Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 60 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Sztokholm
#21 PostWysłany: 27 Lip 2013 22:10 

Rejestracja: 24 Sty 2012
Posty: 12
http://vigarda.se/mood/ dla miłośników burgerów :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia
Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN
 Temat postu: Re: Sztokholm
#22 PostWysłany: 12 Gru 2013 23:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Gru 2013
Posty: 31
dd89 napisał(a):
dykas napisał(a):
A ja polecam miejsce w centrum, które zwie się Kungshallen. Mapka i opis tutaj: http://www.panoramio.com/photo/5118204
Świetna pizza dla 2 osób za ok 40zł, kebaby, makarony i inne takie w rozsądnej cenie :)


Dzięki za tę wskazówkę, przydała się. I potwierdzam! Fajne miejsce. Kilka knajp z różną kuchnią, więc idealne miejsce na wyjście w większej grupie. Znajdziecie tam jedzenie włoskie, meksykańskie, indyjskie, chińskie, argentyńskie (lub coś podobnego), libańskie. Ceny też nieporównywalnie niższe niż w tradycyjnych restauracjach. Spora pizza od 80 SEK, makarony od 70 SEK, większość dań mięsnych w cenie 80-110 SEK, a porcje takie, że nawet na 2 osoby by były.


Może i lokal z dobrym jedzeniem, ale ceny... Wcale nie takie atrakcyjne. Za 80SEK można zjeść pizze bez większego problemu, nawet jest pizzeria w samym centrum starego miasta, w tych wąskich uliczkach. Nazwy nie pamiętam, ale łatwo trafić, duży czarny szyld, też za 80SEK podstawowa ser i dwa wybrane składniki. W dwie osoby spokojnie się najedliśmy. Na obrzeżach oczywiście taniej. Ja polecam fast food MAX, nawet na lotnisku w Sztokholmie ceny niezłe jak na tamte warunki :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sztokholm
#23 PostWysłany: 13 Gru 2013 02:01 

Rejestracja: 27 Sie 2013
Posty: 7
a poleci ktoś jakieś klimatyczne tawerny na wieczór?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sztokholm
#24 PostWysłany: 13 Gru 2013 22:32 

Rejestracja: 13 Gru 2013
Posty: 1
Da się zjeść relatywnie tanio w Sztokholmie! I wcale nie musi to być fast food.
Wystarczy poszukać miejsca oferującego "lunch buffe". Najczęściej serwowany jest od 11-15. Cena to zazwyczaj 70-100 SEK (ok. 35-50 zł) za talerz: w niektórych jest kilka dań głównych do wyboru (+sałatki, chleb, kawa, herbata bez ograniczeń), w restauracjach azjatyckich jest to najczęściej open buffe (8 dań głównych, bar sałatkowy, często sushi i desery+ woda+kawa i herbata).
Ofertę oferowanych w danym tygodniu lunchów można znaleźć tu: http://gastrogate.com/stockholm/lunch/buffelunch/

nusch napisał(a):
a poleci ktoś jakieś klimatyczne tawerny na wieczór?


http://www.cafetjarlek.se/ - mała klimatyczna kawiarnia na Sodermalm

http://www.rosendalstradgard.se/section.php?id=0000000052 - baro-kawiarnia na Djurgarden w budynku szklarni (niestety w ciągu tygodnia czynna tylko do 16:00, 15 grudnia do 18:00)
_________________
http://swedeniscold.blogspot.se/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sztokholm
#25 PostWysłany: 19 Gru 2013 22:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2013
Posty: 4
nusch napisał(a):
a poleci ktoś jakieś klimatyczne tawerny na wieczór?


Ja polecan Aifur! Knajpa z wikingami, muzyką na żywo (w stylu wikingów właśnie), wystrój jak i obsługa miazga!
Gdzieś na blogu miałam stamtąd zdjęcia, ale nie chce mi się teraz szukać :P
Adres: Västerlånggatan 68 - to taka jedna z głównych ulic Starego Miasta ;)

A do zjedzenia polecam ichnie cynamonowe bułeczki i inne wypieki ;) Można je dostać bardzo tanio w Lidlu. Gdzie przy okazji można obkupić się marcepankami itd. :)
_________________
Relacje, poradniki, przewodniki, podróże, zdjęcia i filmy - Nasze Ślady w internecie ;)
www.nasze-slady.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sztokholm
#26 PostWysłany: 27 Kwi 2014 20:52 

