Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 35 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 31 Gru 2017 00:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sie 2013
Posty: 765
niebieski
rafgrzeg napisał(a):
Świetna relacja. Chyba najlepsza o Iranie.
Akurat super mi się wstrzeliłeś bo na październik 2018 kupiłem biletu do Iranu...


Radziłbym dokupić ubezpieczenie od rezygnacji z lotu. Sam jestem w trakcie, kupowania biletów na majówkę (podziękowania dla @Don_Bartoss) a dzisiaj ciekawe wiadomości zobaczyłem na YT. S
Sprawy nabrały jak widzę tempa odkąd Waszyngton uznał, że Jerozolima jest stolicą Izraela.
Państwa Położonego w Palestynie
Ponownie zaczęto uznawać Persów za zło tego Świata. Nie wiadomo czy kwestia irańska nie zostanie ostatecznie rozwiązana w ciągu najbliższych miesięcy. Jest to zapewne ostatni sezon, żeby zobaczyć Iran bez "demokracji". Warto się pospieszyć. Dodam, że hasłem "protestu" jest "DEAD OR FREEDOM", czyż nie brzmi znajomo ?!


_________________
SZCZĘŚĆ BOŻE !


Ostatnio edytowany przez pawelos, 31 Gru 2017 00:34, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
cyberpunk64 uważa post za pomocny.
 
      
Wczasy w Grecji: urlop z wyżywieniem w 4* hotelu na Korfu za 2259 PLN Wczasy w Grecji: urlop z wyżywieniem w 4* hotelu na Korfu za 2259 PLN
Singapur i Bali za 3986 PLN. Loty z Warszawy + 13 noclegów Singapur i Bali za 3986 PLN. Loty z Warszawy + 13 noclegów
#2 PostWysłany: 02 Sty 2018 11:19 

Widać że tutejsi forumowicze się nie boją. :D

3 dni temat wisi i ledwo 30 wyświetleń tematu. :mrgreen:

Może ktoś jest na miejscu i opisze jak to wygląda, bo media jak to media. Różnie bywa.

https://wiadomosci.wp.pl/pierwsze-takie-protesty-od-lat-w-iranie-zgineli-cywile-6204917085608065a
Góra
 PM off  
      
#3 PostWysłany: 02 Sty 2018 11:23 

Iranka z Szirazu pisała mi, że to nic ważnego i będzie dobrze :)
Góra
 PM off  
      
#4 PostWysłany: 02 Sty 2018 11:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Cze 2010
Posty: 259
Loty: 223
Kilometry: 481 406
niebieski
Oby - bo sytuacja zrobiła się napięta - bilety mam na koniec maja.
pozdrawiam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 02 Sty 2018 11:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2016
Posty: 1545
Loty: 193
Kilometry: 354 012
platynowy
Nie jestem na miejscu ale z pierwszej mocno poobijanej reki wiem jak wyglada sytuacja.

A ta pogarsza sie z dnia na dzień. Zginelo juz ponad 20 osob. Protesty sa praktycznie w kazdym miescie, rowniez tych bardziej religijnych jak Qom czy Mahshad. Szkoly sa pozamykane. Protesty nie sa dobrze zorganizowane w jednym punkcie, bardziej to przypomina porozpraszane zamieszki uliczne z centrum w najwazniejszych punktach miasta np w Isfahanie Sioseh Pol. Ludzie wychodza z domow glownie poznymi popoludniami. Internet i aplikacje jak Instagram i Telegram sa blokowane zeby utrudnic ludziom komunikacje, a wiele numerow jest podsluchiwanych i zagluszanych.

Jest mnostwo tajniakow w cywilnych ubraniach. Filmujac lub robiac zdjecia mozna zostac zatrzymanym, a w przypadku obcokrajowcow jest bardzo duze ryzyko posadzenia o szpiegostwo bo rezim nie chce by zdjecia wydostaly sie na swiat.

Geneza protestow poczatkowo dotyczyla galopujacych cen, bezrobocia i zaangazowania Iranu w regionie, ale powoli zaczyna przeradzac sie w polityczna z haslami antyislamskimi i antyrzadowymi.

Obiekty turystyczne sa jednak otwarte i dostepne do zwiedzania. Jezeli ktos jest na miejscu to niech zwiedza jak najwczesniej rano.

