Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 65 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Stockholm
#21 PostWysłany: 18 Mar 2011 20:30 

Rejestracja: 19 Paź 2010
Posty: 77
Darek napisał(a):
Witam! Mam pytanie: jak zarezerwować hostel jeśli sie nie ma karty kredytowej? może ktoś zna jakieś hostele, w których wpłaty można dokonać już na miejscu???

Czesc.
Jesli masz jeszcze czas to polecam dwie opcje.
Pierwsza lepsza ale dluzsza. Załóż konto w mbanku i przerob karte z delfinkiem na platnosci w internecie. dziala jak standardowa karta kredytowa.
Druga gorsza ale szybsza. Idz do bzwbk i kup sobie prepaida z mastercarda. Dziala no i nie wymaga duzo zachodu.

Jesli termin Cie goni zawsze moge pomoc w rezerwacji. Nie jestem tylko pewien czy jak zaplace ja ze swojej karty to czy czasem nie bedzie pozniej problemow w samym hostelu bo czasem jest tak ze trzeba cos potwierdzac itp.
(Czy ktos sie orientuje jak to moze wygladac dokladnie?)

bylem ostatnio w AccoHostel i tam nie przyjmowali platnosci w gotowce, a nawet pobierali za nia dodatkowa oplate...
trzeba nadmienic ze Szwecja jest jednym z nielicznych krajow gdzie wprowadzili juz zakaz uzywania gotowki. Lub bardzo zaawansowany jest tego etap :)

Pozdrawiam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
 Temat postu: Re: Stockholm
#22 PostWysłany: 18 Mar 2011 22:43 

Rejestracja: 18 Mar 2011
Posty: 2
To byłbym zainteresowany pomocą. dogadamy się , tzn. odwdzięczę się za fatygę. Zależy mi na czasie. Mój meil to darcio87@wp.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Stockholm
#23 PostWysłany: 12 Sty 2012 19:55 

Rejestracja: 07 Sty 2012
Posty: 71
Udało mi się zabookować Visą Electron na booking.com. Wiem, że każdy hotel/hostel ma swoje zasady, ale słyszałam, że w Szwecji generalnie jest problem z debetówkami. Zatem jeśli będzie tak, że terminal mi odrzuci kartę, to mogę spokojnie iść do bankomatu i zapłacić im w gotówce? Wiem, że pytanie głupie, ale wolę być 100% pewna i uniknąć przykrych niespodzianek na miejscu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Stockholm
#24 PostWysłany: 13 Kwi 2012 11:53 

Rejestracja: 11 Kwi 2012
Posty: 42
Loty: 47
Kilometry: 55 687
A korzystał ktoś z Formuły 1 w odległości 5,5 km od centrum Sztokholmu w Hagestrom?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Stockholm
#25 PostWysłany: 13 Kwi 2012 19:09 

Rejestracja: 21 Sty 2012
Posty: 58
Loty: 113
Kilometry: 222 169
Kojarzy ktoś sieć omenahotels?

Hotel w Sztokholmie otwierają 28 kwietnia. Pokój 4 osobowy bardzo blisko dworca kosztuje 281.08 zł.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Stockholm
#26 PostWysłany: 13 Lip 2012 00:07 

Rejestracja: 20 Maj 2012
Posty: 11
Loty: 53
Kilometry: 62 949
A czy ktoś próbował nocować pod namiotem gdzieś "na dziko" albo bez namiotu również na dziko? Patrzac na średnie temperatury w lipcu/sierpniu dałoby się zrobić. Nie wiem tylko, jak to jest prawnie u nich usankcjonowane...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Stockholm
#27 PostWysłany: 13 Lip 2012 00:20 

Rejestracja: 07 Lut 2012
Posty: 992
niebieski
pepek napisał(a):
A czy ktoś próbował nocować pod namiotem gdzieś "na dziko" albo bez namiotu również na dziko? Patrzac na średnie temperatury w lipcu/sierpniu dałoby się zrobić. Nie wiem tylko, jak to jest prawnie u nich usankcjonowane...


