Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 85 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Tbilisi
#41 PostWysłany: 31 Maj 2016 17:33 

Rejestracja: 14 Kwi 2016
Posty: 4
Brawo za spostrzegawczość :lol: :lol: :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
 Temat postu: Re: Tbilisi
#42 PostWysłany: 06 Lip 2016 18:27 

Dobry dojazd nocny lotnisko-miasto w kontekście późnej godziny lądowania LOT-u.

Autobus 37 (lotnisko-centrum) będzie kursował 24/h. W godz. 24-7 rano z częstotliwością 35 min. W dzień częściej. Cena, normalna taryfa, 50 tetri.

http://www.newsgeorgia.ge/32881-2/
Góra
 PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Tbilisi
#43 PostWysłany: 03 Sie 2016 10:46 

Rejestracja: 03 Sie 2016
Posty: 2
Jechałem w zeszłym roku z centrum Tbilisi do lotniska za 15 lari. Taksówkarz to dziadek, którego poznałem jeżdżąc taksówkami po Tbilisi. Znaliśmy się już trochę, więc powiedział żeby twardo gadać do kierowców, że "za piatnatcat lari w centrum z aeroporta" bo to normalna cena i żeby nie dać się wykiwać :)

Ogólnie dla jadących pierwszy raz mała porada - to wy dyktujcie cenę pierwsi za przejazd przed wejściem do pojazdu. Targujcie się, będzie dobrze :)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Tbilisi
#44 PostWysłany: 22 Sie 2016 18:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Sty 2012
Posty: 932
Loty: 105
Kilometry: 146 485
niebieski
brigante32 napisał(a):
Autobus 37 (lotnisko-centrum) będzie kursował 24/h. W godz. 24-7 rano z częstotliwością 35 min. W dzień częściej. Cena, normalna taryfa, 50 tetri./


Korzystałem z nocnego dojazdu z/na lotnisko aut. 37. Bilet kupuje się w automacie w autobusie (najlepiej mieć odliczoną kwotę), zapewne działa też karta Metromoney.

Kurs wymiany walut w kantorach na lotnisku w Tbilisi jest w przyzwoity, więc spokojnie można wymieniać EUR/USD. Dla PLN kurs nieco mniej korzystny i nie wszystkie kantory skupują PLN.

W drodze na lotnisko wsiadałem tuż przy metrze Freedom Square, Al. Shoty Rustavelego, przystanek Griboedovi Theatre - [821]
Strona komunikacji miejskiej w Tbilisi: http://transiten.ttc.com.ge/?#/
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Tbilisi
#45 PostWysłany: 01 Lut 2017 21:35 

Rejestracja: 20 Mar 2011
Posty: 507
niebieski
Ta stronka komunikacji miejskiej nie pokazuje nocnych kursów autobusu 37, więc pewnie go zawieszono
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Tbilisi
#46 PostWysłany: 01 Lut 2017 22:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 836
Loty: 204
Kilometry: 285 320
niebieski
W październiku kursy nocne 37 były (mimo iż nigdzie nie było o tym informacji, a ludzie na lotnisku zapierali się, że na 100% nie ma). Może ktoś ma nowsze info w temacie ? Ogólnie jednak podejrzewam, że jest to celowa dezinformacja prowadzona przez taksiarzy ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Tbilisi
#47 PostWysłany: 02 Lut 2017 13:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Sty 2012
Posty: 932
Loty: 105
Kilometry: 146 485
niebieski
@‌JONASZ‌ na stronie lotniska jest info o aut 37, a strona komunikacji pokazuje aut 37 (mapa real time oraz rozkłady), więc nie wiem skąd Twój wniosek o zawieszeniu.

Załączniki:
37.png
37.png [ 825.01 KiB | Obejrzany 2214 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Tbilisi
#48 PostWysłany: 03 Lut 2017 18:20 

