Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1157 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56 ... 58  Następna
Autor Wiadomość
#1041 PostWysłany: 30 Sie 2022 22:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Paź 2016
Posty: 1196
Loty: 399
Kilometry: 662 743
srebrny
Przeprowadzka 5x w ciągu 16 dni to dla mnie by było trochę mało ale na przykład dla mojego taty to by była mała katastrofa.
Zależy jak lubicie podróżować. Jeśli nie jest dla Was tragedią zmiana miejsca to jest ok, przeprowadzka przy odrobinie organizacji nie powinna stwarzać problemów.
Tylko skróć pobyt w Bangkoku o 1 a wręcz 2 dni na korzyść czegokolwiek innego z listy.
Góra
 Profil Relacje PM off
istenpl lubi ten post.
istenpl uważa post za pomocny.
 
      
Wczasy w Egipcie: tydzień w 4* hotelu z all inclusive od 2005 PLN. Wyloty z 5 miast Wczasy w Egipcie: tydzień w 4* hotelu z all inclusive od 2005 PLN. Wyloty z 5 miast
10 dni w Tajlandii w sezonie za 3592 PLN. Loty z Warszawy + 4* hotel w Pattayi 10 dni w Tajlandii w sezonie za 3592 PLN. Loty z Warszawy + 4* hotel w Pattayi
#1042 PostWysłany: 31 Sie 2022 00:41 

Rejestracja: 31 Paź 2017
Posty: 625
niebieski
Loy Krathong - 9 listopada
Yi Peng - 8-9 listopada
Wydaje mi się, że najlepiej być wtedy w Chiang Mai.
Góra
 Profil Relacje PM off
istenpl lubi ten post.
istenpl uważa post za pomocny.
 
      
#1043 PostWysłany: 31 Sie 2022 06:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2886
Loty: 416
Kilometry: 785 832
srebrny
istenpl napisał(a):

02.11 przylot do BKK
03.11 BKK
04.11 BKK
05.11 BKK -> Chiang mai (samolot, cena 165, jest w porzadku czy potrafia spasc blizej wylotu?)

15.11. Khao Sok -> Surat Thani -> BKK
16.11 BKK
17.11 BKK
18.11 BKK-> powrot


Za dużo BKK. Byłeś kiedyś w Tajlandii? Pewnie nie. Jak już poprzednicy ci napisali, Bangkok to wielkie, śmierdzące, duszne i hałaśliwe miasto.

Zrób tak

02.11 przylot do BKK
03.11 BKK -> Chiang mai

17.11. Khao Sok -> Surat Thani -> BKK
18.11 BKK-> powrot

Podziękujesz mi po powrocie;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
istenpl uważa post za pomocny.
 
      
#1044 PostWysłany: 31 Sie 2022 08:02 

Rejestracja: 11 Wrz 2016
Posty: 101
Loty: 91
Kilometry: 204 044
Tak jak poprzednicy skróciłbym pobyt w Bangkoku po przylocie, próbowałbym nawet zaraz po przylocie jechać dalej a BKK robić na powrocie do kraju. Rozważ przejazd z BKK do Chiang Mai pociągiem nocnym - sypialnym, wyjeżdża ok 19 na miejscu ok 9 zaoszczędzisz na noclegu i jeden dzień więcej na zwiedzanie.
Góra
 Profil Relacje PM off
istenpl lubi ten post.
istenpl uważa post za pomocny.
 
      
#1045 PostWysłany: 31 Sie 2022 09:17 

Rejestracja: 05 Mar 2015
Posty: 97
Loty: 81
Kilometry: 143 024
dzieki wszystkim za rady, generalnie lubimy miasta wiec zaryzykujemy pierwsze 3 noce w BKK ale faktycznie zetniemy koncowke na rzecz Krabi lub Phi Phi :) (porady mile widziane:))
Powiedzcie prosze, oplaca sie loty krajowe kupowac wczesniej czy jest szansa ze potanieja?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1046 PostWysłany: 31 Sie 2022 10:51 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8587
złoty
Bangkok to wspaniałe, pełne atrakcji i zabytków miasto, o niepowtarzalnym duchu. Zostań w nim dłużej.
Miejsc do plażowania jest pełno na świecie i nie tak bardzo różnią się od siebie, a Bangkok jest niepowtarzalny.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#1047 PostWysłany: 31 Sie 2022 13:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2016
Posty: 650
Loty: 146
Kilometry: 358 646
niebieski
Jak ktoś wcześniej nie był to BKK na pewno jest miejscem gdzie warto się zatrzymać. Tak jest śmierdzący, duszny, zatłoczony ale przy pierwszej wizycie warto poświęcić ze 2 dni, żeby zobaczyć bo jednak atrakcji jest sporo, no i warto poczuć ten smród na własnej skórze :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1048 PostWysłany: 31 Sie 2022 13:37 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8587
złoty
2 dni to śmiesznie mało na Bangkok.
Góra
 Profil Relacje PM off
Kothson lubi ten post.
 
