Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 456 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 23  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 03 Cze 2014 22:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2011
Posty: 2035
srebrny
lukasos napisał(a):
Czy da rade podjechać pod wulkan samochodem?
Nie bardzo rozumiem o co chodzi z tą kolejką?
Koniecznie trzeba wykupić na nią bilet?

Samochodem podjedziesz do "stóp" wulkanu. Jak chcesz wjechać na szczyt to wtedy kolejką linową. Bez biletu nie da rady ;)
http://www.telefericoteide.com/en/telef ... -cable-car
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
#42 PostWysłany: 25 Cze 2014 21:28 

Rejestracja: 26 Mar 2014
Posty: 139
Jak to nie da rady? Można wchodzić na sam szczyt. Bez zezwolenia nie da rady, ale to już inna sprawa.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 07 Sie 2014 13:24 

Rejestracja: 07 Sty 2011
Posty: 465
niebieski
Wybieram się w listopadzie na Teneryfę.
Na forum jest parę tematów odnośnie wyspy, wszystkie chyba przeczytałem, ale nurtuje mnie coś czego tam nie ujęto. Przeczytałem parę relacji i sporo informacji jednak chciałbym dowiedzieć się czegoś od Was.
Mianowicie: zielona północ czy gorące południe?
Jako, że lecimy w listopadzie, a moja lepsza połowa lubi sobie poplażować myślę o zakwaterowaniu się gdzieś na południu. Temperatura wyższa i podobno nie wieje.
Czekam na ciekawe podpowiedzi:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 07 Sie 2014 13:39 

Plażowanie zimą to na południu.
Północ bywa deszczowa i jest dużo chłodniej.
A Loro park i inne atrakcje na północy można objechać autem.
Zresztą zobacz ceny noclegów.
Na pn dużo taniej np. Puerto de la Cruz.
Wiadomo dlaczego. ;)
Góra
 PM off  
      
#45 PostWysłany: 07 Sie 2014 14:02 

Wystarczy kliknąć na szukaj, zadać pytanie i masz ogrom wiedzy np.:
teneryfa-co-warto-zobaczyc,1255,6951&hilit=teide

teneryfa-w-styczniu,209,40940&p=332719&hilit=teide#p332719

http://azarjahu.wordpress.com/tag/teneryfa/
Góra
 PM off  
      
#46 PostWysłany: 07 Sie 2014 14:50 

Rejestracja: 16 Lut 2012
Posty: 67
Loty: 51
Kilometry: 88 379
Witam,

Byliśmy na Teneryfie 2 razy zimą i chyba najlepszą bazą na nocleg są okolice Los Gigantes.
Na północy jest zimno (kilkanaście stopni), mokro i wieje. Raczej nie widzę możliwości plażowania zimą. W Puerto de la Cruz gdzie spędziliśmy trzy noce najbardziej zapamiętałem olbrzymie fale. Może lepiej jest na słynnej z pocztówek plaży Teresitas, nie wiem, nie byłem - to na północno-wschodnim skraju wyspy. Na północy są lasy, góry, Loro Park, fajne wioski i miasteczka.
Z plażowaniem na południu też nie jest tak wesoło. W ciągu 3 tygodni spędzonych na Teneryfie znaleźliśmy 3 plaże, gdzie można było poleżeć. Najlepsza była El Duque: biały piasek, średnio zaludniona. Playa San Juan i Playa de la Arena: miejskie plaże z czarnym piachem - bez rewelacji. Jest też mała plaża w okolicy Los Gigantes. Wniosek: jak chcecie plażować to baza między los Gigantes a El Duque, przy okazji blisko do Siam Parku :)
Warto jednak po Teneryfie poruszać się samochodem bo cała jest godna zobaczenia. W Cicar Corsa we wrześniu kosztuje 133eur za tydzień, benzyna 1eur/litr. Można wtedy wziąć np. noclegi w kilku miejscach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 07 Sie 2014 17:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
Przyłączam się do tej opinii. W tym okresie bez dwóch zdań wybrałbym południe. Raz byliśmy koło Fanabe (blisko Siam Parku) i raz w Puerto de Santiago i w obu przypadkach pogoda była dużo lepsza niż w okolicach Santa Cruz, nie wspominając o Puerto de la Cruz. Co prawda, my byliśmy w obu przypadkach w styczniu/lutym, ale listopad nie odbiega pogodowo mocno od tego okresu. Poza tym,przy tak niskich kosztach najmu auta (nasz rekord to ciut ponad 180 Euro za 14 dni za Opla Merivę z Cicara), i tak objedziecie całą wyspę, a najciekawsze miejsca będziecie mogli pojechać nawet kilka razy, gdyby akurat pogoda nie dopisała.
Wysłane z Lumii przez Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 07 Sie 2014 18:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 1134
Loty: 392
Kilometry: 429 122
niebieski
Ja podczas swojego 4-dniowego styczniowego pobytu nie odniosłem wrażenia, żeby północ była chłodniejsza od południa, ale prawdopodobnie to Wy macie rację, a ja po prostu ostatniego dnia źle sie ulokowałem. Bo w El Medano i San Isidro wiatr jest tak mocny, że chodziłem w bluzie marznąc, a w nocy nawet ubrałem swoją kurtkę zimową na sweter. Natomiast w Puerto de la Cruz było słońce i 20 stopni + rewelacyjna "czarna" plaża :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 07 Sie 2014 18:57 