Rejestracja: 20 Mar 2011
Posty: 507
niebieski
Jakis miesiac temu na stronie widziełem nocny kurs. Ostatnio chciałem sprawdzić godzinę odjazdu. Stronka pokazywała tylko kursy poranne. Twoja informacja sprawiła mi radość.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Tbilisi
#49 PostWysłany: 22 Mar 2017 11:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lip 2015
Posty: 472
niebieski
Ile czasu jedzie autobus z lotniska do centrum miasta ?
_________________
78 Krajów , 6 Kontynentów , 3 Oceany :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Tbilisi
#50 PostWysłany: 22 Mar 2017 12:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4514
złoty
jechałem ostatnio busem 37 w dzień i w nocy, kursuje nonstop, cena 0,5 lari także nocą, w dzień jedzie ok. 30-40 min. do centrum, trochę dłużej na lotnisko, w nocy ok. 20 min.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Tbilisi
#51 PostWysłany: 22 Mar 2017 12:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 836
Loty: 204
Kilometry: 285 320
niebieski
Normalnie, trasa zajmuje do 45 minut.
Fakt. Kierowca w nocy pruje tym rzęchem ile tylko da rady wycisnąć. Korków nie ma. Niewiele osób wsiada na przystankach po drodze (więc je omija). Im szybciej przybędzie na lotnisko, tym dłużej postoi (pośpi, pogada z kumplami...). Potwierdzam, w nocy zajmuje to jakieś 20 minut. Jeśli macie zamiar wsiadać do autobusu w nocy gdzieś na jego trasie, to sugeruję być zdecydowanie wcześniej, stać w widocznym miejscu i intensywnie machać. Spora szansa, że autobus będzie wcześniej niż teoretycznie powinien być. :)
Acha, podjedzie do Was na 100% kilku (a może i nastu) taksówkarzy lub ludzi prywatnym autem i zaproponuje "dobrą cenę" za kurs na lotnisko. Zazwyczaj mówią przy tym, że autobusu nie ma (w nocy lub w ogóle został zlikwidowany) albo że widzieli jak chwilę wcześniej odjechał. No cóż...każdy chce zarobić ;) Taksówki drogie nie są, ale 0,5 lari za autobus to zdecydowanie najlepsza oferta cenowa ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Tbilisi
#52 PostWysłany: 23 Mar 2017 11:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Sty 2012
Posty: 932
Loty: 105
Kilometry: 146 485
niebieski
Tak jak pisze @‌Pacyfa‌, na nocny przejazd na lotnisko, na przystanku lepiej zjawić się wcześniej, wypatrywać autobusu i machać. Do tego odpędzać się od taksówkarzy, którzy jak wspomniecie o nocnym autobusie będą zdziwieni i mówili że pierwsze słyszą że taki jeździ o tej porze. Poza tym na lotnisko warto przybyć wcześniej niż regulaminowe 2 h. Pierwsza bramka kontrolna przez którą się przechodzi jest niemal w drzwiach wejściowych, do tego dochodzi jeszcze kontrola paszportowa. Wszystko zajmuje dużo czasu, może to też kwestia organizacyjna Gruzinów.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Tbilisi
#53 PostWysłany: 07 Maj 2017 21:21 

Rejestracja: 28 Sie 2016
Posty: 147
Właśnie hotel próbuje mi zaoferować transfer z lotniska do ścisłego centrum za 40 GEL. Mam na pokładzie starszaków (60+), którzy prawdopodobnie będą skonani o 5 AM jak już się wytoczymy z terminalu, i biję się z myślami :roll:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Tbilisi
#54 PostWysłany: 08 Maj 2017 02:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2191
Loty: 408
Kilometry: 718 413
srebrny
Na miejscu będziesz miał tłumy taksówkarzy, standardowa cena 25 gel

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
_________________
Strona znajomego, gorąco polecam:
Zdjęcia, filmiki i ciekawostki z całego świata -> http://www.niezwyklyswiat.com
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Tbilisi
#55 PostWysłany: 26 Cze 2017 14:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Cze 2017
Posty: 3
Cześć wszystkim,

wybieram się za dwa tygodnie do Tbilisi (LOT z Warszawy) i chciałabym się mimo wszystko zabrać autobusem do centrum (o ile faktycznie jeździ nocą mimo braku informacji na stronie lotniska) - czy mogłabym prosić o jakieś info, skąd odjeżdża 37? Czy to jest jakiś widoczny punkt gdzieś tuż obok wyjścia z hali lotniska, czy trzeba się gdzieś przespacerować? Boję się, że jak nas dopadnie chmara taksówkarzy, a w zasięgu wzroku nie będzie żadnej wiaty przystankowej ani tabliczki, to się w końcu poddamy i zgodzimy na jakieś bajońskie sumy ;). (Jak w Kutaisi w zeszłym roku, kiedy trochę zamarudziłyśmy na lotnisku - tu jakaś toaleta, wymiana waluty, przepakowywanie plecaków, żeby było wygodniej - wychodzimy z lotniska, a tam pusto, ciemno, pada deszcz. Miało być "marszrutek a marszrutek", a żadnej marszrutki nie widać, nie ma kogo zapytać, bo wszyscy poza nami to taksówkarze. W końcu się z tego zmęczenia i w szoku zgodziłyśmy pojechać z pierwszym, który do nas podszedł. Całe szczęście do Kutaisi to trochę inne ceny).