Rejestracja: 28 Sty 2014
Posty: 43
Dwie uwagi do informacji wyzej:
1. W Sztokholmie pije sie WODE Z KRANU. Tak robia wszyscy, mozna wziac bidon turystyczny albo po prostu nie wyrzucac pustej platikowej butelki.
2. Jesli chcecie zjesc swietne szwedzkie ryby, a na restauracje za 200zl za osobe jeszcze nie mozecie sobie pozwolic, warto przejsc sie do Ostermans Saluhall. To hala targowa praktycznie w centrum, mozna kupic swietne rzeczy na wynos, na piknik albo zjesc cos na miejscu w poludnie. Polecam stoisko z rybami Lisa Elmqvist, pycha. Obok to samo podawane jest na miejscu przy stolikach i ma opinie jednej z najlepszych restauracji w Sztokholmie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sztokholm
#27 PostWysłany: 10 Gru 2014 09:19 

Rejestracja: 01 Lis 2013
Posty: 29
Loty: 43
Kilometry: 79 597
Polecam tą pizzerie (Pizza Corner)
http://www.pizzakartan.se/016344/images/
Pizza dobra i niedroga.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sztokholm
#28 PostWysłany: 29 Gru 2014 19:00 

Rejestracja: 03 Sty 2011
Posty: 172
Cześć, mam pytanie o sklepy w Sztokholmie. Czy wie ktoś z Was, czy w Sylwestra takie Lidle czy Hemkoepy będą otwarte? Niby po wyszukiwaniu w Google wyświetla się informacja, że są czynne w środę, ale z drugiej strony Sylwester to rzekomo ich święto państwowe, a w takie dni sklepy są zamknięte (Ikea na pewno jest nieczynna). A poza tym, wiecie, czy i gdzie w Sztokholmie można spotkać takie małe sklepiki prowadzone zazwyczaj przez imigrantów? Jeśli markety będą pozamykane, będzie trzeba się czymś zadowolić :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sztokholm
#29 PostWysłany: 29 Gru 2014 19:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lut 2014
Posty: 722
niebieski
Święto jest 1 stycznia w Nowy Rok, a nie w Sylwka ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sztokholm
#30 PostWysłany: 29 Gru 2014 19:38 

Rejestracja: 03 Sty 2011
Posty: 172
Jesteś pewna? Tutaj piszą co innego ;)
http://www.eskandynawia.pl/index.php?target=szwecja
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sztokholm
#31 PostWysłany: 29 Gru 2014 21:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lut 2014
Posty: 722
niebieski
Pewna będę, jak wrócę z Sylwka ze Sztokholmu :D Póki co wzoruję się na moim przewodniku, a widzę, że i wikipedia też się z tym zgadza ;) Weszłam przykładowo na stronę domu handlowego PUB i takie info:
31/12 Nyårsafton, onsdag 10.00-14.00
1/1 2015 Nyårsdagen, torsdag Stängt
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sztokholm
#32 PostWysłany: 03 Sty 2015 03:17 

Rejestracja: 03 Sty 2011
Posty: 172
Na szczęście Hemkoepy dają radę, dzień w dzień otwarte 7-23 :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sztokholm
#33 PostWysłany: 08 Lut 2015 22:44 

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 12
Polska karta IKEA FAMILY działa też w Szwecji. Dzięki niej, udało mi się ustrzelić obiad w Kungens Kurva za 50 koron :)
Góra
 Profil Relacje PM off
mezo23 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Sztokholm
#34 PostWysłany: 08 Lut 2015 22:53 

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 1030
Loty: 28
Kilometry: 19 093
niebieski
super !!!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sztokholm
#35 PostWysłany: 28 Lip 2015 16:16 

Rejestracja: 27 Lip 2015
Posty: 17
Gdzie zjeść, żeby nie zbankrutować? Na przekąskę, śniadanie lub lekki lunch polecam Under Kastanjen na rogu ulic Kindstugatan i Sjalagardsgatan w Gamla Stan, czyli na Starym Mieście. W okolicy Krwawej Łaźni, pod adresem Stortorget 3 znajdziecie kawiarnię, gdzie kupicie tradycyjne kanelbullar, czyli drożdżowe roladinki z cynamonem - szwedzką wizytówkę wśród słodkości. W tych miejscach zapłacicie jeszcze przystępną cenę za produkty. Niestety trzeba się liczyć z tym, że koszt wizyty w restauracji to koszt rzędu 300 zł. Jeśli nie chcemy wydać fortuny, to najlepszym rozwiązaniem są zakupy w supermarkecie i posiłek pod chmurką. Jeśli pogoda będzie sprzyjać, będzie bardzo przyjemnie :) Ale nawet w zwykłym sklepie butelka wody kosztuje ok. 10 zł... To jest najszybsze zderzenie z rzeczywistością: kupuje się supertani bilet lotniczy do Sztokholmu, a na miejscu okazuje się, że trudno jest przeżyć tam weekend. Dlatego miejcie to na uwadze.


