Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 60 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Sztokholm
#1 PostWysłany: 14 Cze 2011 13:00 

Rejestracja: 09 Lut 2011
Posty: 18
Czy może ktoś coś polecić, jak odżywiać się w Sztokholmie i nie splajtować?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
 Temat postu: Re: Sztokholm?
#2 PostWysłany: 02 Paź 2011 13:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Maj 2011
Posty: 26
Cztery dni możesz przeżyć na zupkach chińskich z Polski, ale jeśli jesteś ograniczony miejscem w bagażu, to i w lokalnych sklepach da się coś znaleźć w cenie niepowodującej zawału przy sklepowej półce. Niestety "normalnego" jedzenia w dobrej cenie nie znalazłem, nawet coś typu fast-food na ulicy kosztowało około 30 zł. A nie, przepraszam! Jadłem pizzę za dwadzieściakilka złotych, i to pizzę całkiem normalną, można ją było spokojnie nazwać normalnym obiadem :).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sztokholm?
#3 PostWysłany: 02 Paź 2011 15:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2011
Posty: 175
najlepiej zabrać jedzenie z polski albo ugotować coś na miejscu, bo na mieście ceny raczej do niskich nie należą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sztokholm?
#4 PostWysłany: 04 Paź 2011 22:40 

Rejestracja: 15 Cze 2011
Posty: 14
Tam woda w ichniejszej żabce kosztuje 10 pln więc trzeba się przygotować na większe niż zazwyczaj nadszarpnięcie budżetu. Osobiście nic taniego do jedzonka nie znalazłam, więc żeby nie splajtować polecam zabrać zapasy z Polski.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sztokholm?
#5 PostWysłany: 04 Paź 2011 22:48 

Rejestracja: 24 Mar 2011
Posty: 122
Agula napisał(a):
Tam woda w ichniejszej żabce kosztuje 10 pln (...)

rozumiem, że to tylko przykład, ale na marginesie - akurat na wodę pieniędzy nie trzeba wydawać, bo pije się kranówę :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sztokholm?
#6 PostWysłany: 05 Paź 2011 08:39 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6143
Loty: 228
Kilometry: 534 135
Ktoś się może oriętuję o takim lokalu gdzie płaci się tylko za picie, a je się ile chce ?
Podobno coś takiego znajduje się w Sztokholmie
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sztokholm?
#7 PostWysłany: 12 Mar 2012 17:50 

Rejestracja: 22 Maj 2011
Posty: 75
Jak na ich warunki dośc tanie są:

MAX tj ichniejszy Mcdonald, zestaw z hamburgerem 53 SEK (poniedziałek-piątek 10-14), saładki ok 65 SEK http://www.max.se/default.aspx

Gooh dania ok 65-70 SEK, makarony ok 50-60 SEK http://www.gooh.se/Meny/Gooh-Alla-ratter/


Capucciono w Waynes Caffee 30 SEK, w ICA to go 15 SEK 7 eleven 35
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sztokholm?
#8 PostWysłany: 12 Mar 2012 19:51 

Rejestracja: 19 Lut 2011
Posty: 210
niebieski
Kawa na mieście - jakieś 20 SEK
W McDonald's - trochę mniej, jakieś 17SEK, 4 naklejki z kawy i piąta gratis! :)
Hamburgery i cheesburgery - 10SEK
Duże frytki - 19SEK
W 7-eleven za 23SEK można np. kupić kawę + kanelbulle za 23SEK :) (poniżej zdjęcie kanelbulle)
Mała woda mineralna może na dworcu czy w 7eleven kosztować prawie 20SEK (0.5l), a w marketach to dużą wodę za wiele mniej się kupi. Osobicie z marketów polecam Daglivs, ICA czy Coop wydaje mi się droższy (od Cityterminalen iść w kierunku Fleminggatan i tą ulicą cały czas prosto).
W Daglivsie 5 bułek kosztowało jakieś 5-8SEK, bułki dobre :)

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sztokholm?
#9 PostWysłany: 24 Mar 2012 09:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Mar 2012
Posty: 148
Loty: 81
Kilometry: 105 908
Jeśli leci się na kilka dni spokojnie można przeżyć na jedzeniu z Polski a podczas chodzenia po mieście życie ratuje McDonald's:

hamburger, cheesburger - 10 koron
frytki - 14/17/20 koron
herbata - 12 koron
kawa 14/18 koron

Toalety płatne - 10 koron. W ogóle w całym Sztokholmie, nawet na dworcach są płatne toalety.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sztokholm?
#10 PostWysłany: 30 Mar 2012 11:17 

Rejestracja: 19 Lut 2011
Posty: 210
niebieski
W McDonald's niedaleko dworca toaleta płatna była 5SEK, ale na te 5 koron może wejść kilka osób, bo wystarczy drzwi przytrzymać. W McDonald's w okolicach Slussen toaleta była bezpłatna, ale na kod :) W Cityterminalen toaleta 10SEK. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sztokholm?
#11 PostWysłany: 22 Kwi 2012 12:24 

Rejestracja: 24 Lis 2011
Posty: 2
ja polecam hostel w centrum- Interhostel (http://interhostel.se/), a wyżywienie najlepiej kupić w Lidlu, który znajduje się 10minut od hostelu,
w kuchni wszystko dostępne i można sobie odgrzać np pizzę:)
ceny- 3pizzę 350g ok. 50 koron,
piwo Bla (również tak smakowało- 6 puszek 0,5 2,8%- 20 koron, a 3,5% 50koron,
kilo mięsa mielonego- 20koron,
więc naprawdę w tym lidlu ceny nie są kosmiczne,
ewentualnie kebab na mieście około 30 koron.
byłem 2-5marca także ceny aktualne na wtedy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sztokholm?
#12 PostWysłany: 21 Cze 2012 23:43 

