniarz :cry:
Góra
 Profil Relacje PM off
BrunoJ lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Toruń
#32 PostWysłany: 11 Mar 2015 23:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1987
Loty: 123
Kilometry: 110 954
niebieski
Bez przesady...mimo że jest środa i Wielki Post ale nie ma potrzeby z takiego błahego powodu marnować popiołu ;)
_________________
vivere militare est
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Toruń
#33 PostWysłany: 11 Mar 2015 23:45 

Rejestracja: 09 Sie 2011
Posty: 64
Z opcji low-costowych to na pewno Manekin.

Średnia półka cenowa to Gęsia Szyja i Widelec.

Ciut drożej, ale klimatycznie i pysznie Luizjana.
Góra
 Profil Relacje PM off
bruce09lili uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Toruń
#34 PostWysłany: 16 Mar 2015 10:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Maj 2012
Posty: 771
Loty: 79
Kilometry: 82 424
niebieski
Manekina polecam, ceny zdecydowanie dobre, nalesniki wytrawne od 11 do 15zl i naprawde idzie sie najesc, np. krem pomidorowy kosztowal bodajze 7zl. Lokalizacja rowniez bardzo dobra(mowie o tym na Rynku), ze swojej strony polecam jeszcze Metropolis. Przyjemne miejsce, pizza b. dobra 45cm w granicach 23-26zl, dwie lokalizacje w Toruniu w granicach scislego centrum:)
_________________
You will never walk alone :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Toruń
#35 PostWysłany: 17 Mar 2015 08:34 

Rejestracja: 08 Paź 2013
Posty: 588
Loty: 65
Kilometry: 132 127
niebieski
Ostatecznie zdecydowaliśmy się na Gęsią Szyję i nie żałuję. Można w naprawdę dobrej cenie zjeść coś innego, np. świetny kotlet mielony z gęsiej piersi z oscypkiem, udka bażanta, gulasz z jelenia czy wiele innych. Obecnie mają festiwal golonki, ale próbowałem tylko kwaśnicę po kujawsku którą polecam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Toruń
#36 PostWysłany: 17 Mar 2015 09:27 

Rejestracja: 21 Sty 2015
Posty: 2157
Loty: 138
Kilometry: 282 808
HON fly4free
A czy ktoś odwiedzał cukiernie z piernikami? Chodzi mi oczywiście o pierniki wypiekane metodą staropolską
(że tak to nazwę :) ) , czyli z przyprawami korzennymi,pieprzem, itp.
Z programu Okrasa łamie przepisy namierzyłem - Cukiernia Franciszek Pokojski s.c. ul.Przy Skarpie 52, 87-100 Toruń.
Jakieś opinie doświadczenia w tym temacie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Toruń
#37 PostWysłany: 17 Mar 2015 11:19 

Rejestracja: 12 Gru 2012
Posty: 133
Jeżeli ktoś chciałby spróbować "studenckiego" jedzenia polecam bar "Adaś" w Bibliotece Głównej UMK (ul. Gagarina 13).

Kilka lat temu spaghetti za 5 zł łamało serca wszystkim studentom 8-) Do tego kanapki, duży wybór kotletów i najlepsze frytki w mieście. Wystrój trochę "komunistyczny", ale charyzmatyczny właściciel i pyszne jedzenie wszystko rekompensuje. W "godzinach szczytu" bardzo tłoczno :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Toruń
#38 PostWysłany: 17 Mar 2015 11:26 

Rejestracja: 08 Paź 2013
Posty: 588
Loty: 65
Kilometry: 132 127
niebieski
jar188 napisał(a):
A czy ktoś odwiedzał cukiernie z piernikami? Chodzi mi oczywiście o pierniki wypiekane metodą staropolską
(że tak to nazwę :) ) , czyli z przyprawami korzennymi,pieprzem, itp.
Z programu Okrasa łamie przepisy namierzyłem - Cukiernia Franciszek Pokojski s.c. ul.Przy Skarpie 52, 87-100 Toruń.
Jakieś opinie doświadczenia w tym temacie?


A tak się przypadkiem składa że byłem w tej cukierni, nie wiem tylko czy przy tej ulicy (ja byłem przy deptaku, wydaje mi się że na przeciwko był Empik). Piernik smaczny i stosunkowo niedrogi, bo za 2 pierniki i 2 kawy wyszło jakieś 26 zł. Dostaje się dużą kostkę piernika + mała kosteczka o nieco innym smaku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Toruń
#39 PostWysłany: 17 Mar 2015 21:26 

Rejestracja: 09 Sie 2011
Posty: 64
Byłeś na Szerokiej - główna ulica toruńskiej starówki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Toruń
#40 PostWysłany: 18 Mar 2015 08:45 

Rejestracja: 08 Paź 2013
Posty: 588
Loty: 65
Kilometry: 132 127
niebieski
A to by się zgadzało bo gdzieś obok była knajpka Szeroka No. 9
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 88 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group