Ostatnio edytowany przez Roku, 28 Lip 2015 17:56, edytowano w sumie 1 raz
Reklama, promowanie własnych stron internetowych, podawanie linków do innych, konkurencyjnych stron.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sztokholm
#36 PostWysłany: 24 Sie 2015 12:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3711
srebrny
Nie od dziś wiadomo, że Szwecja śledziem stoi.
Być w Sztokholmie i nie zjeść śledzia to grzech.

Polecam jako alternatywę do McDonalda, który de facto jest kilkadziesiąt metrów obok, lokalną garkuchnię w budce naprzeciwko wejścia do stacji metra Slussen, kultowy Strömmingsvagnen
Opinie można wygooglować.
Współrzędne WGS84: 59.319958, 18.071980

Jest to typowy szwedzki fast food śledziowy.
Okolica może nie najpiękniejsza i nie najczystsza, ale sami Sztokholmczycy chętnie tam zachodzą przekąsić śledzika. Jakiś zbłąkany turysta też tam się trafi.
Żeby być uczciwym w stosunku do osób konsumujących posiłki w porcelanie - nie idźcie tam.
Stoliki nie pierwszej nowości i czystości, talerzyki jednorazowe i plasticzane sztućce
ale śledzie PYCHAAA

MENU
Knäckis - śledź na chrupkim pieczywie (knäckebröd) z czerwoną cebulą, ogórkiem i pietruszką - 35 SEK
Skäning - śledź na ciemnym żytnim chlebie z czerwoną cebulą, koperkiem i senapssill - 40 SEK
Strömmingsburgare - śledź w bule do hamburgera z sałatą, czerwoną cebulą, pietruszką i sosem creme fraiche - 55 SEK
no i mój faworyt
Nystekt Strömming Med Hemlagat Potatismos - 3 smażone śledzie, puree ziemniaczane, dodatki do wyboru (ogórki szwedzkie, czerwona cebula, sałata lodowa, marchewka, buraki) i knäckebröd
sosy do wyboru: majonezowy i obowiązkowy moim zdaniem to sos senapssill (słodko kwaśny na bazie kilku rodzajów musztard, octu cukru i oleju) - 75 SEK

Moim zdaniem najkorzystniej zamówić Nystekt Strömming Med Hemlagat Potatismos, dość spora porcja, którą można się najeść i przy okazji w jednym daniu mamy namiastkę szwedzkiej kuchni w pigułce, czyli śledź, knäckebröd, senapssill i buraki uwielbiane przez Szwedów.

Załączniki:
Komentarz do pliku: Lokalizacja
lokalizacja.jpg
lokalizacja.jpg [ 119.62 KiB | Obejrzany 9168 razy ]
Komentarz do pliku: Budka
nystekt strömming.jpg
nystekt strömming.jpg [ 175.81 KiB | Obejrzany 9168 razy ]
Komentarz do pliku: Skäning
SKANING.jpg
SKANING.jpg [ 221.63 KiB | Obejrzany 9168 razy ]
Komentarz do pliku: Nystekt Strömming Med Hemlagat Potatismos
nystekt strömming med hemlagat potatismos.jpg
nystekt strömming med hemlagat potatismos.jpg [ 217.02 KiB | Obejrzany 9168 razy ]
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
4 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Sztokholm
#37 PostWysłany: 04 Maj 2016 00:51 

Rejestracja: 07 Sty 2016
Posty: 17
Najtaniej napchać można się w McDonalds. Za około 30 zł dostaniemy parę burgerów,frytki i napój.
Kebab na mieście to co najmniej 30 zł.
Generalnie kulinarnie słabo jeśli chodzi o papu na wynos.
Najbliższy centrum Lidl znajduje się na ulicy Svaevagen. Za 9 koron kupimy ichniejszy kruchy chleb(Knackerbrod),3 cynamonowe bułki lub 3 małe bagietki są po 10 kr,woda kosztuje kilka,tuńczyk w puszce 12kr,krojony ser lub wędlina około 20kr.

