Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 33 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 11 Kwi 2015 10:05 

Rejestracja: 10 Kwi 2015
Posty: 52
Witam chciałbym przedstawić swój plan podróży, która odbędzie się na przełomie stycznia / lutego 2016 r. wszelkie uwagi miło widziane.

1. Bangkok
– przejazd z lotniska airport link
- następnie taxi w okolice Khao san road koszt z tego co czytałem max 100 bath.
- rejs po Chao Phraya

2. Bangkok
- grand palace,
- wat arun
- wat pho
- wat phra kaew
- wieczór khao san road

3. Bangkok
– chaina town,
- Wat Traimit
- snake farm

4. Bangkok / Siem reap
– przelot Air Asia, wiza na lotnisku 20 $, zakwaterowanie przejazd tuk tukiem do Angkor wat na godzine 16 ( czytałem gdzieś, że bilet kupiony po godzinie 16 ważny jest też na drugi dzień )
- kolacja na pub street

5 Siem reap -
- wschód słońca jak i cały dzień zwiedzanie angkar wat

6. Siem reap / bangkok / koi samui
– przelot z powrotem do bangkoku 25$ opłata wyjazdowa , przejazd darmowym busem między lotniskami, przelot na Koi Samui

lub jeżeli nie ułożę lotów tak by bez stresowo pokonać tą trasę to przelot na koi samui następnego dnia rano.

7. Koi samui - plaża
8. Koi samui – plaża
9. Koi samui – plaża
10. Koi samui – plaża
11. Koi samui – plaża

12. przelot Koi Samui – krabi,
13. krabi – plaża
14. krabi - wycieczka na phi phi
15. krabi - wycieczka na bond island
16. krabi - wycieczka na wyspy adamańskie
17. krabi – plaża
18. krabi – plaża

19. krabi / kuala lumpur
- Plac Merdeka
- Chinatown
- Litte India,
- Petronas Tower,

20. kuala lumpur
- batu caves
- KUL park ptaków
- oceanarium

21. kuala lumpur / singapur ,
- Lau Pa Sat
- chaina town
- little india

22. singapur
- marina bay,


Mam też kilka pytań na, które ciężko mi znaleźć jednoznaczną odpowiedź więc jak ktoś mógłby się podzielić informacjami.

Jaka jest mniej wiecej cena za rejs po kanałami po Chao Phraya ?
Czy cena za waw - bkk - sin - waw 2500 zł jest ceną atrakcyjna i powinienem przelot kupować teraz ?
Czy jest jakiś okres w, którym Air Asia znacząca obniża ceny ? Jednym słowem czy warto kupować bilety pół roku wcześniej czy warto poczekać na 3 - 4 miesiące do wylotu ?
Czy potwierdza ktoś informacje o konieczności opłaty wylotowej z kambodży na lotnisku w siem reap ?
Czy kwota 800 - 900 bathów ( bądź jej równowartośc w innych krajach ) dziennie na dwie osoby na same wyżywienie jest kwotą realną do wydania ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#2 PostWysłany: 11 Kwi 2015 10:29 

Rejestracja: 28 Lip 2013
Posty: 125
Rok temu,gdy planowaliśmy wyjazd do Malezji, nie załapaliśmy się na promocję Air Asia. I dobrze, bo na 1,5 tygodnia przed wyjazdem zmieniliśmy trasę i wtedy dokupowaliśmy bilety na loty wewnętrzne. Średnia cena ok. 90 zł/os z bagażem.Wychodziło czasem taniej niż autobus, o zaoszczędzonym czasie nie wspominając ;]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 11 Kwi 2015 10:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2014
Posty: 464
srebrny
- Do stycznia/lutego kupa czasu. 2500 zł nie powala, ale nikt Ci nie powie, czy czekać, czy nie.
- 400 THB/os na jedzenie starczy, ale to jest mało, zakładając, że jedziesz na wakacje i nie chcesz biedować, piwko etc. Nie mówiąc, już o tym, że w mocno turystycznych miejscach i Singapurze jest drożej.
- Specjalny okres Air Asia? Sprawdzaj ich stronkę, FB i sprawdź też innych LCC, na forum jest temat z listą
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 11 Kwi 2015 10:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 810
niebieski
Ja osobiście zrobiłbym oceanarium tylko w singapurze (jest genialne).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 11 Kwi 2015 11:06 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 1498
Ad. 5. Rzuć może okiem na ten post i kolejne w wątku: tajlandia-ocen-moj-plan-zwiedzania,1115,58056&p=360516&hilit=siem+reap+opł%2A+wylot%2A#p360516

