Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 382 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 20  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Szczepienia
#81 PostWysłany: 10 Cze 2015 09:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Kwi 2013
Posty: 33
Loty: 221
Kilometry: 376 269
Potwierdzam, wizyta u pani doktor przed szczepieniem (w Luxmed w Lublinie) to tylko strata czasu i pieniedzy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
City break w europejskich stolicach. Zbiór lotów z Polski od 108 PLN. Również na wakacje! City break w europejskich stolicach. Zbiór lotów z Polski od 108 PLN. Również na wakacje!
Tydzień na Malcie za 1195 PLN. Loty z Katowic + 4* hotel Tydzień na Malcie za 1195 PLN. Loty z Katowic + 4* hotel
 Temat postu: Re: Szczepienia
#82 PostWysłany: 10 Cze 2015 12:19 

Rejestracja: 20 Sty 2014
Posty: 89
lagor napisał(a):
Jak rozumiem w sanepidzie ta pierwsza wizyta kwalifikacyjna była bezpłatna? A kolejną dawkę przyjmowałeś w enelmedzie i wcześniej byłeś u swojego lekarza internisty na NFZ?


Tak, trzeba iść tego samego dnia, którego ma się szczepienie. Dostaje się zaświadczenie o braku przeciwwskazań czy coś w tym stylu.

Przed drugą dawką wziąłem to zaświadczenie o braku przeciwwskazań od internisty na WZW A+B i w enelmedzie na WZW A+B ok, ale mi nie chcieli dać tężec+błonica bo nie było tego na tym zaświadczeniu. Ostatecznie drugą dawkę wziąłem w sanepidzie, bo tam jak już brałem pierwszą dawkę to powiedzieli, że na kolejne już nie potrzebuję żadnego zaświadczenia. A różnica przy tężcu i błonicy pomiędzy sanepidem a enelmedem nie była warta ponownej wizyty u internisty;)
Więc trzeba mieć to zaświadczenie wypisane na wszystkie szczepienia jakie chce się wziąć.
Góra
 Profil Relacje PM off
lagor lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Szczepienia
#83 PostWysłany: 10 Cze 2015 18:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sty 2014
Posty: 486
Loty: 250
Kilometry: 590 205
niebieski
Czy ktoś może korzystał z Medycznego Raportu Podróży, oferowanego przez Wielkopolskie Centrum Medycyny Podróży ?

http://www.raport.medtrop.pl/o-raporcie/

Wybierasz się za granicę? Jakie szczepienia musisz wykonać? Kiedy i jak długo stosować leki przeciw malaryczne? Gdzie w twoim pobliżu znajdują się gabinety medycyny podróży? Co warto ze sobą zabrać? Jakie choroby są zagrożeniem w danym kraju i jak ich unikać? Gdzie szukać pomocy w trakcie podróży? Dlaczego i gdzie należy wykonać badania lekarskie i laboratoryjne po powrocie z krajów egzotycznych?
Medyczne informacje i alerty dotyczące chorób zakaźnych i epidemii występujących w różnych rejonach świata (np. epidemia gorączki Ebola, Dengi, żółtej gorączki) zawarte w Raporcie są na bieżąco aktualizowane przez sztab specjalistów medycyny tropikalnej na podstawie informacji pochodzących ze Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), Centrum Zwalczania i Zapobiegania Chorobom w Atlancie (CDC), Europejskiego Centrum Zwalczania i Zapobiegania Chorobom (ECDC) oraz danych z Głównej Inspekcji Sanitarnej (GIS) i Ministerstwa Spraw Zagranicznych (MSZ).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Szczepienia
#84 PostWysłany: 22 Cze 2015 08:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2012
Posty: 61
Loty: 5
Kilometry: 14 400
cześć Wam!
Ma ktoś jakieś dobre namiary gdzie zaszczepić się przed podróżą na Sri Lankę w Poznaniu lub okolicach?
Zostały mi 3 tygodnie do wylotu...
_________________
Podróżować, zwiedzać i poznawać świat oraz ludzi!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Szczepienia
#85 PostWysłany: 22 Cze 2015 08:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sty 2014
Posty: 486
Loty: 250
Kilometry: 590 205
niebieski
ja robiłem w poznańskim sanepidzie
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Szczepienia
#86 PostWysłany: 23 Cze 2015 13:06 

