Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 27 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 26 Cze 2013 20:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Lut 2012
Posty: 62
Loty: 14
Kilometry: 35 620
Witam lecę do Manchesteru jak wielu na mecz ..ale inny niż myślicie..Oklahoma City Thunder zmierzy się z Philadelphia 76ers czyli NBA pełna gembą :) Zwracam się do was z gorącą prośbą o polecenie jakiegoś taniego sprawdzonego noclegu w Manchesterze . Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 28 Wrz 2013 00:09 

Rejestracja: 12 Lut 2012
Posty: 246
Loty: 61
Kilometry: 102 896
niebieski
Podobne pytanie - mam do spędzenia jedną noc w Manchesterze w listopadzie, z racji na to, że to sobota/niedziela to najtańszy hostel kosztuje ponad 100zł, na airbnb podobnie. Będę miał ze sobą śpiwór i materac, więc lotnisko mi nie straszne, ale nie chce mi się też wydawać co chwile 4 funty na przejazdy tam i z powrotem. Znacie jakieś stronki gdzie można by znaleźć jakieś tańsze noclegi? :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 23 Paź 2013 11:09 

Rejestracja: 06 Lis 2011
Posty: 107
dołączam do tematy. Szukam hotelu blisko lotniska 29/30 października.
Macie jakies pomysły ?
oczywiśie by cena nie zabiła :-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 23 Paź 2013 12:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lut 2013
Posty: 1649
niebieski
theo napisał(a):
nie chce mi się też wydawać co chwile 4 funty na przejazdy tam i z powrotem

Mógłbyś to rozwinąć?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 25 Paź 2013 11:21 

Rejestracja: 06 Lis 2011
Posty: 107
sebalodz napisał(a):
dołączam do tematy. Szukam hotelu blisko lotniska 29/30 października.
Macie jakies pomysły ?
oczywiśie by cena nie zabiła :-)


nikt nic nie zna ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 29 Gru 2014 00:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2014
Posty: 108
Loty: 195
Kilometry: 273 706
Ja ostatnio regularnie korzystam z usług Ibis Hotel - wcześniej Etap na Salford Quays blisko Old Trafford, dobra miejscówka jeśli chodzi o wyjazdy na mecze, tak jak to robimy ze znajomymi, jeszcze z 1,5 roku temu dało radę spać za 79 zł nocka w weekend, teraz jest to ok 100 zł. Może zna ktoś tańsze miejsca?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 29 Gru 2014 11:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 836
Loty: 204
Kilometry: 285 320
niebieski
Witam !

W najbliższym czasie szykuje mi się prawie jednodniowe oczekiwanie w Manchesterze. Nie byłem tam wcześniej.
Stąd mam kilka pytań do osób, które miasto znają, ewentualnie jakoś ostatnio tam bywały.

1. Czy jest możliwość kupienia całodziennego/całodobowego biletu na komunikację miejską ?
Jak to działa, ile kosztuje i czy wchodzi w to autobus/pociąg z/na lotnisko ?
(Wiem, że info pojawiało się na forum, ale nie wiem, jak z jego aktualnością)

2. Co warto zobaczyć ? Oczywiście wybieram się na Old Trafford. Wstępnie planuję też ratusz, katedrę i muzeum nauki i przemysłu.
Może ktoś poleci jeszcze coś ciekawego ?

3. Może ktoś z Was ma namiar na jakieś możliwie niedrogie żarcie ? All You Can Eat Buffet albo coś w tym stylu ???

Z góry dzięki za podpowiedzi.