Ad. 6. 400-450 THB/ os. dziennie to skromny budżet. Przykładowe ceny dla:

Bangkoku:
http://www.numbeo.com/cost-of-living/ci ... ty=Bangkok

Koh Samui:
http://www.numbeo.com/cost-of-living/ci ... =Koh+Samui

I Singapuru (uwaga: inna waluta :-) ):
http://www.numbeo.com/cost-of-living/co ... =Singapore
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 11 Kwi 2015 11:45 

Rejestracja: 10 Kwi 2015
Posty: 52
Dzieki wszystkim za odpowiedź. Faktycznie co do opłaty wyjazdowej rozumiem, że jest zawarta prawdopodobnie w opłacie biletu ( jeden spory koszt mniej :) ).
Góra
 Profil Relacje PM off
Anonim3 lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 11 Kwi 2015 12:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2013
Posty: 416
niebieski
Wróciłem dopiero z Azji wiec może się wypowiem. Na wstępie dodam ze za 45-50zł/dzień to nawet w europie wyżyjesz ;-)

Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb. Będzie drogo jeśli:
a/ jesteś typowym Ferdkiem z Polski który musi żłopać 5 browarków na dzień (który kosztuje coś koło 40-70) na wyspach pewnie drożej
b/ będziesz stołował się w restauracjach, tych ładnych ;) lub w centrach handlowych

jeśli dwa razy jest TAK , będzie ciężko za 450/dzień

warto też dodać ze w tym klimacie aż tak nie chce się jesc. śniadanie to podstawa , bułka czy kanapka z 7eleven, do tego banany to koszt 30-50 thb. Obiadów typowych nie jadałem, była obiadokolacja 150-250 thb. np Naleśniki kosztuja od 20, pad thai 50.Woda 7. tacka owocowa 1-2 , na Patong 100 ;)

To jeśli chodzi o Bangkok.Na Phuket ceny niestety z dup... ratunkiem były nocne stragany koło plaży gdzie wsród miliarda stoisk można spokojnie najeśc się do 100thb.

Phi Phi: frytki z kurczakiem 100 , spring rollsy 50 za 3. ceny nawet spoko
Krabi town mi się nie podobało ,totalne zadupie.

Singapur drogi ale w Maxwell'u itp zjesz spokojnie za 3-4 dolary. do tego przepyszny napój owocowy za 1-2 ,w ChinaTown za 1.
KL - ceny Bangkokowe , w Central Market na górze jest jadłodajnia (akurat mieszkałem niedaleko) , do wyboru do koloru.

Kambodża z tego co wiem, jest mega tania. obstawiam że za 50 zeta najesz się jak król

ps taxi z dworca hua lamphong -khao san 140 ale glównie stał w korkach więc moze stad wyszło ciut drożej

ogólnie polecam kanał YT lub bloga Marka Wiensa , jest tam głownie o żarciu ale nie tylko.


udanej wyprawy życzę :)
Góra
 Profil Relacje PM off
kuba88 uważa post za pomocny.
 
      
#8 PostWysłany: 11 Kwi 2015 16:20 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 1498
@dexMorgan, z czystej babskiej ciekawości policzyłam, ile będzie kosztować - po średnich cenach z Bangkoku, które podałeś - śniadanie z 7eleven i obiadokolacja oraz - po średnich cenach z numbeo albo http://kon-tuki.com/how-to-survive-a-da ... t-13-euro/ - 2 x 1.5 litra wody, 2 x (mała) tacka owoców (lunch/ podwieczorek albo deser) i 1 x piwo z marketu.

Wynik: prawie 380 bahtów. A zbytków próżno szukać. ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 11 Kwi 2015 16:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2014
Posty: 464
srebrny
Dla wielu osób taka ilość jedzenia to na pół dnia nie starczy ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 11 Kwi 2015 16:41 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 1498
Niektórym pewnie nie. Mi taki jadłospis znudziłby się po prostu po 2 dniach, bo zamiast buły z 7eleven wolałabym owocowego shake'a i tost z kawą. Czyli minimum o 20 bahtów dziennie więcej. I pewnie część wody zamieniłabym na coś z elektrolitami - sok, Pocari czy (relatywnie drogi) jogurt.

