Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 30 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Sylwester na Cyprze?
#1 PostWysłany: 25 Paź 2016 09:36 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3026
srebrny
Był ktoś może na Sylwestra na Cyprze? Chciałbym zobaczyć, jak to u nich wygląda - znaczy sztuczne ognie itp. i mam zarezerwowane wstępnie dwa noclegi - w Larnace i Agii Napie. Ten drugi jest lepszy, ale to turystyczna miejscowość i boję się, że w grudniu może być wymarła.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
#2 PostWysłany: 25 Paź 2016 10:30 

O ! . Ja też w tym roku sylwester na Cyprze. :D Od 21 grudnia, aż do 8 stycznia. Rok temu byłem pod koniec listopada w Larnace to wielka choinka już stała na głównym placu . Pytałem miejscowych , to ponoć coś się dzieje w okolicach promenady, na powitanie Nowego Roku. Bo w Ayia Napa faktycznie może być kicha. Miasteczko zamiera na zimę. W Larnace raczej jest odwrotnie. Normalne miasto , to lokalsi gdzieś chyba chodzą w Sylwka ? :roll:

PS. Na przełomie roku , są b.tanie bilety Wizzem z Larnaki do Kutaisi RT na parę dni. Opcja spędzenia Sylwestra z Gruzinami także wchodzi w grę. :) Byłem w lutym w Tbilisi i pogoda była całkiem przyjemna. Wprawdzie nie tak ciepło jak na Cyprze, ale towarzystwo bardziej rozrywkowe. :mrgreen:

Co wybrać ?? :roll:


Ostatnio edytowany przez Anonymous, 25 Paź 2016 11:23, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 PM off
obibok lubi ten post.
obibok uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 25 Paź 2016 11:22 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3026
srebrny
No tak, choinka jest charakterystyczna. I Mikołaj na plaży.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 25 Paź 2016 12:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lut 2014
Posty: 722
niebieski
Ayia Napa rzeczywiście będzie wymarła, czołowy klub ma ostatnią imprezę w Halloween [JACK-O-LANTERN] a ponowne otwarcie dopiero w kwietniu, więc idąc tym tropem wszyscy się pewnie wtedy zwijają?

Wysłane z mojego E5823 przy użyciu Tapatalka
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
obibok lubi ten post.
obibok uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 25 Paź 2016 19:18 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3026
srebrny
Hm, dla mnie cała zabawa to obejrzeć sztuczne ognie, obciągnąć butelkę szampana, kapciuszki i spać, więc na szalonych imprach mi nie zależy, ale jeśli tam będzie wymarłe, to jednak lipa. Więc chyba będzie jednak Larnaka, choć tam zwykły hotel, a tam by był z atrakcjami.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 24 Lis 2016 15:05 

Rejestracja: 10 Mar 2012
Posty: 298
Loty: 73
Kilometry: 89 404
niebieski
To widzę szykuje się całkiem pokaźna grupka fly4free na Cyprze w tym terminie, ja również mam zamiar z chłopakiem spędzić Sylwestra i Nowy rok, wylatujemy 27 grudnia, a wracamy 3 stycznia
_________________
Image Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 24 Lis 2016 18:17 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3026
srebrny
O ile dobrze rozumiem, w tym roku będzie tam można obciągnąć aż trzy szampany. Pierwszego, gdy północ wybije po północnej stronie. Drugiego godzinę później - po południowej. I za kolejną godzinę, dzwoniąc do rodziny w Polsce.
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
dusiu88 uważa post za pomocny.
 
      
#8 PostWysłany: 17 Gru 2017 12:41 

Rejestracja: 05 Mar 2015
Posty: 20
Jak z pogodą w sylwestra ? Lecę w tym roku i zastanawiam się czy jest szansa "poczuć słabe lato" ? :)

Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 17 Gru 2017 23:29 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3026
srebrny
Rok temu słonecznie, bezwietrznie, a temperatura coś koło 15.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 27 Gru 2017 14:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2013
Posty: 576
Loty: 268
Kilometry: 525 273
niebieski
Ja też lecę na Sylwestra (30.12 - 6.01), z tego co sprawdzałem to cały grudzień jest w okolicach 18-20 stopni w dzień, także ciepło :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 05 Sty 2018 02:17 