      
#1049 PostWysłany: 31 Sie 2022 14:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Lis 2012
Posty: 1366
Loty: 247
Kilometry: 401 466
srebrny
2 dni to wystarczająco na Bangkok - każdy ma prawo do swojej opinii :)
Spokojnie można zobaczyć najważniejsze rzeczy, ale każdy ma swoje preferencje... Miasto jest wielkie, więc wiadomo, że można spędzić więcej czasu, ale zapewne wolałbym wybrać się w inne miejsca Tajlandii.
Zszedłem dobry kawałek miasta, ale mnie jakoś nie powaliło (chyba, że ten smród, o którym wspominacie, ale ja za bardzo nie zwracam na takie rzeczy uwagi, więc to nie było dla mnie żadnym problemem).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1050 PostWysłany: 31 Sie 2022 16:21 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8587
złoty
A tak z ciekawości - co zobaczyłeś przez te 2 dni że twierdzisz, iż to wystarczająco dużo czasu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1051 PostWysłany: 31 Sie 2022 17:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Kwi 2014
Posty: 478
Loty: 150
Kilometry: 312 832
złoty
Oszukani napisał(a):
Jak ktoś wcześniej nie był to BKK na pewno jest miejscem gdzie warto się zatrzymać. Tak jest śmierdzący, duszny, zatłoczony ale przy pierwszej wizycie warto poświęcić ze 2 dni, żeby zobaczyć bo jednak atrakcji jest sporo, no i warto poczuć ten smród na własnej skórze :)


Do smrodu i duchoty tej betonowej dżungli dodałbym jeszcze, że jest totalnie nieprzyjazna dla pieszych i wyjątkowo skomercjalizowana jak na Tajlandię. Fakt, jak na pierwszy raz w Tajlandii, BKK może wydać się ciekawy i z założenia nie skreślałbym całkiem stolicy jadąc do nowego kraju, jaka by nie była. Dla mnie każdy kolejny raz był udręką i przymusem. Z tym miastem jest trochę jak z Dubajem, człowiek jedzie pierwszy raz i chce wszystko zobaczyć, bo może nie wróci. Potem okazuje się, że obiegowa opinia była mocno na wyrost. Na końcu się tam wraca, bo kolejny raz przesiadka tam wypadła i okazuje się, że można było sobie za pierwszym razem wiele rzeczy darować i zrobić je przy kolejnej okazji.

boots napisał(a):
Miejsc do plażowania jest pełno na świecie i nie tak bardzo różnią się od siebie, a Bangkok jest niepowtarzalny.

Ale kto mówi, że Tajlandia to tylko BKK i plaże? Alternatyw jest sporo. Świetne parki narodowe, pobliska Ayutthaya czy inne mniejsze miasteczka z klimatycznymi świątyniami, w których jest niewielki ułamek tłumów z Bangkoku.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1052 PostWysłany: 31 Sie 2022 18:16 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8587
złoty
Cytuj:
Alternatyw jest sporo.

Ale w poście #1039, do którego się ustosunkowujemy, ich nie ma.
Cytuj:
Dla mnie każdy kolejny raz był udręką i przymusem

A z jakiego powodu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1053 PostWysłany: 31 Sie 2022 18:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Sie 2016
Posty: 650
Loty: 146
Kilometry: 358 646
niebieski
Wiem, że 2 dni wcześnie mało ale lepiej liznąć miasto niż je całkowicie odpuścić, taka jest moja opinia.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1054 PostWysłany: 31 Sie 2022 22:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Kwi 2014
Posty: 478
Loty: 150
Kilometry: 312 832
złoty
boots napisał(a):
Ale w poście #1039, do którego się ustosunkowujemy, ich nie ma.


Tak, a nasze ustosunkowanie się ma chyba na celu to, żeby się ewentualnie pojawiły :)

istenpl napisał(a):
jestesmy otwarci na Wasze sugestie - co dodac, co usunac


boots napisał(a):
Cytuj:
Dla mnie każdy kolejny raz był udręką i przymusem

A z jakiego powodu?