Że o grillowanej rybce czy wodzie z młodego kokosa na wyspach nie wspomnę... :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 11 Kwi 2015 16:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
to jakiś żart? jechać do kraju słynącego z jedzenia by wcinać buły w 7/11
taniej będzie jechać pod Berlin do https://www.tropical-islands.de/pl/
i macdonalda chyba w środku maja, jak egzotyka to egzotyka
można spać na leżaku




ja zakładam koszt 100pln/dzień
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez becek, 11 Kwi 2015 17:01, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#12 PostWysłany: 11 Kwi 2015 17:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Lis 2014
Posty: 315
Loty: 146
Kilometry: 347 466
Nie ma oplaty wylotowej z Siem Reap, chyba, ze cos sie zmienilo od marca zeszlego roku.


Niedaleko parku ptakow w Kuala jest tez ogrod z motylami-lataja tam swietne okazy (duze i kolorowe)-jesli sie nie boicie tych owadow to mozna je smialo brac na rece, bo rzadko uciekaja :)


Nam osobiscie nie przypadlo do gustu Little India w Singapurze-bylo tam okropnie glosno, brudno i strasznie, strasznie tloczno, zapachy odpychaly, nie bylo tam dla nas nic ciekawego...Zastanowcie sie wiec, czy warto tam jechac, czy moze przeznaczyc czas na cos innego..

W Singapurze w Marinie stoi takie wielkie kolo jak London Eye-goraco polecam przejazdzke noca, bo panorama rozswietlona milionami swiatel robi niezapomniane wrazenie!


Ogolnie plan wycieczki bardzo fajny, widac, ze przemyslany! My robilismy bardzo podobna trase rok temu, tylko lecielismy i wracalismy z Kuala Lumpur, bo znalezlismy tansze bilety niz do Bangkoku. Ja osobiscie bym sie jeszcze wstrzymala z kupnem biletow, bo WAW-BKK mozna czesto kupic za mniej niz 2000 zl, a macie jeszcze duzo czasu, wiec mozecie spokojnie polowac na jakas okazje! ;)

Co do Air Asia to obserwowalam ceny biletow zanim zdecydowalam sie na zakup i nie zauwazylam wielkich zmian. Moze jest jakas roznica jesli sie trafi na promocje, w innym przyppadku cena sa raczej stale.Ja na 2 miesiace przed lotem kupilam bilet Kuala Lumpur-Singapur za niecale 80 zlotych. Ogolnie lata tam paru przewoznikow, wiec ceny maja konkurencyjne. Lot z Singapuru do Kambodzy 160 zlotych Jetstarem (my lecielismy akurat do Phnom Penh), Lot z Siem Reap do Bangkoku 80 zl (Air Asia, w tym juz 15 kg bagazu) , lata w tamtym rejonie Azji takze Nok Air, ktory bardzo sobie chwalimy, bo jest tani i oferuje polaczenia lotniczo-ladowe badz lotniczo-morskie (samolot+autobus do konkretnego miejsca lub samolot+prom, wiec nie musisz zalatwiac biletow u 2 roznych przewoznikow, tylko masz wszystko na 1 bilecie i po wyladowaniu dalszy transfer juz na Ciebie czeka). Warto wiec rozwazyc innych przewoznikow ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#13 PostWysłany: 11 Kwi 2015 17:20 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 1498
Zgadzam się z chaleanthite w kwestii Little India. Nie wiem, co kryje się w kolejnym dniu pod hasłem "Marina Bay" - domyślam się, że Gardens by the Bay także. Jeśli tak, to w pierwszym dniu polecałabym też Ogród Botaniczny - niezła ucieczka od zgiełku i widok pięknych roślin (a w zasadzie całych krajobrazów) 4free.

Koło Krabi wybrałabym Klong Muang, a na Koh Samui - plażę/ wioskę Lamai. Warto wybrać się na wycieczkę na Koh Tao, jak Wam się przysmażanie na plaży znudzi. ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off
kuba88 uważa post za pomocny.
 
      
#14 PostWysłany: 12 Kwi 2015 01:26 

Rejestracja: 10 Kwi 2015
Posty: 52
@dexMorgan

Ferdkiem może i nie aczkolwiek piwko na wieczór na wakacjach prawie, że obowiązek :)

@becek

Faktycznie jechać i sobie czegoś żałować to kiepski wyjazd tymbardziej w tamte rejony. Ogólnie planowałem na 21 dni zmieścić się z wydatkami w kwocie około 3000 zł co podbiją dniówke do okolo 1400 bath więc juz lepiej.

