Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 01 Maj 2014 13:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
Ponieważ udało mi się kupić lasta na Teneryfe nie mam już możliwości dostania pozwolenia na wejście.
Niektórzy z Was pewnie wiedzą, że pozostaje jedna opcja - przespanie się w schronisku (24 euro) i wejście z rana. Wyczytałem, że:
Cytuj:
This is the one scenario where you don't need a permit, but you DO:
need to be at the summit early as you must be off the Telesforo Bravo trail before 9am,
need to provide evidence when you exit at the Telesforo Bravo gate that you stayed at the Refugio Altavista the night before.


Zastanawiam się jak wygląda sprawdzenie dowodu spania w schronisku przez strażnika, jeśli pojawia się tam (o ile się nie mylę) dopiero o 9 rano, przy pierwszym wyjeździe kolejką? Czy ktoś z Was przerabiał taki scenariusz i może potwierdzić, że wcześniej droga jest wolna i nikt nie sprawdza pozwoleń? Zastanawiam się na ile realne jest nocne wejście na szczyt i zejście zaraz po wschodzie słońca ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#2 PostWysłany: 01 Maj 2014 18:34 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2063
złoty
Podbijam. Też mnie to interesuje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 01 Maj 2014 19:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
to ja dodam, że znalazłem dwie wypowiedzi które potwierdzają, że powinno nie być problemów 7-8 rano:
Cytuj:
Co do pozwoleń, są wymagane, ale jest powszechną wiedzą wśród mieszkańców, że jeżeli wejdzie się i zejdzie przed godziną otwarcia kolejki, to nikt o pozwolenie nie zapyta, bo po prostu nikogo tam nie ma. Ale oczywiście nie zachęcam:D, warto pozwolenie mieć co by na wypadek jakiegoś wyjątku od reguły nie rozczarować się;)

Cytuj:
No właśnie....ja takie rozczarowanie "zaliczyłam" raz, więc pisałam na wszelki wypadek- jeśli ktoś wybiera się na Teide w dzień i w godzinach otwarcia kolejki  

W tym roku wybieram się porobić fotki wschodzacego słońca- więc pewna jestem, że na bramce nikogo nie będzie


dam znać w ciągu kilku dni, choć licze że ktoś jeszcze potwierdzi te informacje :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 02 Maj 2014 00:18 

W schronisku nie byłem ,ale doszedłem na szczyt te jedyne 500 czy 700 m od kolejki ,kiedy nie mozna było wchodzić, bo zalegał śnieg i wszystko było oblodzone.
Powiem tak : dla babć po 75 tak - zakaz wejścia ,ale jak ktoś chciał to mógł. Dokładnie 27 stycz br. Nawet w tym dniu nikt nie pilnował, wystarczyło obejść ok 200 m od kolejki i wejść.
Sprawa rannego wejścia bez zezwolenia to: wstajesz i idziesz ,nikogo tam nie ma ,a jak wracasz to wkręcasz się w inne osoby i nikt tego nie sprawdza. Inaczej jest jak coś się stanie, tobie lub komuś z grupy, wtedy nallepiej odczekać do pojawienia się pierwszych legalnych turystów. Te słowa przekazał mi znajomy.
Góra
 PM off  
      
#5 PostWysłany: 10 Maj 2014 16:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
Wróciłem i mam dla was kilka informacji.
1. Rano wychodzi na szczyt więcej osób, niż się wydaje. Oprócz schroniska (50-60 osób) widzieliśmy kilka ekip z czołówkami. Da się iść w nocy, choć trzeba patrzeć pod nogi :)
Ostatecznie zrezygnowaliśmy z nocnego wejścia, choć warto się przejechać choćby dla nocnego nieba ;)

Image

2. Właściwy atak przeprowadziliśmy jednak w drugim możliwym slocie, czyli po południu. Ok. 16 byliśmy pod stacją kolejki, przeczekaliśmy do ostatniego zjazdu (właściwie to jest kilka ostatnich zjazdów bo turyści potrafią się gubić :)) i ok. 17:15 przeszliśmy strefę "tylko dla tych, którzy mają pozwolenie". Żadnych strażników. Przed 18:00 byliśmy na szczycie - wrażenia bezcenne. W przeciwieństwie do poranka byliśmy sami (rano całe schronisko idzie na wschód słońca). Później dołączyła do nas emerytka z Anglii, pogadaliśmy chwile i zeszliśmy na dół ze względu na zimny wiatr. Przed 19 byliśmy pod stacją kolejki, przed 22 pod parkingiem na początku szlaku. Plusem tej wersji jest również to, iż zarówno do góry jak i w dół idziemy przy dziennym świetle (jedynie na sam koniec przyda się latarka).

W skrócie: osoby, które chcą wejść na Teide last-minute polecam wejść tam po 17. Praktycznie nikogo oprócz was + zejście bez latarek.
Góra
 Profil Relacje PM off
Raphael lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group