Pozdrowienia :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Manchester
#8 PostWysłany: 29 Gru 2014 12:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
1. Jest klika rodzajów biletów dobowych, ja kupowałem Stagecoach Dayrider za £4.00 - upoważnia do nielimitowanych przejazdów autobusami Stagecoach/Magic Bus (jeden z trzech głównych przewoźników obok First i Arrivy). Jak nie chce ci się zawracać głowy do którego przewoźnika należy dany autobus i czy możesz nim jechać, możesz kupić na wszystkie autobusy i pociągi w obrębie Wielkiego Manchesteru za £6.60. Więcej kombinacji biletów dobowych znajdziesz na stronie TfGM:
http://www.tfgm.com/journey_planning/Ti ... adult.aspx
Ewentualnie w centrum miasta darmowe Metroshuttle:
http://www.tfgm.com/buses/Pages/metroshuttle.aspx

2. Np Muzeum Wojny (choć po twoim nicku wątpię), wstęp bezpłatny z wyjątkiem wieży obserwacyjnej (ta kosztuje £1.20), spacerem z Old Trafford
http://www.iwm.org.uk/visits/iwm-north
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image


Ostatnio edytowany przez krasnal, 29 Gru 2014 14:07, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
Pacyfa uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Manchester
#9 PostWysłany: 29 Gru 2014 13:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 836
Loty: 204
Kilometry: 285 320
niebieski
Wielkie dzięki za info.

Pytanie jeszcze tylko, czy bilet za 6,60 funciaka obowiązuje też na transport z i na lotnisko i czy to bilet na 1 dzień (tylko od 0:00 do 23:59), czy na 24 godziny ?

Muzeum wojny brzmi ciekawie (mimo nicka :mrgreen: ). Pozytywne jest na pewno to, że wejściówka jest za free ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Manchester
#10 PostWysłany: 29 Gru 2014 14:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Na tym bilecie możesz zajechać z lotniska (podobnie jak na autobusowym DayRider za 4 funciaki).
Obowiązuje do północy z pominięciem porannego szczytu, czyli pn-pt od 9:30, sb-ndz cały dzień.
http://www.systemonetravelcards.co.uk/t ... ds/one-day
W poprzednim poście poprawiłem link do Muzeum Wojny.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Pacyfa uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Manchester
#11 PostWysłany: 29 Gru 2014 15:09 

Rejestracja: 08 Kwi 2014
Posty: 1
Co do Old Trafford to nie wiem co chcesz zwiedzać, ale jeśli muzeum plus "guided tour" po stadionie to zarezerwuj sobie ok 3h.... Trochę to trwa, przynajmniej jak ja byłam to zeszło mi sporo czasu, ale moim zdaniem warto z przewodnikiem, bo świetnie wszystko opowiada i tłumaczy. Oczywiście do tego pobyt w sklepie, na zakończenie oprowadzania :) Sam dojazd też trochę czasu zajmuje.

Co do zwiedzania, to Manchester nie jest specjalnie dużym miastem, myślę, że oblecisz w max 2h. Do zwiedzania polecam bardzo oprócz katedry, moim zdanie przepiękną bibliotekę (http://en.wikipedia.org/wiki/John_Rylands_Library), wejście za free.

Co do jedzenia, ja jadłam tutaj:
http://redhotworldbuffet.com/restaurants/manchester/
Z tym że jest to dość popularne miejsce więc nie wiem jak z dostępnością stolików. My rezerwowaliśmy, ale to była sobota po południu.

Jeszcze dodam, może się przyda, nam sporo czasu zeszło na lotnisku przy kontroli bezpieczeństwa, mieliśmy tylko podręczne, latamy często, a tam walizkę koleżanki prześwietlali i otwierali ze cztery razy, trochę to trwało. Nie wiem czym to było spowodowane, bo oczywiście nic nie znaleźli, ale czasu zeszło sporo. Tak było na T3 skąd latają lowcosty.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Manchester
#12 PostWysłany: 29 Gru 2014 15:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2014
Posty: 108
Loty: 195
Kilometry: 273 706
Old Trafford & Museum Tour zabukuj sobie online na http://www.manutd.com, jak podejdziesz z miejsca do miejsca gdzie się bukuje tour owszem, będą wolne miejsca tego samego dnia, ale np na za 3 godziny więc lepiej zabukować sobie wcześniej.