Rejestracja: 16 Lut 2012
Posty: 67
Loty: 51
Kilometry: 88 379
El Medano to miejscówka dla surferów. Poza wiatrem i morzem nic tam nie ma. Zdecydowanie trza jechać bardziej na zachód.


Ostatnio edytowany przez Roku, 20 Lut 2016 12:59, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 08 Sie 2014 07:47 

Rejestracja: 07 Sty 2011
Posty: 465
niebieski
radar napisał(a):
Można wtedy wziąć np. noclegi w kilku miejscach.

Auto biorę na pewno i własnie chyba tak zrobię. Chociaż ulokować trzeba się bliżej południa co by wieczorem na plaży można było posiedzieć bez zimowej kurtki;)
@gorny77
Wszystkie te tematy z forum przeczytałem o czym wspomniałem na początku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 20 Sie 2014 11:06 

Rejestracja: 04 Sty 2012
Posty: 241
niebieski
tropikey napisał(a):
Raz byliśmy koło Fanabe (blisko Siam Parku) i raz w Puerto de Santiago i w obu przypadkach pogoda była dużo lepsza niż w okolicach Santa Cruz, nie wspominając o Puerto de la Cruz.

Jeśli chodzi o Puerto de Santiago to dodam, że miejska plaża (z czarnym piaskiem) raczej nie urzeka, warto mieć to na uwadze. Choć przy kosztach wynajmu auta poza sezonem, myślę że nie będzie dla Was problemem przejazd do ciekawszych plaż.

Do rozważań o północy i południu wyspy od siebie dodam, że z kolei na północy wyspy trafialiśmy na ciekawsze, bardziej lokalne restauracyjki (czynne także poza sezonem, ponieważ głównie odwiedzane przez miejscową ludność) o czym warto pamiętać planując przejażdżki po wyspie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 03 Wrz 2014 12:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
Marecki napisał(a):
Jeśli chodzi o Puerto de Santiago to dodam, że miejska plaża (z czarnym piaskiem) raczej nie urzeka, warto mieć to na uwadze.


eee, nie jest tak źle. Np. dla nas, mieszkańców Trójmiasta, którzy jasnego piachu mają po pachy, taka czarna plaża była atrakcją :D
Warto przy tym wyjaśnić, że taki piach - mimo iście smolistego koloru - nie brudzi i spłukuje się tak samo, jak jasny. Poza tym, jeśli szukać na Kanarach pięknych (jasnych) plaż, to chyba tylko na Fuerteventurze. Właśnie z niej wróciliśmy i muszę przyznać, że niektóre robią wrażenie, nawet w porównaniu z tymi na Mierzei Helskiej.

Pozdrawiam, Bartek
Góra
 Profil Relacje PM off
Djorkaeff lubi ten post.
 
