Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 37 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 29 Lut 2016 12:06 

Rejestracja: 25 Lis 2011
Posty: 48
Hej,

Mam pytanie czy dalej autobusy nr 59 i 503 jeżdżą z Victory Monument do okolic Koh San Road?

W 2012 roku jechałem jak poniżej:

Shuttle Bus z lotniska na podlotniskowy dworzec free, później Busa AC (Bus nie ma numeru ale wystarczy zapytać) (koszt ok 40 BHT) który jedzie do pomnika zwycięstwa (Victory Monument), Przy pomniku jest dworzec autobusowy skąd jedzie Autobus numer 59 lub 503 z AC (koszt 13-15 BHT) pod pomnik Demokracji. Stamtąd spaceprkie jest 5 min do Koh San Road.

Czy powyższa trasa jest nadal aktualna?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast
Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu
#22 PostWysłany: 07 Cze 2017 08:13 

Rejestracja: 09 Lip 2015
Posty: 26
luki napisał(a):
bonieq2 napisał(a):

Najtaniej i względnie wygodnie będzie dojechać pociągiem z lotniska (są dwie linie - szybsza i droższa i tańsza - City Line) do stacji Phaya Thai.
Potem autobus np. 159 (numery autobusów na szczęście są zapisywane "po naszemu") - linia ta o ile pamiętam nie dojeżdża do samego Khao San, ale w okolice Democracy Monument (potem jedzie sporo dalej na drugi brzeg) wzdłuż głównej, wielopasmowej ulicy. O ile pamiętam trzeba wysiąść chyba na następnym przystanku za Democracy Monument - ciężko go przegapić ;) i potem przejść przez ulicę (ruch wszak jest tam lewostronny) i iść prosto w kierunku Khao San, potem w lewo :)


bonieq2 próbowałem przejazdu wg twojej instrukcji. Dojechałem do Phaya Thai i tam już nie ogarnąłem tematu. Wysiadłem na dużym skrzyżowaniu i szukałem przystanku. Do wyboru były cztery strony. Sprawdziłem wszystkie. Linii 159 nie znalazłem. Na przystankach żadnych rozkładów ani numerów autobusów jakie tam jeżdżą. Nawet jak bym znalazł nie wiedziałbym w którą stronę mam jechać. Pozostała taksówka.


Przed wyjazdem do Tajlandii nie widziałem tego wątku, ale potwierdzam, że bonieq2 pisze prawdę. Prawie, bo numer autobusu jest inny. ;)
Sprawdzone w marcu 2017.

Na lotnisku należy wsiąść do kolejki Airport City Line, którą za 45 Baht (5,40 zł) dojedziecie do ostatniej stacji Phaya Thai A8. Uwaga: wybierając inną kolejkę Airport Express dojedziecie 15 minut szybciej, ale koszt podróży wyniesie 150 Baht (18 zł).
Po wyjściu z kolejki na najbliższej ulicy na której się znajdziecie po wyjściu ze stacji, należy wsiąść do autobusu miejskiego nr 59 (koszt: 13 Baht (1,60 zł)). W którą stronę jechać? Mając za plecami kolejkę (lotnisko) trzeba jechać autobusem w lewo. Z autobusu należy wysiąść na pierwszym lub drugim przystanku po minięciu Democracy Monument (każda pani sprzedająca w autobusie bilety powie Wam, nawet nie znając angielskiego, gdzie to jest). Stąd na Khao San Road jest 2-3 minuty pieszo. Tym sposobem za 7 zł dojedziecie z lotnika do mekki backpackersów. :D Taniej się chyba nie da.

Można też po dojechaniu kolejką lotniskową do Phaya Thai, wsiąść do kolejki BTS (mając kolejkę lotniskową za plecami, jedziemy BTS-em w prawo) i jedziemy chyba jedną stację do Victory Monument. Tutaj wsiadamy do autobusu 503, którym dojedziemy w to samo miejsce co numerem 59. Będzie ciut drożej, bo dochodzi jeszcze koszt biletu BTS (nie pamiętam, ale pewnie jakieś 15-20 Baht).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 29 Cze 2017 11:59 

Rejestracja: 01 Cze 2013
Posty: 39
Loty: 47
Kilometry: 88 078
Z Suvarnabahumi na Khao San i w druga stronę jeździ autobus S1. Nowo otwarta linia.
http://www.khaosodenglish.com/news/tran ... w-shuttle/
Chyba nie ma konkretnych przystanków ja machnąłem ręką kolo posterunku policji przy Khao San i kierowca sie zatrzymał.
Góra
 Profil Relacje PM off
semo lubi ten post.
MaciekM uważa post za pomocny.
 
