Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Przed wycieczką na TEIDE warto sprawdzać wieczorem dzień przed i rano w dzień udania się pogodę na stronie VolcanoTeide, gdzie uzyskamy informacje: jaki jest wiatr na szczycie, czy Kolejka TELEFERICO TEIDE działa, czy szlaki są otwarte, jaka jest temperatura itp

Przydatny LINK 1 i LINK 2

po kliknięciu na ten drugi link mamy na dole strony informację czy kolejka i szlaki są otwarte

Planując udanie się na sam szczyt TEIDE musimy z dużym wyprzedzeniem na stronie
LINK

uzyskać reglamentowane POZWOLENIE na dany dzień


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 403 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 21  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 19 Cze 2016 18:08 

Rejestracja: 06 Lut 2013
Posty: 934
Loty: 2
Kilometry: 4 884
niebieski
Chcemy wyjść na Teide z noclegiem w schronisku między 2-12 grudnia jakby co. Realnie pewnie 4-10 grudnia, żeby nie było zbyt blisko przylotu i wylotu. Jakby się ktoś chciał dołączyć :-)

Pytanie - czy ktoś miał pomysł co zrobić z bagażami, nie chcemy wszystkich betów taszczyć na górę. Jakaś przechowywalnia bagażu w Puerto de la Cruz?
Góra
 Profil Relacje PM off
undeniable uważa post za pomocny.
 
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#62 PostWysłany: 10 Sie 2016 18:30 

Rejestracja: 18 Kwi 2016
Posty: 20
Witam, proszę was o informacje :

1. Na którym parkingu zatrzymać się najlepiej, żeby wejść na wulkan, czy startować od kolejki?

2. Czy na górze można kupić bilet do zjazdu kolejką?

3. Widziałem też, że od kolejki można ruszyć na 2 punkty widokowe, który polecacie?

Niestety nie mogę już uzyskać zezwolenia na wejście na szczyt .
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 10 Sie 2016 19:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Cze 2016
Posty: 329
Loty: 56
Kilometry: 155 526
niebieski
@sokolik14
Rozumiem że chcesz wejść na nogach a zjechać z powrotem kolejką. Jeżeli tak to najlepiej auto zostaw pod wyciągiem, z dwóch powodów, 1) będziesz wracał kolejką więc będziesz miał bliżej, 2) na parkingu przy którym rozpoczyna się szlak pieszy jest bardzo trudno o miejsce do parkowania, nawet wcześnie rano, stoją tam auta tych którzy nocują w schronisku. Jeżeli zostawisz pod kolejką to musisz wiedzieć że krętą drogą (bez pobocza) musisz przejść ponad 2 km. do wspomnianego parkingu. U góry kupisz bilety na zjazd kolejką jeżeli kolejka chodzi, bo gdy jest silny wiatr to nie chodzi, za to nie będziesz wtedy potrzebował zezwolenia na szczyt, bo strażników nie będzie. Myślę że jeżeli nie pico del teide (brak zezwolenia) to alternatywą będzie pico viejo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#64 PostWysłany: 10 Sie 2016 19:38 

Rejestracja: 18 Paź 2010
Posty: 248
Loty: 62
Kilometry: 145 353
niebieski
sokolik14 napisał(a):
Witam, proszę was o informacje :

1. Na którym parkingu zatrzymać się najlepiej, żeby wejść na wulkan, czy startować od kolejki?

Niestety nie mogę już uzyskać zezwolenia na wejście na szczyt .