Spałem pod gołym niebem (karimata+śpiwór) w centrum Nykoping. Być może nikt mnie widział bo miejsce osłonięte ale nie wydaje mi się żeby to było zabronione.
_________________
Takich dwóch jak nas trzech nie ma ani jednego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Stockholm
#28 PostWysłany: 13 Lip 2012 07:57 

Rejestracja: 13 Lip 2012
Posty: 96
Nocowalam w Omena Hotel w Sztokholmie i bardzo, bardzo polecam. Na piechotke mozna dojsc spokojnie z hotelu na dworzec i do wielu innych ciekawych miejsc. Na przeciwko hotelu jest 7eleven, maja tam pyszne slodkie bulki. My nie mielismy zadnego problemu z hotelem, ale wiem ze byli ludzie, ktorzy mieli problem z kodem wejsciowym (badz go nie otrzymali, badz byl niewlasciwy). Ja bylam bardzo zadowolona. Swietna cenowo opcja dla podrozujacych w grupie badz z dziecmi (tak jak w moim przypadku). Hotel czysciutki, nowiutki, jest nawet czajnik do zrobienia herbaty czy mydlo w lazience. Nie ma zadnych naczyn, sa tylko plastikowe kubeczki. Jedyne o czym trzeba pamietac to to, ze nie sprzataja codziennie wiec nie rzucamy po prysznicu recznikow na podloge. :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Stockholm
#29 PostWysłany: 06 Sie 2012 16:13 

Rejestracja: 22 Sty 2011
Posty: 73
edytinha napisał(a):
Nocowalam w Omena Hotel w Sztokholmie i bardzo, bardzo polecam. Na piechotke mozna dojsc spokojnie z hotelu na dworzec i do wielu innych ciekawych miejsc. Na przeciwko hotelu jest 7eleven, maja tam pyszne slodkie bulki. My nie mielismy zadnego problemu z hotelem, ale wiem ze byli ludzie, ktorzy mieli problem z kodem wejsciowym (badz go nie otrzymali, badz byl niewlasciwy). Ja bylam bardzo zadowolona. Swietna cenowo opcja dla podrozujacych w grupie badz z dziecmi (tak jak w moim przypadku). Hotel czysciutki, nowiutki, jest nawet czajnik do zrobienia herbaty czy mydlo w lazience. Nie ma zadnych naczyn, sa tylko plastikowe kubeczki. Jedyne o czym trzeba pamietac to to, ze nie sprzataja codziennie wiec nie rzucamy po prysznicu recznikow na podloge. :D


Też mam na oku przy najbliższej podrózy ten hotel, zdam relację jak było jak tylko wrócę :) Cena ejst bez wątpienia możliwie najniższa
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Stockholm
#30 PostWysłany: 06 Sie 2012 19:15 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 23
A może ktoś podpowie gdzie w Sztokholmie, lub najbliższej okolicy da się przenocować "pod chmurką"? Z tego co wiem z dworca kolejowego wyganiają...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Stockholm
#31 PostWysłany: 24 Sie 2012 14:59 

Rejestracja: 21 Cze 2012
Posty: 16
Orientuje się może ktoś z was jak wygląda sprawa wynajęcie mieszkania/domu lub innego lokum dla 12-15 osób na weekend? Był z was ktoś może większą grupą w sztokholmie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Stockholm
#32 PostWysłany: 25 Sie 2012 01:12 

Rejestracja: 06 Lip 2012
Posty: 6
Sprawdź tu
https://www.airbnb.pl/s/Sztokholm--Szwecja?guests=15
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Stockholm
#33 PostWysłany: 28 Sie 2012 21:09 

Rejestracja: 20 Maj 2012
Posty: 11
Loty: 53
Kilometry: 62 949
Latro napisał(a):
A może ktoś podpowie gdzie w Sztokholmie, lub najbliższej okolicy da się przenocować "pod chmurką"? Z tego co wiem z dworca kolejowego wyganiają...