      
#24 PostWysłany: 02 Sie 2017 19:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2014
Posty: 350
Loty: 302
Kilometry: 525 302
niebieski
@Dziki lub ktoś inny... Ile czasu zajmuje przejazd?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 03 Sie 2017 00:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Paź 2014
Posty: 1039
srebrny
Taxi (minibus) z hotelu przy Khaosan max. 1,5h - ok.16-17:00 jechałam godzinę z małym hakiem.
Poniżej rozkład taxi z polecanego na forum (zresztą sama tez polecam) Lamphu House - może się komuś przyda. Pewnie z lotniska też da się załatwić do nich transport. Na ulicy można znaleźć oferty za 120baht/osobę
Załącznik:
WP_20170604_11_19_08_Pro.jpg
WP_20170604_11_19_08_Pro.jpg [ 181.75 KiB | Obejrzany 2188 razy ]
_________________
Moje relacje:
Włochy - Liguria / Indonezja / Malmo+Kopenhaga / Dublin / Sri Lanka+Malediwy / Maroko / Amsterdam / Kaukaz / Wyspy Owcze
i: https://www.instagram.com/ola.javv/
Góra
 Profil Relacje PM off
MaciekM lubi ten post.
 
      
#26 PostWysłany: 03 Sie 2017 01:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
Dłużej niż city city line+bts i autobus 59 z Victory Monument lub 556 z Makkasan. W godzinach 7-10 i 16-20 licz +-1.5h-2h. Ale jak ktoś jest pierwszy raz, to może być jakieś wyjście.

Kilka razy jezdziłem z terminala autobusowego obok lotniska, z tym że nie autobusem, a public vanem. Jest to to samo o czym pisała @olajaw, z tym że ceny trochę mniej szalone.
Koszt przejazdu do Victory Monument w 2013 to było 20THB - teraz pewnie z 30 ;) Jechał płatną drogą szybkiego ruchu więc był szybciej niż autobus. Minus to dłuższa droga do pokonania z buta z lotniska do terminala, ale też bez tragedii.
Prawdopodobnie są też vany czy jak kto woli minibusy jadące w okolice Khaosan, ale zawsze omijałem tą okolicę, więc się nie wypowiem.
@semo Przebijam, da się taniej :D

Edit: znalazłem rozpiskę i info że dowożą spod terminala:

http://m.suvarnabhumiairport.com/en/120 ... public-van




MaciekM napisał(a):
@Dziki lub ktoś inny... Ile czasu zajmuje przejazd?
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off
MaciekM uważa post za pomocny.
 
      
#27 PostWysłany: 03 Sie 2017 06:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2014
Posty: 350
Loty: 302
Kilometry: 525 302
niebieski
Dziękuję za odpowiedzi. Chodziło mi o ten S1 konkretnie ale z rospiski przesłaniej przez @nick autobus 551 też wygląda nieźle. Bedę liczył koło 2h na dojazd.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 17 Sie 2017 18:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Cze 2014
Posty: 2876
HON fly4free
Od wczoraj w Baqngkoku wprowadzono nową numerację i kolory autobusów.
Dobra informacją jest taka, że m.in numeracja i przebieg trasy będzie w alfabecie łacińskim. Jest też zła - numeracja i rozkłądy mogą przez jakiś czas nie pokrywać się z google maps, które od jakiegos czasu niemal bezbłędnie planowały najlepszą trasę z użyciem publicznego transportu.

Nowe oznakowanie będzie funkcjonować testowo przez 1 miesiąc, po tym czasie podjęte zostaną dalsze decyzje.

