Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 45 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 17 Mar 2013 12:30 

Rejestracja: 23 Gru 2012
Posty: 299
Loty: 225
Kilometry: 284 723
niebieski
Więc tak

Nasza przygoda z Teheranem zaczęła się od kupna biletów poprzez niemieckie biuro Flugladen.de linią Pegasus za 137 euro cena całkowita bez żadnych prowizji.
Wylot mieliśmy ze Sztuttgartu w Niemczech na lotnisku sprawny check in, poprosiliśmy panią o miejsca przy emergency exit i je dostaliśmy bez żadnego problemu. W Istanbule S.Gocken wylądowaliśmy o 17.25 i do godziny 23.35 trzeba było czekać na lot do Teheranu, my wykupiliśmy sobie wizę turecką wielokrotnego wjazdu 15 euro dlatego ważną 180 dnie bo nie pasowało nam wracać do Niemiec w drodze powrotnej bo mieszkamy w Rzymie wiec mieliśmy osobny bilet a także chcieliśmy się zatrzymać jeden dzień w Istanbule więc mogliśmy sobie wyjść poza terminal. Na lotnisku w Istanbule trzeba było zrobić nastepny check in i nie ma probelmu żeby go zrobić nawet 6 godzin przed wylotem i znowu poprosiliśmy pana o emergency exit seat, na lotnisku jest duzo automatów do samodzielnego check in-u oczywiście PEGASUS. Jeszcze 2 słowa o lini Pegasus: jest to taki turecki Ryanair latają do większości miast europejskich i oferują bardzo fajną usługę kupno biletów łączonych z przesiadką w Istanbule, a także w cenie biletu mamy bagaż rejestrowany 20 kg, miejsca w samolocie są numerowane więc każdy ma przydzielone miejsce podczas check in, jedynie nie rozumiem jednej rzeczy mogłem zrobić check in online ale za miejsce przy emergency exit musiałbym zapłacić 12 euro extra natomiast robiąc check in na lotnisku dostaje się za free, samoloty to Boeing 737-800 których średnia wieku nie przekracza 2,5 roku, w samolocie fotele wygodniejsze od Ryanaira, nad siedzeniami są monitory na których można śledzić trasę przelotu i maja bardzo dobry catering na pokałdzie duży wybór gorącyh posiłkow jak na linie low cost nieźle.
Tak się kiedyś zastanawiałem jakby tak każdy fan FLY4FREE wysłał do zarządu PEGASUSA maila z prośbą czy zapytaniem żeby może uruchomili loty do Polski to by było fajnie. Może szefostwo FLY4FREE pomyślało by nad takim listem a każdy z nas by go skopiował i wysłał do PEGASUSA bo jeżeli taki PEGASUS juz lata na Ukraine, do Serbii, Bośnia i Hercegowina czy Macedonia to dlaczego ich jeszcze nie ma w Polsce. Jeszcze wspomne że Pegasus zamówił 40 nowych Boeingów 737-800 S i 100 Airbus 320 i 321 wiec może warto by taką akcje zorganizować bo na facebooku jest nas już ponad 100 000. Dla tych którzy jeszcze nie znają PEGASUSA wklejem link
http://www.flypgs.com/en/default.aspx