      
#53 PostWysłany: 10 Mar 2015 13:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lis 2011
Posty: 2185
Loty: 113
Kilometry: 202 765
srebrny
Czy był ktoś w ostatnim czasie na Teneryfie?
Jak wygląda sytuacja na Teide? Kolejka kursuje normalnie? Jak na szczycie, czy jest śnieg?
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 10 Mar 2015 13:29 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4051
Wróciłam wczoraj w nocy z Teneryfy. Na wulkanie byliśmy w czwartek 5 marca.
Na południu wysypy temperatura +27, na północy +22, na Teide +11, ale bardzo wiało i przydały się czapki. Śnieg leży na szczycie.
Kolejka kursowała bez żadnych przeszkód. Aczkolwiek jadąc na wulkan, nasz przewodnik dzwonił do obsługi z zapytaniem, czy kolejka działa. Wszystko zależy od siły wiatru, i jest to zmienna, której nie da się przewidzieć.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off
bonifacy uważa post za pomocny.
 
      
#55 PostWysłany: 30 Mar 2015 03:51 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2011
Posty: 1508
Loty: 335
Kilometry: 498 640
Pogoda zmienną bywa. Tydzień 18-25 marca sporo niższe temperatury od tych podanych wyżej, nawet do 13C (na pólnocy). Opady zarówno na południu jak i na północy. Na Teide podawana temperatura +4, odczuwalna -20 (b. silny lodowaty wiatr) i to pomimo względnie niezłej pogody na wyspie. Na szczycie śnieg i lód, wszystkie ścieżki na sam szczyt zamknięte.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 30 Mar 2015 08:28 

Rejestracja: 24 Lut 2012
Posty: 1185
Loty: 131
Kilometry: 272 438
niebieski
Japonka76 napisał(a):
Wróciłam wczoraj w nocy z Teneryfy. Na wulkanie byliśmy w czwartek 5 marca.
Na południu wysypy temperatura +27, na północy +22, na Teide +11, ale bardzo wiało i przydały się czapki. Śnieg leży na szczycie.
Kolejka kursowała bez żadnych przeszkód. Aczkolwiek jadąc na wulkan, nasz przewodnik dzwonił do obsługi z zapytaniem, czy kolejka działa. Wszystko zależy od siły wiatru, i jest to zmienna, której nie da się przewidzieć.


Hm... Też byliśmy 5 marca na Teide i naprawdę nie widziałem nikogo w czapce.
Słoneczko przypiekało ostro, śnieg leżał tylko poniżej szczytu po północnej zacienionej stronie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 30 Mar 2015 12:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lis 2011
Posty: 2185
Loty: 113
Kilometry: 202 765
srebrny
A ja byłem tydzień temu. Trzy dni śnieg sypał ostro, drogo do Puerto De La Cruz zamknieta z powodu śniegu, kolejka oczywiście nie chodziła. To trzeba mieć pecha. Pojechać na wyspy kanaryjskie i jechać objazdem z powodu opadów śniegu... eh trzeba tam wrócić

Byłem w tych samych datach co Roku więc pogodę potwierdzam:P
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 16 Kwi 2015 14:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Cze 2013
Posty: 6
Loty: 112
Kilometry: 213 326
Wracając do tematu tego, co warto zobaczyć na Teneryfie, ja polecam szczególnie wycieczkę na Pico del Teide, nawet jeśli ktoś nie wybiera się na sam szczyt, a nawet nie wybiera się kolejką na górę. Dla samych widoków na trasie warto przejechać z południowego zachodu wyspy (powiedzmy od Vilaflor) na północno-wschodni kraniec, my byliśmy tam w tym roku w styczniu (razem z wjazdem kolejką na La Rambleta pod Pico).

W dalszej kolejności wg mnie nie można pominąć klifów Los Gigantes, wioski Masca i miasteczek La Orotava i Garachico. To naprawdę to, co jest najfajniejsze. Nie polecam piramid w Guimar, Santa Cruz też nie jest jakoś specjalnie ciekawe. Jeśli macie czas to można zobaczyć jeszcze to: La Laguna, Icod de los Vinos (park draceny), Candelaria (bazylika).
_________________
Dwoje programistów w podróży:
http://www.tropimy.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 21 Kwi 2015 22:06 

Rejestracja: 10 Mar 2015
Posty: 47
Po powrocie po tygodniowym pobycie w dwójkę na Teneryfie garść informacji.

