Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Tajlandia (Ko Samet)
#1 PostWysłany: 08 Kwi 2015 00:18 

Rejestracja: 06 Kwi 2015
Posty: 2
Witam serdecznie podróżników.

Mam zaplanowany urlop na początek września, wymyśliłem sobie ze swoją dziewczyną wyjazd do Tajlandii. Mamy pomysł na spędzeniu po jednej nocy w Bangkoku (przylatując i wylatując), resztę czasu chcemy spędzić na wyspie Ko Samet. Wszytko sobie wstępnie wyliczyłem i "obczaiłem":

Plan wygląda mniej-więcej tak:

wylatujemy 3 września o godzinie 12:25 z Warszawy, lecimy do Amsterdamu, Holenderskimi liniami KLM, o godzinie 14:30 jesteśmy na miejscu, potem o 18:00 mamy lot, także KLM do Bangkoku, na miejscu jesteśmy o godzinie 9:00 czasu lokalnego 4 września(tj. dzień później).

Zostajemy w Bangoku na jedną noc, płacimy ok. 80-150zł pokój za jedną noc. Zwiedzamy od rana 4 września jak tylko przyjedziemy do późnego popołudnia 5 września (jest ewentualność na zostanie na dwa dni, kwestia czy byśmy chcieli, ale lepiej wracając zostać jeszcze jeden dzień bo wylot jest o 9:00 rano i lepiej być dzień wcześniej bo inaczej nie zdążymy),

Popołudniem 5 wrzesnia kierujemy się do portu (ok 3/4h jazdy autokarem) za jakieś 10-20zł za osobę i kupujemy bilet na statek do wyspy Ko Samet, cena też ok. 15-20zł za osobę, płyniemy na wyspę, zabierają nas ciężarówki z portu, do naszego "resortu", za ok. 15-20zł, tam kwaterujemy się do takiego bungalowa niedaleko plaży/na plaży i płacimy:
-z tego co patrze to ceny wahają się między 100-140zł za noc (raczej te mniejsze granicę, ale wolę zawyżyć), ogólnie mało które bungalowy preferują rezerwacje wczesną, raczej przyjeżdżasz i wjeżdżasz z buta co oznacza (licząc zawyżone ceny) że płacimy 900zł (6 nocy) za noclegi - w najgorszym przypadku, w sensie, jednym z droższych, powinniśmy jednak zmieścić się w ok. 700zł.

Przez 6 dni odpoczywamy, pijemy drinki i odpoczywamy.

11 września wykwaterowujemy się z rańca i wracamy tą samą drogą (tj. podwózka do portu na wyspie za 20zł + prom 20zł + autokar do Bangkoku 20zł)

W Bangkoku zwiedzamy co się da do wieczora, nocujemy i o 9:50 mamy wylot Francuskimi liniami AirFrance do Paryża, jesteśmy na miejscu o 17:05, 19:20 wylatujemy z Paryża do Warszawy, w Polsce jesteśmy o 21:35, tutaj kończy się nasza boska wycieczka.

Podsumowując, na osobę potrzeba, (wszystkie obliczenia prowadziłem nad wyrost)
1969zł za przelot w dwie strony
+75zł za os. za nocleg w Bangkoku (x2)
+60zł za transport z Bangkoku do resortu (bus + katamaran + jeep) (x2)
+900zł za noclegi
+80zł na dzień na jedzenie (bardzo nad wyrost)
= 3800zł - cena ta jest strasznie nad wyrost,


tańsza wersja wyjazdu:
1774zł za przelot (Ukraińskimi liniami)
+50zł za os. za nocleg w Bangkoku (x2)
+40zł za transport z Bangkoku do resortu (bus + katamaran + jeep) (x2)
+700zł za noclegi
+80zł na dzień na jedzenie (tu zostawie bo wiadomo jak to jest, na życie wydaje się najwięcej)
= 2700zł

Problem jest jeden, wrzesień nie jest najlepszą porą na zwiedzanie Tajlandii (pora deszczowa), jednakże z tego co czytałem wyspa Ko Samet jest jedną z suchszych wysp podczas pory deszczowej, czy była by możliwość aby ktoś kto był w podobnym terminie na wyspie powiedział mi jak to wygląda, nie chce żadnych: czytałem, słyszałem, bo to mogę sobie sam przeczytać w internecie. Jeżeli ta pora monsunowa to ew 1-2h intensywnych opadów wciągu dnia to nie ma dla mnie problemu, ale jeżeli trochę więcej to pojawiają się schody. Więc tu ew. prosiłbym o inne propozycje ("wyspowe" czy "regionowe" w Tajlandii) które nie powodowały by strachu w oczach mojej dziewczyny i moim portfelu (bez sensownie wydane pieniądze, taką pogodę to mam na Mazurach w lipcu za 1/3 ceny) związane z pogodą.