Ad 1
Współrzędne GPS z mapy Google(wystarczy wpisać do wyszukiwarki)
28.259502, - 16.603360

Jest to parking pod Montana Blanca, chyba większość próbuje się tu zatrzymać. Ja poczekałem ok. 20 min. (około godziny 13) i ktoś wyjeżdżał, więc można poczekać. A może po prostu miałem szczęście. Zostawiałem samochód na noc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#65 PostWysłany: 10 Sie 2016 23:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Gru 2015
Posty: 274
sokolik14 napisał(a):
Witam, proszę was o informacje :

1. Na którym parkingu zatrzymać się najlepiej, żeby wejść na wulkan, czy startować od kolejki?

2. Czy na górze można kupić bilet do zjazdu kolejką?

3. Widziałem też, że od kolejki można ruszyć na 2 punkty widokowe, który polecacie?

Niestety nie mogę już uzyskać zezwolenia na wejście na szczyt .


Ad1 Masz już podane
Ad2 Jest na forum, chyba nie za dobrze szukałeś :) można
Ad3 Polecam punkt widokowy na Pico Viejo

Dodatkowo przeczytaj w teide-noca-kwestia-zezwolenia,1255,46828 wypowiedź użytkownika @Blackall
Być może zezwolenie nie będzie Ci potrzebne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#66 PostWysłany: 09 Paź 2016 20:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lis 2013
Posty: 33
mam pozwolenie na krater i wykupiony online wjazd kolejką. Planuję schodzić pieszo.

Zastanawiam się, co w przypadku gdy kolejka będzie nieczynna z powodu warunków atmosferycznych? Albo nie będzie możliwy wstęp na sam szczyt? da się to jakoś przełożyć np na następny dzień? możliwy jest zwrot $?

edit: doczytałam, że bilet na kolejkę mozna wykorzystać jeszcze przez rok. Ale pozwolenie na szczyt przepadnie? :cry:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#67 PostWysłany: 09 Paź 2016 21:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lis 2011
Posty: 2185
Loty: 113
Kilometry: 202 765
srebrny
Z tego co pamiętam, jeśli kolejka noe chodzi to pozwolenia działa na dzień później

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#68 PostWysłany: 25 Paź 2016 12:22 

Rejestracja: 05 Mar 2011
Posty: 5
z tego co wyczytałem to strażnicy sprawdzający przepustki stoją od ok 9 rano (jadą pierwszym wagonem kolejki) do 17-17:30 (zjeżdżają ostatnim). Czyli poza tymi godzinami można spokojnie na szczyt wejść.

Powiedzcie mi inną rzecz - jak oni sprawdzają te przepustki? widzę, że na tej przepustce, którą de facto jest wydruk ze stronki albo z maila, nie ma żadnego kodu kreskowego ani nic co by można zeskanować. Są dane osobowe osób i jakieś dwa numerki plus oczywiście data i godzina. Jakoś to weryfikują dokładniej?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#69 PostWysłany: 25 Paź 2016 12:33 

Z dokumentu tj. Dowodu lub Paszportu sprawdzają imię i nazwisko czy jest na ich wydrukowanej liście osób, które zaaplikowały o wejście danego dnia
Góra
 PM off
Krulas uważa post za pomocny.
 
      
#70 PostWysłany: 25 Paź 2016 18:18 

Rejestracja: 05 Mar 2011
Posty: 5
dzięki gorny77

czyli niestety odpada mój pomysł żeby dostać się na szczyt np z jakąś grupą zorganizowaną, która jakimś sposobem ma więcej pozwoleń niż chętnych...

wybieram się na tene w połowie listopada i jakie było moje zdziwienie, kiedy wczoraj sprawdzałem dostępność wejściówek i miejsc w schronisku. najbliższe wolne zezwolenia były od 10 grudnia a wolne miejsca w schronisku też jakoś w podobnym czasie (dzisiaj stronka nie działa).

czy jest jeszcze jakaś opcja, że pewna pula pozwoleń jest dostępna online, a oddzielnie jest jakaś pula dostępna na miejscu?

no kurde nie odpuszczę zdobycia tego pagórka :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#71 PostWysłany: 04 Lis 2016 18:57 