Ja się z namiotem rozbiłem tu:
http://binged.it/PMk3Ob
Cisza, spokój, żywej duszy poza nielicznymi mieszkańcami tych domków letniskowych, nikt mnie nie przegonił i w dodatku widok ładny miałem :)
A na dole w parku elegancko toi-toi'e i prysznice plażowe :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Stockholm
#34 PostWysłany: 14 Wrz 2012 22:08 

Rejestracja: 14 Wrz 2012
Posty: 2
Witam,
szukam noclegu w sztokholmie na 2 noce, ceny mnie coraz bardziej przerażają :o proszę o pomoc nocleg dla 2 osób, co polecacie ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Stockholm
#35 PostWysłany: 14 Wrz 2012 23:02 

Rejestracja: 06 Sie 2012
Posty: 23
Najtańszy hotel - http://www.formule1-stockholm.com/
Blisko stacji metra Telefonplan, tylko przygotuj się na to, że jednorazowy bilet na metro kosztuje 18 zł.
Pieszo do centrum spacer na ponad godzinę, w jedną stronę szedłem, z powrotem już mi się nie chciało :)
Naprzeciwko hipermarket COOP, ceny nadal zawrotne ale zdecydowanie niższe niż w centrum.
A i Mc Donald's blisko - cheeseburger 5.50zł/szt., zestaw Big Mac ok. 28zł. - tańszego jedzenia raczej nie znajdziesz w Sztokholmie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Stockholm
#36 PostWysłany: 26 Wrz 2012 19:51 

Rejestracja: 22 Sty 2011
Posty: 73
Witam

Po powrocie ze Szwecji chciałbym polecić hotel Omena

Przy 4 osobach jest bardzo tani (wychodzi - jak wcześnie się zarezerwuje - około 80-90zł za osobę za noc bez śniadania)

Pokój okazał się być bardziej przestronny niż wydawało się na zdjęciu. Łóżko rozkładane było wygodne i stabilne :) Za to łóżko podwójne duże (czy wygodne, nie wiem - ja na nim nie spałem :) ale wyglądało na wygodne i baaardzo miękkie) można mieć tylko trudność z odkryciem przebiegłości właścicieli - prześcieradło do dwóch rozkładanych łóżek znajduje się w walcowatych poduchach - mają ukryte zamknięcie na rzep tam też są po 1 ręczniku.

W pokoju były gratis kawa z saszetek, herbata earl grey (w torebkach) cukier mleczko kubeczki plastikowe jednorazowe mieszadełka - starczył na cały wyjazd (co prawda byliśmy w 3 osoby nie w 4, ale zostalo jeszcze kawy i herbaty)

Są: czajnik, mikrofala, suszarka do włosów, lodówka (nie barkowa, tylko do użytku klienta)

W łazience (łazienka jest w każdym pokoju) jest mydło (3 w 1 z żelem pod prysznic i szamponem - całkiem niezłe) oraz ręczniki dla każdego gościa i jeden mały

Ogólnie wszystko zgadza się z opisem na stronie

W hotelu jest czysto, drzwi są otwierane automatycznie po naciśnięciu przycisku / pociągnięciu (więc osoby na wózkach mogą bez problemu wynająć ten hotel) w łazience światło automatyczne

W korytarzach kamery

Ogólnie polecam, mimo braku obsługi w hotelu (w pełnia automatyczny) jest jednym z lepszych z jakim miałem do czynienia (zupełnie nie wygląda jak hotel bezgwiazdkowy - ja dałbym mu mimo braku obsługi 2,5 albo 3 gwiazdki)

Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Stockholm
#37 PostWysłany: 03 Lut 2013 17:35 

Rejestracja: 03 Lut 2013
Posty: 4
Cytuj:
A może ktoś podpowie gdzie w Sztokholmie, lub najbliższej okolicy da się przenocować "pod chmurką"? Z tego co wiem z dworca kolejowego wyganiają...


To prawda, należy wziąć pod uwagę, że zarówno dworzec centralny jak i dworzec autobusowy są zamykane w godzinach 0:15 - 3:15. Szczególnie może być to problemem podczas nocnego czekania na transport na lotnisko (3:30 do Skavsta).

W okolicy są dwa sklepy nocne 7-Eleven oraz McDonald. Większość barów niestety też czynna jest tylko do północy, max 1.