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tygodniowe wakacje w Rimini za 1681 PLN. Loty z Katowic + hotel ze śniadaniami Tygodniowe wakacje w Rimini za 1681 PLN. Loty z Katowic + hotel ze śniadaniami
Tydzień w Seulu za 3661 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + hotel ze śniadaniami Tydzień w Seulu za 3661 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + hotel ze śniadaniami
#2 PostWysłany: 08 Kwi 2015 00:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1050
Loty: 271
Kilometry: 540 311
niebieski
http://mandalay.pl/tajlandia/pogoda/wrzesien Poczytaj o pogodzie tutaj, bardzo dobra strona. Nie chcę zniechęcać, ale wrzesień to nie jest dobra pora na Tajlandię, zwłaszcza na plażowanie. A region, który wybrałeś jest chyba najbardziej deszczowy wtedy.
_________________
Relacje na forum: Izrael | Tajlandia | Korea Południowa | Grecja | Portugalia | Teneryfa i Gran Canaria | Palau
Zapraszam na bloga: olus blog
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 08 Kwi 2015 02:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lis 2014
Posty: 315
Loty: 146
Kilometry: 347 466
Kolega mojego meza tam byl w polowie wrzesnia na tydzien i ogolnie sprawa ma sie tak, ze padalo kazdego dnia-nie zawsze byly to opady calodzienne, ale zawsze rzesiste i tylko jednego dnia slonce wyszlo zza chmur i to doslownie na chwilke. Nawet jak nie padalo to rewelacji nie bylo-woda metna o szaro-zielonym kolorze, ogolnie wszystko bylo takie szaro-bure i smetne, z powodu gestych chmur nawet za dnia bylo ciemnawo na dworze-tak to przynajmniej sie prezentowalo na jego zdjeciach ...Ale moze to kwestia tego jak sie trafi z ta pogoda i Jakub mial po prostu pecha...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 08 Kwi 2015 10:46 

Rejestracja: 06 Kwi 2015
Posty: 2
Bardzo wam dziękuje za odpowiedzi, oczywiście tu nie chodzi o zniechęcanie, ale jak człowiek wydaje 3000 złotych co w moim przypadku jest sporo to raczej wolałby aby pogoda była w porządku, dlatego dobrze że piszecie :) .

Czy ew. jest ktoś w stanie polecić jakieś nie drogie miejsce w Azji gdzie we wrześniu można spokojnie poplażować czy raczej mam sobie odpuścić i wyjechać gdzieś tutaj w okolice europejskie i ew odłożyć na przyszły rok i wybrać lepszy termin (np. styczeń, luty)
Góra
 Profil Relacje PM off
chaleanthite lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 09 Kwi 2015 21:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lis 2014
Posty: 315
Loty: 146
Kilometry: 347 466
Hej :) Opcji masz pare :)

Przede wszystkim we wrzesniu panuja swietne warunki w Indonezji, ktora jest tania, ma mnostwo wysp, wiec mozesz wybrac cos bardziej lub mniej turystycznego (w zaleznosci czego szukasz-Bali, Lombok, Gili i wiele, wiele innych). Jesli bylbys zainteresowany to radzilabym jedynie sprawdzic klimat konkretnej wyspy, bo z tego co pamietam, o tej porze roku na polnocnych krancach moze troche juz popadywac, Indonezja to dosc rozlegly kraj ;) W sumie inne rejony Azji, w ktorych slonce to pewniak o tej porze roku nie przychodza mi do glowy, bo albo panuje monsun przynoszacy duze opady, albo wlasnie sie ten monsun zaczyna, wiec pogoda w najlepszym razie bardzo niepewna.

Inna opcja to dozbierac sobie jeszcze kaske i leciec np. w styczniu-ta opcja jest fajna nie tylko dlatego, ze jak dozbierasz pieniazkow to bedziesz mial wiekszy luz finansowy, ale rowniez z powodu rewelacyjnej odskoczni od zimy, sniegu i krotkich, szarych dni...Tak naprawde we wrzesniu sie jeszcze jedzie na letnich bateryjkach, bo jakby nie patrzec jakies lato w Polsce mamy i mozna sie pokapac, poopalac itp.chocby nad jeziorkiem. A w styczniu czlowiek jest juz po 3 miesiacach jesienno-zimowej pogody i wtedy taki wyjazd naprawde swietnie robi na dusze i cialo :) Zwlaszcza, ze do kolejnego lata jeszcze kawal czasu...

A ostatnie, co mi przychodzi do glowy to wyrwac sie we wrzesniu gdzies na tydzien-jakies skromne, budzetowe wakacyjki (moze jakies promo z f4f ;)), a do stycznia sobie dozbierasz pieniazki, ktore na takie wakacje wydasz i mozecie leciec do Tajlandii bez obaw :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
MaPS lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 14 Kwi 2015 22:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Sty 2015
Posty: 817
Loty: 69
Kilometry: 196 395
Zbanowany
Ja też proponuję styczeń/luty, a we wrześniu może jakaś wyspa na morzu śródziemnym?
Kreta, Malta itp, korzystając z tanich linii powinna się zmieścić do 2 koła za parę.

I sprawdź jeszcze raz rachunki, bo wersja droższa nie zgadza się o ładnych parę stówek.
Do picia polecam rum z syropem z rambutana (wersja droższa), lub colą/pepsi (wersja tańsza).
Rum kupowałem bodajże za 180 Baht (0,7l), puszka rambutana 80 Baht.
Piwo drogie, bo około 50 Baht w sklepie za puszkę 0,5.

Pozdr.
_________________
Jak żyć, to nie jako widz
Góra
 Profil Relacje PM off
chaleanthite lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 6 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group