Image

Lot do Teheranu bez problemów, samolot był full, po wylądowaniu wszystkie kobiety zakładały chusty na głowę przed wyjściem z samolotu. I tak w Iranie już jesteśmy ale teraz się okaże czy dostaniemy wizę a najlepsze że się okazuje że obydwoje zapomnieliśmy zdjęć do wizy więc lekki stres bo w necie było napisane że zdjęcie jest potrzebne do wizy na lotnisku. Okienka z wizami nie da się nie zauważyć, po wizy z całego samolotu było 2 hiszpanów, jeden włoch, 3 japończyków i ja z dziewczyną.
Przyszła nasza kolej, daje nasze paszporty z wydrukiem biletów powrotnych o zdjęcia pan w okienku nie pyta i jak się pózniej okazuje nie są potrzebne, ale zaczynają się pytania: po co przyjechaliśmy do Iranu ? odpowiadamy ze jestśmy turystami, następne pytanie czy mamy tutaj rodzine albo przyjaciół ? nasza odpowiedź ze nie, następne pytanie a macie zarezerwowany hotel ? odpowiadamy tak,wiec che zobaczyć potwierdzenie rezerwacji przez hotel ,po tych pytaniach pan kazał czekać i zabrał nasze paszporty, po paru minutach wola nas inny pan w innym okienku i widzę ze on teraz ma nasze paszporty i zadaje te same pytanie co wcześniej a także chce numer telefonu do hotelu bo w wydruku maila nie było, znowu mamy czekać, kątem oka widzę ze trzyma nasze paszporty, kartkę z rezerwacja i gdzieś dzwoni, pewnie do hotelu potwierdzić, my mieliśmy rezerwacje tylko na 1 dzień a w Iranie mieliśmy być 3 dni, znowu woła nas pan z pierwszego okienka i daje do podpisania papierek i z papierkiem trzeba isć do okienka obok gdzie jest napis ,Bank Melli Iran' wiec jest dobrze jak już mamy zapłacić za wizę, i tak wiza na lotnisku kosztuje 60 euro a my jako para dostaliśmy jeden kwitek na 100 euro, więc zapłaciłem i z podbitym kwitkiem wracam do 1 okienka a tam już czekają paszporty z wklejonymi wizami teraz udajemy się do kontroli paszportowej tutaj to już tylko formalność mając wize w paszporcie żadnych pytań tylko stempel i Welcome to Iran.

Image

Po kontroli zjeżdżamy ruchomymi schodami poziom niżej do hali gdzie się odbiera bagaż rejestrowany, jako że mieliśmy tylko plecaki udajemy się prosto do wyjścia ale widzę jest bank więc myślę trzeba pieniądze wymienić, wymieniam 100 dolarów, żeby wymienić pieniądze trzeba dać paszport, wypełnić formularz i dopiero wymieniamy kasę.
Dam wam radę nie wymieniajcie tam bo maja kurs zaniżony za 100 dolarów dostałem 2 400 000 Rial myślałem ze kurs jest super bo jak sprawdzałem w banku w europie to wychodziło za 100 dolarów 1 200 000 rial a na miejscu się okazuje że kurs wymiany w bankach europejskich nie ma się nijak do tego na miejscu w Iranie bo się okazało że w kantorze za 100 dolarów dostaniemy 3 400 000 Rial

Image

po lewej kurs wymiany w banku a po prawej w kantorze gdzie cała operacja wymiany trwa 30 sekund bez żadnych pytań czy pokazywania paszportu

ponieżej to Irańskie pieniądze Rial, musicie się nauczyć bo Irańczycy ucinają jedno zero i wtedy mamy Tomany
np 100 000 Rial to 10 000 Toman itd 10 000 Rial to 1000 Toman mi to sprawiało kłopot w pierwszy dzień ale poźniej opanowałem to przeliczanie, trzeba po prostu pytać czy cena jest w Rial czy Toman
Image
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez tomalo77 28 Mar 2013 20:30, edytowano w sumie 9 razy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
#2 PostWysłany: 17 Mar 2013 18:37 

Rejestracja: 18 Sty 2012
Posty: 314
niebieski
leciałeś bez wizy czy miałeś jakąś promese ? Jak wygąda sprawa noclegów cena itp. ? Wiele czytałem o gościnności Irańczyków, można się z nimi w miarę dogadać po angielsku ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 17 Mar 2013 18:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 2867
Loty: 119
Kilometry: 174 534
srebrny
rozwazam, ten kierunek na tydzien w lipcu,
jest sens Twoim zdaniem na tak krotko ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 17 Mar 2013 20:08 

Rejestracja: 23 Gru 2012
Posty: 299
Loty: 225
Kilometry: 284 723
niebieski
Eryk87 napisał(a):
leciałeś bez wizy czy miałeś jakąś promese ? Jak wygąda sprawa noclegów cena itp. ? Wiele czytałem o gościnności Irańczyków, można się z nimi w miarę dogadać po angielsku ?


