Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Stopem po Jordanii?
#1 PostWysłany: 20 Paź 2018 17:19 

Rejestracja: 25 Wrz 2018
Posty: 5
Loty: 37
Kilometry: 83 054
Witam, jako, że w najbliższym czasie wybieram się do Jordanii sam i wynajem auta w pojedynkę odpada, podobnie jak branie na siebie całości kosztów taksówki. Muszę zatem polegać głównie na publicznych środkach transportu. A z tym z tego co widzę jest średnio.. np połączenie Amman-Petra 1x na dobę. Plan minimum zakłada tego typu transport, ale chciałbym trochę zwiększyć podróżnicze możliwości i na niektórych odcinkach korzystać ze stopa.

Tutaj nasuwa się moje pytanie, czy taki środek transportu jest w Jordanii w miarę popularny i bezpieczny? (podróż solo)?
Obiło mi się tez o uszy, że można się natknąć na "płatnego stopa". Ktoś ma jakieś doświadczenie w tej kwestii i podzieliłby się swoją opinią?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 20 Paź 2018 17:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
u mnie się tak skończyło, miał być stop ale po negocjacjach wzięliśmy na tydzień taxe, wyszło prawie darmo
ale było nas 4
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 20 Paź 2018 17:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2018
Posty: 182
Loty: 114
Kilometry: 287 811
Nie mam świeżych doświadczeń z rejonu, a tym bardziej z Jordanii, ale zaraz przed wojną jeździłem trochę stopem po Syrii (wiosna 2011) i po Iranie (jesień 2012). Byłem sam i nie miałem jakichkolwiek negatywnych doświadczeń. Jeśli nie zna się języka, warto mieć ze sobą rozmówki, żeby prowadzić jakieś minimum konwersacji. Czasem było tak (doświadczenie z Syrii, w Iranie było dokładnie na odwrót), że kierowca oczekiwał małej rekompensaty finansowej.

Weż też pod uwagę, że nawet jeśli nie ma oficjalnych atuobusów, często są takie nieoficjalne miejsca w okolicach dworca, z których odjeżdżają takie niby-taksówki - w Iranie to się nazywa Savari - które czekają na komplet pasażerów i jeżdżą z miasta do miasta. Czasem czeka się pół dnia, ale to jest ciekawe doświadczenie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 20 Paź 2018 18:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2018
Posty: 840
srebrny
W sumie na ten temat zostało trochę napisane na forum...

Jordania to dobry kraj do łapania stopa. Jest bezpiecznie, złapać samochód można bardzo szybko, za darmo lub za opłatą. Niekiedy pewnie trzeba się potargować dla zabawy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 20 Paź 2018 21:15 

Rejestracja: 03 Kwi 2016
Posty: 121
KubaZ napisał(a):

Tutaj nasuwa się moje pytanie, czy taki środek transportu jest w Jordanii w miarę popularny i bezpieczny? (podróż solo)?
Obiło mi się tez o uszy, że można się natknąć na "płatnego stopa". Ktoś ma jakieś doświadczenie w tej kwestii i podzieliłby się swoją opinią?


Przekechałam całą Jordanię autostopem i moge potwierdzic ze dziala bez najmniejszych zarzutów.
Bezproblemowo dalo sie dojechac w kazde miejsce, stopa dlugo sie nie łapało (jak to zazwyczaj w tej części świata). Ogólnie jest bezpiecznie. Wiadomo-trzeba zachowac ostroznosc, ale w granicach normy-tak jak wszedzie jezdzac autostopem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group