A teraz konkrety - gdzie dowiozą nas autobusy zależnie od koloru, punktem odniesienia jest Victory Monument:

niebieski: obejmuje wewnętrzne przedmieścia Bangkoku i niektóre jego części północne
zielony: do części wschodniej i północno-wschodniej
czerwony: dzielnice południowe i południowo-wschodnie
żółty: dla części południowych i zachodnich.

Dodatkowo znaczek "E" mają autobusy pospieszne.
_________________
https://youtube.com/@CamiloPardo
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 09 Lis 2017 11:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Cze 2012
Posty: 1366
Loty: 434
Kilometry: 623 989
niebieski
Wczoraj z Ibis na Rambuttri jechałem na lotnisko. Wyszedłem z hotelu o 16 i jechałem blisko 2h. Jedna z ulic w okolicy stacji Phaya jest rozkopana. Wytargowalem taxi na 100 Batow bez licznika ale dojechalismy w 40min tylko do Golden Mountain. Tam mi powiedzial sorry. Dalej nie jade bo korki. Nie chcial kasy. Wiec poszedlem na tramwaj wodny obok. Za 4 przystanki zaplacilem 9 Batow. Potem 1km z buta na Phaya i Airlinkiem na lotnisko za 45 Batow. Bierzcie to pod uwagę jadąc na lotnisko. O innej porze pewnie jest szybciej

Można też jechać autobusem S1 za 60 Batow ale mi zwial.

Razem z odprawa, Security, paszportowym zajęło mi to 3h.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 19 Lis 2017 03:10 

Rejestracja: 28 Wrz 2016
Posty: 8
Loty: 4
Kilometry: 2 516
Cena taxi jakieś 250-300 BHT jak się wejdzie na 4 piętro i złapie taxi które właśnie przywiozło kogoś na lotnisko... Pzdr MC
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 13 Gru 2017 13:19 

Rejestracja: 03 Sie 2014
Posty: 30
Przeczytałem cały wątek i wydaje mi się ze przy lądowaniu w nocy zostaje tylko taxi? Lądujemy o 3.55 nad ranem.Czy mam rację?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 13 Gru 2017 13:28 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
300b to nie majatek za taka odleglosc. jak sie jedzie samemu to mozna kombinowac,ale w kilka osob to bez sensu
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#33 PostWysłany: 17 Gru 2017 14:10 

Rejestracja: 26 Paź 2012
Posty: 2329
Loty: 129
Kilometry: 292 570
niebieski
Czy na stacji Phaya Thai jest WIFI ewentualnie czy można w pobliżu znaleźć? Planuje podjechać z lotniska pociągiem a dalej Uberem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 18 Gru 2017 11:10 

Rejestracja: 21 Wrz 2013
Posty: 66
W listopadzie płaciliśmy na taxi z lotniska BKK na Khao San Road 420 thb w tym były opłaty za autostradę 75 thb.
jechaliśmy z 4kę więc nie było sensu kombinować inaczej.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 11 Sty 2018 12:34 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6220
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
ansbach1 napisał(a):
Czy na stacji Phaya Thai jest WIFI ewentualnie czy można w pobliżu znaleźć? Planuje podjechać z lotniska pociągiem a dalej Uberem.

Nie ma, kup na lotnisku karte sim za 299 lub w opisanym sposobie taniej ;)
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 05 Lut 2018 19:39 

Rejestracja: 18 Gru 2011
Posty: 12
Witam wszystkich :)


Zastanawiamy się nad 2 opcjami dojazdu z lotniska w okolice KhaoSan: taxi (jest na 4, więc to wydaje się najlepszą opcją, ale jeśli mamy stać 2h w korku...) lub Airport Link do końcowej stacji Phaya Thai i dopiero stąd taxi.

I tu nietypowe pytanie - kiedy są godziny szczytu w BKK? :) Przylatujemy ok godz 19, czy warto wtedy brać taxi, czy jednak szybciej będzie Airportlink + taxi?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 05 Lut 2018 19:44 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
dziwne ze sie zastanawiasz jakac w 4 osoby.....chyba ze lecisz z walizkami to problem...
zrzuta po 75-90b i jazda takxi....
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 37 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group