Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 21 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: telefon & internet
#1 PostWysłany: 15 Cze 2015 13:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2014
Posty: 3057
Loty: 321
Kilometry: 481 404
platynowy
czy korzystaliście z lokalnej, argentyńskiej oferty operatorów komórkowych ?

główni gracze na lokalnym rynku to chyba:

Claro - www.claro.com.ar
Movistar - www.movistar.com.ar
Personal - www.personal.com.ar

Jeżeli macie jakieś doświadczenia i opinie, możecie napisać coś o stosunku jakości do ceny itp. dajcie znać.
Główne zapotrzebowanie to sprawnie działający GPS w komórce + dostęp do @ .
_________________
W "relacjach": Filipiny (2018), Armenia(2017), Argentyna(2016), Kazachstan (2016) i Maroko(2015).

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
 Temat postu: Re: telefon & internet
#2 PostWysłany: 30 Sie 2015 23:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sie 2013
Posty: 160
GPS to jest niezależny od sieci. A jeżeli chodzi o neta, to miałem okazję skorzystać z wszystkich trzech sieci 3 lata temu - nie zauważyłem różnicy.
_________________
Nasze blogi:
https://treeclimbing.academy
https://fotografia.marzenawystrach.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: telefon & internet
#3 PostWysłany: 27 Sty 2016 14:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2014
Posty: 3057
Loty: 321
Kilometry: 481 404
platynowy
czy ktoś kojarzy czy na lotnisku AEP można kupić jakiegoś lokalnego SIMa ?
_________________
W "relacjach": Filipiny (2018), Armenia(2017), Argentyna(2016), Kazachstan (2016) i Maroko(2015).

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: telefon & internet
#4 PostWysłany: 30 Sie 2019 07:00 

Rejestracja: 13 Mar 2013
Posty: 119
Orientuje się ktoś jak to teraz wyglada? Znalazłem informacje, ze od tego miesiąca można na lotnisku aktywować esim ( https://www.mexicanist.com/l/personal-argentina/ ). Nie mogę tylko doszukać jaka jest tego cena, a może w ramach promocji rozdają za darmo? ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: telefon & internet
#5 PostWysłany: 31 Sie 2019 14:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2011
Posty: 173
Nie wiem jak z eSIM, ale jako obcokrajowiec musisz (kwiecień 2019) kupić prepaida w salonie operatora, nie w dowolnym kiosku.

Choć da się dogadać, żeby sprzedawca aktywował kartę używając swojego DNI (numeru dowodu) albo jakiegoś poprzedniego klienta :shock:
_________________
Image
https://www.facebook.com/polaknapustyni/
Góra
 Profil Relacje PM off
makakpl uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: telefon & internet
#6 PostWysłany: 03 Gru 2019 23:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Wrz 2011
Posty: 2689
HON fly4free
Odsprzedam aktywną kartę Personal z 2,3 GB danych, 130 minutami i 100 smsami.
Dorzucę w gratisie kartę SUBE z niewielką ilością środków na przejazd komunikacją miejską w Buenos.
Zainteresowanych proszę o kontakt na priv.


Wysłane z mojego JSN-L21 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: telefon & internet
#7 PostWysłany: 27 Lut 2020 16:53 

Rejestracja: 18 Wrz 2013
Posty: 481
złoty
Świeże info - kartę sim można dostać za darmo albo kupić za symboliczną kwotę niemal w każdym kiosku, ale żeby jej używać trzeba się zarejestrować i z paszportem zagranicznym jest to problematyczne. W Movistarze w ogóle nie było opcji rejestracji przez internet, w Claro była, ale formularz dla obcokrajowców nie działał. Ostatecznie poszedłem do salonu Claro i tam dokonałem rejestracji. Kupiłem pakiet za 300 peso, potem jeszcze aktywowałem roaming za 200 peso na 7 dni działający u wszystkich sąsiadów (sprawdzone wszędzie oprócz Boliwii). Nie pamiętam ile GB, ale przy normalnym użytkowaniu nie było problemów z limitem przez dwa tygodnie.

