Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 35 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 02 Sty 2018 17:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2016
Posty: 58
Ja mam na przełom marca/kwietnia kupione bilety do Iranu i o ile nie będzie tam nikt wprowadzał demokracji jak w Iraku kilka lat temu (czyli na czołgach) to na pewno nie zmienię moich planów z powodu protestów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Tajlandii: Ko Samui i Bangkok w jednej podróży z Warszawy za 3247 PLN (z dużym bagażem) Urlop w Tajlandii: Ko Samui i Bangkok w jednej podróży z Warszawy za 3247 PLN (z dużym bagażem)
Tanie loty w grupie Lufthansy: Włochy, Chorwacja, Grecja i Hiszpania z Polski od 411 PLN Tanie loty w grupie Lufthansy: Włochy, Chorwacja, Grecja i Hiszpania z Polski od 411 PLN
#22 PostWysłany: 02 Sty 2018 18:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Kwi 2012
Posty: 1254
Loty: 69
Kilometry: 142 806
srebrny
ibartek napisał(a):
czytam na cnn ze Trump sie przyglada sytuacji, robi sie niebezpiecznie ;-) znow beda eksportowac demokracje? 'perska wiosna' #Make Iran Persia Again?


Nie tylko przygląda się sytuacji, ale afirmuje protesty, namawia do zmiany, nazywa Iran numerem jeden wśród sponsorów terroryzmu i mówi, że Persowie nie mają co jeść. ;)
Załącznik:
Screenshot-2018-1-2 Donald J Trump ( realDonaldTrump) Twitter.png
Screenshot-2018-1-2 Donald J Trump ( realDonaldTrump) Twitter.png [ 16.26 KiB | Obejrzany 2519 razy ]

Załącznik:
Screenshot-2018-1-2 President Trump ( POTUS) Twitter(1).png
Screenshot-2018-1-2 President Trump ( POTUS) Twitter(1).png [ 13.02 KiB | Obejrzany 2519 razy ]


A nasz Richard Pierwszy nie pozostaje w tyle. 8-)
Załącznik:
Screenshot-2018-1-2 Firouz Mahvi.png
Screenshot-2018-1-2 Firouz Mahvi.png [ 25.27 KiB | Obejrzany 2519 razy ]

Załącznik:
Screenshot-2018-1-2 Ryszard Czarnecki on Twitter.png
Screenshot-2018-1-2 Ryszard Czarnecki on Twitter.png [ 54.84 KiB | Obejrzany 2519 razy ]


To o tyle „specyficzne" w stosunkach międzynarodowych, że Richard jest wiceprzewodniczącym Parlamentu Europejskiego i ważnym posłem partii rządzącej. A owy list odnotowano jak widzę w portalach na całym świecie, a więc na pewno i w Iranie.
To teraz poczekajmy na reakcję.

pawelos napisał(a):
Moim zdaniem, do czasu aż nie wybierzesz się filmować zamieszek nic Ci specjalnego nie grozi. Nawet jeśli coś Cię pod kusi i tam pójdziesz, to możesz co najwyżej oberwać przypadkowo lecącym kamieniem czy inna butelką. Nikt tak jak w Europie Zachodniej nie będzie chciał przejechać przez tłum ciężarówką,

Nie? Chyba czasami może się zdarzyć, choć nie wiadomo z kiedy jest ten film. Zginęło już kilkanaście osób i to nie od butelek.
https://twitter.com/rejialex7/status/947520768077901825

Cytuj:
rozerwać się granatem czy wykorzystać w jakiś niecny sposób jak może Ci się to zdarzyć na plaży w Rimini. Takie jest moje zdanie na temat aktualnej sytuacji.

Bo w Iranie nie ma zgwałceń? 8-)

Miejmy nadzieję, że to się uspokoi i każdy żądny odwiedzenia Iranu turysta zrobi to bez problemu. Na miejscu tych, którzy mają tam bilety nie martwiłbym się na zapas - w Iranie wybuchały już niejednokrotnie różne protesty, jednak od prawie 40 lat bez większych konsekwencji i po przesileniu gasły. W tej chwili trzeba zachować szczególną ostrożność, nie chodzić tam gdzie coś się dzieje i tak jak napisał @tunczaj nie robić „kontrowersyjnych" zdjęć. Ja rok temu miałem tam przygodę robiąc zdjęcia zamkniętego dworca, więc w trakcie niepokojów z tym naprawdę trzeba uważać.
_________________
Przez Bliski Wschód i Kaukaz - Relacja z wyprawy do Turcji, Iranu, Armenii i Gruzji
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
marcinsss uważa post za pomocny.
 
