Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Wątek po sąsiedzku . http://www.fly4free.pl/forum/doladowani ... 455,107703


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 57 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 30 Sie 2018 10:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Maj 2012
Posty: 1791
srebrny
W kwestii, dlaczego są dwa simy, poniższy link to wyjaśnia. A teraz grzecznie zgłaszamy moderacji, że OT trzeba przenieść do innego tematu: )

https://kyivstar.ua/en/mm/services/voice/sim_pair

There is no longer need to replace SIM-card from one mobile device into another!

“SIM-pair” - is a unique service, which provides an opportunity to simultaneously use two SIM-cards with one subscriber number and similar set of mobile services. The service is provided only for the contract subscribers. When you activate the service you receive one extra SIM-card.
_________________
http://arturro.fly4free.pl/blog/1455/z- ... te-dunaju/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Grecji: urlop z wyżywieniem w 4* hotelu na Korfu za 2259 PLN Wczasy w Grecji: urlop z wyżywieniem w 4* hotelu na Korfu za 2259 PLN
Singapur i Bali za 3986 PLN. Loty z Warszawy + 13 noclegów Singapur i Bali za 3986 PLN. Loty z Warszawy + 13 noclegów
#22 PostWysłany: 23 Sty 2019 12:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Kwi 2017
Posty: 387
Loty: 22
Kilometry: 57 620
Podepnę się pod ten temat chociaż nazwa mnie trochę odstrasza : )
Będę za miesiąc na 3 dni w Kijowie. Będę potrzebował internetu głównie do zamawiania ubera, sprawdzania tras, informacji o zabytkach, klubach i knajpach itd Rozumiem, że potrzebuje kupić kartę SIM ukraińską?
Czy na lotnisku Zhuliany jest sklep Vadafone lub jakiś inny w którym mogli by mnie obsłużyć? W ogóle nie znam ich języka, podobno z angielskim też tam kiepsko. Chciałbym żeby ktoś przełożył i aktywował mi kartę. Możecie polecić jakąś dobrą sieć i plan na kilka dni? Nie zależy mi na rozmowach bardziej chodzi o internet.
Podobno polscy operatorzy mają tam horrendalne stawki. Będę głównie w centrum , ale wątpie żeby WiFi działało tam dobrze. Może jednak się mylę i nie będę potrzebował w ogóle SIM? Jak wy sobie radzicie?


Ostatnio edytowany przez Abcn, 24 Sty 2019 00:43, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 23 Sty 2019 23:57 

Rejestracja: 03 Lip 2018
Posty: 271
Loty: 55
Kilometry: 102 698
Najtańsza taryfa za 75 UAH chyba Ci wystarczy:

https://kyivstar.ua/en/mm/tariffs
Góra
 Profil Relacje PM off
kontrol uważa post za pomocny.
 
      
#24 PostWysłany: 24 Sty 2019 09:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Kwi 2017
Posty: 387
Loty: 22
Kilometry: 57 620
Pewnie że wystarczy. Dzięki

a czy na lotnisku Żuliany znajdę ich punkt sprzedaży?
I czy wymieniają kartę i aktywują na miejscu?
(chciałbym móc już z lotniska pojechać uberem do centrum.)


Ostatnio edytowany przez Abcn, 07 Mar 2019 14:27, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 24 Sty 2019 17:33 

Rejestracja: 03 Lip 2018
Posty: 271
Loty: 55
Kilometry: 102 698
Jakoś specjalnie się nie rozglądałem, ale chyba w saloniku z prasą były startery do kupienia z Kyivstar i Vodaphone. Ewentualnie możesz łapać Wi-Fi i tak zamówić Uber i na mieście w którymś salonie kartę kupić. Jeśli chodzi o wymianę karty Sim, to zależy na kogo trafisz, ale nie słyszałem o problemie by ktoś odmówił wymiany, ewentualnie był niezadowolny, bo utargu kilka UAH, a robota jest.
Góra
 Profil Relacje PM off
kontrol uważa post za pomocny.
 
      
#26 PostWysłany: 06 Mar 2019 09:50 

Rejestracja: 28 Lut 2019
Posty: 26
Na moim starterze jest taryfa Bezlim video (Kyivstar). Czy mogę doładować konto w kwocie np. 30 hrywien i dzwonić do Polski? Starter wykorzystuję jedynie do takich połączeń - kilka minut dziennie. Czy też muszę doładować w takiej kwocie, aby najpierw operator mógł pobrać opłatę za taryfę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 06 Mar 2019 09:55 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Prawdę mówiąc szybciej cenniki i tego typu informacje znajdziesz na stronie operatora, który w sumie się tym zajmuje, niż na forum...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 06 Mar 2019 10:51 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1760
srebrny
Na lotnisku Żuliany wychodząc z hali przylotów kilka razy widziałem takie małe stoiska (w zasadzie tylko stoliki) tylko z kartami SIM - jedno z Vodafonem a drugie z Lifecellem.
Kupno karty SIM na Ukrainie nie powinno być najmniejszym problemem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 06 Mar 2019 11:05 

Rejestracja: 13 Kwi 2015
Posty: 1615
Loty: 56
Kilometry: 51 059
niebieski
Jaki jest okres ważności karty i numeru ukraińskiego ? Kupowałem w sierpniu 2018 r. Lifcell, raz doładowałem później już nic, a będę go potrzebował za miesiąc. Będzie jeszcze działać ? W jaki sposób najlepiej doładować ? W sumie zależy mi tylko na necie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 06 Mar 2019 11:10 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 2275
Loty: 214
Kilometry: 407 999
złoty
@Kravkrk: lifecell powinien być ważny rok od doładowania albo użycia. Strzeż tej karty ma świetną ofertę roamingową. :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Kravkrk lubi ten post.
Kravkrk uważa post za pomocny.
 