Startowałem w Mendozie i tam na lotnisku nie ma możliwości zakupu karty sim.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: telefon & internet
#8 PostWysłany: 20 Lut 2022 17:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lut 2021
Posty: 61
Loty: 50
Kilometry: 107 268
@Woy wole się upewnić- działała ta karta na roamingu w Chile i Peru ? To była zwykła karta do dzwonienia z limitem GB czy karta do internetu ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: telefon & internet
#9 PostWysłany: 20 Lut 2022 18:47 

Rejestracja: 18 Wrz 2013
Posty: 481
złoty
@BP2?? zwykła karta sim do dzwonienia. W Peru i Chile nie testowałem, ale w Urugwaju na pewno działała, wydaje mi się, że w Brazylii też.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: telefon & internet
#10 PostWysłany: 22 Lut 2022 08:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
Na stronie https://prepaid-data-sim-card.fandom.com/wiki/Argentina

jest informacja, że Argentyna, Brazylia i inne kraje Am. Płd. miały wprowadzić u siebie coś a la europejskie korzystanie "jak w domu", czyli bez dodatkowych opłat za roaming. Czy orientujecie się, czy zostało to wprowadzone w Argentynie? Mam kartę z Brazylii z jakimś tam jeszcze stanem GB, więc jeśli dałoby radę używać jej bez opłat za roaming, odpadłaby potrzeba organizowania karty argentyńskiej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: telefon & internet
#11 PostWysłany: 02 Wrz 2022 19:39 

Rejestracja: 02 Cze 2012
Posty: 239
Loty: 8
Kilometry: 16 686
niebieski
Argentynska karta sim dziala bez problemu w Urugwaju (korzysta z niej, bo internet mobilny jest w Argentynie duuuzo tanszy niz w Urugwaju).
Ah! Tuenti (firma-siostra Movistara) dziala tylko w Argentynie i nie obsluguje roamingu.

Korzystalam tez bez problemu z urugwajskiego sima w Argentynie.

Jesli jednak bedziesz jednak dluzsza chwile a ARG polecam kupic sima (osobiscie polecam Claro), bedzie po prostu taniej (placac w ars wymienianych na miejscu,r zecz jasna).
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: telefon & internet
#12 PostWysłany: 21 Wrz 2022 12:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
Woy napisał(a):
W Movistarze w ogóle nie było opcji rejestracji przez internet, w Claro była, ale formularz dla obcokrajowców nie działał


Czy kojarzysz, czy była to ta strona?

https://www.movistar.com.ar/turistas#modal

Z wątku na TA (https://www.tripadvisor.com/ShowTopic-g ... ml#replies) wynika, że obecnie powinno. Jeśli karta z Brazylii nie zadziała, sprawdzę chyba tą właśnie opcję.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: telefon & internet
#13 PostWysłany: 21 Wrz 2022 14:28 

Rejestracja: 18 Wrz 2013
Posty: 481
złoty
@tropikey To ta strona, choć dwa lata temu wyglądała inaczej. Pamiętam, że w Claro wykrzaczało się w trakcie, ale zakładam, że w międzyczasie mogło się to zmienić na lepsze.
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: telefon & internet
#14 PostWysłany: 24 Wrz 2022 18:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
I jeszcze jedna oferta - chyba nowa:

https://www.claro.com.ar/personas/plane ... o/turistas
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: telefon & internet
#15 PostWysłany: 13 Lis 2022 11:40 