Rejestracja: 28 Maj 2015
Posty: 57
ATX napisał(a):
Luxmed (ceny chyba ujednolicone w całej Polsce ? )

4 w 1 (tężec, błoinnica, krztusiec, polio) Booster - 110 zl
WZW A - 150 -170 (zalezy od szczepionki)
WZW B - 59 (zolty tydzien 50)
dur - 215
japonskie zapalenie mózgu - ok.350 (nie wszedzie to robią)

Wizyta w tzw. "medycynie podrózy" - 80 zl (pic na wode, wystarczy powiedziec ze nigdzie nie jedziesz i chcesz tylko przyjac szczepienia i masz to samo za 20 zl)
Kwalifikacja przed szczepieniem (rowniez kolejne dawki - 20 zl)
Wszystko to mozna miecx za fri - jesli sie zapiszemy na NFZ (ten sam lekarz etc.)

Tzw. kwalifikacja polega na pytanie " jest Pan zdrowy? " i ewentualnie " wszystko bylo ok po poprzedniej dawce?" Jesli odpowiesz twierdzaco - finito :)
Wypelniasz jeszcze kartke, na ktorej zaznaczasz kilka razy "tak", ze wsio z Tobą ok i tyle. Trwa ze 3 minuty :)

Placic za to na pewno nie warto. Nie badaja zadnych przeciwcial ani nic z tych rzeczy, zwykla formalnosc ;)

W Luxmedzie nie da się ominąć "haraczy" i trzeba zapłacić za lekarza medycyny podróży 135 zł i przed każdym szczepieniem kwalifikacja za 59 zł. Natomiast u nich chyba są najniższe ceny za szczepionki, poniżej aktualny cennik.
Jest we Wrocławiu miejsce gdzie można zrobić szczepienia bez wizyty lekarza, albo płatności przed każdym szczepieniem? Tylko na podstawie zaświadczenia od internisty? Internista bez problemu daje zgodę na papierze na szczepienie?


Szczepionka Engerix B Adult 1,0 (p/WZW B): 69 zł.,
Szczepionka Avaxim (WZW-A): 179 zł.,
Szczepionka H-B-VAX Pro (p/WZW B): 68 zł.,
Szczepionka TWINRIX Adult (p/ WZW A + B): 172 zł.,
Szczepionka p / durowi i tężcowi (TyT): 88 zł.,
Szczepionka tężcowo - błonicza (Clodivac): 42 zł.,
TT/Tetana - szczepionka tężcowa adsorbowana: 29 zł.,
Szczepionka Boostrix (dTpa): 198 zł.,
Szczepionka Dultavax (p/tężcowi, błonicy, polio): 88 zł.,
Szczepionka Hexacima (błonica, tężec, krztusiec, wirusowe zapalenie wątroby typu B, poliomyelitis, haemophilus typ b): 210 zł.,
Szczepionka PENTAXIM (błonica, tężec, krztusiec, polio, zakażenia typu haemophilus influenzę): 160 zł.,
Szczepionka p/durowi (Ty): 208 zł.,
Szczepionka Typhim VI (dur brzuszny - przed wyjazdem): 234 zł.,
Szczepionka IXIARO (p/japońskiemu zapaleniu mózgu): 400 zł.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Szczepienia
#87 PostWysłany: 23 Cze 2015 23:00 

Rejestracja: 19 Cze 2014
Posty: 387
Loty: 40
Kilometry: 78 827
w Luxmedzie da się "ominąć haracze" czego jest dowodem :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Szczepienia
#88 PostWysłany: 24 Cze 2015 12:44 

Rejestracja: 31 Lip 2013
Posty: 21
Loty: 176
Kilometry: 355 374
ZFR napisał(a):
Czy ktoś może korzystał z Medycznego Raportu Podróży, oferowanego przez Wielkopolskie Centrum Medycyny Podróży ?