1. Transport publiczny działa bardzo sprawnie i polecam jako środek transportu po wyspie. Wahaliśmy się czy wypożyczyć samochód i cieszę się, że tego nie zrobiliśmy. wydaliśmy po 25€ na dwie karty Bono Bus (do kupienia na dworcach, dzięki czemu podróżowanie jest sporo tańsze) plus około 3€ no i podróż pod Teide dodatkowo płatna - nie można tam płacić kartą Bono Bus. Jedyna przygoda to na trasie do Masci popsuł się autobus i musieliśmy czekać około 30-40 minut aż przyjechał drugi.

2. Wycieczka na wulkan super - dobrze wziąć trekkingi, ale nie jest to konieczne. Szlak jest bardzo łatwy, więc wystarczą buty z twardą podeszwą - oczywiście mówię o samym wejściu na szczyt spod górnej stacji kolejki, nie wiem jak wygląda trasa pomiędzy dolną a górną stacją, bo wjechaliśmy kolejką :). Na samo podejście na szczyt potrzebne jest pozwolenie - wypełnia się formularz na stronie internetowej i drukuje jedno kartkę, którą trzeba pokazać wraz z dokumentem strażnikowi i to wszystko. My zrobiliśmy to z 2 miesiące wcześniej, jest limit miejsc dzienny, ale nie znam szczegółów, więc warto pomyśleć o tym zawczasu.

3. Najlepsza wycieczka według mnie to wąwóz Masca. Trasa jest trudniejsza niż podejście na szczyt wulkanu. Na wulkan mieliśmy trekkingi, a do Masci poszliśmy w trampkach. Uznaliśmy, że w trekkingach będzie za gorąco. W sumie to trampki były wystarczające, ale trekkingi byłyby lepsze, niestety my mieliśmy takie wysokie, więc nogi by nam się w nich zapociły, bo upał straszny. W sumie to nie było problemów w tych trampkach tylko szkoda butów na taką trasę, bo moje nie tanie trampeczki mocno się zniszczyły :( Powrót z wąwozu Masca łódką do Los Gigantes (po drodze widać klify, ale łódeczka płynie bardzo szybko). Koszt łódki 10€ od osoby.

4. Barranco del infierno - trasa w dalszym ciągu nieczynna, ale można spokojnie tam iść. Szlak łatwy, przyjemny, spotkaliśmy w sumie z 10-15 ludzi na szlaku, a byliśmy po godzinie 15 dopiero. Na końcu mały wodpospad. Całkiem fajnie :)
Trzeba się trochę "włamać" na szlak, ale nie jest to trudne. Jest przejście obok siatki, podstawiony kamień, wydeptana ścieżka.

5. Statek na oglądanie delfinów i wielorybów. Byliśmy na 2h wycieczce za 25€ od osoby. Tylko 6 osób płynęło na naszym katamaranie - odpływaliśmy z portu w Playa de las Americas. W cenie piwko lub inny napój. Bardzo miła załoga, ale cena dość wysoka. Skuteczność jak się dowiedzieliśmy jest około 40-45% na zobaczenie delfinów, no i około 80-90% na zobaczenie wielorybów. Nam się udało pooglądać z bliska wieloryby (pilot whales). Cała rodzinka, bez samców (które podobno są ogromne) tylko samice i dzieci. Dodatkowo widzieliśmy podobno przez chwilę delfiny - szybko odpłynęły i w sumie zobaczyliśmy tylko trochę płetwy. Jeden z członków załogi (w dredach) poczęstował nas, po malutkim kawałku jakiegoś ciasta, które przygotowała jego matka, które było pyszne, ogólnie atmosfera bardzo miła :)

6. Santa Cruz - byliśmy tam cały dzień, ale z perspektywy czasu wolałbym poświęcić ten dzień na coś innego :) Bardzo fajny park/ogród był tam, a poza tym to nic specjalnego (Garcia Sanabria Park).

Jeśli macie jakieś pytania to bardzo proszę. Mieszkaliśmy w Costa Adeje - polecam. Nie ma takiego hałasu jak w Playa de las Americas czy Los Cristianos.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#60 PostWysłany: 21 Kwi 2015 22:30 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3029
srebrny
greg0 napisał(a):
Hm... Też byliśmy 5 marca na Teide i naprawdę nie widziałem nikogo w czapce.

Ja byłem w czapce, ale 6 marca.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 456 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 23  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group