Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 42 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Tanio po Rosji
#1 PostWysłany: 24 Paź 2010 23:53 

Rejestracja: 20 Lut 2010
Posty: 135
Witajcie. Co sądzicie o tej lini lotniczej http://www.skyexpress.ru/en/ Jak dla mnie oferują bardzo tanie połączenia po Rosji!
np Kalliningrad- Moskwa ok 500zł RT
Moskwa- Sankt Petersburg(do którego tanio można dojechać liniami autobusowymi simple express ) ok 250zł RT albo
Moskwa- Murmańsk od 600zł RT.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
 Temat postu: Re: Tanio po Rosji
#2 PostWysłany: 25 Paź 2010 00:12 

Rejestracja: 10 Maj 2010
Posty: 441
niebieski
AviaNova ma np. Kaliningrad - Moskwa - Kaliningrad za około 180 PLN, więc "ciut" lepiej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Tanio po Rosji
#3 PostWysłany: 25 Paź 2010 18:42 

Rejestracja: 20 Lut 2010
Posty: 135
kosa napisał(a):
AviaNova ma np. Kaliningrad - Moskwa - Kaliningrad za około 180 PLN, więc "ciut" lepiej.

Kosa wielkie dzięki za sprostowanie :) ja myślałem że 500zł za moskwe z kaliningradu to tanio biorąc pod uwagę że z warszawy ok1000zł.
Latałeś tymi liniami? Coś możesz o nich więcej powiedzieć. Bo niezły kawał Rosji można zlecieć za niewielkie pieniądze
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Tanio po Rosji
#4 PostWysłany: 25 Paź 2010 19:58 

Rejestracja: 10 Maj 2010
Posty: 441
niebieski
Nie latałem. Wykorzystam i sprawdzę je dopiero w lato 2011, bo zamiarzam zrobić wtedy Kolej Transyberyjską + Pekin + Mongolię i wrócić właśnie AviąNową do Petersburga.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Tanio po Rosji
#5 PostWysłany: 25 Paź 2010 21:53 
Założyciel
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2010
Posty: 4096
Loty: 505
Kilometry: 1 169 390
Kosa, żeby tu nie robić offtopicu, założyłbyś nowy temat i opisał zarys planu twojego tripa po Rosji i Azji. Oczy mi zabłysnęły, ciekaw jestem jak dokładniej rozgrywasz to logistycznie i czasowo.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Tanio po Rosji
#6 PostWysłany: 25 Paź 2010 23:22 

Rejestracja: 20 Lut 2010
Posty: 135
Kamil napisał(a):
Kosa, żeby tu nie robić offtopicu, założyłbyś nowy temat i opisał zarys planu twojego tripa po Rosji i Azji. Oczy mi zabłysnęły, ciekaw jestem jak dokładniej rozgrywasz to logistycznie i czasowo.

Nie tylko Tobie Kamilu ;)
Mi szczerze mówiąc od jakiegoś czasu(od tygodnia :) ) chodzi po głowie podobna podróż co opisał Kosa.
Narazie niewiele udało mi się zbadać online. Większość stron o kolei transsyberyjskiej jest po rosyjsku a o cenach i rezerwacji online można zapomnieć.

A żeby napisać coś w temacie :) Ciekawym rozwiązaniem jest lot AviąNową do Soczi (tam będą zimowe IO w 2014r i tor F1 w 2014r) Wakacje wymarzone latem morze zimą góry. A dolot do Soczi (przez Moskwe) z Kaliningradu to koszt ok 360zł RT !! :). Dojazd do Kaliningradu z Gdańska 50zł Ow np http://www.pks.gdansk.pl//cennik.php?ce ... ad#cennik1
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Tanio po Rosji
#7 PostWysłany: 26 Paź 2010 06:44 
Założyciel
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2010
Posty: 4096
Loty: 505
Kilometry: 1 169 390
Mnie głównie zastanawia na ile Kosa szacuje potrzebny czas. Miesiąc czy dwa.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Tanio po Rosji
#8 PostWysłany: 26 Paź 2010 13:06 

Rejestracja: 09 Maj 2010
Posty: 193
Do Kaliningradu jeżdżą też rejsowe autobusy z Warszawy czy Olsztyna. Da się więc spokojnie dojechać.

