Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 06 Paź 2013 21:16 

Rejestracja: 05 Lip 2011
Posty: 98
Witam,

lecę do Tajlandii na 3 tygodnie, 2 tygodnie planuję spędzić w Tajlandii - Bangkok 1 dzień po przylocie i jeden przed wylotem, Z Bangkoku na Krabi, i tam zwiedzanie okolicznych wysepek/miejscowości (co mogli byście polecić w tych okolicach? ;-) ). Ostatni tydzień chcę wyskoczyć gdzieś indziej, i tu mam dylemat:
- Singapur + Kuala Lumpur
- Singapur + Bali (Chodzi mi o opcje low cost w miarę ;-) )

Póki co znalazłem HKT- SIN 12.11 250 zł, SIN - KUL 14.11 135 zł, KUL - DMK 16.11 155 zł (łącznie ok 540 zł, z bagażem do 25kg)
lub
HKT- SIN 11.11 270 zł, SIN - DPS 13.11 255 zł , DPS - DMK 16.11 355 zł (łącznie ok 880 zł z bagażem do 25kg).

czy lepiej coś innego? Mam do zagospodarowania tydzień, wyloty z Phuket, powrót do Bangkoku.


Dzięki za każdą pomoc :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
#2 PostWysłany: 07 Paź 2013 09:59 

Rejestracja: 05 Lip 2011
Posty: 98
W Tajlandii planujemy Bangkok - Krabi, zwiedzanie Ko Lanta, Ko phi phi, Ko Muk, samego Krabi, przejazd na Phuket i zwiedzanie i z Phuketu wylot ... i tu właśnie pytanie gdzie?;) Tajlandia jest sporym krajem, więc chcemy skupić się tylko na okolicach Phuketu/Krabi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 07 Paź 2013 11:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Lis 2012
Posty: 137
Z Tajlandii możesz rozważyć wyskok do Siem Reap w Kambodży - Angkor - naprawdę warto. Bez problemu znajdziesz połączenia lotnicze.
_________________
Podróż przez Azję Płd.-Wsch. http://filipinyy.blogspot.com/
Film z Izraela 2014: http://youtu.be/Tu18KwWPZYE
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 07 Paź 2013 11:17 

Rejestracja: 07 Paź 2013
Posty: 1
Bangkok bezwzględnie przynajmniej 2-3 dni polecam. Nie da się tam nudzić są zabytki, klimat, zabawa, pyszne jedzenie, multinarodowość, tuktuki itd;) Ogólnie - warto bezwzględnie.

Ko Lanta nie znam. Koh Samui jest rzekomo piękne, ale należy pamiętać, że to druga strona półwyspu więc przynajmniej dzień na podróż zejdzie, a każdego dnia szkoda (chyba że trafisz na fullmoon party:)). Wysp na morzu andamańskim osiągalnych z Phuket jest naprawdę sporo i są piękne, warto pomyśleć o zwiedzeniu ich. Polecam przewodnik Lonley Planet w necie ciężko o jedno sensowne kompendium nt. wysp.

Na Phuket jest trochę do zobaczenia, bardziej imprezowe części to południe, zwłaszcza Patpong, można spokojnie wynająć skuter lub samochód, wszędzie trzeba negocjować. Początkowe ceny to w 90% ceny na złapanie frajera. Samochód średniej klasy da się wynając za 800 bahtów (80zł), skuter za 150 (15zł), przy czym przed wzięciem pojazdu dobrze go obejrzyj. Słyszałem (choć mi się to nie zdarzyło) że czasami próbowano ludzi naciągać na uszkodzenia których nie zrobili. To samo ze stanem paliwa (najlepiej brać i oddawać pełny albo pusty bak).

Ko Phi Phi wygląda jak na filmie z DiCaprio czyli niesamowicie, ale jest mocno komercyjne i dość drogie. Warto popłynąć zobaczyć. Ceny w necie na wycieczki bywają wyższe niż w porcie (statek). Drożej, ale dużo większa frajda (i połowę szybciej) płynie się z portu w Phuket na Phi Phi speedboatem. Ten warto zarezerwować parę dni wcześniej, ponieważ przy ładnej pogodzie jest problem z miejscami, ruch łódek w tych okolicach jest duży więc coś znajdziesz. Ma znaczenie pora roku kiedy jedziesz, ponieważ w niektórych okresach speedboatem nie popłyniesz (fale).