http://www.raport.medtrop.pl/o-raporcie/

Wybierasz się za granicę? Jakie szczepienia musisz wykonać? Kiedy i jak długo stosować leki przeciw malaryczne? Gdzie w twoim pobliżu znajdują się gabinety medycyny podróży? Co warto ze sobą zabrać? Jakie choroby są zagrożeniem w danym kraju i jak ich unikać? Gdzie szukać pomocy w trakcie podróży? Dlaczego i gdzie należy wykonać badania lekarskie i laboratoryjne po powrocie z krajów egzotycznych?
Medyczne informacje i alerty dotyczące chorób zakaźnych i epidemii występujących w różnych rejonach świata (np. epidemia gorączki Ebola, Dengi, żółtej gorączki) zawarte w Raporcie są na bieżąco aktualizowane przez sztab specjalistów medycyny tropikalnej na podstawie informacji pochodzących ze Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), Centrum Zwalczania i Zapobiegania Chorobom w Atlancie (CDC), Europejskiego Centrum Zwalczania i Zapobiegania Chorobom (ECDC) oraz danych z Głównej Inspekcji Sanitarnej (GIS) i Ministerstwa Spraw Zagranicznych (MSZ).


Podczas festiwalu slajdów podróżniczych w Poznaniu profesorowie z Wielkopolskiego Centrum Medycyny Podróży prezentowali ten raport i wyjaśniali jak to działa. Płacisz chyba 30zł, a w zamian przysyłają Ci raport z wybranego kraju/ regionu z bardzo szczegółowymi opisami zagrożeń,wymaganymi szczepieniami oraz polecanymi lekarzami. Mnie to przekonuje, ale jeszcze nie miałam okazji sprawdzić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Szczepienia
#89 PostWysłany: 24 Cze 2015 19:52 

Rejestracja: 20 Sty 2014
Posty: 89
rude-boy napisał(a):
W Luxmedzie nie da się ominąć "haraczy" i trzeba zapłacić za lekarza medycyny podróży 135 zł i przed każdym szczepieniem kwalifikacja za 59 zł. Natomiast u nich chyba są najniższe ceny za szczepionki, poniżej aktualny cennik.
Jest we Wrocławiu miejsce gdzie można zrobić szczepienia bez wizyty lekarza, albo płatności przed każdym szczepieniem?

Tylko na podstawie zaświadczenia od internisty?

Jak pisałem wcześniej my szczepienie wykonaliśmy w Enel-med w Arkadach, po uprzedniej wizycie w naszej przychodni u internisty.
Cena 200zł za szczepionkę (WZW A+B) i żadnych dodatkowych opłat.
Bez dodatkowych opłat możesz zrobić w sanepidzie, ale szczepionki są droższe. Po pierwszej wizycie w sanepidzie, do następnych nie potrzebujesz zgody internisty.
rude-boy napisał(a):
Internista bez problemu daje zgodę na papierze na szczepienie?

Nam internistka wykonała krótkie badanie, głównie chodzi chyba o to, żeby nie mieć jakiegoś stanu zapalnego/temperatury. I bez problemu dała "zgodę".
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Szczepienia
#90 PostWysłany: 03 Lip 2015 23:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 1883
Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
To ja też mam pytanie, czy przy pobycie na Filipinach 9 dni w listopadzie i posiadaniu szczepienia na WZW A i B wypadałoby przyjąć również inne szczepienia czy jednak można zaryzykować bez?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Szczepienia
#91 PostWysłany: 06 Lip 2015 12:48 

Rejestracja: 03 Gru 2013
Posty: 519
srebrny
Pytanie do tych co byli - lecę na Sri Lankę z 8letnią córką; WZW B mamy obie, zaszczepimy się p/WZW A. Jeszcze coś?
dzięki
_________________
Bali https://www.fly4free.pl/forum/bali-lipiec-2023-relacja-z-raju-prawie-na-zywo,215,171983
Malediwy https://www.fly4free.pl/forum/malediwy-ferie-2023-mathiveri-i-ukulhas,215,169789
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Szczepienia
#92 PostWysłany: 06 Lip 2015 12:53 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22425
Nie lepiej skontaktować się z lekarzem?
Góra
 Profil Relacje PM off
Anonim3 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Szczepienia
#93 PostWysłany: 06 Lip 2015 12:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2013
Posty: 752
niebieski
dokładnie, a jak już tak bardzo nie chcecie iść do lekarza (co i tak Was nie ominie jeśli chcecie się zaszczepić) to przecież jest mnóstwo stron, które poinformują Was jakie szczepienia są zalecane przy podróży w dany region świata:
http://wssewroclaw.pis.gov.pl/plikijedn ... I_2014.pdf

taką informację uzyskacie też w Waszym sanepidzie nawet prawdopodobnie telefonicznie bo Pan/Pani otworzy tabelkę i Wam powie jakie są zalecane...

