Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 19 Cze 2013 09:56 

Rejestracja: 03 Mar 2013
Posty: 91
Jeśli wybieracie się do Gruzji i nie wiecie gdzie się zatrzymać, to polecam hostel "Kutaisi" prowadzony przez Polkę i jej męża z Gruzji (który także mówi po polsku). Bardzo gościnni i sympatyczni ludzie :) Polecam http://hostelkutaisi.wordpress.com/
_________________
Moje podróże -> http://www.podrozniczo.pl
Góra
 Profil Relacje PM off
Angiees lubi ten post.
 
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 21 Cze 2013 01:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lut 2011
Posty: 300
Loty: 89
Kilometry: 152 724
niebieski
podrozniczk_m napisał(a):
Jeśli wybieracie się do Gruzji i nie wiecie gdzie się zatrzymać, to polecam hostel "Kutaisi" prowadzony przez Polkę i jej męża z Gruzji (który także mówi po polsku). Bardzo gościnni i sympatyczni ludzie :) Polecam http://hostelkutaisi.wordpress.com/

Nie byłem pewny czy chodzi właśnie o ten hostel ale dziś potwierdziłem informacje - znajomi baaaardzo narzekali na ten hostel - próby naciągania na jakieś wycieczki, niemiła obsługa, proponowanie taxi na lotnisko za 25 lari (rzekomo normalnie oferują taniej, ale cena wyższa bo znajomi nie skorzystali z propozycji wycieczki), a nad ranem wychodzenie przez okno z pokoju, bo wszystko pozamykane. Sam nie byłem, więc nie mogę odradzać, ale proponuję powyższe informacje brać pod uwagę rezerwując tam nocleg.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 21 Cze 2013 05:05 

Rejestracja: 04 Sie 2011
Posty: 187
Kadet napisał(a):
Nie byłem pewny czy chodzi właśnie o ten hostel ale dziś potwierdziłem informacje - znajomi baaaardzo narzekali na ten hostel - próby naciągania na jakieś wycieczki, niemiła obsługa, proponowanie taxi na lotnisko za 25 lari


Byłem w Gruzji autostopem w 2010 i w tym roku. Jest duuuuuża różnica w podejściu ludzi do przyjezdnych. Na gorsze. W związku z otwieraniem połączeń i nastawieniem kraju na turystykę opisywane powyżej rzeczy stały się nagminne. Tym bardziej, że jest bariera językowa (mało osób z przyjezdnych zna rosyjski) i ludzie dają sie zwyczajnie naciągać płacąc za niski standard coraz bliższe Europie ceny. Niestety tego już tam się nie uniknie. Travelbryci robią swoje, a co obrotniejsi miejscowi dokładają, wyczuwając koniukturę:)))

Nie byłem w tym hostelu, ale to co piszą na stronie, to zwykly standard dla "dumb turist". Ceny to żadna rewelacja, a oferta zamówienia posiłkow w restauracji to zabieranie sobie jednego z najwiekszych skarbów kraju, czyli domowej kuchni.

W Kutaisi polecam Mediko i Sudiko Gvetadze. Są polecani w LP, ale nie zmienia to faktu, że dalej to gruziński dom i przyzwoita jak na duże miasto kuchnia. Można się jako tako po angielsku porozumieć z Mediko. Miejscówka ok 1km od centrum, głownego placu, na Tbilisi St.

Mają fajny taras z hamakiem i sympatyczną rodzinę, która odwiedza ich od czasu do czasu. Ceny zaczynają się od 15L/os. Posiłek to koszt 5L + nielimitowane wino, jak ktoś szuka doznań alkoholowych. Ceny nie są fixed i w zależności od liczby miejsc i Waszej sytuacji są negocjowalne. Jeśli Mediko nie ma miejsc, zaprowadzi do sąsiadów, którzy również są sympatyczni. Oferują dormy i 2 pokoje dla par. Jeśli ktoś nie bierze jedzenia to i tak czesto zapraszają do stołu, zauważyłem, choć ucziciwie byłoby na to nie liczyć.

