Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 91 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 12 Sie 2017 11:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Mar 2015
Posty: 144
Metro już działa, zatem oba lotniska połączone są już kolejką, a na dodatek stacja IKA jest czynna 24h.
To bardzo duże ułatwienie.
_________________
---------------------------
http://www.masaperlowa.pl
Góra
 Profil Relacje PM off
7 ludzi lubi ten post.
5 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy) Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy)
Przygoda w Wietnamie: Ho Chi Minh, Da Nang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3365 PLN Przygoda w Wietnamie: Ho Chi Minh, Da Nang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3365 PLN
#62 PostWysłany: 15 Sie 2017 11:52 

Rejestracja: 27 Maj 2017
Posty: 53
Potwierdzam, działa. Jadąc w kierunku lotniska linią czerwoną należy dojechać do stacji Shahed, następnie zmienić pociąg, który dojeżdża do Namayeshgah-e Shahr-e Aftab i na tej stacji przesiąść się (przechodząc na drugą stronę peronu) w pociąg jadący do IKA (przynajmniej takie kombinowane połączenie działało dwa dni temu). Nie wiem jak wygląda kwestia biletu, bo tą trasę robiłem na bilecie miesięcznym (karta ezpay), w który warto się zaopatrzeć będąc na dłużej w Teheranie (do dostania w kasach lub w hotelach).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 11 Wrz 2017 21:12 

Rejestracja: 20 Cze 2015
Posty: 185
Loty: 147
Kilometry: 238 976
Jak to jest - pierwszy odcinek od lotniska IKA do stacji Shahed kursuje 24h, a dalej metro kończy kursy o 23? Ląduję 22.30 w razie czego z Shahed wezmę taxi?
Ile trwa metrem do Shahed, ile dalej do centrum?
_________________
Moje relacje: Sycylia, Kijów + Czarnobyl, Islandia, Tajlandia + Kambodża, Norwegia, Meksyk, Iran, Malta, Kenia, Szkocja, Izrael, Peru, Gruzja
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#64 PostWysłany: 21 Wrz 2017 23:33 

Rejestracja: 21 Wrz 2017
Posty: 1
-- 21 Wrz 2017 23:27 --

Metro kursuje co 1:20 godz. poczynajac od 0:00.

Do stacji metro wchodzi sie z 1. pietra (przejscie niedaleko kantoru)

Cena biletu w 09/2017 to 10.000 Riali czyli ok. 1 Zł. Bilety kupuje sie w hali metro, pozniej potrzeba skasowac w czytniku.

Metro kursuje do stacji Shahre Aftab wahadlowo. Czas przejazdu to ok. 30 minut.
W Shahr-e Aftab przesiadasz sie zaraz na peronie do nastepnego skladu - linia czerwona, ktora kursuje do Tajrish (nie potrzeba wykupywac nastepnego biletu).

Czas przejazdu z 1. przystanku (lotnisko) do ostatniego przystanku (Tajrish): 2 godziny z przesiadka.

Po drodze znajduje sie terminal autobusowy poludniowy Terminal-w Jonoob (7. przystanek od Shahre Aftab), skad odjezdzaja autobusy do wszystkich waznych miast na poludniu, takich jak Isfahan, Yazd, Shiraz, Bandar -e Abbas itp.

Ponizej konkretne czasy odjazdow metro z lotniska:

-- 21 Wrz 2017 23:33 --

Jesli chodzi o przejazdy nocne, to linia nr 1 powinna dzialac od 5:30 do 23:00.
Jednakze wg informacji z wikipedii powinna dzialac 24 godz. stacja Darvazeh Dowlat, wlasnie z powodu obslugi pasazerow przyjezdzajacych z lotniska. Wiec bardzo prawdopodobne, ze sklad nocny dojezdza wlasnie do tej stacji, a ta znajduje sie w samym centrum miasta.
Jak jest w rzeczywistosci, nie sprawdzalem - o ile przylecisz w nocy, najlepiej zapytac sie prosto na stacji metro - zawsze zalazl sie tam jakis gosc wladajacy angielskim ;)

Załączniki:
0001 airport to Terhan metro departures.jpg
0001 airport to Terhan metro departures.jpg [ 59.67 KiB | Obejrzany 1711 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
b79 uważa post za pomocny.
 