pytanie czy warto zaryzykować podróż gdzieś bez szczepienia zadajcie sobie a nie róbcie wywiadu na forum...
Góra
 Profil Relacje PM off
Anonim3 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Szczepienia
#94 PostWysłany: 06 Lip 2015 13:34 

Rejestracja: 03 Gru 2013
Posty: 519
srebrny
Może mogłam szerzej napisać...
1Do lekarza medycyny podróży już nie pójdę, wizyta polega na tym że wyciąga książkę z której wyczytuje szczepienia zalecane dla danego regionu - co widać np w tabelce linkowanej w poście Lagora. Na moje pytanie co z dzieckiem, odpowiedź: a to już jak pani uważa... no masakra, 100ka wydana bez sensu.
Idziemy do lekarza 1go kontaktu i od razu pierwsza dawka szczepienia WZW A.

Młoda ma wszystkie szczepienia zrobione z listy wymienionej dot. Sri Lanki, prócz właśnie WZW A. Wścieklizna, japońskie zapalenie mózgu i malaria (ta ostatnia podawana różnie - raczej nie dotyczy jeśli odpuszczamy północ kraju) są dodatkowo jako szczepienia które można zrobić. Pytanie czy np wścieklizna nie byłaby zasadna?

Stąd moje pytanie do tych co byli - z perspektywy czasu coś mądrego napiszą? Pominąć nie bardzo jest co;) bo resztę (zalecanych) ma. Ktoś szczepił dziecko p/wściekliźnie, zapobiegawczo? Bo tam sporo bezpańskich psów, jakby co to seria bolesnych zastrzyków po ew. pogryzieniu... w sumie tylko nad tym się zastanawiam...
_________________
Bali https://www.fly4free.pl/forum/bali-lipiec-2023-relacja-z-raju-prawie-na-zywo,215,171983
Malediwy https://www.fly4free.pl/forum/malediwy-ferie-2023-mathiveri-i-ukulhas,215,169789
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Szczepienia
#95 PostWysłany: 06 Lip 2015 13:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2013
Posty: 752
niebieski
no zastanów się jak ktoś ma tu w tej sprawie doradzić?
czy rada w stylu: "byłem, żaden pies mnie nie ugryzł, nie warto się szczepić" uspokoi Twoje sumienie? :lol:
Masz tabelę gdzie widzisz jakie są szczepienia zalecane - i teraz Twoja decyzja czy się decydujesz czy ryzykujesz... jak trochę poczytasz w necie to przeciwników masz tyle samo co zwolenników poszczególnych szczepień czy terapii profilaktycznych... i tyle... Naprawdę jednostkowa rada/przypadek, któregoś z forumowiczów spowoduje, że się zaszczepisz lub nie? :shock:
Przemyśl sprawę, rozważ "za" i "przeciw" i podejmij decyzję - na własny rachunek ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Szczepienia
#96 PostWysłany: 07 Lip 2015 12:12 

Rejestracja: 28 Maj 2015
Posty: 57
ATX napisał(a):
w Luxmedzie da się "ominąć haracze" czego jest dowodem :)

Wizytę lekarską i każdorazową kwalifikację zrobiłeś na NFZ? Wystarczyło to powiedzieć, że tak się chce? Ja pytałem u nich we Wrocławiu i bez opłat nie robią. Może trzeba powiedzieć coś magicznego, żeby zmienili zdanie? :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Szczepienia
#97 PostWysłany: 11 Lip 2015 15:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lip 2011
Posty: 274
niebieski
Stan aktualny we Wrocławiu:

