Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 44 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 10 Sie 2015 10:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sty 2013
Posty: 3414
srebrny
Jak komuś brak czekolady w Norwegii, to w popularnej sieci Rimi jest akurat promocja (do 15.08) na ich popularną czekoladę Freia - 50 NOK za duże 2 szt. po 190-200g. Na warunki norweskie to prawdziwa okazja, wychodzi sporo taniej niż z duty-free na lotnisku :)
Czekolada bardzo dobra, fajne dodatki. Norweska Freia i szwedzkie Marabou to był jeden koncern, obecnie wykupiony niestety przez Krafta.
Ja nabyłem w ilościach hurtowych akurat w Bergen w dużym sklepie na Strandgaten :)
Image


Ostatnio edytowany przez mashacra, 13 Maj 2019 15:19, edytowano w sumie 1 raz
połączenie tematów
Góra
 Profil Relacje PM off
mediolan lubi ten post.
 
      
Urlop na Malcie za 1549 PLN. Loty z Katowic + 4 noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop na Malcie za 1549 PLN. Loty z Katowic + 4 noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
Loty na Kubę w dobrej cenie: Hawana z dużym bagażem z Krakowa od 2471 PLN Loty na Kubę w dobrej cenie: Hawana z dużym bagażem z Krakowa od 2471 PLN
#2 PostWysłany: 10 Sie 2015 17:24 

Rejestracja: 04 Mar 2012
Posty: 81
ta sama promocja jest w sieci coop prix aktualnie ;)
_________________
Zapraszam! www.blizejnizmyslisz.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 10 Sie 2015 17:51 

6 złotych za 100 g. czekolady?
Góra
 PM off  
      
#4 PostWysłany: 10 Sie 2015 17:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sty 2013
Posty: 1428
Loty: 167
Kilometry: 304 855
złoty
Mimsmakowały bardzo czekoladki Nidar Favoritter (zestaw wielkanocny), czasem dostępne po obniżce, np. w czerwcu.
http://www.grid.no/content/uploads/2015 ... 60x540.jpg

Natomiast reklamowany wszędzie krem Nugatti był taki sobie, tzn. do tej pory zjadam...;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 10 Sie 2015 18:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2013
Posty: 416
niebieski
na pewno bardzo dobra w smaku jak większosc produktów tam ,nawet "tania jatka" smakuje przyzwoicie

niby 6zł ale takie przeliczanie nie ma sensu , dla kogoś kto tam zarabia to grosze
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Tani norweski chleb
#6 PostWysłany: 14 Sie 2015 14:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Mar 2014
Posty: 139
Loty: 90
Kilometry: 124 914
W marketach typu REMA 1000 oraz KIWI możemy znaleźć 2 rodzaje taniego chleba (od 4 do 5 zł) KNEIP oraz LOFFT, w miarę tanie są też produkty marki FIRST PRICE
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 14 Sie 2015 14:57 

Rejestracja: 24 Kwi 2014
Posty: 309
Kneipp
Loff

I wielu Norwegów karmi nimi... psy (true story!). Są jednak zjadliwe i dla ludzi, choć proponuję wydać dwa razy tyle na Grovbrød. Często trzeba się spieszyć z zakupem, bo Kneipp/Loff szybko znikają z półek (chleby imigrantów :mrgreen: )
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 15 Sie 2015 15:40 

Rejestracja: 04 Mar 2012
Posty: 81
te chleby nie mają praktycznie żadnej wartości energetycznej i żeby być najedzonym zwykły człowiek musi zjeść co najmniej 6 kromek, więc chyba jednak bardziej opłaca się wydać trochę więcej na jakiś pożywny chleb.
_________________
Zapraszam! www.blizejnizmyslisz.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Tanie produkty rybne
#9 PostWysłany: 04 Wrz 2015 13:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 1137
Loty: 395
Kilometry: 430 556
niebieski
Mialem troche czasu przed odjazdem Lavprisekspressen, zajrzalem do Coop. A potem tez do Kiwi. Potwierdzilo sie, ze co jak co, ale akurat produkty rybne w Norwegii drogie nie sa. Co wiecej, w wielu przypadkach sa jedynymi produktami tanszymi w Norwegii niz w Polsce :) I tu, na przyklad:

Coop:
-pasta krabowa, 13,50 NOK. A w tym 90% kraba, pasty dostepne w Polsce maja okolo 30% kraba.
-paluszki surimi, 7,90 NOK. Lekko taniej niz w Polsce, a do tego 45% ryby, u nas widzialem 33%.

Kiwi:
-niesmiertelne krewetki :) 2 lata temu 29 NOK za kilogram, teraz juz niestety 44 NOK, ale wciaz taniej niz u nas.

Znacie jakies inne produkty w dobrych cenach? Nie ukrywam, ze jestem fanem ryb i owocow morza, a do tego nie znosze zupek chinskich i innych tego typu swinstw. Wiadomo, jakos podczas pobytu w Norwegii trzeba przetrwac, a jednak mozna smacznie i tanio.


PS. Moze moderator polaczylby 3 ostatnie tematy w jeden, np. o tytule "tanie produkty w norweskich marketach"?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
mashacra uważa post za pomocny.
 