Rejestracja: 06 Sie 2011
Posty: 1
@michalnowacki1 ten hostel który podałeś jest jak na razie najtańszy który znalazłem. Dzięki :)

Też zamierzam wybrać się na 2-3 do Sztokholmu i zauważyłem że jest tam naprawdę drogo. Myślę że przez te kilka dni nie zbankrutuję.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sztokholm?
#13 PostWysłany: 22 Sie 2012 01:06 

Rejestracja: 02 Cze 2012
Posty: 14
Loty: 26
Kilometry: 31 173
Najtańszy w Sztokholmie market to Hemköp, ale jest ich niewiele. Woda niegazowana kosztuje tam 5 SEK (+2 SEK kaucji), najtańszy chleb 15 SEK. W pozostałych sklepach (Lidl, Ica, Coop) najtańsza woda to około 9 SEK + kaucja, chyba, że akurat jest jakaś promocja, a cena chleba zaczyna się od 20 SEK. Ale każdy chleb w sklepach, który kosztuje mniej niż 25-30 koron jest niedobry. To wyschnięty, kruszący się chleb tostowy. Ciężko kupić sok w kartonie, generalnie prawie same wody i napoje gazowane. Jest sok pomarańczowy w Lidlu za 7,5 SEK.

Jeśli chodzi o jedzenie na mieście, tanio jest tylko w McDonaldzie. Hamburger - 10 SEK, czyli około 5 złotych.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sztokholm?
#14 PostWysłany: 16 Wrz 2012 15:20 

Rejestracja: 17 Maj 2012
Posty: 9
Dodam jeszcze informację o MAX-ie, czyli czymś na wzór McDonalda. Cena najtańszego hamburgera 11SEk, cheeseburger 14 SEK, kawa/herbata 10 SEK, ale jeśli zamówimy cokolwiek, czyli np. hamburgera kawa lub herbata jest gratis. A jeśli zostanie nam kubek po herbacie to można sobie do niego nalać zimny napój, bo dystrybutor jest na środku sali. Tak więc za 11 SEK można coś zjeść i napić się do woli. Tym małym hamburgerem sobie nie pojecie, ale i tak wydaje mi się lepszy niż w McDonalds.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sztokholm?
#15 PostWysłany: 25 Wrz 2012 13:39 

Rejestracja: 25 Wrz 2012
Posty: 15
Zbanowany
Na dworcu w Sztokholmie tam gdzie przyjeżdżają busy flygbussarna to 1,5 litra wody kosztowało 30 SEK ok. 15 zł, w macu zapłaciłem za BicMaca + frytki + Cole ok. 25 zł Marketów w centrum bardzo mało w okolicy Gamla Stan praktycznie wogóle nie spotkaliśmy Kible płatne wszędzie (na dworcu to nawet cieć był i ganiał tych co nie płacili) Ogólnie jest drogo. Prohibicja wychodziła na każdym kroku mały Haineken (300ml) o obniżonej zawartości alkoholu 3,5% kosztował 65 SEK
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sztokholm?
#16 PostWysłany: 25 Wrz 2012 13:45 

Rejestracja: 12 Lis 2011
Posty: 18
Loty: 50
Kilometry: 103 695
Ja na krótkie wyjazdy do Skandynawii zabieram zawsze ze sobą jedzenie i pustą zgniecioną plastikową butelkę - napełniam woda z kranu (jest bardzo dobra i można ją pić) i tak bardzo obniżam koszty. Udało mi się tak zwiedzic Sztokholm i Norwegię - Stavanger.

Zapraszam na relacje:

http://laupinka.blogspot.com/2012/08/kr ... wecji.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sztokholm?
#17 PostWysłany: 02 Paź 2012 23:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Cze 2012
Posty: 149
Jak ktoś chce, to mogę oddać 3 kupony na kawę do McDonalda. Wystarczy kupić jeszcze jedną i kolejna jest gratis:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sztokholm
#18 PostWysłany: 18 Mar 2013 12:57 

Rejestracja: 24 Sty 2012
Posty: 12
A ja polecam miejsce w centrum, które zwie się Kungshallen. Mapka i opis tutaj: http://www.panoramio.com/photo/5118204
Świetna pizza dla 2 osób za ok 40zł, kebaby, makarony i inne takie w rozsądnej cenie :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sztokholm
#19 PostWysłany: 19 Maj 2013 16:19 

Rejestracja: 19 Maj 2013
Posty: 7
Jade z kumplem 23-26 maja, szukam noclegu u kogos albo pod chmurką, zna ktoś dobre miejscówki?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sztokholm
#20 PostWysłany: 25 Maj 2013 15:57 

Rejestracja: 06 Cze 2012
Posty: 272
Loty: 227
Kilometry: 311 648
niebieski
dykas napisał(a):
A ja polecam miejsce w centrum, które zwie się Kungshallen. Mapka i opis tutaj: http://www.panoramio.com/photo/5118204
Świetna pizza dla 2 osób za ok 40zł, kebaby, makarony i inne takie w rozsądnej cenie :)


Dzięki za tę wskazówkę, przydała się. I potwierdzam! Fajne miejsce. Kilka knajp z różną kuchnią, więc idealne miejsce na wyjście w większej grupie. Znajdziecie tam jedzenie włoskie, meksykańskie, indyjskie, chińskie, argentyńskie (lub coś podobnego), libańskie. Ceny też nieporównywalnie niższe niż w tradycyjnych restauracjach. Spora pizza od 80 SEK, makarony od 70 SEK, większość dań mięsnych w cenie 80-110 SEK, a porcje takie, że nawet na 2 osoby by były.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 60 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group