Rejestracja: 12 Lis 2022
Posty: 13
Na lotnisku Ezeiza są 2 punkty Personal gdzie można kupić "chip prepago". Uwaga czynne od 9 do 22 (kiedyś było od 6 rano).
Jest kiosk na dole oraz biuro na piętrze. W kiosku na ogół nie ma kolejki, w biurze a i owszem. Załatwienie jednego klienta trwa 10-15 min (!)
Za $AR 800 można kupić pakiet na 30 dni - 3GB, 100 lokalnych SMS i minut rozmów i 30 min rozmów międzynarodowych
Za $AR 1000 jest 5GB
Płatność tylko kartą
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: telefon & internet
#16 PostWysłany: 13 Lis 2022 11:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
W porównaniu z ofertą Claro, to super tanio. Szkoda, że wcześniej tego nie znałem (choć 3200, to też nie majątek, bo to ciut ponad 50 zł). Co prawda Claro daje aż 25 GB, ale to jest nie do "przejedzenia".

Ciekawe, jak z zasięgiem poza dużymi miastami? W północno-zachodniej Argentynie Claro działa bardzo dobrze.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: telefon & internet
#17 PostWysłany: 29 Sty 2023 10:50 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
Argentyna: klienci z nowymi kartami SIM muszą skanować twarz, żeby móc ją aktywować

Krajowa Jednostka Łączności (ENACOM) w Argentyny nakazała wszystkim operatorom telefonii komórkowej, żeby pobierały dane biometryczne każdemu klientowi kupującemu kartę SIM.


https://techupdate.news/face-scan-requi ... na-105585/


Ostatnio edytowany przez Zeus, 29 Sty 2023 11:07, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: telefon & internet
#18 PostWysłany: 29 Sty 2023 10:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2018
Posty: 1698
Loty: 261
Kilometry: 277 323
złoty
@Zeus

Cytuj:
Argentyna: klienci z nowymi kartami SIM muszą skanować twarz, żeby móc ją aktywować


Rozwiązanie rodem z Białorusi gdzie przy zakupie karty SIM skanują twarz :?
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: telefon & internet
#19 PostWysłany: 29 Sty 2023 11:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
@Martinuss: Właśnie zastanawiałem się, czy stosują taką metodę jeszcze gdziekolwiek indziej.

Swoją drogą, zabawne (a może raczej smutne) jest wytłumaczenie tej decyzji przytoczone w artykule... Dopóki problem scamów dotyczył pospólstwa, wszystko było OK, no ale kiedy zaczął być odczuwalny bezpośrednio przez "elytę", to okazało się, że to palący problem.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: telefon & internet
#20 PostWysłany: 08 Lut 2023 13:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 664
srebrny
Cztery tygodnie temu kupowałem kartę i jeszcze nie było potrzeby skanowania twarzy.

Kilka spostrzeżen:
- na pierwszym piętrze lotniska EZE jest wspomniany w tym wątku punkt Personal. Działa od 9:00, ale warto strategicznie ustawić się przed drzwiami dużo wczesniej, bo każda osoba załatwiana jest ok. 20min
- koszt 1000ARS (inflacja, więc lepiej może napiszę ok. 3 USD), 5GB na miesiąc. Płatnosć kartą po tym lepszym kursie.
- sieć Personal zadziałała i był dostęp do netu w Buenos Aires (oczywiscie), Urugwaju (Colonia del Sacramento), El Calafate, Paragwaju (Ciudad del Este)

Nie zadziałała w przypadku El Chalten. Telefon zalogował się do Movistar i przez cały pobyt na całym obszarze El Chalten i okolic nie miałem dostępu do internetu. Jesli dla kogos to ważne to Movistar będzie lepszym wyborem (niestety nie ma punktu na EZE i chyba jest droższy)
_________________
Moje relacje: WIetnam - taki piękny chaos
Singapur, Kuala Lumpur, Japonia
Meksyk: Relacje z podróży » Ameryka Północna » Ale Meksyk!
Chiny: Relacje z podróży » Azja Południowo-Wschodnia »Azja Południowo-Wschodnia »Pekin i Szanghaj - czyli nigdzie nie lecimy
Góra
 Profil Relacje PM off
rw30 lubi ten post.
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 21 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group