Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 45 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 25 Mar 2013 02:26 

Rejestracja: 23 Gru 2012
Posty: 299
Loty: 225
Kilometry: 284 723
niebieski
no tak masz racje sorki
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#22 PostWysłany: 30 Mar 2013 18:15 

Rejestracja: 05 Sty 2012
Posty: 155
Czy w Teheranie są jakieś kluby muzyczne lub restauracje z muzyką na żywo? Sprzedają tam alkohol?

Widziałeś jakieś kluby fitness może?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 02 Kwi 2013 14:42 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8850
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
To nie ten kierunek kolego.

Publicznie serwowanego alkoholu w Iranie nie uświadczysz.

Nie ma też raczej klubów w naszym rozumieniu, ale za to są restauracje z muzyką na żywo, oczywiście irańską. Jest ona często bardzo głośna.

Jeśli zaś chodzi o kluby fitness, to polecam zourhaneh (oczywiście w roli widza) - tradycyjny sport polegający na budowaniu siły, ale też szacunku, połączony z muzyką (na żywo) i poezją.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 07 Kwi 2013 19:35 

Rejestracja: 18 Sty 2012
Posty: 314
niebieski
Cześć pytan zadałem w innym temacie o iranie, ale tu chciałbym zapytać czy podróżowaliści metrem po Teheranie i jak to wygląda w praktyce ( są osobne wagony dla kobiet) każde w innym wagonie czy kobieta może wejść do męskiego wagonu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 07 Kwi 2013 19:56 

Rejestracja: 23 Gru 2012
Posty: 299
Loty: 225
Kilometry: 284 723
niebieski
Eryk87 napisał(a):
Cześć pytan zadałem w innym temacie o iranie, ale tu chciałbym zapytać czy podróżowaliści metrem po Teheranie i jak to wygląda w praktyce ( są osobne wagony dla kobiet) każde w innym wagonie czy kobieta może wejść do męskiego wagonu?


pierwszy i ostatni wagon jest dla kobiet, reszta dla meszczyzn oczywiscie kobieta moze przebywac w wagonach dla meszczyzn ale w towarzystwie meszczyzny, metro jest bardzo zatloczone ale za kazdym razem kiedy wsiadalismy z dziewczyna to ktos jej ustepowal miejsca a wrecz nalegali zeby sobie usiadla. bilet na 1 przejazd kosztuje 3500 rial sa koloru niebieskiego a bilet 2 przejazdowy koloru zoltego 6000 rial ponoc sa karnety wieloprzejazdowe ale nie wiem w jakiej cenie bo nie kupowalismy jezeli bilet jednoprzejazdowy kosztuje na nasze 30 groszy
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 08 Kwi 2013 12:17 

Rejestracja: 18 Sty 2012
Posty: 314
niebieski
znalazłem też coś takiego na stronie poland.gov.pl
Cytuj:
b) mężczyźni - zakaz noszenia krótkich spodni oraz podkoszulków


o ile o spodenkach wiedziałem to pierwszy raz spotkałem się z t-shirtem, w praktyce wszyscy tam chodzą w koszulach ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 08 Kwi 2013 12:59 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8850
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Tu nie chodzi o T-shirty, ale o podkoszulki bez rękawów (np. takie, w jakich gra się w koszykówkę).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 08 Kwi 2013 13:17 

Rejestracja: 20 Mar 2012
Posty: 13
http://bezkierunku.blogspot.de/2012/07/ ... .html#more

jakby ktos mial ochote na relacje z Teheranu:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 08 Kwi 2013 14:40 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7790
ale owszem, tam wszyscy raczej chodzą w koszulach poza dziećmi ;) nikt jednak nie zabrania chodzenia w t-shirtach turystom
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 08 Kwi 2013 16:03 

Rejestracja: 14 Gru 2012
Posty: 100
Zbanowany
To ja się jeszcze dołączę do posta z naszym Iranem:
http://www.tuitam.net/search/label/Iran
W informacjach praktycznych (http://www.tuitam.net/2012/08/iran-info ... yczne.html) napisaliśmy podsumowanie co trzeba wiedzieć przed wyjazdem.
Pozdrowienia
Bartek
_________________
nasz blog: http://www.tuitam.net
załóż bloga z podróży
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 11 Kwi 2013 23:54 

Rejestracja: 05 Sty 2012
Posty: 155
Sudoku napisał(a):
Tu nie chodzi o T-shirty, ale o podkoszulki bez rękawów (np. takie, w jakich gra się w koszykówkę).