Jeśli ktoś lubi wrażenia to można spokojnie przesiedzieć w McDonaldzie (obsługa nie przeszkadza). Herbara kosztuje 6zł a za check-in na foursquare darmowa kawa ;-) Jednak ludzie którzy tam bywają nie napawają optymizmem. W czasie dwugodzinnego pobytu zaobserwowałem bezdomnych, ludzi wyglądających na naćpanych oraz grupy (głównie imigranci z krajów afryki), które zachowywały się co najmniej dziwnie i niepewnie. Nawet do tego stopnia, że raz wyprowadziła ich uzbrojona w pałki ochrona. Do tego jakieś bójki przed wejściem, które też szybko ochrona przegoniła ;-)

W sezonie letnim problem jakby nie istnieje, w okolicy jest wiele miejsc gdzie można przyjemnie przenocować popijając pi.. oranżadę, patrząc na gwiazdy ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Stockholm
#38 PostWysłany: 18 Mar 2013 13:02 

Rejestracja: 24 Sty 2012
Posty: 12
Osobiście polecam hostels by nordic http://hostelsbynordic.se/ .
Hostel znajduje się w centrum, ok 10 minut na nogach od T-centralen, na którym zatrzymują się Flygbussarna. Można dużo zwiedzić, nie kupując biletu na komunikację miejską.
Miejsce czyste i spokojne (pokoje malutkie i bez okien). Rezerwowałam pokój mailowo i nie musiałam płacić nic przed wyjazdem.
Pościel wliczona w cenę, ręczników brak. Kuchnia super wyposażona, więc gotowałyśmy sobie jedzenie z Polski.
Od osoby wyszło po 125zł za dobę.
Warto! :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Stockholm
#39 PostWysłany: 21 Mar 2013 16:41 

Rejestracja: 08 Sty 2013
Posty: 283
niebieski
"bylem ostatnio w AccoHostel i tam nie przyjmowali platnosci w gotowce, a nawet pobierali za nia dodatkowa oplate...
trzeba nadmienic ze Szwecja jest jednym z nielicznych krajow gdzie wprowadzili juz zakaz uzywania gotowki. Lub bardzo zaawansowany jest tego etap"

Nie wiem, skad wziales taka informacje.

Wlasnie wybieram sie do jednego z Parkow Narodowych Szwecji. Schroniska gorskie co 15 km i przy kazdym ostrzezenie "platnosc TYLKO gotowka". Musze powiedziec, ze dosyc mnie to wpienia, bo Szwecja wydawala mi sie dosyc zaawansowanym krajem.
jest to o tyle niewygodne, ze ostatni kontakt z cywilizacja (czyli z bankomatem) bede miala w Kirunie. A potem to juz dzicz i odludzie - i wez czlowieku wpadnij na pomysl, ile gotowki wziac.

Juz nie mowiac o tym, ze ceny w schroniskach gorskich w porownaniu z sasiednia Norwegia sa kosmiczne!

Chyba z ulga odetchne, jak przekrocze granice do Norwegii.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Stockholm
#40 PostWysłany: 19 Kwi 2013 00:28 

Rejestracja: 03 Kwi 2013
Posty: 4
Polecam Hostel Loginn czyli nocleg na statku. Kabina 2 osobowa z pościelą, ręcznikami, papierem toaletowym i mydłem w płynie w łazience, która jest w kajucie. Czysto, spokojnie,ciepło, samo centrum. Gdy się budzisz wychodzisz na taraso-pokład i masz widok na cała starówkę. Palarnia dla osób palących nie zakłóca osobom niepalącym. Wszędzie dojdziesz pieszo, żadne autobusy i kolejki czy metra nie są Ci potrzebne. Cena 140 zł./os w kajucie 2-osobowej. Śniadanie w formie bufetu w cenie (musli, wędlina, ser, dżemy, tosty, kawa, herbaty, soki, mleko, miód, masło, kilka rodzajów pieczywa...). Od Centralen 15 minut pieszo. Łóżko szerokość 1,20 m.(dla 2 osób ok.) z bardzo miękkim materacem, na którym gdy siadasz jesteś jak piłeczka ping-ponga.:)
Polcam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 65 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group