Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 37 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 06 Gru 2016 09:30 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
Mógłby ktoś się podzielić info i wskazówkami dot. Tikal?
Gdzie spać? Rozumiem, że w Flores/ Santa Elena, choć niby są jakieś domki na terenie parku
Jak dojechać? Z flores do Tikal jest ok 60km? Na pewno jest jakiś transport - po ile, kiedy, jak często?
Ile czasu warto poświęcić na Tikal?

Przy okazji może ktoś jechał z Tikal do Belize - jak często są busy? Jaki koszt?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive za 2190 PLN. Wylot z Warszawy Urlop w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive za 2190 PLN. Wylot z Warszawy
United Airlines: bezpośrednie loty do Nowego Jorku z Berlina za 1576 PLN. Dużo terminów United Airlines: bezpośrednie loty do Nowego Jorku z Berlina za 1576 PLN. Dużo terminów
#2 PostWysłany: 13 Sty 2017 14:00 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
dla potomnych (styczeń 2017):
busy z Flores do Tikal jechały o godz. 3, 4:30, 8:30 i chyba jeszcze dwa później (11 i 14? nie wiem)
powroty: 12:30, 15, 18:30
bilet typu open na powrót - zabierają o określonej godzinie rano z hotelu
cena: 70 GTQ bez przewodnika, 100 GTQ z przewodnikiem anglojęzycznym

my byliśmy w parku od 6 do 14:30. widzieliśmy prawie wszystko. Tego dnia wschód słońca był we mgle więc jadąc o 3 nic się nie widziało. Mgła zniknęła dopiero ok 9 rano.

Jechałam z Palenque przez Frontera Corozal - cena 400-450 MXN, przez Ceibo chcieli 550-650 MXN

Transport do Belize - busy są o 5 i 7 rano - cena 100GTQ

We Flores kurs wymiany wszędzie był 1USD=7GTQ, na granicy w Bethel było 7,5 GTQ
W Bethel pogranicznik próbował wymusić łapówkę 40 GTQ. Większość zapłaciła, nam dał niby kwit, że zapłacimy na wyjeździe, oczywiście nic takiego nie miało miejsca ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Joozek25 lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 19 Mar 2017 00:37 

Rejestracja: 01 Lis 2014
Posty: 227
Bus rzeczywiście jest za 100 GTQ ale spokojnie można zejść z ceną do 80 z przewodnikiem. Przewodnik może być również hiszpańskojęzyczny (twierdzi, że grupy hiszpańskojęzyczne są zawsze mniejsze). Wstęp do ruin 150 GTQ a za wejście na wschód słońca dodatkowo 100 GTQ i tu jest obowiązkowe wejście z przewodnikiem w dwóch wersjach językowych. Ja byłem na wschód słońca aż do godź. 17 i nie widziałem wszystkiego. Uważam, że jeżeli chce się spokojnie zobaczyć wszystko potrzeba 2 dni. Warto :!: . Transport do Chetumal w Meksyku 25-30 usd. Nie ma żadnej opłaty przy wyjeździe z Gwatemali.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 28 Sie 2017 22:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Maj 2012
Posty: 35
A może ma ktoś wiedzę na temat tego, jak w tani sposób dostać się do Tikal z G.C.? :?
Mam na myśli alternatywę do nocnych autokarów w standardzie "lux".
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 17 Wrz 2017 14:00 