      
#23 PostWysłany: 07 Sty 2018 10:14 

Coś nowego w temacie? Iranka pisała, że już się naprotestowali, a teraz siedzą na kocach z Pepsi i falafelami, tak więc chyba można odwołać alarm :)
Góra
 PM off
pawelos lubi ten post.
pawelos uważa post za pomocny.
 
      
#24 PostWysłany: 07 Sty 2018 10:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
gdy trwało powstanie w getcie warszawskim za murem grała karuzela i ludzie się bawili
Cytuj:
25 kwietnia 1943 roku w niedzielę wielkanocną Czesław Miłosz jechał wraz z żoną Janiną z warszawskiego Mokotowa na Bielany w odwiedziny do pisarza Jerzego Andrzejewskiego. Tramwaj zatrzymał się przy ul. Długiej graniczącej z placem Krasińskich – tam żadnych pojazdów już nie wpuszczano. Miłoszowie musieli wziąć bryczkę, która dowiozła ich do kolejnego tramwaju jadącego na Bielany. Na placu Krasińskich, pomiędzy ulicą Świętojerską a miejscem, gdzie obecnie stoi pomnik powstańców Warszawy, Miłosz zobaczył coś, co nim wstrząsnęło. Kręciła się tam łańcuchowa karuzela, a obok stały huśtawki. Tego słonecznego dnia na plac Krasińskich przybyło wiele osób.

wiec niech twoja znajoma dalej pije pepsi, na zdrowie
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 07 Sty 2018 12:06 

Anonymous napisał(a):
Coś nowego w temacie? Iranka pisała, że już się naprotestowali, a teraz siedzą na kocach z Pepsi i falafelami, tak więc chyba można odwołać alarm


Fragment wiadomości od Irańczyka z 4 stycznia:
Cytuj:
...it has been two days that streets become calm...
Góra
 PM off  
      
#26 PostWysłany: 07 Sty 2018 21:52 

Można się rozejść. Znów będzie normalnie:
https://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swia ... 04265.html
https://wpolityce.pl/polityka/375325-by ... lemow-ludu
Góra
 PM off
pawelos lubi ten post.
 
      
#27 PostWysłany: 30 Sty 2018 11:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Gru 2011
Posty: 63
Loty: 43
Kilometry: 103 653
jakiś update? myślę nad Iranem w okolicach maja.
_________________
O, my Thai Diary
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 30 Sty 2018 11:30 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22423
Oprócz śnieżycy w Teheranie, wszystko w normie.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#29 PostWysłany: 30 Sty 2018 12:22 

Jedź bez obaw. Irańskie państwo zdało egzamin i zaprowadziło porządek.
Góra
 PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#30 PostWysłany: 30 Sty 2018 13:54 

Do maja stopnieje

Załączniki:
pic.jpg
pic.jpg [ 235.86 KiB | Obejrzany 1987 razy ]
Góra
 PM off  
      
#31 PostWysłany: 04 Mar 2018 19:41 

Rejestracja: 22 Maj 2017
Posty: 8
20-25.02 odwiedzone Shiraz, Yazd i Isfahan. Żadnych śladów niepokoju, życie toczy się normalnie.
Jechać, zwiedzać, eksplorować :-)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#32 PostWysłany: 18 Kwi 2018 00:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2011
Posty: 78
Byłem przez tydzień od 10.04 w czterech miastach o różnych porach dnia i nocy, ani przez chwilę nie czułem się niekomfortowo czy zagrożonym.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
_________________
Lądy i morza przemierzam - https://paranoix.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 10 Maj 2018 12:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Cze 2010
Posty: 259
Loty: 223
Kilometry: 481 406
niebieski
Witam,
wie ktoś jak aktualnie - przy tym co się dzieje od paru godzin między Iranem a Izraelem (Wzgórza Golan) - wygląda sytuacja w Iranie?
Cisza i spokój czy coś "zaczyna się dziać".
Za kilka dni lecę więc warto śledzić sytuację.
pozdrawiam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 10 Maj 2018 12:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sie 2013
Posty: 765
niebieski
Wróciłem trzy dni temu, ciesz się falafelami, truskawkowym piwem i życzliwością Persów.
_________________
SZCZĘŚĆ BOŻE !
Góra
 Profil Relacje PM off
namteH lubi ten post.
Apocalipse uważa post za pomocny.
 
      
#35 PostWysłany: 30 Sie 2018 14:12 

Rejestracja: 12 Sty 2014
Posty: 221
niebieski
Jeden z bezpieczniejszych krajów, bezpieczniej niż w Sosnowcu w trakcie dnia :) polecam wszystkim przyjazd tu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 35 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group