Nie da sie przewidziec co sie dalej stanie, a stac sie moze wiele rzeczy. Jak ktos sie wybiera niedlugo to musi stale monitorowac przebieg
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#6 PostWysłany: 02 Sty 2018 11:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
nie ma to jak zwiedzanie w kraju ogarniętymi zamieszkami
gdzie zgubiliście instynkt samozachowawczy?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
asnahtful lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 02 Sty 2018 11:57 

@becek, oceniam, że Iran, nawet dotknięty zamieszkami, pozostaje liderem pod względem bezpieczeństwa.
Protesty nie mają charakteru religijnego, a postulaty skupiają się wokół kwestii socjalnych i gospodarczych. Poza tym, w Irańczykach nie ma zakorzenionej nienawiści w stosunku do obcych. Nic tylko jechać. Oczywiście wszystko z głową.

Aktualne zalecenie MSZ:
http://www.msz.gov.pl/pl/informacje_kon ... rozujacych
Góra
 PM off  
      
#8 PostWysłany: 02 Sty 2018 12:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
ja tam się balem tylko służb bezpieczeństwa, a one w każdym potencjalnym przyjeżdżającym teraz "białym" będą widziały wsparcie dla anarchii a nie turystę
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Washington, 02 Sty 2018 13:45, edytowano w sumie 1 raz
Wypowiedź niekulturalna/obrażająca innych/używanie słów wulgarnych, obraźliwych.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 02 Sty 2018 12:07 

tunczaj napisał(a):
Internet i aplikacje jak Instagram i Telegram sa blokowane...

Nie mam najmniejszych problemów w komunikowaniu się z Irańczykami przez Telegram - działa bez zastrzeżeń.
Góra
 PM off  
      
#10 PostWysłany: 02 Sty 2018 12:08 

@becek, uspokój się. Proponowałbym stosować się np. do zaleceń polskiego MSZ.
Link wkleiłem wyżej. Na tym kończę.

Załączniki:
msz.png
msz.png [ 36.45 KiB | Obejrzany 2629 razy ]
Góra
 PM off
namteH lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 02 Sty 2018 12:14 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6235
HON fly4free
Anonymous napisał(a):
w Irańczykach nie ma zakorzenionej nienawiści w stosunku do obcych
w sumie zapewne dałoby się tak powiedzieć o każdej narodowości
o Polakach również, a paru obcokrajowcom jednak się u nas w ostatnim czasie oberwało - że tak powiem - za żywota...

Iran jest w moim top3 do odwiedzenia (gdyby tam jeszcze było piwo, to byłby to No1 ;) ), ale w obecnej sytuacji nie chciałbym być pretekstem do komentarzy typu: "wiedziałeś, gdzie jedziesz, to radź sobie sam"...
Góra
 Profil Relacje PM off
mzukowski lubi ten post.
 
      
#12 PostWysłany: 02 Sty 2018 12:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2016
Posty: 1545
Loty: 193
Kilometry: 354 012
platynowy
Anonymous napisał(a):
tunczaj napisał(a):
Internet i aplikacje jak Instagram i Telegram sa blokowane...

Nie mam najmniejszych problemów w komunikowaniu się z Irańczykami przez Telegram - działa bez zastrzeżeń.


to masz szczescie bo ja przez pol dnia nie moglem porozmawiac z moja dziewczyna a gdy juz zaczalem to po kilku minutach video przypominalo szary obraz w telewizji w nocy.

@Don_Bartoss

zaczelo sie od postulatow ekonomicznych ale ludzie sa po prostu zmeczeni ogolna sytuacja. nigdy wczesniej hasla Down with Khamenei nie byly tak glosnie jak dzisiaj. prezydentowi Rouhaniemu popieranemu przez młodych ludzi rowniez mocno sie obrywa, zreszta nie bez powodu.