Dużo Japończyków i innych zachodnich turystów przez reklamę w LP. Ja tego nie traktuję jako atut, ale atmosfera jest wyluzowana.

Byłem u nich z 5- miesięcznym dzieckiem i za drugi razem jak wpadliśmy się pożegnać przed odlotem, nie wzieli ani grosza za krótki nocleg i poczęstunek. Przy pierwszych 2 noclegach na początku, dostaliśmy zniżke bez niczego, za "to, że interesujemy się krajem, jesteśmy sympatyczni i mamy wesołego malucha". Wiadomo, że takie sytuacje to indywidualne historię, ale jakoś pokazują podejście ich do "biznesu".

Polecam jako miejscówkę w dużym mieście.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 21 Cze 2013 08:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Mar 2011
Posty: 126
Loty: 77
Kilometry: 120 250
!jotodupca! napisał(a):
Kadet napisał(a):
podrozniczk_m napisał(a):

Poza tym moi znajomi mowia ze Twoi znajomi sa dziwni, ale sam nie wiem, wiec nie potwierdze. Ot, takie myslenie.


Pewnie dziwni bo nie naciagaja :lol:
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 24 Lis 2014 13:04 

Rejestracja: 24 Lis 2014
Posty: 1
Kadet napisał(a):
podrozniczk_m napisał(a):
Jeśli wybieracie się do Gruzji i nie wiecie gdzie się zatrzymać, to polecam hostel "Kutaisi" prowadzony przez Polkę i jej męża z Gruzji (który także mówi po polsku). Bardzo gościnni i sympatyczni ludzie :) Polecam http://hostelkutaisi.wordpress.com/

Nie byłem pewny czy chodzi właśnie o ten hostel ale dziś potwierdziłem informacje - znajomi baaaardzo narzekali na ten hostel - próby naciągania na jakieś wycieczki, niemiła obsługa, proponowanie taxi na lotnisko za 25 lari (rzekomo normalnie oferują taniej, ale cena wyższa bo znajomi nie skorzystali z propozycji wycieczki), a nad ranem wychodzenie przez okno z pokoju, bo wszystko pozamykane. Sam nie byłem, więc nie mogę odradzać, ale proponuję powyższe informacje brać pod uwagę rezerwując tam nocleg.


Jezeli sie samemu nie bylo w tym hostelu, nie powinno sie na jego temat wypowiadac. Ja sam bylem w Hostelu Kutaisi by Kote juz 3 razy i za kazdym razem jestem mega zadowolony!!! Aktualnie hostel ten znajduje sie przy ul. Gorki 18, ulice dalej niz w 2013 roku. Pokoje sa czyste, jasne, wszystkie w cenie 20 lari za noc/osoba. Dwie kuchnie, pralka, taras, grill, sklep spozywczy, darmowe mapki Kutaisi, no i oczywiscie darmowa pomoc gospodarza Kote, ktory zawsze chetnie pomoze w organizacji pobytu.
Wyjazdy z kierowca hostelu sa proponowane a nie narzucane!!! Aktualnie trwa promocja: DARMOWY TRANSFER Z LOTNISKA DO HOSTELU!
Wystarczy poczytac inne opinie o tym hostelu w necie (jest ich mnostwo), a najlepiej samemu pojechac i sie przekonac :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 24 Lis 2014 13:13 

karaljok napisał(a):
(..)

Gospodarz sie odezwal :) Wg mnie ten negatywny komentarz jest potrzebny, nie ma znaczenia czy ta osoba byla tam osobiscie czy jej znajomi, przyda sie na forum zeby bylo wiadomo ze nie jest tak kolorowo jak jest opisane w pierwszym poscie, zatem wy rowniez wezcie pod uwage co sie osobom przebywajacym tam nie podoba i zmiencie to, tak samo jak osoby wybierajace sie tam powinny miec na uwadze ze byc moze nie wszystko bedzie przeidealne - wiec robiac sobie nizsze oczekiwanie moga tylko i wylacznie sie pozytywnie zaskoczyc.
Góra
 PM off  
      