Da się przeżyć w T-Shirt, ale w długich spodniach to ja się chyba tam ugotuję, albo trzeba się zaopatrzyć w spodnie z lnu. Choć coś mi świta, że widziałem relacje Polaków gdzieś w necie i typ miał krótkie spodenki. Coś za to grozi? Do morza na publicznej plaży też się wchodzi w długich spodniach?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 12 Kwi 2013 14:11 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7790
co grozi? zwrócenie uwagi, wywołanie niechęci, nie wpuszczanie do obiektów sakralnych, być może pogawędka z policją, jak ktoś się wykaże buractwem w takiej rozmowie to wiadomo, grzywna/areszt - ale nie o to chodzi, będąc nie u siebie uszanujmy zwyczaje innych ludzi - aż tak źle nie jest, najgorsze upały są w okolicach shirazu - zwiedzanie persepolis to masakra;)

jakiej publicznej plaży:P?
oprócz tego że samo irańskie wybrzeże morza kaspijskiego jest ihmo brzydkie i niewarte zobaczenia, to nie ma publicznych plaż w naszym znaczeniu - są osobne dla kobiet i mężczyzn - i tak, możesz być w kąpielówkach, na tej samej zasadzie co na basenie ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 15 Kwi 2013 10:55 

Rejestracja: 14 Gru 2012
Posty: 100
Zbanowany
Washington napisał(a):
jakiej publicznej plaży:P?
oprócz tego że samo irańskie wybrzeże morza kaspijskiego jest ihmo brzydkie i niewarte zobaczenia, to nie ma publicznych plaż w naszym znaczeniu - są osobne dla kobiet i mężczyzn - i tak, możesz być w kąpielówkach, na tej samej zasadzie co na basenie ;)


"Na plażach są wyznaczone sektory, które w odpowiednich godzinach dostępne są kolejno dla kobiet i mężczyzn. Plaża, wraz z dużą częścią wody, odgradzana jest kotarami, można wtedy swobodnie się opalać i kąpać w strojach kąpielowych. Poza tym czasem plaża jest ogólnodostępna, ale ciała należy zakrywać (w takim samym stopniu jak na ulicy)."
http://www.tuitam.net/2012/08/babol-iranski-kurort.html

Pozdrowienia
Bartek
_________________
nasz blog: http://www.tuitam.net
załóż bloga z podróży
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 18 Kwi 2013 00:07 

Rejestracja: 23 Gru 2012
Posty: 299
Loty: 225
Kilometry: 284 723
niebieski



ladne krajobrazy Iranu oraz piekny film
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 19 Kwi 2013 17:29 

Rejestracja: 25 Sie 2011
Posty: 8850
Loty: 990
Kilometry: 952 329
platynowy
Węgierski i farsi - niezły zestaw :D

A swoją drogą, jak słyszałem Irańczyków, jak ze sobą rozmawiają, to miałem często wrażenie, że molodia języka jest jakaś taka ugrofińska.

Z zatem, jak najbardziej na miejscu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 20 Kwi 2013 07:58 

Rejestracja: 23 Gru 2012
Posty: 299
Loty: 225
Kilometry: 284 723
niebieski
Sudoku napisał(a):
Węgierski i farsi - niezły zestaw :D

A swoją drogą, jak słyszałem Irańczyków, jak ze sobą rozmawiają, to miałem często wrażenie, że molodia języka jest jakaś taka ugrofińska.

Z zatem, jak najbardziej na miejscu.


To samo mowilem iranczykom ze ich jezyk momentami wegierski przypomina, co do filmu to sa napisy po angielsku
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 03 Sty 2014 16:27 

Rejestracja: 29 Lut 2012
Posty: 87
tomalo77

Pamiętasz może czy wniosek o wizę lotniskową wyglądał jak ten poniżej (1 - wniosek o wizę turystyczną) czy może bardziej jak ten kolejny formularz (2)?
1. http://iranemb.pl/images/forms/Visa%20Polish%20-EnglishForm-1.doc
2. http://www.iranianvisa.com/uponarr.htm ?
Chodzi mi głównie o rubrykę z adresem i nazwą pracodawcy;)

Pozdrawiam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 03 Sty 2014 16:36 

Rejestracja: 03 Sty 2014
Posty: 5
Byłem w Iranie w lipcu 2013, gdyby ktoś miał jakieś pytania, to śmiało :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 10 Sty 2014 23:30 

Rejestracja: 23 Gru 2012
Posty: 299
Loty: 225
Kilometry: 284 723
niebieski
vito napisał(a):
tomalo77

Pamiętasz może czy wniosek o wizę lotniskową wyglądał jak ten poniżej (1 - wniosek o wizę turystyczną) czy może bardziej jak ten kolejny formularz (2)?
1. http://iranemb.pl/images/forms/Visa%20Polish%20-EnglishForm-1.doc
2. http://www.iranianvisa.com/uponarr.htm ?
Chodzi mi głównie o rubrykę z adresem i nazwą pracodawcy;)

Pozdrawiam



ja kupowalem wize na lotnisku zaraz po przylocie 100 euro za 2 osoby
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 15 Sty 2014 19:21 

Rejestracja: 11 Maj 2012
Posty: 243
niebieski
totutotamtu napisał(a):
Byłem w Iranie w lipcu 2013, gdyby ktoś miał jakieś pytania, to śmiało :)


Jaka była pogoda w tym okresie, czy nie było za gorąco na chodzenie po miastach i w ogóle podróżowanie. No i jak dostaliście się do Iranu (samolot przez Turcję, czy przez Gruzję, czy też w inny sposób)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 45 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group