Rejestracja: 30 Kwi 2015
Posty: 740
niebieski
@northcarolina Podrzuciłabyś ofertę dojazdu autobusem z Gwatemala City do Tikal? Bo natknąłem się tylko na jakieś chore ceny...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 03 Paź 2017 11:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 485
Loty: 158
Kilometry: 468 084
niebieski
Ja też poproszę o ewentualną informację dotyczącą busów z Gwatemala City do Tikal.
A ktoś wie jakie linie lotnicze latają z z Gwatemala City do Tikal? Jak to cenowo wygląda?
I analogiczne pytanie odnośnie lotów z Gwatemala City do Belize?
Czy są jakieś busy popołudniowe/wieczorne z Tikal do Belize? Tak się zastanawiam nad planem żeby zwiedzić od rana Tikal i tego samego dnia jeszcze uderzyć do Belize... @maxima wiesz może jak to wygląda? Ile jedzie taki bus z Tikal do Belize? I skąd odjeżdża?
I ile czasu potrzeba na zwiedzenie Tikal? Nie mam jakiegoś zboczenia na tle świątyń, pewnie po kilku świątyniach wszystkie będą takie same, na Angor Wat w Kambodży mi wystarczył jeden pełny dzień - ale jak to wygląda przy Tikal?
Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi i wskazówki.
pozdrawiam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 03 Paź 2017 12:29 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
Tikal jest duzo mniejsze niż Angkor. Nam spokojnie starczyło od 7 do 14, skoro i tak musieliśmy czekać na autobus powrotny, to w paru miejacach byliśmy nawet po 2 razy. Wieczornych busów do Belize w styczniu nie było, tylko poranne. Zabiera spod hotelu i to raczej busiki niż autokar. Przejazd zależy od czasu na granicy. My ruszyliśmy jakoś ok 6 czy nawet po zanim wszystkich zebral, a w Belize city byliśmy ok 11. Po 13 mieliśmy prom na CC
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 03 Paź 2017 14:07 

Rejestracja: 16 Mar 2016
Posty: 32
Loty: 61
Kilometry: 104 650
poszwin napisał(a):
Ja też poproszę o ewentualną informację dotyczącą busów z Gwatemala City do Tikal.


Najlepsza opcja wg mnie to nocny autobus z GC do Flores/Santa Elena. Tym bardziej, ze jak zakladam lecicie z Aeromexico deal 8-) , wiec ladujecie w GC zapewne w godzinach pozno popoludniowych. Ja kupilem sobie bilety online przez tę agencje:

https://www.transportguatemala.com/book ... tation.php

Wypelniasz formularz i oni skontaktuja sie z Toba. Cena to 50 $ w jedna strone, z tym, ze odbieraja Cie z lotniska, zawoza na dworzec autobusowy i juz nic nie musisz ogarniac w GC. Rano jestes we Flores i jesli w miare przespisz noc, mozesz uderzac do Tikal. My tak zamierzamy :) Z informacji wyszukanych w necie, autobusy sa bardzo komfortowe i bezpieczne, oczywiscie z klima i toaleta. Do tego zdaje sie jest jakas kanapka. Cena nie jest niska, ale to nie Azja i tak to tu bedzie. Reszte biletow chce ogarniac na miejscu, bo kupujac online zarabia agencja (nie duzo), oraz dochodzi prowizja za platnosc karta.


Cytuj:
A ktoś wie jakie linie lotnicze latają z z Gwatemala City do Tikal? Jak to cenowo wygląda?
I analogiczne pytanie odnośnie lotów z Gwatemala City do Belize?


Linie Avianca lataja z GC do Flores. Cena to ok 700 zl RT, wiec moim zdaniem bez sensu. Lot trwa godzine, a konfiguracje godzinowe przerozne, wszystko masz na skyscanner.pl. Do Belize to juz w ogole masakra cenowa, loty z przesiadkami powyzej 1500 zl RT.

Cytuj:
Czy są jakieś busy popołudniowe/wieczorne z Tikal do Belize? Tak się zastanawiam nad planem żeby zwiedzić od rana Tikal i tego samego dnia jeszcze uderzyć do Belize... @maxima wiesz może jak to wygląda? Ile jedzie taki bus z Tikal do Belize? I skąd odjeżdża?


Transport pomiedzy Gwatemala a Belize:
https://belizebus.wordpress.com/2017/01 ... -chetumal/

Na naszym forum nie ma moze za duzo informacji o ww krajach, ale juz w necie bez problemu znalazlem wszystko co mi potrzebne. My lecimy rowno za miesiac, jak wroce opisze wszystko co i jak.

Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 27 Paź 2017 22:26 

Rejestracja: 06 Sty 2012
Posty: 91
Loty: 150
Kilometry: 348 214
Na lotnisku w Gwatemali są 2 agencje turystyczne, wiec można na miejscu ogarnąć transport, ale spokojnie można także napisać bezpośrednio do biura które organizuje. My już w Antigua kupiliśmy przejazd nocnym busem do Flores. Najtańsze bilety jakie znalazłam to 375 Q za klasę lux (rozkładane fotele do pozycji łóżka), 290 Q na miejsce siedzące (1klasa). Autobus z toaleta, wyjeżdżają z dworca o 21 i 22,30. We Flores byliśmy o 7 a o 8,30 jechaliśmy do Tikal. Jedyny minus takiej organizacji to brak możliwości oglądania wschodu słońca w Tikal. Transport do Tikal z Flores (hotel-tikal-hotel) 100 Q z przewodnikiem, 70Q bez przewodnika + wstęp do parku.
Z Flores busy jezdza często do Belize, można po zwiedzeniu Tikal i powrocie busem o 15,30 jechać do Belize. Busy do Belize to autobusiki na Ok. 25 osób. Nie są tak komfortowe jak ten na nocnym przejazdem.

Ps w Tikal i po drodze można spać (busy zatrzymana się na zadanie). Koło Tikal i na trasie sa guest house. Można tez spać w namiocie.
Samo Tikal jest piękne, ale małe. Dla laików wystarczy 4 h.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 02 Lut 2018 05:04 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3940
platynowy
Aktualne info:
- bilet wstępu dla obcokrajowców: 150 GTQ
- autobus w obie strony bez przewodnika: 60 GTQ
- autobus w obie strony z przewodnikiem i gwarancją zostania na zachód słońca: 100 GTQ
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off
OSK uważa post za pomocny.
 
      
#11 PostWysłany: 24 Lut 2018 19:14 

Rejestracja: 16 Sty 2011
Posty: 7945
HON fly4free
autobus bez przewodnika da się wytargować w agencjach przy kilku osobach do 50 Q / os., niżej już nie chcą zejść
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 03 Mar 2018 14:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2012
Posty: 241
Loty: 88
Kilometry: 191 786
niebieski
:D Ceny biletów wstępu do Tikal http://www.tikalnationalpark.org

Bilety można kupować tylko przy wjeździe do Parku, także do muzeum. Dopiero po przejechaniu kilkunastu kilometrów busy zatrzymują się na parkingu. Po lewej od parkingu zaczyna się strefa archeologiczna, wejście tylko z biletem. Dopiero wchodząc w strefę archeologiczną na bilecie przybijany jest stempel (odwrotu już nie ma) i dostaje się opaskę na rękę. Kolor opaski odpowiada rodzajowi biletu. Dlaczego ten stempel jest ważny? Bo bilet nieostemplowany jest ważny przez 30 dni i jak po przyjeździe na parking stwierdzisz, że jest kiepska pogoda i nie zobaczysz zachodu słońca, albo coś ci dolega i nie chcesz tego dnia chodzić, to możesz zostać na dłużej. Masz do wyboru na miejscu 3 hotele i pole namiotowe. Nie masz namiotu? Są hamaki pod dachem za 5-10 quetzali. Jakieś sanitariaty też się znajdą. Kilka tanich knajpek też. Weź tylko moskitierę. Spać i tak nie będziesz, o to postarają się wyjce :D A zwiedzanie zaczniesz od następnego dnia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 03 Mar 2018 15:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3536
srebrny
ja nie dostałem opaski :?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 03 Mar 2018 19:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2012
Posty: 241
Loty: 88
Kilometry: 191 786
niebieski
to twój pobyt się nie liczy :shock:
Góra
 Profil Relacje PM off
becek lubi ten post.
becek uważa post za pomocny.
 
      
#15 PostWysłany: 04 Mar 2018 02:23 

Rejestracja: 30 Kwi 2015
Posty: 740
niebieski
molka11 napisał(a):
Z Flores busy jezdza często do Belize, można po zwiedzeniu Tikal i powrocie busem o 15,30 jechać do Belize. Busy do Belize to autobusiki na Ok. 25 osób. Nie są tak komfortowe jak ten na nocnym przejazdem.