#7 PostWysłany: 24 Lis 2014 19:55 

Rejestracja: 16 Cze 2013
Posty: 254
Kadet napisał(a):
znajomi baaaardzo narzekali na ten hostel - próby naciągania na jakieś wycieczki, niemiła obsługa, proponowanie taxi na lotnisko za 25 lari (rzekomo normalnie oferują taniej, ale cena wyższa bo znajomi nie skorzystali z propozycji wycieczki), a nad ranem wychodzenie przez okno z pokoju, bo wszystko pozamykane. Sam nie byłem, więc nie mogę odradzać, ale proponuję powyższe informacje brać pod uwagę rezerwując tam nocleg.

Wycieczki - co już pisał Karaljok - są proponowane. Masz ileś tam do wyboru, ale nie musisz. Ja korzystałem nie zawsze, ale byli tacy, co nie korzystali wcale. Korzystałem i nie narzekam, były świetne i tanie. O wychodzeniu przez okno nic nie wiem, raz wróciłem grubo po północy i było otwarte. Gdy chciałem wysjkoczyć bladym świtem, gdy całe Kutaisi spało, przekręcałem klucz i wychodziłem. Niemiła obsługa? A jaka tam obsługa? Nikogo tam nie potrzeba i nikogo nie było. Owszem, była sprzątaczka, z którą niespecjalnie dało się pogadać, ale żeby niemiła? Właściciel, Kote, robi wszystko, żeby było przyjemniej, że wspomnę flaszkę czaczy, która jest na stałe na wyposażeniu kuchni i inną czaczę, stawianą wieczorem na stół, gdy wszyscy już wrócili z wojaży. Nie skorzystałem z tego raz, gdy wróciłem z Katschi (indywidualnie, nie oferta hostelu) narąbany jak Wipler. Cena rzeczywiście, rewelacyjna nie jest, ale to nie znaczy, że jest wysoka. Jest taka sama, jaką ma większość tego typu obiektów w całej Gruzji. Ja w każdym razie byłem i hostel Kotego polecam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 11 Maj 2016 16:43 

Rejestracja: 07 Gru 2013
Posty: 23
Polecam nowo otwarty Reggae Hostel w Gonio 10km od Batumi, 6km od granicy z Turcją:

https://www.facebook.com/reggaehostelgonio/

60m od morza, ceny normalne, a niedaleko kemping i reggae bar :)

Dookoła świetne, nieznane miejsca do zobaczenia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 01 Lis 2017 17:24 

Rejestracja: 17 Wrz 2015
Posty: 12
Loty: 25
Kilometry: 39 796
Co do warunków to bardzo budżetowo ale chyba najtaniej i bardzo dobrze zlokalizowany hostel w Tbilisi, 10Geli za dobe w pobliżu metro i MCDonald do centrum z buta jakieś 20min po drodze pare ciekawych miejsc :)

https://goo.gl/maps/z7gvDKmMgSN2


Ostatnio edytowany przez krasnal, 01 Lis 2017 17:41, edytowano w sumie 1 raz
Krótki URL
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 17 Lis 2018 19:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2017
Posty: 44
Loty: 210
Kilometry: 253 993
Jeżeli chodzi o hostelach, to chlałbym polecić Hostel Pushkin 10 (Pushkin st 10)
Blisko starego miasta oraz stacji metro.
Duże pokoje, czysto, miła obsługa i dobre śniadanie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 19 Lis 2018 08:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lip 2012
Posty: 398
Loty: 57
Kilometry: 77 621
niebieski
Ja ze swojej strony polecam w Tbilisi hostel o dziwnej nazwie "Rooms & Hostel by Limelight". Bardzo pomocna i przyjemna obsługa, transferu na lotnisko sami nie organizują ale dzwonią po taksówkę jako tubylcy żeby nie trzeba było łapać na ulicy jako obcokrajowiec :)

https://www.roomsnhostellimelight.com/pl-pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group