      
#65 PostWysłany: 24 Paź 2017 12:00 

Rejestracja: 25 Sty 2017
Posty: 2
Jeśli chodzi o tą kolejkę z lotniska to sprawa nie wygląda tak prosto
Dopiero co wróciłem z Iranu więc sprawa jest świeża. W nocy najprawdopodobniej nie da się dojechać tym pociągiem, stacja jest zamknięta, a na całym lotnisku jest ten rozkład, który jest powyżej jednak z naklejonymi białymi karteczkami w godzinach nocnych, nie pamiętam dokładnie od której godziny, ale na pewno po 24 (być może, że wcześniejszy też) i zaczyna kursować od 6:40.
Naganiacz zawiózł nas do centrum za 600 tys., ale jak ktoś ceni swoje życie to polecam doinwestować w normalną taksówkę.
Po za tym faktycznie oni nie mają pojęcia gdzie dojechać jeśli się im pokaże nazwy miejsca w naszym alfabecie, najlepiej mieć to wydrukowane w farsi.
Jeśli ktoś ma jakieś pytania to piszcie, jestem na świeżo i póki jeszcze pamiętam mogę pomóc.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#66 PostWysłany: 07 Lis 2017 14:29 

Rejestracja: 07 Lip 2012
Posty: 605
niebieski
My próbowaliśmy dojechać na lotnisko ok 21 i już metro na lotnisko nie jeździło. Z ostatniej stacji do której dojeżdżało taksiarz podwiózł nas za 30 pln. Pewnie można taniej, ale to 30 km więc uznaliśmy stawkę za fair. O północy bus 9-osobowy z IKA do centrum Teheranu 80 PLN.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#67 PostWysłany: 07 Lis 2017 15:08 

Rejestracja: 20 Cze 2015
Posty: 185
Loty: 147
Kilometry: 238 976
Coś nie tak, bo z ostatniej stacji na lotnisko metro jest 24h. Co więcej, utrzymane jest całodobowe połączenie czerwonej linii metra z "ostatniej stacji (ta od lotniska, co się wagonikiem podjeżdża)" bezpośrednio do centrum, Darvazeh Dowlat (nie staje po drodze).

W Iranie bardzo opłaca się korzystanie ze Snappa (miejscowy Uber). Koszt max 1/3 tego co taxi, kurs lotnisko IKA - centrum 350 tys. Za kursy w ramach centrum po miastach (Teheran, Shiraz, Isfahan) płaciłem od 25.000 do 70.000 Riali.
_________________
Moje relacje: Sycylia, Kijów + Czarnobyl, Islandia, Tajlandia + Kambodża, Norwegia, Meksyk, Iran, Malta, Kenia, Szkocja, Izrael, Peru, Gruzja
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#68 PostWysłany: 03 Gru 2017 23:54 

Rejestracja: 11 Sty 2012
Posty: 76
Loty: 37
Kilometry: 42 702
Mogę potwierdzić że opcja z metro jest w pełni wykonalna. Dzisiaj zajechałem z czerwonej linii na lotnisko właśnie w ten sposób. Problem w tym że sporo czasu spędziłem czekając na odpowiednie metro jadące z Shahr w stronę lotniska. Spędziłem godzinę na stacji czkekajac. Na szczęście miałem czas i mogłem sobie pozwolić na mega tani dojazd do lotniska. Ewentualnie jak kogoś goni czas można złapać shared taxi na tej stacji. Ponoć wychodzi tanio.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#69 PostWysłany: 19 Gru 2017 09:53 

Rejestracja: 30 Wrz 2017
Posty: 27
Loty: 166
Kilometry: 271 855
-- 19 Gru 2017 08:30 --

Czy ktoś może potwierdzić, że to jest pełny wykaz pociągów metra z IKA?
https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... 873&type=3

-- 19 Gru 2017 08:53 --

Zdjęcie z odjazdami metra z IKE. Czy faktycznie kursuje tylko 6 pociągów metra dziennie?

Załączniki:
Metro IKA 1.jpg
Metro IKA 1.jpg [ 43.79 KiB | Obejrzany 1195 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#70 PostWysłany: 01 Lut 2018 16:50 

Rejestracja: 01 Cze 2015
Posty: 278
Loty: 111
Kilometry: 260 580
niebieski
Dolatuję na IKA z Kijowa o barbarzyńskiej godzinie 1:20 w nocy. Z piątku na sobotę czyli w zasadzie w sobotę. Kompletnie nie mam pomysłu co zrobić dalej. Czy nocować gdzieś w pobliżu lotniska? Czy jechać do miasta? Ale wtedy pewnie w Teheranie będziemy o 4 czy piątej i co tu robić? Hotele i tak pewnie przyjmą nas dopiero o 12. A może pojechać od razu gdzieś indziej np do Isfahanu? Tylko czy to możliwe jest w ogóle? Dojechać do Jakiegoś dworca autobusowego ale czy coś będzie tak wcześnie jechało. A może kimać na lotnisku ale nie wiem czy na IKA to praktykowane.