Koszt to chyba 18 funtow jak dobrze pamiętam, sprawdz czy muzeum nie jest za friko w grudniu bo było przynajmniej w listopadzie więc zapłacisz wtedy 14.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Pacyfa uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Manchester
#13 PostWysłany: 29 Gru 2014 23:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 836
Loty: 204
Kilometry: 285 320
niebieski
Tak, do 31 grudnia muzeum jest za free. Niestety będę w Manchesterze trochę później.
W każdym razie dzięki za ważną informację odnośnie wcześniejszej rezerwacji :)

Polecicie coś jeszcze w kwestii niedrogiego jedzonka w mieście albo fajnego miejsca na pint lagerka ?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Manchester
#14 PostWysłany: 29 Gru 2014 23:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2014
Posty: 108
Loty: 195
Kilometry: 273 706
Pacyfa napisał(a):
Tak, do 31 grudnia muzeum jest za free. Niestety będę w Manchesterze trochę później.
W każdym razie dzięki za ważną informację odnośnie wcześniejszej rezerwacji :)

Polecicie coś jeszcze w kwestii niedrogiego jedzonka w mieście albo fajnego miejsca na pint lagerka ?


Jeśli będziesz pod Old Trafford to koniecznie wejdź do Bishop Blaize, zobaczysz, że przy skrzyżowaniu Sir Matt Busby Way jest dużo take awayów to spójrz na lewo widać wielki pub, pub kibiców Man United, z 50 rodzajów piwa angielskiego i z całego świata, dobry kibicowski klimat ale i z kulturą mozna dobrze zjeść, wejdź koniecznie bo po drodze.

Jak się spieszysz i chcesz coś uderzyć w centrum to wejdź do Wheeterspoona, jest na Piccadilly Gardens blisko koła młyńskiego, też sporo piwa i zjeść można.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Pacyfa uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Manchester
#15 PostWysłany: 29 Gru 2014 23:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 836
Loty: 204
Kilometry: 285 320
niebieski
Dzięki, właśnie o takie miejsce mi chodziło.
Zajdę na pewno !
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Manchester
#16 PostWysłany: 29 Gru 2014 23:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lut 2014
Posty: 108
Loty: 195
Kilometry: 273 706
Jeszcze jedno, nie kupuj gadzetów Man United w sklepie klubowym, na Piccadilly Gardens w każdym sportowym taka sama pamiątka 30 % albo i nawet 50 % tańsza, przykład chocby koszulki klubowej z tego sezonu, w Direct Sport 55 funtów w megastore 70 pare. Pozdro i udanego tripu!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Manchester
#17 PostWysłany: 03 Sty 2015 17:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Gru 2013
Posty: 1845
Loty: 76
Kilometry: 125 391
niebieski
Podczepię się pod temat. Daysaver za 8,60 funciaka działa na Metrolink?
_________________
Image
MOJE RELACJE Z PODRÓŻY
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Manchester
#18 PostWysłany: 03 Sty 2015 20:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2011
Posty: 5594
Loty: 169
Kilometry: 241 913
niebieski
Tomek Zien napisał(a):
Podczepię się pod temat. Daysaver za 8,60 funciaka działa na Metrolink?

Działa. Pamiętaj o ograniczeniu off-peak.
_________________
Blbec je blbec a blbcem zůstane
Ja tu tylko sprzątam
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Tomek Zien uważa post za pomocny.
 
      
#19 PostWysłany: 01 Mar 2015 23:21 

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 3
Czesc,

mozecie cos doradzic w sprawie:

1)transportu z centrum liverpoolu na lotnisko T3 ? ryanair wylot 6:30 (długie są odprawy ? ile wcześniej powinienem być ?)

2)transportu z liverpoolu do manchesteru, mysle o nationalexpress bo megabus jest zbyt wczesnie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 03 Mar 2015 16:10 

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 3
Hej, jestes w stanie pomóc ? coś podpowiedzieć ? moze ktos byl ? Przepraszam, chodzi mi o transport z centrum Manchesteru na lotnisko w Manchesterze na lot o 6:30.

dzieki z gory za pomoc
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 27 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group