Rejestracja: 14 Lut 2015
Posty: 7
Nocleg w schronisku Altavista - może ktoś nocował? Jakie warunki, czy potrzebny śpiwór ? Będziemy pod koniec stycznia. Rezerwacja obowiązkowa - to już jasne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#72 PostWysłany: 06 Lis 2016 23:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Kwi 2015
Posty: 361
@‌artureski‌

Śpiwora nie trzeba ze sobą brać, jest pościel, łóżka piętrowe (3 w pokoju, razem 6 osób), pokoje grzane.
Toaleta, umywalka, prysznica brak, z kranu leci zimna woda.
W holu stoi automat z przekąskami i kawą, drogie - nie polecam (kawa wielkości naparstka za 2 euro to moim zdaniem lekka przesada)!
Kuchnia z jadalnią - do dyspozycji gości: czajnik, mikrofalówka, kuchenka, kubki (na 100%) i chyba talerze (nie pamiętam).
Pomimo że nad zlewem wisiała kartka żeby wody nie gotować, bo nie nadaje się do picia, nikt się tym nie przejmował i czajnik aż furkotał z nadmiaru pracy (żyjemy do tej pory i mamy się dobrze) ;).

Aaa, cisza nocna w okolicy godziny 22 (jak to w schronisku górskm) więc na długą i głośną imprezę nie ma szans ;).

Najlepsze na koniec... obsługa nie mówi po angielsku (albo mi się tylko taka zmiana trafiła)! Mimo to jakoś da radę się dogadać i problemu nie powinno być.

Byłam tam w grudniu 2015.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
artureski uważa post za pomocny.
 
      
#73 PostWysłany: 07 Lis 2016 00:09 

Rejestracja: 14 Lut 2015
Posty: 7
I wszystko jasne 8-) bardzo dziękuję za informacje! Dodam, że cena to 25 euro.
Góra
 Profil Relacje PM off
Clementiaa lubi ten post.
 
      
#74 PostWysłany: 07 Lis 2016 00:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Kwi 2015
Posty: 361
25 euro w weekendy i dni okołoświąteczne. W "zwykłym" tygodniu biorą 21 euro za osobę. Czasem w jakiejś promocji można wyhaczyć też za około 20 euro :).

Ogólne charakterystyka i warunki pobytu:
https://www.volcanoteide.com/en/volcano ... ain_refuge
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#75 PostWysłany: 15 Lis 2016 11:15 

Rejestracja: 06 Lut 2013
Posty: 934
Loty: 2
Kilometry: 4 884
niebieski
Ucząc się na własnych błędach, choć udało mi się to zrobić dwa razy.

Płacąc za schronisko/kolejkę kartą na https://www.volcanoteide.com, wpisałem dane karty w euro z Alior Banku. System wykrył, że to polska karta i pokazał cenę w PLN z opcją wybierz PLN czy EURO. Tyle, że wybrać się nie dało, bo kliknąć dało się tylko w PLN i przechodziło się do płatności.

Tym samym cenę podaną w złotówkach zapłaciłem w euro, po kursie - 4.1728. Warto, więc płacić kartą złotówkową.

Tak czy siak, jakby ktoś nocował z 7/8 grudnia w schronisku to do zobaczenia :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#76 PostWysłany: 17 Lis 2016 17:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Paź 2013
Posty: 1322
Loty: 131
Kilometry: 226 854
niebieski
@‌PawelGa‌ szkoda, że już nie ma miejsc w tym terminie.

Zniknęła u mnie opcja zmień w poście wyżej.

Mam jeszcze pytanie co do wejścia na Teide.
Rozumiem, że będąc na górze przed 9 rano można wejść bez zezwolenia (niestety zabrakło dla mnie). Nie odnalazłem nigdzie informacji co do wejścia bezpośrednio z parkingu na Teide tak ażeby być przez straznikami. (miejsca w schronisku też już nie ma). Ktoś ma jakieś informacje? Samego marszu się nie boję ale zważywszy na na pewno nocną porę i duże przewyzszenie to można się zasapać. Jestem zdecydowany na taki krok ale chcę się przygotować na ew nieprzyjemności.