Przede wszystkim ze względu na przemieszczanie się. Mam w zwyczaju jak tylko to możliwe podróżowanie lokalnym transportem publicznym, żeby być bliżej lokalsów i lepiej wczuć się w klimat. I o ile sam transport jest naprawdę ok, to już odnalezienie przystanków i złapanie przesiadek w gąszczu estakad jest udręką, bo nawet z nawigacją nie wiadomo gdzie ten przystanek dokładnie jest. Efekt ten potęguje to, że miasto jest całkowicie nieprzyjazne pieszym, nawet jak na azjatyckie standardy. Wąskie chodniki, które potrafią urwać się w dziwnym miejscu. Schody i estakady, które nie wiadomo gdzie prowadzą i jeszcze więcej schodów. Doskwiera to tym bardziej, że chodzi się wśród nagrzanego betonu i dużej ilości spalin. Jak już sobie uświadomimy, że może trzeba porzucić podróżnicze ideały to zaczyna się kolejna udręka ze złapaniem indywidualnego środka transportu. Na tuk-tuki szkoda nerwów, bo to proszenie się o scam i sklepy z garniturami. Z resztą nawet idąc ulicą zdarzało mi się, że ktoś dosłownie wpychał mi coś do ręki próbując złapać mnie na kolejny scam. Taxi? Można zatrzymać 15 pod rząd i każdy "no meter".

Może źle się nastawiłem, ale główne atrakcje mnie też nie powaliły. Owszem, jest kilka unikatowych miejsc na obrzeżach miasta, ale te główne. w centrum są dla mnie albo zbyt skomercjalizowane albo nie wyróżniają się na tyle względem innych podobnych w Tajlandii, żeby wynagrodzić trud przemieszczania się.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
istenpl lubi ten post.
istenpl uważa post za pomocny.
 
      
#1055 PostWysłany: 31 Sie 2022 23:02 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8587
złoty
Nigdy nie miałem problemu z poruszaniem się po Bangkoku. Transport rzeką, kanałami i Sky Train'em jest łatwy, prosty i szybki.
Nocne kursy tuk-tukiem zawsze były udane.
Trochę problemów może stanowić przemieszczanie się autobusami, ale ten sposób komunikacji można po prostu wykluczyć.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1056 PostWysłany: 01 Wrz 2022 08:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Lis 2012
Posty: 1366
Loty: 247
Kilometry: 401 466
srebrny
boots napisał(a):
A tak z ciekawości - co zobaczyłeś przez te 2 dni że twierdzisz, iż to wystarczająco dużo czasu?


Powinienem napisać "2 dni to dla mnie wystarczająco dużo czasu", ale z góry zakładałem, że każdy wygłasza własną opinię i nie istnieje coś takiego, jak obiektywne zdanie na temat sposobu podróżowania i zwiedzania.

To było w 2014 roku, ale na szczęście akurat z tego wyjazdu mam dobre notatki, więc mogłem do nich sięgnąć.
- Wielki Pałac Królewski z Wat Phra Kaew, (świątynia szmaragdowego Budd)
- Wat Pho (Leżący Budda)
- Wat Saket (Złota Góra)
- Wat Traimit (Złoty Budda)
- Chinatown
- dzielnica indyjska
- Khao San Road i okolice (taka turystyczno-backpackerska ulica)
- od groma wielkich centrów handlowych (nie lubię zakupów, ale pamiętam, że było takie spore nagromadzenie w jednym miejscu)
- jeszcze jakieś świątynie po drodze (w Bangkoku jest ich mnóstwo)
- jazda wodną taksówką (to jest ciekawy, lokalny środek transportu)
- SkyTrain do stacji Sukhumvit i w okolice Soi Cowboy - ale za dnia, kiedy tam cicho i spokojnie...
- dworzec Hua Lamphong
- taksówki na taksometr (dało się, choć nie było łatwo - ale np. z propozycji sztywnej ceny na lotnisko BKK 500 bahtów, wyszło niecałe 250 na taksometrze...)
- "słynne" pad thai w Thip Samai (zawiodłem się)

Z tego, co chciałem zobaczyć, to nie dotarliśmy tylko do Wat Arun. Ale to były też 2 pełne dni na miejscu, z czego ja przez jeden dzień zwiedzałem sam, przez co na drugi dzień na przykład drugi raz byłem na Wat Saket...
Do listy dodałbym może jeszcze ewentualnie dom Jima Thompsona, ale na tym mi nie zależało.
Góra
 Profil Relacje PM off
istenpl lubi ten post.
istenpl uważa post za pomocny.
 
