Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 29 Kwi 2019 22:24 

Rejestracja: 17 Lis 2018
Posty: 5
Witam Panowie/Panie

10-14.08 w Turcji odbywa się niejakie Święto Ofiarowania, jako że pokrywa się to akurat z naszym pobytem w Stambule oraz Goreme to martwi mnie parę rzeczy z tym związanych. Doczytałem się już, że o atrakcje turystyczne raczej nie muszę się martwić z wyjątkiem Wielkiego Bazaru, a jak wygląda kwestia komunikacji miejskiej i rejsów po Bosforze? Co z kwestią gastronomii - restauracje/street food będą czynne, czy też odpada? No i czy będzie to święto miało znaczenie w przypadku pobytu w Kapadocji? Mam nadzieję, że na balony o świcie można liczyć w równie imponującej liczbie, co w dni powszednie? :) Będę wdzięczny na krótki opis możliwych komplikacji, a może jest to właśnie szansa na zobaczenie czegoś ciekawego na mieście (nie mam na myśli publicznego zabijania zwierząt, o ile jest praktykowane, jako publiczne)? ? Wszelkie wskazówki mile widziane.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Podróż na Majorkę za 1351 PLN. Loty SWISS z Wrocławia i 5 nocy w hotelu Podróż na Majorkę za 1351 PLN. Loty SWISS z Wrocławia i 5 nocy w hotelu
Loty do Johannesburga z dużym bagażem z Berlina od 2345 PLN Loty do Johannesburga z dużym bagażem z Berlina od 2345 PLN
#2 PostWysłany: 29 Kwi 2019 22:47 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7796
złoty
@Morrison76 Dobrym źródłem wiadomości jest blog dziewczyny z Polski,która od lat tam mieszka . Być może już się na niego natknąłeś http://turcjaodkuchni.blogspot.com/2014 ... wania.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 29 Kwi 2019 22:58 

Rejestracja: 17 Lis 2018
Posty: 5
Dziękuję za odpowiedź. Na blog rzeczywiście udało mi się trafić już wcześniej, ale niestety brak konkretów, co do interesujących mnie kwestii komplikacji związanych ze świętem. Udało mi się tylko wyczytać, że miejsca publiczne typu banki itp. będą zamknięte. Nie wiem wciąż, co z komunikacją miejską i gastronomiczną.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 29 Kwi 2019 23:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
z ciekawości spytam
znasz jakieś miasto, które w święta jest całkowicie zamknięte?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 30 Kwi 2019 07:57 

Rejestracja: 17 Lis 2018
Posty: 5
Z doświadczenia powiem, że Bari i to nie musi być święto, a zwykła niedziela ;) 18km w poszukiwaniu czynnego sklepu. Właśnie dlatego pytam, co wynika z tego święta w Turcji, bo wiem, że może to rodzić problemy
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 30 Kwi 2019 08:47 

Rejestracja: 24 Lut 2014
Posty: 627
Zbanowany
Nic z tego święta dla Ciebie nie wynika. Z głodu nie umrzesz. Turcy to biznesowy/ handlowy naród. Pracują.....
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 30 Kwi 2019 09:20 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7796
złoty
I właśnie w to święto dzielą się mięsem na prawo i lewo ,bo choćby nie chcieli to muszą ofiarować ;) Jedź bez obaw, na miejscu się dostosujesz do okoliczności.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 30 Kwi 2019 18:14 

Rejestracja: 17 Lis 2018
Posty: 5
Dzięki za wskazówki, kończąc wątek wspomnę, że Pani z bloga powyższe skomentowała temat następująco: "Wszystko będzie działać jedyny problem ze będą wszędzie tłumy turystów tureckich; Wszędzie tam gdzie są miejsca i atrakcje turystyczne; Kolejki itp"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group