bylem z dziewczyna lecielismy bez wizy mielismy potwierdzenie rezerwacji hotelu na lotnisku duzo pytan co chwile nas ktos inny wolal do innego okienka z jakims pytaniem jeszcze sie okazalo ze zapomnielismy zdjec do wizy ale na szczescie nie pytali o zdjeca, ale dzwonili do hotelu zeby potwierdzic wiza kosztuje 60 euro my jako para dostalismy znizke i zaplacilismy 100 euro z 2 wizy widac to zalezy od urzednika ale na samym koncu piekna wiza w paszporcie i welcome to iran , 1 noc wybralismy hotel zeby nie robic nikomu problemu a nastepne 2 noce spalismy u ludzi z couchsurfingu,
dopiero co weszlem do domu wiec na szbciutko odpisuje ale mam w planie opisac nasza podroz do Teheranu, jezeli chodzi o goscinnosc to nie mam slow, podrozoje duzo ale tak serdecznych ludzi jak iranczykow nie spotkalem w moim zyciu i to zawazylo na tym ze bardzo szybko wroce do Iranu. powiem wam tylko tyle ze to co my tutaj w europie wiemy na temat iranu to jedna wielka propaganda a dopiero tam na miejscu sie okazuje ze to wszystko co nam mowi nasza tv to bzdury.
wszyscy mlodzi iranczycy mowia po angielsku
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 17 Mar 2013 20:13 

Rejestracja: 23 Gru 2012
Posty: 299
Loty: 225
Kilometry: 284 723
niebieski
lahcimmm2 napisał(a):
rozwazam, ten kierunek na tydzien w lipcu,
jest sens Twoim zdaniem na tak krotko ?


ja bylem 3 dni i dzis wiem ze to byl blad to zalezy gdzie chcesz jechac jezeli tylko teheran i okolice to spoko, dla mnie ten wypad to byl taki badawczy zeby rozeznac sytuacje teraz jak pojade to na dluzej. napisze wiecej na temat cen i innnych rzeczy, teraz tak na kolanie na szybko pisze
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 17 Mar 2013 20:22 

Rejestracja: 23 Gru 2012
Posty: 299
Loty: 225
Kilometry: 284 723
niebieski
jacek69 napisał(a):
Eryk87 napisał(a):
leciałeś bez wizy czy miałeś jakąś promese ? Jak wygąda sprawa noclegów cena itp. ? Wiele czytałem o gościnności Irańczyków, można się z nimi w miarę dogadać po angielsku ?

Z angielskim słabo, ale są tak przyjaźni, że starają się zrozumieć, nawet zupełnie obcy dla nich język.
Hotele wyłącznie w dużych miastach, nie ma klasy średniej, albo biznes, albo bardzo słabe.
Gościnność bezmierna, jak nigdzie indziej na świecie.



no nie wiem stary byc moze poza teheranem nie mowia po angielsku ale tych ludzi ktorych ja spotkalem to kazdy english albo french i jak piszesz ich serdecznosc nie zna granic z tym ze pamietajcie nie naduzywajcie jej bo oni tez nie zarabiaja kokosow my mielismy ,male prezenty dla naszych gospodarzy i zaprosilismy ich do restauracji zeby sie jakos odwdzieczy bo poswiecili caly swoj cas dla nas
kazdy nam mowil welcome in my country i powiedz swoim przyjaciolom w europie ze my nie jestesmy zli tylko politycy i ze nasz kraj jest piekny
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez tomalo77, 17 Mar 2013 20:35, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 17 Mar 2013 20:23 

Rejestracja: 23 Gru 2012
Posty: 299
Loty: 225
Kilometry: 284 723
niebieski
i to jest dobre hahah kraj w ktorym alkohol jest zabroniony a w kazdym domu maja piwo, wino, wodke walsnej roboty
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 20 Mar 2013 22:43 

Rejestracja: 18 Sty 2012
Posty: 314
niebieski
A jakie są ceny hoteli biznes i innych codziennych rzeczy jak jedzenie czy taxówki ? W ogole lecieliście z walutą czy kartą kredytową ( podobno są z nimi problem )
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 22 Mar 2013 11:42 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7791
nie wypłacisz ŻADNĄ kartą nic w Iranie
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 22 Mar 2013 13:14 

Rejestracja: 19 Lut 2013
Posty: 537
Loty: 330
Kilometry: 616 803
niebieski
bez przesady z ta ZADNA ;)

wydaje mi sie, ze karty ktore nie dzialaja w systemach VISA czy MASTERCARD a sa wydane w jakims kraju, ktory nie do konca przestrzega sankcji bankowych na Iran, moga dzialac
opieram sie tu na informacjach uzyskanych w Iranie w kilku sklepach z dywanami, gdzie mozna bylo normalnie zaplacic polska karta
jak to dziala to nie do konca wiem ale chyba oni maja tam system podpiety nie pod centralny bank iranu ale pod UAE (a na UAE nie ma sankcji)
w ogole dla nich Dubaj jest chyba spora furtka finansowa ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 22 Mar 2013 15:03 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7791
napisałem wypłacisz a nie zapłacisz - żadna karta nie będzie działała w ichniejszych bankomatach
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 22 Mar 2013 15:50 