Co do Transsibu to zależy jakie odcinki chcecie jechać. Nie jest jakoś super drogo, nie pamiętam dokładnie ile. Rezerwacji można dokonać za pośrednictwem biur specjalizujących się w turystyce po Rosji. Często ceny tańsze od oficjalnych, a to ze względu, że współpracownicy biura kupują bilety w Moskwie, bądź na Białorusi jako lokalni mieszkańcy, przez co są one tańsze.

Samolotem po Rosji? Chyba cały urok w pociągu:) Moskwa jest do zrobienia z Wawy za ok 150pln. Wawa - Terespol - Brześć - Moskwa. No i koszt wizy ok 30USD.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Tanio po Rosji
#9 PostWysłany: 26 Paź 2010 14:45 

Rejestracja: 10 Maj 2010
Posty: 441
niebieski
Warszawa - Moskwa - przejazd kombinowany (1 dzień)
Moskwa - 2,5 dni
Moskwa - Irkuck - 280 PLN (4 dni jazdy)
Irkuck - 3 dni (w tym Bajkał)
Irkuck - Władywostok - 280 PLN (3 dni jazdy)
Władywostok - 1 dzień
Władywostok - Pekin (1 dzień)
Pekin - 4 dni (nie tylko Pekin)
Pekin - Ułan Bator - 1,5 dnia
Ułan Bator (nie tylko) - 2 dni
Ułan Bator - Jekaterynburg - 3,5 dnia
Jekaterynburg - 1,5 dzień
Jekaterynburg - St. Petersburg (lot)
St. Petersburg - 1,5 dnia
St. Petersburg - Talin - 0,5 dnia
Talin - Ryga - Wilno - Warszawa - Katowice - 2 dni

Ilość dni: 32 (chyba, że sobie na dłużej zostanę gdzieś w Estoni, Łotwie czy Litwie). Najważniejsze to max 30. w Rosji.

Wizy:

Rosja - 157 PLN
Chiny - 220 PLN
Mongolia - 220 PLN

Mój znajomy co ze mną jedzie robi trasę tylko do Pekinu. Tam leci do Warszawy, czy do Moskwy (zależy co będzie tańsze). Nie ma po prostu tyle wolnego. To zarys z głowy na razie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Tanio po Rosji
#10 PostWysłany: 26 Paź 2010 14:47 

Rejestracja: 10 Maj 2010
Posty: 441
niebieski
Rezerwacje na pociągi w Rosji opłacają sie jedynie przez rzd.ru, a nie żadnych pośredników. Rzd.ru jest portalem sprzedającym bilety (działa tam karta BZ WBK). W Polsce biura pośredniczące wywindowały ceny za Transsybira do niewiadomych rozmiarów (marże ponad 100-150%...).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Tanio po Rosji
#11 PostWysłany: 26 Paź 2010 15:10 

Rejestracja: 09 Maj 2010
Posty: 193
kosa: może być. Ja odbywałem taką podróż ponad 3 lata temu. W biurze zapłaciliśmy mniej niż wg oficjalnych stawek.

A co do Twojej trasy to super kółeczko:) Ja byłem Rosja-Chiny - Mongolia z pobytami: Moskwa 2 dni, Mongolia 10 dni, CHiny 14 dni i Bajkał 3 dni.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Tanio po Rosji
#12 PostWysłany: 26 Paź 2010 15:43 