Jak ktoś chciałby skosztować pyszne mięso renifera,czy łosia to można się wybrać na wyspę Sodermalm,do Söderhallarny. Na parterze jest jakby taki market. Można nawet za 30 zł nabyć 200g reniferka.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sztokholm
#38 PostWysłany: 18 Lip 2016 13:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Paź 2010
Posty: 26
Loty: 35
Kilometry: 70 434
cypel napisał(a):
Nie od dziś wiadomo, że Szwecja śledziem stoi.
Być w Sztokholmie i nie zjeść śledzia to grzech.

Polecam jako alternatywę do McDonalda, który de facto jest kilkadziesiąt metrów obok, lokalną garkuchnię w budce naprzeciwko wejścia do stacji metra Slussen, kultowy Strömmingsvagnen
Opinie można wygooglować.
Współrzędne WGS84: 59.319958, 18.071980

Jest to typowy szwedzki fast food śledziowy.
Okolica może nie najpiękniejsza i nie najczystsza, ale sami Sztokholmczycy chętnie tam zachodzą przekąsić śledzika. Jakiś zbłąkany turysta też tam się trafi.
Żeby być uczciwym w stosunku do osób konsumujących posiłki w porcelanie - nie idźcie tam.
Stoliki nie pierwszej nowości i czystości, talerzyki jednorazowe i plasticzane sztućce
ale śledzie PYCHAAA

MENU
Knäckis - śledź na chrupkim pieczywie (knäckebröd) z czerwoną cebulą, ogórkiem i pietruszką - 35 SEK
Skäning - śledź na ciemnym żytnim chlebie z czerwoną cebulą, koperkiem i senapssill - 40 SEK
Strömmingsburgare - śledź w bule do hamburgera z sałatą, czerwoną cebulą, pietruszką i sosem creme fraiche - 55 SEK
no i mój faworyt
Nystekt Strömming Med Hemlagat Potatismos - 3 smażone śledzie, puree ziemniaczane, dodatki do wyboru (ogórki szwedzkie, czerwona cebula, sałata lodowa, marchewka, buraki) i knäckebröd
sosy do wyboru: majonezowy i obowiązkowy moim zdaniem to sos senapssill (słodko kwaśny na bazie kilku rodzajów musztard, octu cukru i oleju) - 75 SEK

Moim zdaniem najkorzystniej zamówić Nystekt Strömming Med Hemlagat Potatismos, dość spora porcja, którą można się najeść i przy okazji w jednym daniu mamy namiastkę szwedzkiej kuchni w pigułce, czyli śledź, knäckebröd, senapssill i buraki uwielbiane przez Szwedów.

Właśnie jestem po weekendzie w Sztokholmie i serdecznie polecam :) Najlepiej wziąć zestaw z ziemniakami, trochę kosztują ale bardzo dobre:)
Oprócz MCdonalds w mieście popularne są również MAXy, które mają bardzo zbliżony asortyment i cenowo również :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sztokholm
#39 PostWysłany: 18 Lip 2016 19:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2015
Posty: 1595
Loty: 314
Kilometry: 571 396
złoty
Też byłem w weekend i też spożywałem śledzia. Trochę mało doprawiony, ale ogólnie smaczny :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sztokholm
#40 PostWysłany: 17 Sie 2016 10:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Maj 2016
Posty: 38
Dużo zachwalanie tego miejsca więc również odwiedziłem we wtorek 16.08.2016.
Wrażenia hmmmm , trochę osób szwedów widziałem konsumowało.
Zamówiłem i ja Knäckis - śledź na chrupkim pieczywie (knäckebröd) z czerwoną cebulą, ogórkiem i pietruszką - 35 SEK, śledź jak to śledź smażony ale te dodatki surówkowe na górze to pycha.
Te pieczywo na ciepło takie insze niż w PL ale zjadliwe.

P.s Gdzieś tu czytałem że Szwecja słynie ze swoich unikatowych cukierków oraz czekolady ale niestety zapomniałem nazwy no i zapomniałem gdzie i w jakim wątku to czytałem.
Chciałbym je kupić ,na starym mieście znaleźliśmy jakąś cukiernie co na widoku robiono ręcznie cukierki ale nie wiem czy to te ?
Pomoże ktoś w nazewnictwie ?

Załączniki:
IMG_0313.JPG
IMG_0313.JPG [ 494.57 KiB | Obejrzany 6677 razy ]
IMG_0303.JPG
IMG_0303.JPG [ 443.23 KiB | Obejrzany 6677 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 60 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group