Z góry dzięki za jakiekolwiek wskazówki :).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Tbilisi
#56 PostWysłany: 26 Cze 2017 15:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 836
Loty: 204
Kilometry: 285 320
niebieski
@N.E. Jak wyjdziesz z terminalu to przechodzisz 1 jezdnię. Autobus odjeżdża z pierwszej wysepki dokładnie vis a vis wyjścia z terminalu. Automat do biletów jest w autobusie, ale musisz mieć drobne. Jeden bilet to 50 tetri - jak wrzucisz 1 lari to wydrukuje Ci bilet dla 2 osób (automat nie wydaje reszty).
Oczywiście, że dopadnie Cię chmara taksówkarzy. Co więcej 90% będzie twierdziło, że żadnego autobusu nie ma, a pozostali powiedzą, że nie jeździ w nocy lub że właśnie odjechał, a następny jest za godzinę ;) Wszystko jest kwestią wyboru, ilości gotówki w portfelu i stopnia skołowecenia po lądowaniu w TBS. Ja...polecam bus. ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
N.E. uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Tbilisi
#57 PostWysłany: 26 Cze 2017 15:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Cze 2017
Posty: 3
Dzięki wielkie! ;)

No właśnie tego chciałabym uniknąć - jeśli będę stać w odpowiednim miejscu, to może przynajmniej będę wyglądać bardziej "profesjonalnie" w swojej odmowie :D. A drobne całe szczęście mam jakieś z poprzedniej wizyty, ze 4 GEL się uzbiera w drobniakach, więc na pewno w dwie osoby się zaopatrzymy bez problemu. Jeszcze nie zdecydowałam bowiem, czy wymieniać dolary na lotnisku, czy czekać na dojechanie do miasta. Ktoś się orientuje, czy różnice są znaczące (jeśli są)? W Kutaisi różnica była dosłownie o 2-3 tetri w porównaniu z kantorami w mieście, więc nie straciłam na wymianie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Tbilisi
#58 PostWysłany: 26 Cze 2017 22:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 836
Loty: 204
Kilometry: 285 320
niebieski
@N.E. Zapewniam Cię, że nawet stojąc profesjonalnie w odpowiednim miejscu i tak przejdziesz przez "proceder taksówkowy" :lol: Taki urok tego miejsca. No cóż, każdy chce zarobić, prawda ? Co do kursów wymiany USD na GEL, nie wypowiem się - ja po prostu wypłacam kasę z bankomatu, a czy centrum, czy lotnisko, jeden koszt wychodzi ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Tbilisi
#59 PostWysłany: 27 Cze 2017 11:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Sty 2012
Posty: 932
Loty: 105
Kilometry: 146 485
niebieski
@N.E.
Ja bilet na aut 37 (lotnisko-> miasto) kupowałem u kierowcy.
Walutę możesz spokojnie wymienić na lotnisku. Ceny prawie takie same jak na mieście.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Tbilisi
#60 PostWysłany: 24 Paź 2017 21:04 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
A właśnie pomagam innemu forumowiczowi, więc wkleję rozkład jazdy autobusów 37 i 137

137 (nocny)

Z lotniska

Załącznik:
lotnisko.JPG
lotnisko.JPG [ 61.39 KiB | Obejrzany 1300 razy ]


Z dworca kolejowego

Załącznik:
dworzec.JPG
dworzec.JPG [ 64.07 KiB | Obejrzany 1300 razy ]


25 -> 01:00
26 -> 02:00
27 -> 03:00
28 -> 04:00
29 -> 05:00
30 -> 06:00

37 (dzienny)

Z lotniska

Załącznik:
lotnisko 37.JPG
lotnisko 37.JPG [ 95.18 KiB | Obejrzany 1300 razy ]


Z dworca kolejowego

Załącznik:
dworzec 37.JPG
dworzec 37.JPG [ 98.65 KiB | Obejrzany 1300 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 85 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group