Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Przed wycieczką na TEIDE warto sprawdzać wieczorem dzień przed i rano w dzień udania się pogodę na stronie VolcanoTeide, gdzie uzyskamy informacje: jaki jest wiatr na szczycie, czy Kolejka TELEFERICO TEIDE działa, czy szlaki są otwarte, jaka jest temperatura itp

Przydatny LINK 1 i LINK 2

po kliknięciu na ten drugi link mamy na dole strony informację czy kolejka i szlaki są otwarte

Planując udanie się na sam szczyt TEIDE musimy z dużym wyprzedzeniem na stronie
LINK

uzyskać reglamentowane POZWOLENIE na dany dzień


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 403 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 21  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 07 Gru 2015 08:22 

Rejestracja: 07 Sty 2011
Posty: 465
niebieski
Należy pamiętać jednak o dobrych butach trekingowych. No i na tej wysokości łatwo się nie spaceruje.
Góra
 Profil Relacje PM off
anialabruja uważa post za pomocny.
 
      
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
#42 PostWysłany: 07 Gru 2015 11:13 

Rejestracja: 15 Mar 2015
Posty: 79
Gleba3 napisał(a):
Do samego schroniska dojdziesz w 2-2,5 godz, potem 1,5-2 h na szczyt. To czas bez żadnego gonienia.


Eee no to super, to nie muszę poświęcać na wejście pół dnia, tylko troszkę popołudnia, potem regeneracja w schronisku i z rana wio na górę.

Aha i rozumiem, że mówimy tu o trasie na szczyt ścieżką oznaczoną numerem 7 przez Montana Blanca?

A może ktoś z was jeszcze potwierdzić informację o tym, że pozwolenie można dostać od ręki w dyrekcji Parku Narodowego Calle Emilio Calzadilla 5, Santa Cruz de Tenerife?

Zależy mi na wejściu, a wyjazd urodził się ad-hoc, nie ma już możliwości internetowej zdobyć pozwolenia, a z drugiej strony jestem tak krótko, że szkoda czasu jeśli miałbym dwa dni wspinać się na i z wulkanu. Oczywiście jeśli pogoda będzie bryndza to odpuszczę, ale jeśli będzie ładnie to żal nie być na górze!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 07 Gru 2015 13:38 

Rejestracja: 20 Maj 2011
Posty: 714
niebieski
Nie pamiętam, czy to szlak nr 7, ale chodzi mi o ten:

Załączniki:
pico el Teide.jpg
pico el Teide.jpg [ 107.72 KiB | Obejrzany 3858 razy ]
_________________
FLY4FREE: Relacja z NAMIBII - dostawczakiem we dwoje
Góra
 Profil Relacje PM off
Clementiaa uważa post za pomocny.
 
      
#44 PostWysłany: 08 Gru 2015 01:31 

Rejestracja: 15 Mar 2015
Posty: 79
Jeśli ktoś planuje w terminie 12-15 grudnia wejście na Teide z noclegiem w schronisku, proszę o kontakt.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 08 Gru 2015 01:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Kwi 2015
Posty: 361
@becareful No to się, kurczę, rozminiemy :cry: . Razem z drugą połówką planujemy 11 po południu dojść do schroniska, noc 11/12 spędzić w Altavista i następnego dnia z samego rana cisnąć na sam szczyt Teide. Na Teneryfie będziemy od 9 do 13 więc też za dużo czasu nie mamy i o ile "plażowanie" można sobie darować to wejście na Teide to punkt obowiązkowy naszej wyprawy :).

Jakby kogoś interesowało - pogoda na Teide:

http://www.mountain-forecast.com/peaks/ ... casts/3718
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 21 Lut 2016 04:47 

Rejestracja: 07 Mar 2014
Posty: 311
niebieski
Może się komuś przyda:
"Dla Czytelników naszego Portalu mamy kody promocyjne uprawniające do zakupu biletu online ze zniżką 10%.
Kod promocyjny wyspy-szczesliwe10
Kod wpisuje się w rubryce "promotional code" po wprowadzeniu danych osoby rezerwującej bilet na oficjalnej stronie administratora kolejki Teleferico del Teide pod tym linkiem: https://www.telefericoteide.com/en/volc ... _cable_car"
_________________
http://www.kochamyzycie.pl | https://youtube.com/kochamyzycie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#47 PostWysłany: 28 Kwi 2016 14:51 

