Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 02 Wrz 2012 15:44 

Rejestracja: 08 Mar 2012
Posty: 2
Ktoś się może orientuje czy jest jakaś możliwość zakupienia biletu weekendowego na pociągi bądź autobusy w rozsądnej cenie ?
Bądź czy jest jakiś sposób na podróżowanie tanio po Holandii ?
Będę wdzięczna za wszelkie wskazówki :)


Ostatnio edytowany przez Abcn 29 Kwi 2017 10:37, edytowano w sumie 2 razy
H
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu
#2 PostWysłany: 02 Wrz 2012 16:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Wrz 2011
Posty: 1175
Zbanowany
niebieski
http://www.ns.nl/en/travellers/arrange- ... pass-types zobacz tutaj

Wysyłane z mojego GT-I9001 za pomocą Tapatalk 2
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 07 Wrz 2012 00:05 

Rejestracja: 08 Mar 2012
Posty: 2
strasznie droga ta kolej jest w Holandii ;/;/ nic będę szukać jeszcze innych rozwiązań ..
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 22 Lut 2014 00:16 

Rejestracja: 16 Cze 2013
Posty: 254
Często holenderskie sklepy mają promocję biletów. Trwa przez tydzień, a kupiony bilet ważny jest przez kilka miesięcy, a może nawet przez rok - nie pamiętam. Ja za 25 euro kupiłem bilet dla dwóch osób uprawniający do szlajania się przez okrągłą dobę po całej Holandii. Było to w sklepie (winkel po niderlandzku) Blokker w Tilburgu
Góra
 Profil Relacje PM off
mashacra lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 07 Lut 2017 13:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lip 2014
Posty: 139
Nowa akcja na kolejowe bilety jednodniowe: https://www.kruidvat.nl/trein-dagkaart/p/2082039
Nie można już kupić przez internet, ale nadal są dostępne w sklepach stacjonarnych.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 07 Lut 2017 13:25 

Rejestracja: 03 Sie 2015
Posty: 7
Geelot napisał(a):
Nowa akcja na kolejowe bilety jednodniowe: https://www.kruidvat.nl/trein-dagkaart/p/2082039
Nie można już kupić przez internet, ale nadal są dostępne w sklepach stacjonarnych.

Jedna uwaga. W tej promocji z tych biletów można skorzystać tylko w weekendy.

Wysłane z mojego SM-A300FU przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 07 Lut 2017 13:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
hmmm, wcale nie maja drogich biletów :roll:
dodatkowo możesz po drodze wsiadać i wysiadać do woli
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 14 Lut 2017 10:17 

Rejestracja: 12 Paź 2016
Posty: 407
Loty: 90
Kilometry: 172 874
niebieski
Geelot napisał(a):
Nowa akcja na kolejowe bilety jednodniowe: https://www.kruidvat.nl/trein-dagkaart/p/2082039
Nie można już kupić przez internet, ale nadal są dostępne w sklepach stacjonarnych.


Niestety podczas tych akcji trzeba się spieszyć, ponieważ każdy sklep ma tylko jakąś ilość biletów, które bardzo szybko znika.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 29 Kwi 2017 06:16 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4038
złoty
Czy jest jakaś akcja na bilet weekendowy?
Znalazłem cos takiego, ale niepotrzebny mi jest miesięczny-weekendowy, bo będę w Holandii tylko jeden weekend.
https://www.ns.nl/producten/en/vrij-rei ... ekend-vrij
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 29 Kwi 2017 08:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2014
Posty: 1629
niebieski
@‌jacek96‌
Nawet jeżeli chciałbyś kupić ten bilet ze strony ns.nl, to nie mógłbyś bo to jest oferta zniżkowa do wgrania na imienna kartę OV-chipkaart.

Akcji na bilety weekendowe (na 2 dni) raczej nie ma. Są przeważnie jednodniowe. Teraz np. trwa była akcja sklepu Blokker, bilety są do kupienia online, ale do płatności potrzeba konta w holenderskim banku. A bilet dostaje się pocztą lub odbiera na miejscu w wybranym sklepie.

Jest kilkanaście stron, na których piszą o promocjach na bilety, ale chyba wszystkie są po niderlandzku. Mogę poszukać, jeżeli podasz konkretny termin, ale od razu mówię, że żadnego z tych biletów nie kupisz sam z Polski.
_________________
Metia jest kobietą, powtarzam, metia jest kobietą.
Góra
 Profil Relacje PM off
jacek96 uważa post za pomocny.
 