@chaleanthite
Mówiąc szczerze w tym planie to co najmniej jeszcze zaplanowane to własnie Singapur. Myślałem też o zoo w singapurze jednak dojazd tam zajmuje dosyć sporo co odpycha. Przemyśe też te oceanarium szczególnie, że lubie takie klimaty :) Faktycznie o kole zapomniałem napisać dzięki :)

Z tym, że własnie faktycznie lot waw - bkk można wyrwać w okolicach 1800 ale trzeba też doliczyć koszty nastepnego lotu z SIN do BKK co daje kwote + 800 zł i do tego być może jeden dzień mniej jeżeli coś się nie zgra, więc fajnie bylo by znależc wylot spowrotem do warszawy z singapuru. Co do cen Air Asi , nok air czy tiger są bardzo podobne kwiestia przeważnie kilku złotych.

@Kara

Pod hasłem marina bay kryję się w przypadku jak sie uda zaoszczedzić coś to nocleg :) Aczkolwiek wiadomo , że nie kosztem jedzenia heh. Jeżeli chodzi o krabi myślałem wlasnie o Klong bądź Rail z tym, że te drugie dużo droższe. Co do ko samui napewno sprawdze Lamai dzięki :)

Orientuję się ktoś w cenach wycieczek po kanałach BKK oraz wycieczek lokalnych z Krabi ? W internecie znajduję informacje o rozpiętości do 400 bath.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 12 Kwi 2015 01:38 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 634
niebieski
Mi sie udalo wynegocjowac godzinna wycieczke po kanalach Bangkoku longtailem za 300 THB za osobe.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
kuba88 uważa post za pomocny.
 
      
#16 PostWysłany: 12 Kwi 2015 01:42 

Rejestracja: 10 Kwi 2015
Posty: 52
dzięki wielkie takiego info szukałem, na tripadvisor mam wrażenie, że ludzie opisują podobny pakiet wycieczek w graniach od własnie 300 - 1300 THB za osobę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 12 Kwi 2015 09:47 

Rejestracja: 26 Sie 2014
Posty: 1498
Re Marina Bay Sands - powodzenia w oszczędzaniu. Do ogrodów można wejść za darmo (z wyjątkiem szklarni <domes>). Warto zobaczyć pokaz typu światło i dźwięk - nawet z kładki tuż przy hotelu. Oczywiście, 4free - niezależnie od punktu obserwacyjnego.

Re Klong - w porównaniu do Rail jest też spokojniejsze.

Re wycieczka po kanałach - swego czasu dałam się namówić na pływanie longtailem i po rzece, i po kanałach. Kosztowało to ok. 800 THB, łącznie z tuk-tukiem z okolic hotelu. Ale nie polecam takiego rozwiązania, pomimo że lubię łódki i wody się nie boję. Ruch na rzece jest duży, w wodzie - sporo śmieci, a prowadzący (bo śmiem wątpić w formalne kwalifikacje) longtaile nie zawsze są trzeźwi.

Polecałabym więc bilet typu hop-on hop-off na rzekę (grosze) i pływanie po niej większą jednostką oraz jeden z tańszych rejsów longtailem - po samych kanałach.
Góra
 Profil Relacje PM off
kuba88 uważa post za pomocny.
 