Rejestracja: 10 Maj 2010
Posty: 441
niebieski
Też ciekawa trasa :) Mi niestety nie starczy wolnego na dłuższą Mongolię :/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Tanio po Rosji
#13 PostWysłany: 26 Paź 2010 18:14 
Założyciel
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Sty 2010
Posty: 4096
Loty: 505
Kilometry: 1 169 390
Dzięki za info. Wygląda twój plan bardzo sensownie, na pewno z czasem ci się doprecyzuje.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Tanio po Rosji
#14 PostWysłany: 26 Paź 2010 19:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2010
Posty: 2801
niebieski
wyglada to bardzo ciekawie, zawsze chcialem odbyc taka podróż, ale wydawalo sie, ze bedzie drogo. Z twojego planu wyglada, ze przejazdy to jakies 1000-1500zł, zgadza sie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Tanio po Rosji
#15 PostWysłany: 26 Paź 2010 20:28 

Rejestracja: 10 Maj 2010
Posty: 441
niebieski
Kosztorysem i całą resztą będę zajmował się za jakiś czas, bo na razie jestem w trakcie dogrywania Talina w listopadzie, Turcji w grudniu i najważniejszej rzeczy sylwestra w Mińsku (a tu nie mam praktycznie niczego zrobionego).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Tanio po Rosji
#16 PostWysłany: 10 Lis 2010 18:44 

Rejestracja: 19 Paź 2010
Posty: 77
hm...no do tego pekinu to i ja bym sie zalapal jesli sa jeszcze "wolne" miejsca :)
wlasnie tak sobie myslalem zeby nad bajkalem sie troche zatrzymac, zwiedzic pekin no i moze ten ulan bator, no ale nie chcialbym wiecej jak 15-20 dni poswiecic na te wyprawe. Jezeli koszta zmiescilyby sie w 2000pln to bym sie pisal :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Tanio po Rosji
#17 PostWysłany: 29 Lis 2011 02:06 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22326
KubaaJ napisał(a):
Samolotem po Rosji? Chyba cały urok w pociągu:) Moskwa jest do zrobienia z Wawy za ok 150pln. Wawa - Terespol - Brześć - Moskwa. No i koszt wizy ok 30USD.


planuję jechać pociągiem do Moskwy tak koło lutego (jeżeli Lot nie da czegoś fajnego w granicy 300 zeta). Bilet z pociągiem (tak jak Kuba opisał) dalej kosztuje tak okolo 150 ? Niestety avianova juz nie leci, musze kombinowac o cos taniego ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Tanio po Rosji
#18 PostWysłany: 29 Lis 2011 14:01 

Rejestracja: 28 Mar 2011
Posty: 186
Wiza do Rosji to koszt znacznie większy niż 157PLN. Do takiej ceny musiałbyś posiadać zaproszenie od obywatela Federacji Rosyjskiej. W innym wypadku trzeba korzystać z pośredników, którzy sprzedają vouchery turystyczne. Ja tak robiłem i wszystko wliczając przesyłkę kurierską i ich pośrednictwo kosztowało 300zł.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Tanio po Rosji
#19 PostWysłany: 29 Lis 2011 14:20 

Rejestracja: 02 Lis 2011
Posty: 68
Zeus napisał(a):
planuję jechać pociągiem do Moskwy tak koło lutego (jeżeli Lot nie da czegoś fajnego w granicy 300 zeta). Bilet z pociągiem (tak jak Kuba opisał) dalej kosztuje tak okolo 150 ? Niestety avianova juz nie leci, musze kombinowac o cos taniego ;)


150 zł to jest min cena transportu kombinowanego Warszawa-Terespol-Brześć-Mińsk-Moskwa.
Bilet PKP na trasie W-wa - Moskwa kosztuje ponad 300 zł w jedną stronę
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Tanio po Rosji
#20 PostWysłany: 29 Lis 2011 15:29 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22326
z vouchera sie nie martiem sie

vouchera zalatwiem z tad http://wiza.info/voucher_turystyczny
wize to wyrobiem w KRK, konsulat nie daleko odemnie

co do podrozy, to planuje transport kombinowany Warszawa-Terespol-Brześć-Mińsk-Moskwa lub polski bus do Bialegostoku pociag Kuznica-Grodno-Minsk-Moskwa. Dlatego sie pytam ile by kosztowala taka podroz, bo nie orientuje sie stronami bialoruskimy kolejamy ;D


bolshoje spashiba :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 42 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group