MSZ na pewno na dniach zakutalizuje komunikat. nie ma co odwracac kota ogonem
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 02 Sty 2018 12:22 

@pemat, tradycją tego forum jest, że każdy wątek o bezpieczeństwie za granicą prędzej czy później (raczej prędzej) sprowadza się do dyskusji o Polakach i Polsce, a kończy zamknięciem. Ja do tego ręki nie przyłożę :) Natomiast, gdybyś się wybierał i potrzebował porad albo sugestii, to zapraszam do kontaktu.
@tunczaj, jeśli MSZ zaktualizuje status zmieniając na wyższy, to wtedy Iran zrówna się poziomem ostrzeżeń z Izraelem.
Trzeba poczekać na rozwój wypadków.
Góra
 PM off  
      
#14 PostWysłany: 02 Sty 2018 12:27 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6235
HON fly4free
chętnie skorzystam w stosownym czasie
a moja uwaga nie miała na celu zamknięcia tematu, a jedynie wskazanie - na bliskim nam przykładzie - że takie uogólnienia są co najmniej g.. warte
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 02 Sty 2018 12:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sie 2013
Posty: 765
niebieski
Moim zdaniem, do czasu aż nie wybierzesz się filmować zamieszek nic Ci specjalnego nie grozi. Nawet jeśli coś Cię pod kusi i tam pójdziesz, to możesz co najwyżej oberwać przypadkowo lecącym kamieniem czy inna butelką. Nikt tak jak w Europie Zachodniej nie będzie chciał przejechać przez tłum ciężarówką, rozerwać się granatem czy wykorzystać w jakiś niecny sposób jak może Ci się to zdarzyć na plaży w Rimini. Takie jest moje zdanie na temat aktualnej sytuacji.
_________________
SZCZĘŚĆ BOŻE !
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#16 PostWysłany: 02 Sty 2018 12:29 

Wklejam fragment wiadomości od mieszkańca Teheranu. Fakt, on mieszka w północnej, bogatszej i spokojniejszej części miasta i nie wie jak wygląda sytuacja na południu Teheranu
Cytuj:
I haven't seen anything unusual. But the videos are full of violence. People say down with Khamenei and it is a huge step.
In Tehran We have small groups of people yelling at nights.
But in small cities there are many people firing banks and yelling against government.
One of my costumers told me government make them to close their shops at afternoon because it is dangerous to be open. He is at Ahwaz city.
Góra
 PM off
pawelos uważa post za pomocny.
 
      
#17 PostWysłany: 02 Sty 2018 12:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
Anonymous napisał(a):
...jeśli MSZ zaktualizuje status zmieniając na wyższy, to wtedy Iran zrówna się poziomem ostrzeżeń z Izraelem.

i z Francją :)
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
pawelos uważa post za pomocny.
 
      
#18 PostWysłany: 02 Sty 2018 13:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Cze 2010
Posty: 259
Loty: 223
Kilometry: 481 406
niebieski
Poczekajmy spokojnie na rozwój sytuacji.
becek: kupiłem bilety z dużym wyprzedzeniem i do wyjazdu też jeszcze trochę zostało - pewnych rzeczy nie przewidzisz
Tematu proszę nie zamykać - dla wyjeżdżających/planujących jest on ważny
pozdrawiam
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 02 Sty 2018 14:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
ja to rozumiem, tylko całkiem niedawno obserwowaliśmy "arabska wiosnę"(tez sie tak zaczęło), jak się skończyło każdy może sobie w necie wyguglac
monitoruj sytuacje ale do strefy wojny bym nie jechał
niestety nasze forum znowu zostało zaatakowane przez ruskie trole i jak ktoś nowy wejdzie to sobie poczyta ze teraz najlepszy czas na Iran, bo zwiedza się bez tłoku a ludzie przyjaźni ....
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 02 Sty 2018 14:31 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3528
srebrny
czytam na cnn ze Trump sie przyglada sytuacji, robi sie niebezpiecznie ;-) znow beda eksportowac demokracje? 'perska wiosna' #Make Iran Persia Again?

Cytuj:
Fuel and food price rises

Cliff Kupchan, chairman of the Eurasia Group, said stagnant living standards are among the main causes of the unrest. He said there was more bad news on that front when Rouhani unveiled his budget plans last month.

The government proposed slashing subsidies on basic goods, including food, and services for the poor and increasing fuel prices by as much as 50%.

At the same time, religious institutions would be spared the austerity.

"The [proposal] angered many Iranians, as it made clearer the overwhelming extent of non-discretionary spending on religious institutions, entitlements, and other programs," Kupchan said.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 35 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group