Rejestracja: 19 Lut 2013
Posty: 537
Loty: 330
Kilometry: 616 803
niebieski
w porzadku,
nadal jednak stwierdzenie, ze ZADNA jest troche na wyrost bo karty, ktore dzialaja w systemie Shetab beda dzialaly
a naleza do nich karty wydane przez iranskie banki jak i niektore z Kataru, Kuwejtu i Bahrajnu
zrodlo to co prawda wikipedia ale jakby pogrzebac glebiej to pewnie da sie to potwierdzic
a gdzies tez czytalem, ze niektore takie karty mozna przez net zamowic wiec...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 22 Mar 2013 16:16 

Rejestracja: 10 Mar 2011
Posty: 348
Loty: 183
Kilometry: 340 201
niebieski
nawet jakby działały polskie karty i można by nimi zapłacić to jest to bezsensu. Bank przewalutowałby pieniądzę po kursie oficjalnym, czyli 3 razy niższym niż ten po którym wymienia się będąc już na miejscu.
_________________
http://podrozenaluzie.net/ - Birma, Kirgistan, Iran, Maroko, Tajwan, Izrael, Jordania, samolotem dookoła świata.
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 22 Mar 2013 16:35 

Rejestracja: 19 Lut 2013
Posty: 537
Loty: 330
Kilometry: 616 803
niebieski
no chyba, ze terminal bylby nie podlaczony do systemu bankowego iranskiego tylko do innego kraju i transakcja bylaby rozliczana w innej walucie niz Rial
bo tak to fakt, nie ma zadnego sensu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 22 Mar 2013 20:53 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7791
hmm, tylko czy osoby na tym forum szukają informacji na temat tego czy karty kredytowe z Kataru będą działały w Iranie, czy też praktycznej porady - weź gotówkę, inaczej zostaniesz na lodzie (no chyba że masz katarską kartę;)
dodam jeszcze że pieniądze wymieniamy u koników, w bankach irańskich mają baardzo słabe kursy - tak jak napisano wcześniej oficjalny kurs nie jest tym interesującym podróżnika ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 23 Mar 2013 18:34 

Rejestracja: 23 Gru 2012
Posty: 299
Loty: 225
Kilometry: 284 723
niebieski
Kurs wedlug europejskich bankow za 100 $ -1200 000 RIAL
kurs w banku iranskim 100 $ -2400 000 rial
Kurs w kantorze 100 $ - 3400 000 rial , w banku tracisz duzo czasu paszport wypelnia ie formularza a w kantorze 30 sekund bez zadnych pytan.

Zadna Visa czy Mastercard nie dzialaja w Iranie ponoc w ekskluzywnych hotelach mozna placic.

My mieszkalismy w hotelu 3 gwiazdkowym w centrum 64 $ za dwojke ze sniadaniem i to obfitym polecam ten hotel 3 gwiazdki a traktuja klienta jakby w 5 gwiazdkowym. Hotel Iranshar moze nie nowy ale bardzo czysto. Wifi gratis wystarczy na recepcji poprosic o haslo lub mozna skorzystac za free z ich kawiarenki internetowej
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 23 Mar 2013 18:35 

Rejestracja: 23 Gru 2012
Posty: 299
Loty: 225
Kilometry: 284 723
niebieski
Ten hotel sie znajduje 5 min piechota od bylej ambasady usa
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 23 Mar 2013 18:37 

Rejestracja: 23 Gru 2012
Posty: 299
Loty: 225
Kilometry: 284 723
niebieski
Wkrotce skrobne pare slow o naszym wypadzie
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 23 Mar 2013 20:00 

Rejestracja: 23 Gru 2012
Posty: 299
Loty: 225
Kilometry: 284 723
niebieski
Tak z ciekawosci zapytam dlaczego moj post zostal usuniety
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez tomalo77, 25 Mar 2013 02:27, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 23 Mar 2013 23:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2011
Posty: 1647
srebrny
Post nie został usunięty, tylko oczekiwał na akceptację przez moderatorów.
A kolega tomalo77 zna opcję 'edytuj'? 4 posty pod rząd?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 45 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group