      
#31 PostWysłany: 06 Mar 2019 11:30 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1760
srebrny
Jeśli chodzi o ważność ukraińskich kart:

W Lifecell o ile dobrze pamiętam jest to rok od ostatniego doładowania.
W Kivistar nawet nie trzeba doładowywać. Wystarczy się zalogować w sieci i wysłać jednego SMS-a/wykonać jeden telefon. Ostatnio robiłem to nawet logując się w Polsce.

Tak było pod koniec 2018 roku. Zakładam, że od tego czasu nic się nie zmieniło.

PS. Z doładowaniem Lifecella miałem ostatnio problem - polskich kart nie przyjmował. Doładowali mi go w końcu znajomi na Ukrainie. Kivstara doładowałem parę dni temu bez problemu przez ich stronę płacąc polską kartą.
Góra
 Profil Relacje PM off
Kravkrk uważa post za pomocny.
 
      
#32 PostWysłany: 03 Kwi 2019 21:46 

Rejestracja: 16 Sty 2017
Posty: 633
srebrny
Próbowałem dziś doładować SIM Lifecell korzystając z usług wielu pośredników (Portmone, Plategka, Ipay, Easypay itd.). Żaden z nich nie chce akceptować kart zagranicznych.

W zeszłym roku, w sierpniu jeszcze bez problemu. Obecnie podobna sytuacja jak u @greg2014.

Może ktoś ma jeszcze jakiś pomysł jak samodzielnie doładować konto?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 03 Kwi 2019 22:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 4474
srebrny
A revolut?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 03 Kwi 2019 23:06 

Rejestracja: 16 Sty 2017
Posty: 633
srebrny
Próbowałem również Revolutem i Curve, ale na większości tego typu stron wymagają kart z 3Dsecure, więc niestety odpadają.

Za to przed momentem spróbowałem ponownie, tym razem ściągając aplikację Lifecell i logując się tamże. Aplikacja przekierowała mnie na https://oplata.lifecell.ua, gdzie wcześniej już próbowałem doładowywać, ale nie chciało przyjąć płatności. Tym razem płatność zadziałała dwukrotnie, raz kartą z kantoru Alior, drugi raz inną kartą (obydwie z 3Dsecure), być może wcześniej to chwilowa przerwa w działaniu.

Dodatkowy plus jest taki, że za doładowanie nie było żadnych prowizji, ponieważ odbyło się bezpośrednio u operatora.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 24 Kwi 2019 20:13 

Rejestracja: 08 Paź 2016
Posty: 11
Loty: 37
Kilometry: 73 607
Jeśli kupię gdzieś na lotnisku ten starter Kyivstar:
https://kyivstar.ua/en/mm/tariffs/prepaid/unlimsocial#
Unlim Social Nets
75 UAH/4 weeks
to od razu mogę korzystać z internetu czy muszę go jeszcze doładować?
I na czym polega aktywacja, że wszyscy piszą, żeby sprzedawcę poprosić? Aż takie skomplikowane to jest? Nie ma tak, że wkładam sim i działa?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 25 Kwi 2019 18:32 

Rejestracja: 03 Lip 2018
Posty: 271
Loty: 55
Kilometry: 102 698
Kupując starter musisz go doładować w ichniejszym automacie.
Trzeba mieć odliczoną gotówkę na doładowanie, bo automat nie wydaje reszty.
Dlatego najlepiej poprosić sprzedawcę, aby pomógł doładować.
Ja w starym telefonie M4 Aqua miałem problem z uruchomieniem danych z karty SIM, sprzedawca pomógł, zresztą żona w jakimś tam LG miała analogicznie.
Obecnie mam ciut nowszego smartphone'a i jak tylko na Ukrainie przełożyłem kartę wszystko działało od razu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 30 Kwi 2019 09:07 

Rejestracja: 11 Lis 2015
Posty: 457
niebieski
Próbowałem doładować kartę lifecell Revolutem, Curve i Visą Getin, nie poszło. Natomiast zadziałała karta z N26.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 18 Maj 2019 14:42 

Rejestracja: 08 Paź 2016
Posty: 11
Loty: 37
Kilometry: 73 607
10 maja lądowałem na lotnisku Żuliany i nigdzie nie można było dostać startera Kyivstar ale za to stał facet na stoisku Vodafone
i za 200 hrywien sprzedawał startery z no limit na miesiąc, od razu u niego wymiana SIM i aktywacja
(chociaż nie wiem czy w ogóle jakaś aktywacja była , bo po prostu włożył kartę do mojego telefonu i działało tylko upierał się żeby polską wyciągnąć i dopiero później włożyć),
Cash only, bankomat zaraz przy jego stoisku jakby ktoś nie miał gotówki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 04 Cze 2019 21:11 

Rejestracja: 20 Paź 2018
Posty: 770
Zbanowany
Mi ani revolut ani mbank przy lifecellu nie przechodzi:(
_________________
Uważać na forumowych prawników, którzy bez umowy czy przyrzeczenia chcą jakieś pieniądze!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 05 Cze 2019 13:02 

Rejestracja: 16 Sty 2017
Posty: 633
srebrny
@neverstopexploring
Gdy początkowo miałem problem z doładowaniem w kwietniu błąd był innego rodzaju, tutaj wygląda jakby mieli przestój w działaniu serwisu. Może napisz do nich np. na Facebooku?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 57 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group