Masz może jakiś rozkład albo kojarzysz, czy są jakieś busy z Flores do Belize ok. południa? Bo tak się składa, że średnio pasuje mi ten o 15:30, podobnie jak te poranne o 6:00/7:00.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 04 Mar 2018 03:47 

Rejestracja: 21 Sty 2012
Posty: 35
Loty: 215
Kilometry: 610 055
1/W hotelu Jaguar są namioty z pościelą itp po 100 q od osoby (cena wstępna bez targowania)
2/Na polu namiotowym obok są namioty z karimatą po 50 od osoby i hamaki z moskitierą po 35 (wstępnie). Przy kupnie biletów za wstęp należy kupić dodatkowy bilet za camping 50q od osoby (wydaje się, że niekoniecznie, ale chyba może być różnie)
3/ Nie ma już tej opcji, że bilet kupiony po 15 jest ważny na następny dzień
4/ byliśmy od 11.30 do 17 i zdążyliśmy obejrzeć wszystko, posiedzieć na górze , wrócić jeszcze raz do niektórych piramid. Po 17 komary zaczęły gryźć niemiłosiernie, więc zaczęliśmy się zbierać
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 04 Mar 2018 08:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2012
Posty: 241
Loty: 88
Kilometry: 191 786
niebieski
bilet dzienny kosztuje 150.
bilet z wejściem po 15.00 do 15. 00 następnego dnia kosztuje 250.
kupowane miesiąc temu. Taka szybka zmiana?
Fakt wszystko, poza hotelami trzeba załatwiać przy bramie wiazdowej, bo na terenie to już lipa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 04 Mar 2018 09:03 

Rejestracja: 27 Lis 2012
Posty: 79
-- 04 Mar 2018 08:00 --

dajkamienia napisał(a):
Masz może jakiś rozkład albo kojarzysz, czy są jakieś busy z Flores do Belize ok. południa? Bo tak się składa, że średnio pasuje mi ten o 15:30, podobnie jak te poranne o 6:00/7:00.

Rejsowy autobus (całkiem komfortowy) odjeżdża z dworca w Santa Elena o 8:10 (u nas 8:30). Cena oficjalna 140Q. My zeszliśmy do 110. 5 godzin jazdy. Po wyładunku gonią na terminal Walter Taxi (CC 18USD a SP 28USD OW, RT taniej). Nie próbowałem, ale z głównego terminala pewnie znacznie taniej.

-- 04 Mar 2018 08:03 --

12groszy napisał(a):
Taka szybka zmiana?

Możliwe, współtowarzyszom podróży też odmówiono sprzedaży takiego biletu...
Góra
 Profil Relacje PM off
dajkamienia lubi ten post.
dajkamienia uważa post za pomocny.
 
      
#19 PostWysłany: 04 Mar 2018 13:53 

Rejestracja: 30 Kwi 2015
Posty: 740
niebieski
desert_eag napisał(a):
-- 04 Mar 2018 08:00 --

dajkamienia napisał(a):
Masz może jakiś rozkład albo kojarzysz, czy są jakieś busy z Flores do Belize ok. południa? Bo tak się składa, że średnio pasuje mi ten o 15:30, podobnie jak te poranne o 6:00/7:00.

Rejsowy autobus (całkiem komfortowy) odjeżdża z dworca w Santa Elena o 8:10 (u nas 8:30). Cena oficjalna 140Q. My zeszliśmy do 110. 5 godzin jazdy. Po wyładunku gonią na terminal Walter Taxi (CC 18USD a SP 28USD OW, RT taniej). Nie próbowałem, ale z głównego terminala pewnie znacznie taniej.

Dzięki za info! A jaki to przewoźnik? I czy można kupić wcześniej bilety, a jeśli tak, to gdzie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 04 Mar 2018 16:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2012
Posty: 241
Loty: 88
Kilometry: 191 786
niebieski
Załącznik:
IMG_2018.jpg
IMG_2018.jpg [ 418.03 KiB | Obejrzany 2701 razy ]
Załącznik:
IMG_2019.jpg
IMG_2019.jpg [ 339.1 KiB | Obejrzany 2701 razy ]
może coś z tego?
Góra
 Profil Relacje PM off
dajkamienia lubi ten post.
dajkamienia uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 37 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group