Co do dalszej podróży to myślę, że żeby nie spędzać większości czasu w samolocie poleciałbym w jedno z tych miejsc. O Bali słyszałem jedynie, że plaże nie są tak piękne i czyste jak na zdjęciach (w przeciwieństwie np. do Tajlandii). Malezja wydaje się byc ciekawym kierunkiem. Ja latałem w Tajlandii AirAisia. Mają sporo promocji, to jest dość duża linia lotnicza może trafić się promo. Także w NOK, Thai.
Udanego
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 07 Paź 2013 12:24 

Rejestracja: 07 Paź 2013
Posty: 1
Najlepiej to sprawdź gdzie będzie pogoda, ja polecam koh samui + koh phangan (full moon party, zjeżdzają się tam turyści z okolocy na weekendową impreze). Masa atrakcji, nurkowanie, piękne plaże - koh samui wybrane w 2007 roku 2gą najładniejszą wyspę przez NatGeo. Z BGK na Koh Samui jest samolot do Suratthani -> potem przejazd do portu i prom, za całość podróży (ok 6h) zapłąciłęm +/- 500zł www.airasia.com. Pare dni pozniej dowiedziałem się, że nocny pociąg kuszetką z klimą wyszedłby jakies 12 razy mniej :(. W ogóle, teraz wiem, że nie powinno się nic zaklepywać przed wyjazdem do Tajlandii bo na miejscu z łatwością można wszystko zorganizowac dużo mniejszym nakładem finansowym. A Ty masz 3 tyg, wiec tylko wyobraźnia cie zatrzymuje:) have fun.
_________________
travelling without moving
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 07 Paź 2013 13:42 

Rejestracja: 05 Lip 2011
Posty: 98
Tajlandia cała jest piękna ;-) Ale szukam miejsc w okolicach Phuket i Krabi wartych odwiedzenia, więc niestety Koh Samui odpada ;) Lonely Planet oczywiście mamy, skuter też będziemy wynajmowali (właśnie składam papiery o międzynarodowe prawko, lepiej być zabezpieczonym ;-) ). O przekrętach też słyszałem, włącznie z problemami z nieoddawaniem paszportu, będziemy uważali ;) Planujemy też wynająć skutery wodne i pośmigać po wyspach.

Lecę 28 październik - 18 listopad, wszystkie tamtejsze linie low costowe oczywiście znam i sprawdziłem możliwe konfiguracje, ale liczę też na rady bardziej doświadczonych :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 07 Paź 2013 17:15 

Rejestracja: 04 Paź 2013
Posty: 5
Witam Podłącze się pod temat:)
Lecimy w 4 osoby:)
01.11 15:30 wylot z Warszawy przylot do Doha o 23:00 na miejscu bierzemy hotel także szybka podróż do hotelu jakieś krótkie nocne oglądanie miasta wstajemy skoro świt oglądamy to co zdążymy(może szybka kąpiel w zatoce arabskiej: :D i lecimy na lotnisko o 14:00 2.11 wylatujemy do Bangkoku na miejscu jesteśmy 00:10 3.11 zostajemy tutaj 2 noce defacto jeden dzień na Bangkok bo dnia następnego tj 4.11 jedziemy busikiem na Koc Chang (o ile dobrze wyczytalem to mniej więcej podróż będzie trwała 5-7 h czylo kolo 11 musimy wyruszyć ostatni prom z trat na Chang wypływa o 19?)na miejscu na 2 doby bukujemy hotel online a co do reszty wyjdzie w praniu. Powrot planujemy 11.11 Bangkok Airways z trat wylot o 13:10 ,wylot z Bangkoku o 20:45. Z racji tego ,że to nasza pierwsza daleka podróż na własną rękę bedę wdzięczny za wszystkie rady i pomysły.

Pozdrawiam:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 07 Paź 2013 17:40 

Rejestracja: 05 Lip 2011
Posty: 98
Jaro: Lecimy z tej samej promocji, tylko ja na trochę dłużej, i w inny rejon ;-) Ale 2 znajomych będzie wracała z Wami (ja i jeszcze jedna osoba zostajemy na tydzień dłużej ;-) ).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 07 Paź 2013 18:29 

Rejestracja: 04 Paź 2013
Posty: 5
a w jaki rejon lecicie?:>jaki plan podróży?:>
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 07 Paź 2013 19:54 

Rejestracja: 05 Lip 2011
Posty: 98
Napisałem już wyżej ;-) Lecimy Krabi, Phuket, Ko Phi Phi, Ko Muk i okolice, i tydzień poza Tajlandią ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group