Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Tokio-Kioto
#1 PostWysłany: 04 Maj 2016 11:45 

Rejestracja: 15 Lip 2014
Posty: 60
Hej, muszę przetransportować się z Tokio do Kioto (w jedną stronę) ;)

Znalazłam następujące opcje:

1) samolot - w tej chwili jest promocja Peach Airlines (bez nadawanego) za 120 zł (200 z nadawanym), Tokio Narita - Osaka KIX; no i trzeba doliczyć oczywiście dojazd na lotnisko Narita (~40 zł busem) oraz transport z KIX do Kioto (min. 65 zł pociągiem) - pytanie jest następujące: czy dobrze wyszukałam te ceny (tzn 40 zł i 65 zł)

2) nocny autobus Willer Express - Tokio (Ikeburo?) - Kioto;ceny wahają się między 180 a 260 zł, plus jest taki, że jadę w nocy (oszczędzam na noclegu ;D) i bezpośrednio do Kioto; nie jestem tylko pewna jak dotrzeć do tego Ikeburo - da się to ogarnąć?

3) pociąg - i tutaj niestety nie orientuję się do końca w cenach.. czytałam o Japan Rail Pass ale nie zamierzam go kupować (przylatuję do Tokio w pt, w nd lub pon wyjeżdżam do Kioto na konferencję, wylot mam z Osaki); czyli pozostaje mi do kupienia bilet na miejscu w kasie, tak? szukałam biletów tutaj: http://www.hyperdia.com/en/ i wynika z tego, że shinkansen to ok 500 zł :O tańsze połączenia są z wieloma przesiadkami więc odpadają (a i tak z tego co widzę nie są takie tanie, min 300 zł) - jak rozumiem tańszej metody na pociąg nie ma?

Byłabym wdzięczna gdyby ktoś odpowiedział na pytania zawarte w poście :)

Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wakacje w Chorwacji za 977 PLN. Loty z Katowic do Puli + apartament Wakacje w Chorwacji za 977 PLN. Loty z Katowic do Puli + apartament
Tydzień na Teneryfie za 1548 PLN. Bezpośrednie loty z Katowic i noclegi w apartamencie Tydzień na Teneryfie za 1548 PLN. Bezpośrednie loty z Katowic i noclegi w apartamencie
 Temat postu: Re: Tokio-Kioto
#2 PostWysłany: 04 Maj 2016 11:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4829
Loty: 309
Kilometry: 516 019
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
2) czerwona linia metra z centrum
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Tokio-Kioto
#3 PostWysłany: 04 Maj 2016 12:06 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4054
Ja zdecydowałam się na autobus nocny willerexpress z Tokyo do Kyoto. Oszczędzam na noclegu dzięki temu, a zapłaciłam za bilet 176 zł. Jest kilkanaście kursów, możesz sobie wybrać godzinę odjazdu/przyjazdu, rodzaj autobusu, siedzeń oraz miejsce wyjazdu i przyjazdu.
Kupując bilet możesz sobie sprawdzić i wydrukować mapkę stacji końcowej i początkowej.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off
Litania uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Tokio-Kioto
#4 PostWysłany: 20 Maj 2016 18:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Gru 2015
Posty: 20
Loty: 126
Kilometry: 269 508
Korzystal ktos z Kodama Economy Plan na trasie Kioto-Tokio?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Tokio-Kioto
#5 PostWysłany: 22 Maj 2016 20:59 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3596
srebrny
Czy na JR Pass jest dostępny tylko jeden shinkansen na trasie Tokio-Kioto o nazwie Hikari?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Tokio-Kioto
#6 PostWysłany: 22 Maj 2016 21:03 

Rejestracja: 15 Kwi 2015
Posty: 1240
Loty: 704
Kilometry: 871 688
niebieski
NIE :
http://www.hyperdia.com/en/cgi/en/inter ... y=20160523 wyłączone sa z JR Pass tylko NOZOMI
Góra
 Profil Relacje PM off
Misiatek uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Tokio-Kioto
#7 PostWysłany: 22 Maj 2016 21:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Mar 2012
Posty: 2070
srebrny
Misiatek napisał(a):
Czy na JR Pass jest dostępny tylko jeden shinkansen na trasie Tokio-Kioto o nazwie Hikari?


Jest jeszcze dłużej jadący KODAMA.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Misiatek uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Tokio-Kioto
#8 PostWysłany: 23 Maj 2016 02:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Mar 2012
Posty: 367
Loty: 219
Kilometry: 464 968
niebieski
Na przyszłość, jeśli jest się jako turysta to zarówno ANA, jak i JAL maja specjalna ofertę z flat farę na loty krajowe - 10000 za bilet OW. Można np. Polecieć w z Tokio Haneda do Oosaka Itami, które jest prawie w centrum Oosaki. Wtedy cała podróż z dojazdami zamknęła by się w 12000 jpy. Wychodzi trochę taniej niż shinkansen i czasowo podobnie, wliczając dojazdy do lotnisk. Image


Sent from my iPad using Tapatalk
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Japonka76 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Tokio-Kioto
#9 PostWysłany: 09 Sie 2016 13:25 

Rejestracja: 15 Lip 2014
Posty: 60
Ja w końcu skusiłam się na nocnego busa willerexpress za 5,490 JPY. Miałam szczęście, że trafiło mi się miejsce w ostatnim rzędzie więc mogłam się mocno rozłożyć i przespać :). Tym samym oszczędziłam na 1 noclegu. Dodatkowo miałam bezpośredni przejazd Tokio-Kyoto, a nie musiałam dojeżdzać na/z lotniska i z Osaki do Kyoto. Dojazd na stację Ikeburo, a ściślej obok Ikeburo nie jest żadnym problemem - dostać się można za pomocą metra. Ogólnie polecam, chyba że ktoś nie da rady spać w autobusie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 9 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group