Rejestracja: 01 Maj 2015
Posty: 73
Hej,

Chcialem zarezerwowac przepustke na wejscie na szczyt Teide na koniec maja, a tu zonk - nie ma wolnych miejsc. Czy mozna jeszcze taka przepustke zdobyc na miejscu, lub w jakis inny sposob? Nie wiem czy jest sens wjezdzac bez przepustki na szczyt, wolalbym zobaczyc wszystko ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 28 Kwi 2016 15:09 

Rejestracja: 18 Paź 2010
Posty: 248
Loty: 62
Kilometry: 145 353
niebieski
Nocleg w schronisku Alavista na Teide daje mozliwosc wejścia na szczyt. Wszyscy ruszają rano na gore by ze szczytu obejrzec wschod slonca. Przepraszam za brak polskich znakow.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 28 Kwi 2016 15:32 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6183
HON fly4free
marcind napisał(a):
Nocleg w schronisku Alavista na Teide daje mozliwosc wejścia na szczyt.
nie tyle sam nocleg daje taką możliwość, co odpowiednio wczesne - tzn. (chyba) przed 9.00, kiedy nie ma jeszcze strażników - wejście na szlak nr 10 prowadzący na szczyt. oczywiście nocleg to ułatwia, bo dojście krótsze, ale nikt ci nie zabroni wystartować w środku nocy z podnóża góry - na forach górskich jest trochę na ten temat, a i na naszym kto szuka to znajdzie - viewtopic.php?p=385822#p385822
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 28 Kwi 2016 15:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Kwi 2015
Posty: 361
To ja dodam od siebie jak łatwo można mieć szczyt przez ok. pół godziny tylko dla siebie... kosztem nieoglądania z niego wschodu słońca ;). Tak jak napisał @marcind, rano wszyscy wyruszają ze schroniska na szczyt by jeszcze przed wschodem być na górze. Wystarczy wyjść po nich jakąś godzinę później, wschód oglądany po drodze też jest niesamowity a zanim dojdziemy na górę to wszystkie ranne ptaszki zdąża już zejść, turyści wjeżdżający kolejką (pierwszy kurs o 9 rano) jeszcze się nie pojawią a my przy odrobinie szczęścia możemy w samotności podziwiać piękne widoki :).

@pemat też ma rację, przed 9 nie ma strażników przy furtce i można wejść jak się chce tak że opcja o nocnym zdobywaniu Teide też ma sens :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 28 Kwi 2016 21:07 

Rejestracja: 02 Lut 2011
Posty: 378
niebieski
Potwierdzam, wjezdzalismy pierwsza kolejka, z nami wjezdzali straznicy. Dopiero oni otwierali te budke.
Mieliśmy pozwolenie na późniejszą godzinę, nie było problemu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 31 Maj 2016 20:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2016
Posty: 28
Loty: 65
Kilometry: 151 787
Jeszcze jedna rada ode mnie: z Teide przepięknie widać gwiazdy! Zdecydowanie warto zostać tam na noc, takiego nieba nie widziałem chyba nigdzie na świecie!

My zrobiliśmy to tak, że zaplanowaliśmy wycieczkę na szczyt na wczesne popołudnie. Jak zeszliśmy na dół to już się ściemniało, więc obejrzeliśmy piękny zachód słońca i znaleźliśmy sobie miejsce na oglądanie nieba. Tylko uwaga - w nocy robi się bardzo zimno! We październiku koniecznie potrzeba koca, kołdry, zimowych kurtek i czapek, bo strasznie wieje. Ale widok jest niesamowity, zdecydowanie warto :)

Moja żona opisała na swoim blogu naszą wycieczkę na szczyt (tu: http://www.naazymut.pl/pl/europa/tenery ... -el-teide/). Są tam też moje zdjęcia i kilka porad - zapraszamy!

Z tego co pamiętam można też wejść na szczyt nocą na zorganizowane oglądanie gwiazd. Nam się nie udało, ale podobno warto.
_________________
Zobacz coralnotes.com - blog o Teneryfie, Kalifornii i innych podróżach z tekstami mojej żony i moimi zdjęciami.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 06 Cze 2016 16:38 

