Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 09 Kwi 2015 10:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Lip 2012
Posty: 736
niebieski
Jako że jeździcie często na Ukrainę i może na bogato jeździcie także taksówką :D , mam pytanie. Ile może mnie kosztować taksówka w Odessie w okolicach północy dla 1 osoby na 6 km (zamierzam jeszcze napisać do hotelu, może coś podpowiedzą). Moja znajomość rosyjskiego jest mocno podstawowa, więc można uznać, że nie mam żadnych zdolności negocjacyjnych :) Pytam, bo chcę na taksówkę + coś do jedzenia wymienić w Polsce, gdyż w Kijowie mam mało czasu na przesiadkę.
_________________
Żyję dla takich chwil, kiedy bierzesz haust powietrza i krzyczysz: chwilo, proszę, bądź wieczna!
Eldo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami Wakacje na Azorach za 2598 PLN. Loty z Warszawy + hotel ze śniadaniami
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
#2 PostWysłany: 09 Kwi 2015 10:47 

W Kijowie taryfa kosztuje ok 5-6 UAH za km. To sobie policz. W Odessie raczej nie będzie drożej. Jeżdziłem w niedzielę i tyle kosztowało. We Lwowie za 6 km , płaciłem 35 UAH. Więc podobnie.
Góra
 PM off
invasion lubi ten post.
invasion uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 09 Kwi 2015 11:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sie 2014
Posty: 1629
Zbanowany
Tak jak pisał @jacakatowice, przy obecnym kursie PLN do UAH taksówki wychodzą po taniości.
W lutym w Tarnopolu jak jechałem na autobusowy dworzec (około 6km) to płaciłem niecałe 30 hrywien. W środku taksometry, czasem starą Ładę można nawet trafić :D Z tym że Tarnopol to najbiedniejsze województwo Ukrainy, więc we Lwowie pewnie kika hrywien może być drożej. Ale i tak ogólnie wyjdzie podobnie albo nawet taniej niż u nas autobusem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 09 Kwi 2015 11:50 

Warto dodać, że można też zapytać w knajpie czy hotelu o transport. Prawie zawsze maja namiar na jakiegoś taryfiarza , albo prywatne auto , które chętnie podwiezie, za małą kasę.
Byłem parę dni w miejscowości Sądowa Wisznia [ w połowie drogi z granicy do Lwowa] . Niby taksówek tam nie ma , bo to straszna dziura, ale szybko znalazł się [ zapytałem kogoś po prostu na ulicy i dał namiar, a nawet zadzwonił :D ] chłopak z mocno leciwą Vectrą, który chętnie nas woził, w każde żądane miejsce.
Góra
 PM off  
      
#5 PostWysłany: 03 Kwi 2016 23:07 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1376
Loty: 804
Kilometry: 1 204 355
srebrny
Ile może kosztować nocna taksówka z granicy do Lwowa? Z podanych powyżej stawek wychodzi że ok. 500 UAH?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 04 Kwi 2016 06:43 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2084
srebrny
W dzień taka kwota jest realna, ale jeśli to noc, to ja bym spodziewał się przynajmniej 700-800 UAH, o tej porze później we Lwowie raczej nikogo na granicę z powrotem nie zabierze, więc będzie jechał w jedną stronę na pusto.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 04 Kwi 2016 07:31 

Można zadzwonić i zapytać ile aktualnie kosztuje kurs prywatnym autem.

http://www.fly4free.pl/forum/lwow-dojazd,1410,52408?start=40

Targowanie się jest jak najbardziej wskazane. Nas wiózł za 400 UAH w dzień, ale nie targowałem się nadmiernie, bo za 5 osób [ upchnął nas jakoś + kierowca był szósty ] i tak było dla mnie tanio.


Parę osób pytało mnie na PW o nr tel do kierowcy, oferującego tani transport , swoim prywatnym Oplem Vectrą. Mieszka on w Sądowej Wiszni [połowa drogi z granicy w Szegini do Lwowa] i "operuje " na całym tym terenie. Numer zgubiłem , ale dzisiaj cudownie go odnalazłem :D

00380 678968779

Dojeżdża w każde miejsce w tym rejonie, dosyć dobrze mówi po polsku.
Można wcześniej kupić ukraiński starter tel za 20 UAH i dzwonić po taniości.
Góra
 PM off
DMW uważa post za pomocny.
 