Ostatnio edytowany przez mezzo, 17 Lis 2016 17:34, edytowano w sumie 1 raz
Scalenie postów
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#77 PostWysłany: 17 Lis 2016 17:57 

Rejestracja: 22 Mar 2015
Posty: 2
Witam wszystkich!
Będę sam na Teneryfie w następny weekend z zamiarem wejścia na Teide. Mam nocleg w schronisku 26 na 27 listopada. Czy ktoś z Was się tam w tym czasie wybiera? Może jakaś ekipa z wypożyczonym autkiem i wolnym miejscem? Zawsze trochę taniej i raźniej ;-)
Fazi
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#78 PostWysłany: 17 Lis 2016 18:03 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6180
HON fly4free
@‌mahalnet‌
tu masz najsensowniejszą trasę pieszą od strony wyciągu
na początku szlaku jest niewielki parking, ale w nocy/nad ranem nie powinieneś mieć problemu z brakiem miejsca
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#79 PostWysłany: 18 Lis 2016 09:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Paź 2013
Posty: 1322
Loty: 131
Kilometry: 226 854
niebieski
@‌pemat‌ . Dzięki. Mam jeszcze pytanie. Co myślisz o takiej trasie https://graphhopper.com/maps/?point=28.255004%2C-16.621638&point=28.264492%2C-16.618259&point=Teide%2C%20La%20Orotava%2C%20Spain&point=Teide%2C%20La%20Orotava%2C%20Spain&locale=pl&vehicle=foot&weighting=fastest&elevation=true&use_miles=false&layer=TF%20Outdoors. Z tego co czytałem o ścieżce sentero de ilegal to są w większości głazy. Czyli lepiej wchodzić niż schodzić. Powrót byłby trasą co mi zaproponowales. Głównie chodzi mi o czas. Jest około 30 minut krócej i pierwsze pół kilometra idzie się drogą.

Z drugiej strony będzie noc i ciężej znaleźć szlak.
Kurcze, szkoda że nie ma już terminów w schronisku ani w wejściu poprzez kolejkę. Córka by poszła ze mną. Tak to trochę się boję o nią.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#80 PostWysłany: 18 Lis 2016 10:51 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6180
HON fly4free
ZAPOMNIJ !!!
my w styczniu schodziliśmy tym szlakiem, choć jest on zamknięty (są znaki w terenie - ale gdzieś nam umknęły :oops: - zresztą na mapie też jest to zaznaczone: przełącz widok na WanderReitKarte). wrażenie takie, jakbyś szedł na przełaj przez zastygłe pole lawy, chwilami bardzo ciężko odnaleźć ścieżkę, miejscami kluczyliśmy między ostrymi kamordolami a niżej zjeżdżaliśmy na tyłkach w pyle wulkanicznym prawie po kolana. miejscami jest też dość stromo.
ZDECYDOWANIE ODRADZAM WEJŚCIE TAMTĘDY PO NOCY!!! - naprawdę byłoby to bardzo lekkomyślne i niebezpieczne. umęczysz się, a tych 30 minut to tam na pewno nie zaoszczędzisz. w domu może znajdę jakieś zdjęcia z tego zejścia, to wrzucę po południu, ale robienie fotek to była ostatnia rzecz, na którą miałem tam ochotę, choć sceneria malownicza ;)

trasa, którą podałem, to najlepsze - i jedyne! - sensowne rozwiązanie, szczególnie, jeśli jednak zdecydowałbyś się zabrać tam córkę. od parkingu do skrzyżowania szlaków, gdzie zaczyna się właściwe podejście, jest to szeroka droga, o trudnościach alejki parkowej. później - czyli ostatnie 1000 m w górę - stromo ale jest wyznaczona ścieżka. jedyne problemy to kondycja i wysokość
Góra
 Profil Relacje PM off
mahalnet lubi ten post.
mahalnet uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 403 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 21  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group