Poradźcie coś może ktoś już przylatywał w nocy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#71 PostWysłany: 01 Lut 2018 16:53 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
Kimnąć na lotnisku, i rano jechać do Teheranu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#72 PostWysłany: 23 Lut 2018 11:52 

Rejestracja: 05 Maj 2017
Posty: 57
Czy w tej aplikacji snapp adres docelowy można wpisać literami łacińskimi czy trzeba perskimi? Ile powinien kosztować dojazd w nocy taksówką z IKA do Placu Argentyna?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#73 PostWysłany: 04 Mar 2018 19:38 

Rejestracja: 22 Maj 2017
Posty: 8
Poniżej aktualny rozkład linii metra startującej z lotniska. Niestety z powodu rzadkiej częstotliwości skorzystałem finalnie ze Snappa (transport z IKA do THR 340.000 rial)

Załączniki:
Komentarz do pliku: Rozkład metra z lotniska IKA.
20180220_084239.jpg
20180220_084239.jpg [ 174.95 KiB | Obejrzany 911 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
#74 PostWysłany: 07 Mar 2018 11:26 

Rejestracja: 05 Maj 2017
Posty: 57
Po przylocie w nocy taksówka do pl. Argentyna kosztowała 650 000 rial.
W drogę powrotną chciałem jechać metrem, ale kursuje strasznie rzadko, w dodatku były jakieś opóźnienia. Ostatecznie na stacji przesiadkowej z metrem na lotnisko wyszedłem na powierzchnię. Stamtąd jeżdżą busiki. Koszt 40 000 tys od osoby.

Kurs walut w kantorze na lotnisku najlepszy. Żadnego ograniczenia co do ilości wymienianej ilości gotówki nie było.
Góra
 Profil Relacje PM off
erloy uważa post za pomocny.
 
      
#75 PostWysłany: 07 Mar 2018 18:30 

Rejestracja: 01 Lip 2014
Posty: 146
Możesz opisać albo wskazać na mapach googla, w które miejsce na lotnisku podjeżdżają te busiki? Interesuje mnie dojazd z lotniska do stacji przesiadkowej.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#76 PostWysłany: 09 Mar 2018 10:37 

Rejestracja: 05 Maj 2017
Posty: 57
Jechać z lotniska do miasta może być problematyczne. Bus jedzie autostrada i zatrzymuje się na pasie technicznym, z prawej strony drogi. Ta droga techniczna jest zablokowana, więc dalej bez problemu idzie się nią 150m, lotnisko masz z prawej strony. Bus pod sam terminal nie podjeżdża.
Żeby złapać go w drodze powrotnej trzeba być przejść drogę na drugą stronę, a nie wiem czy jest to możliwe nie ryzykując uszczerbku na zdrowiu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#77 PostWysłany: 07 Kwi 2018 13:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2016
Posty: 58
Wstawiam aktualny rozkład jazdy metra (kwiecień 2018). W czasie kiedy jak przyleciałem do Teheranu w okresie ichniego nowego roku był on wydłużony i ostatni pociąg do miasta był chwilę przed pierwszą w nocy. Nie wiedziałem o tym i planując powrót na lotnisko chciałem właśnie wracać przedostatnim pociągiem około 11 w nocy ze stacji przesiadkowej Shahed-Bagher Shahr. Kiedy tam dojechałem okazało się, że metro już nie jeździ. W związku z tym razem z poznanym w metrze Japończykiem wzięliśmy taksówkę za 300 tys. riali na lotnisko (bez targowania się). Z tej stacji przesiadkowej jeździły również zielone buso-taksówki i mam wrażenie, że pracownik metra próbował mi wyjaśnić, że nimi również można jechać na lotnisko - pewnie byłyby tańsze.
PS Stacja metra jest trochę na lotnisku "ukryta". Tzn. nie ma nigdzie oznaczeń jak do niej dojść. Wychodzi się z hali odlotów (pierwsze piętro), przechodzi przez ulicę i wchodzi w przejście prowadzące na parking. W jego połowie są schody na stację metra.

Załączniki:
IMG_20180403_222535.jpg
IMG_20180403_222535.jpg [ 41.17 KiB | Obejrzany 651 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
#78 PostWysłany: 13 Kwi 2018 15:56 

Rejestracja: 01 Cze 2015
Posty: 278
Loty: 111
Kilometry: 260 580
niebieski
Mam pytanie o to metro. Na załączonych zdjęciach rozkładu jazdy pisze, że metro jeździ do Stacji Shahr-e Aftab. A to jest 2 stacje dalej. Czy to oznacza tylko kierunek czy trzeba się tam gdzieś przesiadać? Podsumowując czy jedzie się bez przesiadki do centrum? I drugie pytanie organizacyjne. Czy bilet jednorazowy obowiązuje na całą sieć metra czy tylko do wyjścia z danego pociągu? Po prostu czy można się przesiadać czy też na każdy odcinek potrzebuję nowego biletu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#79 PostWysłany: 13 Kwi 2018 16:02 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
1. Przesiada się
2. Jeden bilet, dopóki nie wyjdziesz z bramek stacji metra
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#80 PostWysłany: 13 Kwi 2018 16:11 

Rejestracja: 01 Cze 2015
Posty: 278
Loty: 111
Kilometry: 260 580
niebieski
Zeus napisał(a):
Kimnąć na lotnisku, i rano jechać do Teheranu.


A ktoś kimał na tym lotnisku? Są jakieś sprawdzone miejscówki? I czy nie obudzę się rano z kałachem pod nosem?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 91 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group