Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 03 Wrz 2016 21:58 

Rejestracja: 17 Mar 2016
Posty: 29
Hej,
wybieram się na przełomie listopada i grudnia do Tajlandii, chcemy z przyjaciółką zahaczyć także o Kambodżę. Lecimy do BKK, na miejscu mamy pełnych 16 dni. I teraz kluczowy problem: wiem z opowieści, że po tych krajach podróżuje się różnie (w Tajlandii będę po raz pierwszy), mam wstępny plan naszej wycieczki, ale nie wiem, na ile jest on sensowny, wykonalny. Będę wdzięczna za wszelkie sugestie :)

1-2 - Bangkok
3 - jednodniowa wycieczka do Ayutthai
4 - przejazd do Siem Reap
5-6 - zwiedzanie Angkoru
7-8 - kierujemy się w stronę wybrzeża Kambodży i granicy z Tajlandią, po drodze zwiedzamy Kambodżę (Wildlife Sanctuary? Może ktoś coś polecić?)
9 - przyjazd na wybrzeże (Ko Chang, Koh Kut?)
10-16 - wypoczynek na wschodnim wybrzeżu i powrót do BKK, skąd mamy samolot powrotny do Polski.

Nie ukrywam, że bardzo nęci mnie również Chiang Mai, ale chyba się nie wyrobimy. Co myślicie?

Pozdrawiam!
Góra
 Profil Relacje PM off
Sordo lubi ten post.
 
      
Przedłużony weekend w Stambule za 889 PLN. Loty Turkish Airlines z Krakowa + 3 noce w 4* hotelu Przedłużony weekend w Stambule za 889 PLN. Loty Turkish Airlines z Krakowa + 3 noce w 4* hotelu
Wycieczka na Majorkę od 1224 PLN. Loty z Warszawy, transfery i 4 noclegi z widokiem na morze Wycieczka na Majorkę od 1224 PLN. Loty z Warszawy, transfery i 4 noclegi z widokiem na morze
#2 PostWysłany: 04 Wrz 2016 10:09 

Rejestracja: 24 Lis 2014
Posty: 22
Myślę, że plan jest do zrealizowania. Sama bym go jednak nieco zmodyfikowała. Na waszym miejscu, po przybyciu do BKK wypoczęłabym tylko nieco i ruszyła w dalszą drogę. Stolicę warto zostawić sobie na sam koniec pobytu, żeby zrobić zakupy i nie jeździć z nimi przez cały wyjazd.

Jeśli jedziecie do Kambodży zwiedzać Angkor Wat, to myślę, że Ayutthaię można odpuścić. W Angkor Wat dwa dni będą optymalne.

Samo wybrzeże w tym kraju, jeśli nie wybieracie się na ubóstwiany przeze mnie Koh Rong, nie ma moim zdaniem zbytniego sensu. Sihanoukville, mimo przyjemnej plaży Otres, to spęd zachodnich dziadków z małolatami u boku, trochę obrzydliwy widok. Koh Chang i Ko Kut - obie wyspy przyjemne i korzystnie dla was położone, więc w sam raz, choć gorąco namawiam na Koh Rong. :)

Co do CM - warto, mieszkałam tam trochę, choć jeszcze bardziej podobały mi się okolice Pai. Jeśli okroicie Kambodżę, to sądzę, że dacie radę odwiedzić CM bez problemu.
Góra
 Profil Relacje PM off
lody_włoskie lubi ten post.
lody_włoskie uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 04 Wrz 2016 22:12 

Rejestracja: 17 Mar 2016
Posty: 29
Dziękuję za odpowiedź! :)

Rzeczywiście słyszałam, że kambodżańskie wybrzeże jest niespecjalne, a jeśli chodzi o interior? Interesuje mnie zwłaszcza trasa od Angkoru w pobliże Phnum Samkoh Wildlife Sanctuary. Chciałabym po drodze zobaczyć jak najwięcej, także ze zwykłego życia Kambodżan.

Odnośnie Chiang Mai - biorąc pod uwagę, że na trekking wybiorę się na Ko Chang, ile czasu najlepiej poświęcić na to miasto? 2 dni wystarczą?

Pozdrawiam!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 05 Wrz 2016 14:51 

Rejestracja: 24 Lis 2014
Posty: 22
W parku o którym piszesz nie byłam, więc nie pomogę. Na trasie do niego masz jednak Battambang, który jest całkiem przyjemnym miastem. Mnie osobiście nieco Kambodża i jej mieszkańcy, poza oszałamiającym kompleksem Angkor i klimatem Koh Rong, mocno zawiodła, więc życzę owocnego odkrywania jej uroków.

Co do CM - kurcze, jak planujesz trekking na Koh Chang to jeden z punktów wizyty w tym mieście odpada. 2 dni wystarczą w takim razie, choć moim zdaniem wizyta ma sens, jeśli przypadnie na niedzielny market. Uważam, że jest jednym z lepszych w tej części Azji i można kupić naprawdę ciekawe rzeczy. Tak poza tym to wiadomo - świątynie, świątynie, świątynie. Warto wybrać się do położonej nad miastem świątyni Doi Suthep - można wjechać na szczyt, można wejść dżunglą, co polecam. A! i koniecznie - kurs gotowania, najlepiej taki, na którym uczestnicy jadą za miasto, na pola ryżowe i tam sobie gotują w domku w otoczeniu natury. Polecam, mam namiar na jeden świetny kurs, w którym sama brałam udział.
Góra
 Profil Relacje PM off
lody_włoskie lubi ten post.
lody_włoskie uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 09 Wrz 2016 10:41 

Rejestracja: 17 Mar 2016
Posty: 29
Super, wielkie dzięki! Tak myślę, że do Chiang Mai najlepiej byłoby się dostać samolotem, bo mamy w sumie niewiele czasu. Namiar na pewno się przyda, będę wdzięczna! :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 09 Wrz 2016 17:01 

Rejestracja: 24 Lis 2014
Posty: 22
Proszę - https://www.facebook.com/Sammy-Organic- ... 394552150/ FB wygląda na nieaktualizowany, ale kursy się odbywają. Na mieście można zapytać w agencjach lub pisać bezpośrednio do nich i się umawiać. :)
Góra
 Profil Relacje PM off
lody_włoskie lubi ten post.
lody_włoskie uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 12 Wrz 2016 20:53 

Rejestracja: 17 Mar 2016
Posty: 29
Dziękuję :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group