      
#18 PostWysłany: 20 Kwi 2015 22:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2015
Posty: 141
Loty: 69
Kilometry: 121 425
Hej Kuba,
re: 5 - Siem Reap. Jeśli będziecie w Angkorze tylko 1 dzień (nie liczę 2h poprzedniego wieczora, bo to Wam wystarczy na Angkor Wat co najwyżej) to kluczem do sukcesu będzie dobre zaplanowanie trasy. Nie wiem czy planujecie rowery czy tuk-tuka, ale tak czy owak: uciekajcie od "klasycznej" trasy Angkor Wat - Bayon - Ta Prohm i zamieszajcie coś, bo inaczej będziecie podążać za tłumami które skutecznie zepsują Wam zwiedzanie.
Jeśli koniecznie chcecie wschód słońca w Angkor Wat to już niejako wyznacza kierunek, ale wierz mi - następny przystanek czyli Bayon o 9 rano to jest rzeź, płacz i zgrzytanie zębów.
Jeśli weźmiecie tuktuka to możecie zrobić troszkę inaczej - czyli po wschodzie (a samą świątynię w AW zobaczycie już dnia poprzedniego) uciekajcie np do Banteai Kdei, potem można spróbować Ta Prohm (rano ok 9 jest tam nadal dużo ludzi, ale nieporównywalnie do np 15, kiedy zjeżdżają się "pakietowcy" ze Small Circuit), potem Pre Rup, Ta Som, Preah Khan, a Angkor Thom z Bayonem po południu, koło 15. Nadal nie jest to wyjście idealne, ale troszkę pomoże uniknąć tłumów.
Dobry kierowca tuk-tuka również powinien Wam pomóc w ułożeniu sensownej trasy, tak żebyście jak najwięcej skorzystali, a jak najmniej zgrzytali zębami :)
Powodzenia!
Góra
 Profil Relacje PM off
kuba88 uważa post za pomocny.
 
      
#19 PostWysłany: 29 Kwi 2015 12:32 

Rejestracja: 10 Kwi 2015
Posty: 52
Hej dzięki za wskazówki powiem szczerze, że tak dokładnie rozkładu świątyń na dzień dzisiejszy jeszcze nie znam ale napewno twoja odpowiedź okaże się pomocna przy bliższym terminie wyjazdu. Obecnie myśle nad wylotem 6 dnia wieczorem do BKK, dało by to wsumie ponad 2 dni na miejscu, ale tak jak mówie cięzko coś powiedzieć zależy od zgrania lotu BKK - USM bądź URT + łodź. Jeżeli chodzi o transport myslieliśmy o rowerach ale z drugiej strony troche problematyczne może być ciągłe schodzenie przypinanie, żeby podejśc bliżej itp więć opcja TUK TUKA bardzo praktyczna tymbardziej czytałem, że za dzień płaci się okolo 10$.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 29 Kwi 2015 14:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Mar 2015
Posty: 141
Loty: 69
Kilometry: 121 425
kuba88 napisał(a):
Jeżeli chodzi o transport myslieliśmy o rowerach ale z drugiej strony troche problematyczne może być ciągłe schodzenie przypinanie, żeby podejśc bliżej itp więć opcja TUK TUKA bardzo praktyczna tymbardziej czytałem, że za dzień płaci się okolo 10$.


Z mojego skromnego doswiadczenia - TAAAAK! rowery!!! :D Zwiedzanie Angkoru na rowerach jest super, dla mnie nieporownywalnie fajniejsze niz tuktukiem (mielismy i takie i takie doswiadczenia: tuktuk jest bardzo przydatny jak ma sie malo czasu lub chce sie zobaczyc dalej polozone swiatynie).
Jesli mozecie przeznaczyc 1 dzien na Small Circuit z ewentualnie elementami Grand (np Preah Khan) to jest to absolutnie do zrobienia - bedzie to w sumie z dojazdem z/do Siem Reap ze 20 km, a trasa jest bardzo wygodna, drogi rowne, glownie zacienione. Nie martwilabym sie ze trzeba ciagle przypinac rower etc - to w sumie naprawde nie jest taki problem, a radosc ze zwiedzania swoim tempem, z wiatrem we wlosach, slyszac spiew ptakow zamiast warkotu silnika, blizej tych wszystkich niesamowitosci - bezcenna!
Dodatkowy plus jest taki ze nie czulam sie w zaden sposob "uwiazana" - na rowerze zwiedzasz tyle ile chcesz, w takim czasie jakim chcesz. Z tuktukiem to zalezy jak sie umowisz, ale mysmy wzieli na pol dnia (za 12$) i gdzies tam w tyle glowy mialam tykajacy zegar, ze trzeba szybciej, bo jeszcze musimy zrobic to i to a czas leci... Wiadomo, to pewnie kwestia umowienia sie z konkretnym kierowca na konkretne warunki, jednakze ja - przynajmniej na swiatynie w Small i czesciowo Grand Circuit - jestem bardzo, ale to bardzo zadowolona z rowerow :)
No ale wiadomo, w Twoim przypadku to wszystko sie pewnie ustali jak juz tam bedziesz :) Jesli tylko moge cos polecic to na pewno 2 dni zamiast 1 w Angkorze. Nie pozalujesz ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 33 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group