Rejestracja: 26 Maj 2016
Posty: 5
Czytam i czytam ale już w w końcu nie ogarniam ;)
Chcę dojechać samochodem do miejsca, z którego dalej mam zamiar wystartować na sam szczyt z buta. Moje pytanie jest następujące: dokąd tak naprawdę mam dojechać ? Do dolnej stacji kolejki?
Jeśli tak to czy znajduje się ona tu: https://www.google.de/maps/place/Tienda+Casa+de+los+Balcones/@28.275749,-16.6724115,13.04z/data=!4m5!3m4!1s0x0000000000000000:0x4027fcf06bf2d6bf!8m2!3d28.2545054!4d-16.6259287?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 06 Cze 2016 16:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Gru 2015
Posty: 274
MaciekG, zerknij na mapę zalaczoną przez użytkownika Gleba3. Bardzo dobrze ukazuje on, że szlak zaczyna się w pewnej odległości od stacji kolejki, około 3 kilometrów. Znajduje się tam też mały parking dla kilku aut, najlepiej zostawić tam samochód, ale trzeba by było to zrobić dość wcześnie.

https://www.google.co.uk/maps/dir/Telef ... 28.2594484
Góra
 Profil Relacje PM off
MaciekG uważa post za pomocny.
 
      
#55 PostWysłany: 06 Cze 2016 16:51 

A na stronie z linku fajnie i szczegółowo to opisano
http://www.wyspy-szczesliwe.pl/teneryfa ... php?id=225
Góra
 PM off
MaciekG uważa post za pomocny.
 
      
#56 PostWysłany: 07 Cze 2016 10:39 

Rejestracja: 26 Maj 2016
Posty: 5
Wielkie dzięki za szybkie odpowiedzi, teraz już prawie wszystko wiem :) Mam jeszcze jednak pytanie odnośnie tego fragmentu:
Cytuj:
Na wulkan prowadzi szlak nr 7 z Montaña Blanca do La Rambleta o długości 8,3 km, odpowiedni tylko dla osób o bardzo dobrej kondycji fizycznej, ze względu na różnice poziomów (do 1350 m), zmiany temperatur i możliwość wystąpienia choroby wysokogórskiej. Czas potrzebny na jego przejście w jedną stronę szacowany jest na ok 6 h i 30 min, plus dodatkowe 40 minut na przejście szlakiem nr 10 na szczyt Teide.

Jest tu napisane, że potrzeba 6,5 a praktycznie 7h na wejście, czy to prawda? Widziałem, że sporo ludzi pisało, że wejście zajęło im około 4h (nie mam pewności czy chodziło dokładnie o tą trasę).
A jak wygląda ewentualnie sprawa z podjazdem do dolnej stacji kolejki i wyruszeniem stamtąd, czy tam też jest jakaś ścieżka? Może za bardzo się spinam z tymi pytaniami, ale to mój pierwszy urlop od daaaaawna i jestem strasznie podekscytowany ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 07 Cze 2016 10:51 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6183
HON fly4free
MaciekG napisał(a):
A jak wygląda ewentualnie sprawa z podjazdem do dolnej stacji kolejki i wyruszeniem stamtąd
na rysunku kilka postów wyżej masz trasę wejścia, przy dolnej stacji nie ma żadnego szlaku/ścieżki
z czasem wejścia nie pomogę, ale zejście od górnej stacji do dolnej (szlakiem z rysunku z małym skrótem i dalej drogą) zajęło nam ok. 3 godzin, ale fakt, że na czasie nam nie zależało
Góra
 Profil Relacje PM off
MaciekG uważa post za pomocny.
 
      
#58 PostWysłany: 07 Cze 2016 11:10 

Rejestracja: 26 Maj 2016
Posty: 5
Dzięki wielkie za tą informację, bardzo mi się przyda : )
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 07 Cze 2016 11:15 

w wskazanym linku jak dokładnie przeczytać też dokładnie napisano, gdzie jest wejście na szlak/i z podaniem km drogi
Góra
 PM off  
      
#60 PostWysłany: 16 Cze 2016 21:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Cze 2016
Posty: 329
Loty: 56
Kilometry: 155 526
niebieski
MaciekG napisał(a):
A jak wygląda ewentualnie sprawa z podjazdem do dolnej stacji kolejki i wyruszeniem stamtąd, czy tam też jest jakaś ścieżka? Może za bardzo się spinam z tymi pytaniami, ale to mój pierwszy urlop od daaaaawna i jestem strasznie podekscytowany ;)

Ja zostawiałem auto na parkingu pod wyciągiem, a potem pieszo drogą ok 2km, źle się idzie bo nie ma pobocza, ponieważ wyruszaliśmy wcześnie rano, jeszcze było szaro, to ubrałem sobie kamizelkę odblaskową (była w aucie).

Na tym parkingu od którego zaczyna się szlak nr 7 trudno zaparkować, zazwyczaj jest pełny, bo stoją tam auta od osób które nocują w schronisku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 403 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 21  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group