      
#10 PostWysłany: 29 Lis 2015 22:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Maj 2013
Posty: 501
niebieski
To ja chyba nie jestem zwykłym człowiekiem, bo wystarczały mi dwie kromki na śniadanie i dwie na kolację, chociaż jestem słusznych rozmiarów i pracowałem po 10 godzin. Do tego oczywiście porządny obiad w środku dnia.
Mieszkałem jakiś czas pod Bergen i niedaleko miałem sklep ICA. Zawsze rano było kilka skrzynek świeżego ''dofinansowanego'' chlebka za kilka koron. Sery za 19 NOK/kg, żeberka cięte 19 NOK/kg, kapusta kiszona 3 NOK/450g, trzy puszki tuńczyka 7 NOK i wiele innych produktów w chrześcijańskich cenach. Oprócz oczywiście alko :P
_________________
spoko-maroko-czyli-tu-wszystko-jest-prostsze,213,51100
kolumbia-z-covidem-w-tle-relacja-na-zywo,212,155650
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 29 Lis 2015 23:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
pifko napisał(a):
Sery za 19 NOK/kg, żeberka cięte 19 NOK/kg, kapusta kiszona 3 NOK/450g, trzy puszki tuńczyka 7 NOK i wiele innych produktów w chrześcijańskich cenach. Oprócz oczywiście alko :P

Możesz zdradzić, gdzie w Norwegii można dostać żeberka za 19 NOK
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 04 Gru 2015 18:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Maj 2013
Posty: 501
niebieski
W ICA Knarvik na Małej Sotrze koło Bergen. W piątek po południu zawsze jest jakaś promocja. Czasem łosoś, czasem żeberka. Raz nawet były kości mrożone za 9 NOK/kg, ale co ciekawe to, że było dość sporo mięsa, tak na oko 30 %. Na grillu się sprawdziło ;)
_________________
spoko-maroko-czyli-tu-wszystko-jest-prostsze,213,51100
kolumbia-z-covidem-w-tle-relacja-na-zywo,212,155650
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 17 Lut 2016 18:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2012
Posty: 1137
Loty: 395
Kilometry: 430 556
niebieski
Nie wiem, czy ktos to czyta, ale gwoli uzupelnienia - popularne niegdys na forum krewetki z Kiwi podrozaly do 59,90 NOK za kilogram. Czyli okolo 100% w trzy lata, chyba skonczylo sie jakies dofinansowanie ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
namteH lubi ten post.
 
      
#14 PostWysłany: 18 Lut 2016 02:13 

Rejestracja: 25 Lut 2012
Posty: 247
Loty: 23
Kilometry: 72 725
niebieski
Czytać czytam, gdyż myślę o wyprawie na ryby do Norwegii. A nic tak nie smakuje, jak ryba własnoręcznie złowiona i upieczona nad ogniskiem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 23 Lut 2016 15:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2013
Posty: 449
Djorkaeff napisał(a):
Nie wiem, czy ktos to czyta, ale gwoli uzupelnienia - popularne niegdys na forum krewetki z Kiwi podrozaly do 59,90 NOK za kilogram. Czyli okolo 100% w trzy lata, chyba skonczylo sie jakies dofinansowanie ;)
Bardzo tania ropa uderzyła mocno w norweską gospodarkę. To pewnie nie jedyny powód, ale na pewno nie bez wpływu.
_________________
www.wedrowki.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 06 Sty 2018 18:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7369
HON fly4free
W których spożywczakach w Norwegii warto robić zakupy? Wiadomo, w każdym coś innego może być tańsze, ale chodzi mi generalnie o porównanie łącznych kosztów zakupów na zasadzie, że sieć X jest jak biedronka, a sieć Y jak delikatesy w centrum handlowym. Będziemy w Alesund tylko 6 dni, więc chciałbym z góry sobie zaplanować, gdzie będziemy kupować jedzenie, żeby nie tracić czasu na chodzenie od sklepu do sklepu.
Noclegi mamy bie w samym Alesund, lecz ciutkę na południe (10 min. autem). W pobliżu będzie centrum handlowe ze sklepem Kiwi.

Wysłane z mojego P9 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 06 Sty 2018 20:14 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6255
Loty: 478
Kilometry: 1 019 055
Lidl i Remi 1000, chyba tańszego nic nie ma
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#18 PostWysłany: 06 Sty 2018 21:44 

Rejestracja: 25 Lis 2013
Posty: 1595
Loty: 386
Kilometry: 569 051
niebieski
Nie będę zakładał nowego wątku i podepnę się tutaj.
Ktoś się orientuje ile można cebuli wwieźć no Norwegii ?
@tropikey jak będziesz na lotnisku czy mógłbyś o to spytać ?
Góra
 Profil Relacje PM off
tiffany lubi ten post.
 
      
#19 PostWysłany: 06 Sty 2018 22:04 

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 1642
niebieski
Możesz wwieźć dowolną ilość cebuli.
Góra
 Profil Relacje PM off
pieerx lubi ten post.
pieerx uważa post za pomocny.
 
      
#20 PostWysłany: 06 Sty 2018 22:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Większość marketów jest tania - Kiwi, 7-eleven, Coop. Joker ciut droższy, to raczej takie mniejsze sklepiki, ale za to często otwarte w dniach gdy inne sklepy są nieczynne. No i wcześniej chodziło zapewne o Rema 1000. Generalnie różnice w sklepach są na tyle nieduże, że nie warto specjalnie szukać konkretnej sieci, szczególnie gdy jest się na kilka dni.

Co do cebuli to podobnie jak inne warzywa i owoce (minus wyjątki) - można przywieść do 10kg, powyżej trzeba mieć już zezwolenie/certyfikat. Więc niekoniecznie dowolną ilość. Ale jeśli będziesz brał tylko podręczny to możesz do pełna, wg limitów linii lotniczych ;-)

@tropikey
Nie oszczędzaj na chlebie. Jeśli być kupował chleb to od 20nok w górę.
Kiwi jest ok.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 44 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group