Rejestracja: 08 Lut 2012
Posty: 132
@maciass @eldorado @karin861 @jacakatowice

Napiszcie proszę jak było :) Jaka pogoda, czy coś się działo.
W zeszłym roku spędzałam Sylwestra w Tropei we Włoszech, dla tyczh co nie wiedzą - spory kurort turystyczny na południu. I na całe miasto przez 3h wieczornego spaceru przewinęły się 2 osoby. Nikomu nie polecam aż tak samotnego Sylwestra :)
Może Cypr jest lepszym rozwiązaniem?
_________________
Zapraszam na emigracyjnego bloga...
https://12lapprzezswiat.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 05 Sty 2018 08:57 

Bardzo wątpię, czy to dobre rozwiązanie.

Byłem w 2016 w grudniu i nic się tam nie działo.[ Larnaka, Aya Napa] Więcej tam moja noga nie postanie [ w zimę] tak od 22 grudnia do ok 27 grudnia lało non stop. I to nie deszcz ,tylko permanentna ulewa 24 godziny na dobę. I piździło , wiało strasznie. Potem podobno było lepiej. Może tak trafiliśmy akurat.
Ale ryzyko jest , że będziemy w zimnym, nieogrzewanym pokoju siedzieć, a za oknem ulewa cały czas.

Nie ma się co sugerować opisami że "my byliśmy i było ciepełko".

To samo było na Malcie 3 lata temu. Siedziałem tam prawie miesiąc od 15 grudnia do 8 stycznia. Pierwsze dni cieplutko , krótki rękaw, a 2 stycznia śnieg spadł[ na Gozo , a tam akurat byliśmy]
Tak że tego.... 8-)

Jak ktoś chce słońca [ pewnego] i zabawę na Sylwestra , to trzeba wyskoczyć z kasy :mrgreen: i Kanary są pewne.
A wcale nie musi być bardzo drogo. Kupiłem teraz w grudniu bilety na Lanzarote z KTW ledwo tydzień przed wylotem po 240 pln RT , czyli taniutko , a na miejscu był porządny nocleg [ mimo okresu świątecznego] po 35 euro za 3 osoby. [ Normalny, wielki apartament z łazienką] a nie wyrko w pokoju zbiorowym.
Tak że się da, jak trzeba ciepełka. ;)
Góra
 PM off
obibok lubi ten post.
piekara114 uważa post za pomocny.
 
      
#13 PostWysłany: 05 Sty 2018 12:18 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3026
srebrny
Zgadza się. My pogodę mieliśmy, ale wcale nie musiało jej być. I faktycznie nic się nie dzieje. Na początku grudnia to można było chociaż w morzu pływać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 05 Sty 2018 12:36 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Na przyszły Sylwester może...Funchal? Odpowiednie temp , sporo fajnych ludzi , Cruisers, może i Ronaldo się trafi(poza pomnikowym) :lol: :lol: :lol: i co ważne największy pokaz sztucznych ogni na Świecie :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off
obibok lubi ten post.
obibok uważa post za pomocny.
 
      
#15 PostWysłany: 07 Sty 2018 16:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2013
Posty: 576
Loty: 268
Kilometry: 525 273
niebieski
@alecrim

W Larnace faktycznie w Sylwestra niewiele się działo, na promenadzie kręciło się sporo ludzi ale żadnej zorganizowanej imprezy nie było na zewnątrz. Wypiliśmy wino na plaży (choć było dość chłodno, 10-11 stopni), zobaczyliśmy bardzo skromny 3 minutowy pokaz fajerwerków i wbiliśmy do jakiegoś pubu w którym grała głośna muzyka, mnie tam się podobało ;) Natomiast kurorty typu Agia Napa i Pafos są w tym okresie praktycznie wymarłe, w tym pierwszym miasteczku (swoją drogą koszmarnym, takie tamtejsze mini Vegas dla Rosjan) ciężko było nawet o bankomat - większość działa sezonowo od kwietnia do października :lol:

Pogoda przez ten tydzień była niezła - 4 dni całe słoneczne, 3 dni w kratkę z chwilowo ulewnymi deszczami ale z przewagą słońca i ciepłe (ciągle 17-20 stopni), jedynie w górach Troodos nie udało nam się zobaczyć praktycznie nic bo widoczność była na 10 metrów (mgła i deszcz, a w okolicach Olimpu nawet śnieg). Generalnie do zwiedzania pogoda była bardzo dobra, fajne jest też to że zimą nie ma za wielu turystów nawet w najpopularniejszych miejscach. Morze jak dla mnie za zimne na kąpiel, choć i tak chyba cieplejsze niż Bałtyk w środku lata ;)

Załączniki:
26165412_10211206964435690_4442602338816088690_n.jpg
26165412_10211206964435690_4442602338816088690_n.jpg [ 39.29 KiB | Obejrzany 10738 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
alecrim lubi ten post.
 
      
#16 PostWysłany: 07 Sty 2018 16:42 

Rejestracja: 02 Paź 2011
Posty: 806
niebieski
Wg tej strony
http://www.surf-forecast.com/breaks/Helios-Bay/seatemp
temperatura wody koło Paphos to obecnie 18,8°C
Nie jest źle, ale Bałtyk w środku lata bywa czasem nieco cieplejszy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 08 Sty 2018 01:24 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3026
srebrny
flus napisał(a):
Nie jest źle, ale Bałtyk w środku lata bywa czasem nieco cieplejszy.

Chyba ostatnim razem doświadczyłem tego za PRL. A co do fragmentu o śniegu w Troodos w styczniu - właśnie się tam w tym celu wybieram, ale chyba będzie lipa...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 08 Sty 2018 03:20 

Rejestracja: 08 Lut 2012
Posty: 132
flus napisał(a):
Wg tej strony
http://www.surf-forecast.com/breaks/Helios-Bay/seatemp
temperatura wody koło Paphos to obecnie 18,8°C
Nie jest źle, ale Bałtyk w środku lata bywa czasem nieco cieplejszy.



No to nie jest tak źle :D W tym roku spędziłam cały lipiec nad morzem i temperatura miała od 14 (czerwona flaga) do 18 stopni max ;)
_________________
Zapraszam na emigracyjnego bloga...
https://12lapprzezswiat.blogspot.com
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 08 Sty 2018 08:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Wrz 2011
Posty: 2588
Loty: 371
Kilometry: 601 471
Na podstawie ostatniego pobytu 22.12-1.01 - pogoda glownie sloneczna, kapiel w morzu bardzo przyjemna :) jedynie w ktorys z poczatkowych dni wialo dosc mocno i bylo pochmurno, ale ulew nie bylo. Ayia Napa spi, w Larnace, Limassol czy Pafos sporo ludzi. Sylwester w Pafos wygladal tak, ze 3 Hindusow robilo sobie fotki z choinka w poblizu ratusza i to koniec imprezy :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 08 Sty 2018 09:23 

Rejestracja: 22 Sty 2016
Posty: 192
Loty: 118
Kilometry: 241 266
Widzę, że byłem w tym samym terminie, co kolega @maciass :)
Sylwester spędziliśmy również w Larnace i również na plaży przy promenadzie i mogę potwierdzić, że było raczej skromnie, trochę fajerwerków, trochę młodzieży. Ja niczego więcej nie oczekiwałem. Bardzo nam się podobało to, że nie było dzikich tłumów. Cały następny tydzień po sylwestrze ruszyliśmy na objazdówkę po wyspie, pogoda dopisała generalnie, w jeden dzień bardziej popadało. Jak czytam to widzę, że dobrze zrobiliśmy nie jadąc w góry Troodos :D
Ayia Napa faktycznie wymarła, ciężko było znaleźć otwartą knajpę z jedzeniem, ale przez to, że wymarła to i plaże puste, dla mnie super :) Faktycznie też zatrzymałem się przy bankomacie a tam zonk - bankomatu poza sezonem nima :) ale kawałek dalej się znalazł, więc jakieś jednak są :) Temperatura przez cały wyjazd była przyjemna, jednak gdy słońce zachodziło robiło się już chłodno. Bardzo polecam małą mieścinę Pissouri, dla tych co lubią spokój. Pobyt tam najbardziej mi się spodobał.
Góra
 Profil Relacje PM off
maciass lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 30 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group