      
#8 PostWysłany: 26 Cze 2016 23:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Mar 2016
Posty: 161
Loty: 129
Kilometry: 160 824
Jak wyglądają przeciętne stawki za taxi we Lwowie, można się targować? Pytam, z racji tego, że nie chcę dać się oskubać :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 23 Lut 2017 15:04 

Rejestracja: 24 Kwi 2014
Posty: 379
niebieski
Uber od dzisiaj rozpoczyna działalność we Lwowie.

В городе будет доступен сервис uberX (автомобили стандартного класса),
цены на поездки с которым начинаются от 14 грн.

Тарифы на uberX во Львове составят: 4 грн — за подачу автомобиля,
5 грн — за каждый километр пути. Минимальная стоимость поездки составит всего 14 грн.

http://hubs.ua/business/uber-zarabotal- ... 04191.html
Góra
 Profil Relacje PM off
radzio666 uważa post za pomocny.
 
      
#10 PostWysłany: 22 Kwi 2017 16:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Maj 2015
Posty: 722
Loty: 68
Kilometry: 120 619
niebieski
z Ubera nie korzystałem osobiscie, ale zwykła taksówka jest tania wiec nie robi to wiekszego problemu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 22 Kwi 2017 16:27 

Rejestracja: 19 Mar 2014
Posty: 1703
Loty: 630
Kilometry: 1 040 894
srebrny
Uber działa sprawnie trasa lotnisko-centrum 60-70 UAH
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 28 Kwi 2017 13:31 

Rejestracja: 13 Mar 2017
Posty: 24
@‌OSK‌ czy znasz jakieś promocje na Ubera działające na Ukrainie (Lwów/Kijów)?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 28 Kwi 2017 19:21 

Rejestracja: 12 Kwi 2010
Posty: 680
niebieski
Jest tak tani, że nie potrzeba promocji

Wysłane z mojego MediaPad T1 8.0 Pro przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 03 Maj 2017 22:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Mar 2013
Posty: 170
Loty: 66
Kilometry: 87 331
Uber na granicę z centrum Lwowa 420-600 UAH
Zależnie od dostępności
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 15 Sie 2017 21:22 

Rejestracja: 24 Mar 2017
Posty: 207
Mega konkurencji nie robi.
Jechaliśmy wczoraj Vito z dworca Lwowskiego do granicy Szegini i płaciliśmy 700UAH za 7 osób przy czym za 5 osób chciał 600UAH, a jest jakiś gość co jeździ za 500UAH, ale dla nas to takie różnice, że szkoda czasu na wyszukiwanie...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 17 Lis 2017 09:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Lis 2017
Posty: 5
Ostatnio Uber też działa
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 11 Maj 2018 15:22 

Rejestracja: 29 Mar 2017
Posty: 9
Ja własnie wróciłem z drugiej przejażdżki Odessa - Lwów (tym razem bez Naddniestrza i Mołdawii, tylko przez Umań). Mieliśmy busa z kierowcą wynajętego z Ivano Frakowska / Stanisławowa. Przyjechał po nas do Odessy i przez kilka dni woził po Ukrainie, kończąc w Lwowie. Cena była dużo niższa od firm z Odessy czy Umania. Zdecydowanie polecam ten email do p. Natalii do kontaktu: kaminskabukovel@gmail.com Jak pisałem: to już drugi rok, kiedy od niej bierzemy samochód z kierowcą i nie ma żadnych problemów.

A tak przy okazji, to jest teraz na Ukrainie bardzo tanio więc polecam tam wakacje. Nam wyszło z przelotem, noclegami, jedzeniem, zwiedzaniem i transportem lokalnym ok 1.600 zł / 10 dni za osobę. A nie oszczędzaliśmy się, tylko jedliśmy i piliśmy w raczej lepszych knajpach i trochę bez umiaru :) I do tego Jezioro Łąbędzie w Odessie i Traviata we Lwowie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group