Najpierw zrobiłem podejście 'dla fachowców'. Chciałem kupić szczepionki w aptece, a później namówić internistę, żeby mi je podał. Wybrałem ponoć najtańszą aptekę we Wrocławiu "Silesia" na grunwaldzkim manhattanie (kolejki tam są czasami dłuższe niż w polish lodach). Ceny (orientacyjne):
Dur ~186
wzw a ~180
boostrix polio ~120

Wcześniej było mowa o Dolmedzie więc wysłałem tam kobietę żeby się wypytała. Dwóch internistów, dwa kolejne dni, nic z tego. Każdy załaniał się tym, że teraz w Dolmedzie nie mogą tego robić, bo Panie z zabiegowego muszą to podawać i za jedną szczepionkę sobie liczą 30 pln (sic!).

Dla pewności wybrałem się jeszcze do swojej przychodni, Akamedik na Parkowej. To był strzał w dziesiątkę.

Okazuje się, że: w akamediku można przyjąć najtańsze szczepionki we Wrocławiu + wizyta kwalifikująca gratis!
I to nie tylko dla osób tam zdeklarowanych, szczepienia nie były planowane dla mnie.

dur 196 ( w sanepidzie 270)
wzw A 180
boostrix polio 120 (okazało się, że Pani doktor tego nie wypisała, wzieliśmy tylko dwie powyższe)

+ zniżka studencka/doktorancka 10%. Razem moja kobitka zapłaciła 338,40 PLN.
Pani w recepcji wspominała, że szczepionki znikają jak świeże bułeczki.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
nesssssa85 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Szczepienia
#98 PostWysłany: 20 Lip 2015 17:14 

Rejestracja: 12 Lip 2015
Posty: 7
Szczepienia przeciw błonnicy, tężcowi, durowi brzusznemu i WZW A można przyjąć na raz czy się to przyjmuje po kolei?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Szczepienia
#99 PostWysłany: 20 Lip 2015 17:36 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3239
srebrny
ja dostałem wszystkie na raz
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Szczepienia
#100 PostWysłany: 22 Lip 2015 23:43 

Rejestracja: 28 Maj 2015
Posty: 57
donmateo napisał(a):
Stan aktualny we Wrocławiu:

Najpierw zrobiłem podejście 'dla fachowców'. Chciałem kupić szczepionki w aptece, a później namówić internistę, żeby mi je podał. Wybrałem ponoć najtańszą aptekę we Wrocławiu "Silesia" na grunwaldzkim manhattanie (kolejki tam są czasami dłuższe niż w polish lodach). Ceny (orientacyjne):
Dur ~186
wzw a ~180
boostrix polio ~120

Wcześniej było mowa o Dolmedzie więc wysłałem tam kobietę żeby się wypytała. Dwóch internistów, dwa kolejne dni, nic z tego. Każdy załaniał się tym, że teraz w Dolmedzie nie mogą tego robić, bo Panie z zabiegowego muszą to podawać i za jedną szczepionkę sobie liczą 30 pln (sic!).

Dla pewności wybrałem się jeszcze do swojej przychodni, Akamedik na Parkowej. To był strzał w dziesiątkę.

Okazuje się, że: w akamediku można przyjąć najtańsze szczepionki we Wrocławiu + wizyta kwalifikująca gratis!
I to nie tylko dla osób tam zdeklarowanych, szczepienia nie były planowane dla mnie.

dur 196 ( w sanepidzie 270)
wzw A 180
boostrix polio 120 (okazało się, że Pani doktor tego nie wypisała, wzieliśmy tylko dwie powyższe)

+ zniżka studencka/doktorancka 10%. Razem moja kobitka zapłaciła 338,40 PLN.
Pani w recepcji wspominała, że szczepionki znikają jak świeże bułeczki.


Nie ma sensu biegać po aptekach, bo podana przez Ciebie przychodnia jest niebywale tania. Za kwalifikację lekarską nie ma opłaty, a za szczepienie WZW A i B, Dur brzuszny i Tężec+Błonica zapłaciłem dzisiaj 354 zł. Można wymienione szczepionki zrobić za jednym razem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 382 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 20  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group