      
#11 PostWysłany: 29 Kwi 2017 09:05 

Rejestracja: 19 Kwi 2017
Posty: 11
Myślę że dobrym pomysłem na poruszanie się po Holandii jest blablacar.nl / pl (uwaga należy sprawdzić oferty na obu stronach).
Holendrzy często z tego korzystają, a przy okazji możesz się dowiedzieć co jeszcze warto zobaczyć w okolicy a nie ma tego w przewodnikach.
Podróżując pociągiem pamiętaj o In-checken/Uit-checken czyli o zbliżeniu bilety przy wejściu na dworzec/peron do żółtego słupka z logo NS. Jeśli tego nie zrobisz bilet będzie nie ważny.
Koleje holenderskie są bardzo punktualne, pod warunkiem, że nikt nie wskoczy na tory. Wtedy dana linia jest całkowicie wyłączona, podają że z przyczyn technicznych jest objazd. Te objazdy są bardzo dobrze skoordynowane i nie ma z tym problemu, ale niestety trzeba się liczyć z opóźnieniami. Należy jednak słuchać informacji podawanych przez głośniki.
Bardzo często w pociągach jest WIFI (Wifi in de trein). Pamiętaj że mają miejsca w wagonach gdzie obowiązuje cisza i taki wagon jest odpowiednio oznaczony.
Tutaj możesz kupić dagkaart (bilet dzienny) https://www.marktplaats.nl/z.html?query ... distance=0 stronka która jest odpowiednikiem olx.

90% Holendrów a 99% młodych Holendrów mówi po angielsku.

Ja polecam odwiedzić region Rotterdamu (około godziny pociągiem z Eindhoven i 45 minut z Amsterdam Centraal) a szczególnie Dordrecht-Papendrecht-Sliedrecht pomiędzy którymi możesz się poruszać Waterbusem http://www.waterbus.nl/landing.php

Bardzo ważna uwaga - Holandia usypia czujność, więc uważaj na aparat/telefon/portfel itd.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 29 Kwi 2017 09:25, edytowano w sumie 1 raz
H , H
Góra
 Profil Relacje PM off
jacek96 uważa post za pomocny.
 
      
#12 PostWysłany: 29 Kwi 2017 09:52 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4038
złoty
Trochę Holandię znam, swego czasu mieszkałem w Akwizgranie.
Własnie chciałbym pojechać w okolice Rotterdamu.
Wolałbym jednak pociąg, niż blablacar, większa niezależność i wybór.
@‌metia‌ najlepiej 7-8.05 lub któryś z tych dni.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 01 Maj 2017 18:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2014
Posty: 1629
niebieski
@‌jacek96
W tej chwili widzę 3 akcje, z których potencjalnie mógłbyś skorzystać z pomocą kogoś z Holandii/z holenderskim kontem bankowym i adresem (i podstawową znajomością niderlandzkiego, bo trzeba umieć obsłużyć stronę ns.nl na koniec).

1. Akcja sklepu blokker, bilety do kupienia tylko stacjonarnie, w sklepie (do 7 maja, ale jak się skończą, to koniec akcji wcześniej)
bilet całodniowy za 14,50 (z wyłączeniem szczytu, czyli 6:30-9:00 oraz 16:00-18:30 w tygodniu, w weekend cały dzień)

2. http://www.actievandedag.nl/actie-aanbi ... s-dagkaart
bilet całodniowy za 20,50 (z wyłączeniem szczytu porannego, czyli 6:30-9:00, w weekend cały dzień)

3. https://www.vakantieveilingen.nl/winstpakker.html
2 pojedyncze podróże na dowolnej trasie za 20,50 (z wyłączeniem szczytu porannego, czyli 6:30-9:00, w weekend cały dzień)

Zostaje jeszcze faktycznie ten marktplaats. Może znajdziesz kogoś z miasta, w którym lądujesz i umówisz się gdzieś w centrum na odbiór?
_________________
Metia jest kobietą, powtarzam, metia jest kobietą.
Góra
 Profil Relacje PM off
jacek96 uważa post za pomocny.
 
      
#14 PostWysłany: 01 Maj 2017 18:20 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4038
złoty
Juz przejrzałem stronę z ogłoszeniami, ale nie ma pewności że przesyłka dotrze do piątku.
W sklepie mógłbym kupic, ale zapewne juz tych kart 6.05.nie będzie w sprzedaży.
Zajrzę jeszcze na stronę ns.nl i tam się może zaopatrzę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 14 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group