Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Sycylia AUTOSTOPEM
#1 PostWysłany: 29 Cze 2011 14:44 

Rejestracja: 08 Kwi 2011
Posty: 39
Ciao!

Pytanie mam takie: podróżował ktoś autostopem po Sycylii? Mógłby się ktoś podzielić inf? Początkowo planowałam zwiedzać wyspę pociągami, ale drogo wychodzi... Wynajem samochodu odpada bo jesteśmy we 2... Pomóżcie!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop na Teneryfie: 4 dni w 4* hotelu ze śniadaniami za 1327 PLN. Wylot z Krakowa Urlop na Teneryfie: 4 dni w 4* hotelu ze śniadaniami za 1327 PLN. Wylot z Krakowa
Wczasy w Grecji: all inclusive w 4* hotelu na Rodos od 2060 PLN. Wyloty z 5 miast Wczasy w Grecji: all inclusive w 4* hotelu na Rodos od 2060 PLN. Wyloty z 5 miast
 Temat postu: Re: Sycylia AUTOSTOPEM
#2 PostWysłany: 02 Lip 2011 15:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Cze 2011
Posty: 285
niebieski
A gdzie zamierzacie spać?

My chcieliśmy lecieć w drugiej połowie sierpnia, ale nocleg nam się posypał, i taraz sie zastanawiamy, czy szukać jakichś tanich noclegów w 1 miejscu + robić wypady autem, czy wypożyczyc auto na lotnisku i ruszyć przed siebie, o nocleg martwiac się po drodze,
Ale to może wyjść kosztownie jak juz nie bedzie gdzie spać i ktoś krzyknie 100€ za osobę ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sycylia AUTOSTOPEM
#3 PostWysłany: 02 Lip 2011 16:10 

Rejestracja: 03 Wrz 2010
Posty: 156
Łapanie stopa jest dość łatwe i łatwiejsze, gdy robi to kobieta:) Nam wychodziło to dość sprawnie. Jak się nie boicie to polecam, a bać jest się czego. 100Euro kary jak akurat jechać będzie policja.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sycylia AUTOSTOPEM
#4 PostWysłany: 02 Lip 2011 18:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Cze 2011
Posty: 285
niebieski
lol? 100 € kary za łapanie stopa? zdefiniuj "łapanie stopa".
Zawsze możesz powiedzieć, że coś się stało, czy chciałeś o coś zapytać, a nie łapałeś stopa ;)
Chyba, że chodzi o samo machnięcie i zatrzymanie przejeżdzającego pojazdu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sycylia AUTOSTOPEM
#5 PostWysłany: 04 Lip 2011 00:54 

Rejestracja: 08 Kwi 2011
Posty: 39
z tego co wiem, zabronione jest łapanie stopa na autostradach i za to może być taka kara. Mocno przetrzepałam neta i mogę się podzielić pomysłami na tanie podróżowanie. Stopa można też łapać przez neta. Na stronach

http://www.roadsharing.com/it/
http://www.carpooling.it/

można znaleźć ogłoszenia na przejazdy, np. z Palermo do Catanii za 7,5e. Ogłoszenia są raczej po włosku. Po prostu dorzucacie się na wahę. Ekonomiczniej i szybciej niż pociągami/ busami.
Co do noclegów- w samym Trapani nie znalazłam nic taniego. I na całej Sycylii również. Dlatego warto polecić couchsurfing. Należy jednak pamiętać, że nie można couchsurfingu traktować jako tylko darmowy nocleg! Znalazłam sporo interesujących osób z różnych miast sycylijskich, oprócz tego, że mogę zaoszczędzić na noclegu- interesują mnie głównie rodowici mieszkańcy :)

Jadę na około 17 dni we wrześniu (na razie czekam aż bilety stanieją..).
Trapani, potem kolejką linową do Erice. Na stopa do Marsali nawalić się winem. Potem do Palermo gdzie mam rodzinę, kilka dni. Monreale, San Vito lo Capo. Potem moje kochane Cefalu. Następnie do ceramicznego miasteczka Santo Stefano di Camastra. I dalej Taormina. Catania. Siracusa. Ragusa (!!!). Może Enna w interiorze. I znów w rodzinnym gronie Palermo :) Jak coś służę radami, trochę obeznana z tematami sycylijskimi jestem :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sycylia AUTOSTOPEM
#6 PostWysłany: 17 Lip 2011 18:05 

Rejestracja: 28 Mar 2011
Posty: 186
Jechałem stopem z lotniska w Trapani do Palermo i przyznać trzeba, że było ciężko. 3h łapania z lotniska do małego miasteczka w połowie drogi, po czym 1,5h tamże. Generalnie sprawdza się tu jak wszędzie główna zasada stopowania - prędzej czy później i tak ktoś się zatrzyma ;) Podczas mojego stopowania wielokrotnie mijała nas policja - bez konsekwencji (nie stopowaliśmy na autostradzie).
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Sycylia AUTOSTOPEM
#7 PostWysłany: 05 Wrz 2012 14:48 

Rejestracja: 20 Sie 2012
Posty: 7
równiez podróżowałam autostopem po sycylii, daje rade :) to prawda ze na autostradach nie mozna łapac, próbowalismy na stacji benzynowej na autostradzie we włoszech i policja nas zgarnęła, nie dostalismy mandatu tylko zawiezli nas do najbliższego miasteczka na stacje kolejową :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group