      
#1057 PostWysłany: 01 Wrz 2022 10:37 

Rejestracja: 11 Lut 2018
Posty: 356
srebrny
Dyskusja ile dni potrzeba na BKK to trochę jak spór o przewagę Bożego Narodzenia nad Wielkanocą. Każda z wspomnianych ocen moim zdaniem jest prawdziwa. Bangkok jest równie ciekawy co męczący i irytujący. Lista zabytków i interesujących miejsc jest spora i bez problemu wypełni więcej niż 2 dni.

@istenpl - pomysł by pierwszy dni (jak w Twoim planie) poświęcić na intensywne zwiedzanie Bangkoku moim zdaniem jest dobry. Skonfrontujecie swoje oczekiwania (i emocje) z tym miastem i wówczas będziecie wiedzieli czy w końcówce wyjazdu chcecie w nim spędzić kolejnych kilka dni, czy znaleźć inne rozwiązanie. Zawsze można będzie je zamienić na zwiedzanie bliskich okolic BKK, np. Ayuthaya.

ricinus78 napisał(a):
Przede wszystkim ze względu na przemieszczanie się. Mam w zwyczaju jak tylko to możliwe podróżowanie lokalnym transportem publicznym, żeby być bliżej lokalsów i lepiej wczuć się w klimat. I o ile sam transport jest naprawdę ok, to już odnalezienie przystanków i złapanie przesiadek w gąszczu estakad jest udręką, bo nawet z nawigacją nie wiadomo gdzie ten przystanek dokładnie jest. Efekt ten potęguje to, że miasto jest całkowicie nieprzyjazne pieszym, nawet jak na azjatyckie standardy. Wąskie chodniki, które potrafią urwać się w dziwnym miejscu. Schody i estakady, które nie wiadomo gdzie prowadzą i jeszcze więcej schodów. Doskwiera to tym bardziej, że chodzi się wśród nagrzanego betonu i dużej ilości spalin. Jak już sobie uświadomimy, że może trzeba porzucić podróżnicze ideały to zaczyna się kolejna udręka ze złapaniem indywidualnego środka transportu. Na tuk-tuki szkoda nerwów, bo to proszenie się o scam i sklepy z garniturami. Z resztą nawet idąc ulicą zdarzało mi się, że ktoś dosłownie wpychał mi coś do ręki próbując złapać mnie na kolejny scam. Taxi? Można zatrzymać 15 pod rząd i każdy "no meter".

Twój opis problemów w poruszaniu się o BKK jest prawdziwy. Jednak potrafiłbym go dopasować do bardzo wielu miast Azji, więc trzeba to traktować jako uciążliwy element miejskiego folkloru i nauczyć się z tym jakoś żyć.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
istenpl uważa post za pomocny.
 
      
#1058 PostWysłany: 01 Wrz 2022 12:03 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8587
złoty
@kevin
Dzięki, że przypomniałeś mi, jak odmiennie można rozumieć zwiedzanie Bangkoku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1059 PostWysłany: 01 Wrz 2022 12:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Lis 2012
Posty: 1366
Loty: 247
Kilometry: 401 466
srebrny
@jaszon ja się zgadzam, że można spędzić więcej czasu, jednak spędzenie chyba prawie jednej trzeciej swojego wyjazdu do Tajlandii w tym mieście, to dla mnie byłoby zbyt wiele.

@boots proszę bardzo - Ty też rzuciłeś tylko takimi ogólnikami, że "Bangkok to wspaniałe, pełne atrakcji i zabytków miasto, o niepowtarzalnym duchu. Zostań w nim dłużej." i podsumowaniem, że 2 dni to "śmiesznie mało". Gdybyś rozwinął swoją myśl, to może @istenpl by się zastanowił, ile czasu można spędzić w tym mieście.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#1060 PostWysłany: 01 Wrz 2022 13:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Lis 2012
Posty: 1366
Loty: 247
Kilometry: 401 466
srebrny
Ja nigdy, gdziekolwiek byłem, nie miałem poczucia, że tylko coś "zaliczam", żeby odhaczyć i nigdy nie miałem ciśnienia, że koniecznie muszę coś zobaczyć w danym miejscu.
Nie rozumiem też, jaka jest definicja "zwiedzania". Na przykład, jeśli w tym wielkim pałacu w Bangkoku byłem przez godzinę to zaliczyłem, a jeśli przez 4, to już zwiedziłem?

P.S. W Nowym Jorku byłem klika razy, a ostatnio cały tydzień ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1157 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56 ... 58  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group